FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Dymek
Gość
PostWysłany: 03-08-2008, 20:26   

Ja mam pytanie. Szukam pewnego anime. Nie mam pojęcia jak się nazywało. Z tego co słyszałem opowiada o Japonii w latach 50. Na ulicach są zamieszki wśród cywilów, a do ich rozwiązywania używa się wielkich żołnierzy (wyglądających jak Ci z Killzone). Miałem okazję widzieć urywek na pokazach na Animatsuri, jednak nie zapamiętałem tytułu
Przejdź na dół
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-08-2008, 21:18   

"Żołnierze z Killzone" przywodzą mi na myśl jedynie Jin-Roh.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BloodRevan Płeć:Mężczyzna
[Miejsce dla sponsora]


Dołączył: 03 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2008, 21:23   

Gość napisał/a:
a mam pytanie. Szukam pewnego anime. Nie mam pojęcia jak się nazywało.

Nie ten temat. O takich sprawach pisze się tutaj

Co do anime trzymającego w napięciu:

Prócz Code Geass R2 nic mi nie przychodzi do głowy. Ewentualnie możesz jeszcze spróbować Basilisk (akcja) i Spiral (kryminał).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
551523
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-08-2008, 00:17   

Dymek też zasnąłeś jak to puszczali na animatsuri ? Jejku, ledwo dało się wytrzymać. Żeby serwować taki film około trzeciej w nocy trzeba mieć sporo kawy czy redbulli pod ręką.

Btw, tak to był Jin-Roh.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Assalith Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 22:51   

witam wszystkich. lista anime ktore uwazam za godne polecenia jest dosyc dluga, wiec nie bede wszystkich wymieniac:) 1. bokura ga ita 2. vampire knight 3.death note 4.elfen lied 5.full metal alchemist 6.full metal panic 7.GTO 8.gunslinger girl 9.hellsing 10.clannad 11.nodame cantabile 12.special A 13.haibane renmei 14.kino no tabi 15.H2O 16.Ouran High School Host Club .... i tak dalej. obecnie ogladam anime NANA rowniez swietna:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2008, 17:25   

przjan
a może Claymore?
Ja niedawno skończyłam to anime oglądać i przyznam, że nie nudzilam się na nim ani chwili. Trzymało w napięciu.Odcinki zazwyczaj kończą się tak że trzeba z ciekawości wlączać następny:P
Średniowieczna opowieść o pół-kobietach pół-yomach coś ala widzmin walczącyc z potworami.Podobała mi się grafika, była taka mroczna.Fajna mocna muzyka w tle. Jedyna co moze kogos razić to stale odcinane/odgryzane/odpadające (niepotrzebne skreślic) kończyny i hektolitry krwi...jak to kiedyś ktos powiedział "ręka, noga, mózg na ścianie":) ale jak kto woli. To tyle.
pzdr wszystkim animemaniakom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zibek1 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Lip 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2008, 03:26   

Szukam jakiejś naprawdę naprawdę dobrej komedii.
Nie lubie romansów ale jak troche tego będzie to przeżyje.
Jak na razie widziałem tylko : Seto no Hanayome
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
909936
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2008, 09:32   

School Rumble, Great Teacher Onizuka, Ouran High School Host Club, Green Green (ecchi), FMP Fumoffu,


i to te która mi się przypomniały, wszystkie te pozycje to kultowe produkcje :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-08-2008, 10:19   

"Golden Boy", "Suzumiya Haryhi no Yuutsu", "Zero no Tsukaima", "Furi Kuri".
Może to w 100% nie są komedie, ale jest się z czego pośmiać.
Oraz potwierdzam wszystkie pozycje cesarza (może z wyjątkiem "green green")

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
dakkon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2008, 17:14   

Jakiś dobry seinen lub względnie josei.
Tematyka dowolna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 10:47   

(naciąga palce...)
niezgorsze seineny - Master Keaton, Black lagoon, Berserk, Baccano!, Monster, Bokurano (niestety ocenzurowane), Genshiken, Bastard!, Cowboy Bebop, Armitage III, Ergo Proxy, Gantz, Vapire Hunter D, Kakurenbo, Kite (ale nie nowy kite liberator. Jak nie chcesz scen hentai musisz poszukać wersji ocenzurowanej), Gits (seriale, filmy), Patlabory (filmy), Twilight Q, Macross Plus, Macross Zero, Mezzo DSA, Mezzo Forte (również zawiera sceny hentai), Mushishi, Ninja Scroll (film), Otogizushi, Paranoia Agent, Blue Gender, Basilisk

Mają cechy seinena - Pale Cocoon, FLCL, Juuni Kokuki, Macross

josei - Hataraki man (są jeszcze jakieś?)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-08-2008, 11:03   

Z josei można by wymienić choćby Paradise Kiss, Nana i Honey & Clover.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MrcN2k Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Cze 2008
Skąd: Bydgoszcz
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 15:09   

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry romans? Ale bez supermocy, mechów, haremu, kosmitów itp. Ot zwykłe romansidło dziejące się w zwykłym (brutalnym lub nie) świecie. Coś jak np. Suzuka lub Kimi Ga Nozomu Eien.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2008, 15:15   

fm napisał/a:
Z josei można by wymienić choćby Paradise Kiss, Nana i Honey & Clover.

Honey & Clover to 100% Shojo (co prawda bardzo dobre. Wygrało nawet jakieś nagrody w tej kategorii.). Paradise Kiss z tego, co sobie przypominam również (w każdym wypadku w wersji anime). Nany nie widziałem w całości i w sumie tu mogy być elementy joesei (aczkolwiek temat przewodni zespołu rockowego wskazuje na shojo). Bo o ile Shojo to romans, to josei to romans+sex (z kobiecego punktu widzenia oczywiście). Więc albo mamy sceny seksu, albo się o nim otwarcie mówi. Oczywiście istotny jest jeszcze wiek bohaterek, jakość fabuły, to co bohaterki robią itp.

Kolejne josei, który mi przychodzi do głowy to Ebichu (ale to tak dość uniwersalna komedyjka).
Cytat:
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry romans?

Argh... trzymajcie mnie... trzymajcie mnie...

A teraz na serio: przejrzyj 10 ostatnich stron tematu. Połowa pytań, to pytania o romans. W poście wyżej masz 3 romanse do wyboru.

PS. Faktycznie Honey & Clover jest kategoryzowany jako josei. Nie mam zielonego pojęcia z jakiego powodu. Pewnie dlatego, że wydawany jest w magazynie josei. Paradise Kiss kategoryzowany jest jako josei, a Nana już jako shojo (tego już za cholerę nie potrafię zrozumieć, bo zipper nie jest przeznaczony na rynek dorosłych kobiet, tylko licealistek/gimnazjalistek). Innymi słowy zonk. Ale tak samo jest po męskiej stronie, Tenjo Tenge to seinen, a Air Gear to Shōnen (choć serie praktycznie się nie różnią).

Co by oznaczało, że Nodame Cantabile to kolejny josei godny polecenia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2008, 10:59   

Cytat:
Bo o ile Shojo to romans, to josei to romans+sex (z kobiecego punktu widzenia oczywiście).

Dziwna definicja, można wiedzieć skąd ją zaczerpnąłeś? Z tego co wiem (a sprawdzałem w kilku źródłach), ani romans, ani seks nie są wyznacznikami josei. W znalezionych przeze mnie definicjach podkreśla się grupę wiekową, do krórej skierowany jest dany tytuł - w tym przypadku, są nią dorosłe kobiety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 53 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group