FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-08-2008, 16:49   

Teukros napisał/a:
Dziwna definicja, można wiedzieć skąd ją zaczerpnąłeś? Z tego co wiem (a sprawdzałem w kilku źródłach), ani romans, ani seks nie są wyznacznikami josei. W znalezionych przeze mnie definicjach podkreśla się grupę wiekową, do krórej skierowany jest dany tytuł - w tym przypadku, są nią dorosłe kobiety.

Z "Even monkey can draw manga". To taka humoreska na temat rysownia mangi, która jest z jednej strony poradnikiem rysownika z drugiej przedstawia cechy wspólne mang wybranego gatunku (od kodomo przez shouneny po josei), by pomóc w kreowaniu fabuły i wyznaczeniu odpowiednich standardów (a raczej odwalenia roboty). Oczywiście bardzo to spłyca sytuację, ale jak przejrzeć mangi z danego gatunku, to wszytko się zgadza.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-08-2008, 18:57   

Oj... obawiam się, że humoreska nie jest najlepszym źródłem jeżeli chodzi o terminy z zakresu japońskiego komiksu czy filmu animowanego. Proponuję raczej spojrzeć do słowniczka z Azunime lub skorzystać z Wikipedii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-08-2008, 23:45   

Podejrzewam, że pytanie Amarth o anime bez romansu jest już nieaktualne, ochota na serię konkretnego rodzaju może szybko przejść, ale spieszę ze sprostowaniem - w Black Lagoon, w każdym razie w pierwszym sezonie, nie ma ani krzty wątku romantycznego pomiędzy Revy i Rockiem (żadnego innego też nie ma). I oglądałem to anime dwa razy, właśnie jestem po rewatchu. Jutro będę mógł na 100% powiedzieć, czy pojawia się taki wątek w sezonie drugim, ale wydaje mi się, że też nie... (chociaż oglądałem to dość dawno i mi mogło umknąć)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DH
Gość
PostWysłany: 11-08-2008, 23:58   

Właściwie się nie pojawia, a szkoda, wydaje mi się ze własnie tego w tym anime brakuje. Ale nawet mimo to jest bardzo dobre. Swoją drogą postać Rocka jest nieco denerwująca, ja wiem, ze nie jest zadnym zabijaka ale mógłby sie chociaz troche wpasowac w swoją ekipe. No i nie wykazuje zainteresowania wspaniałą Revi. What the fuck is wrong with him?
Wiem ze to nie temat do pogaduszek, ale teraz przynajmniej kazdy bedzie wiedział ze nie ma wątku romantycznego w Black Lagoon, ale za to są inne rzeczy ktore czynią to anime wartym obejrzenia.
Powrót do góry
zbysheck Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2008, 21:30   

Ostatnio tak oglądam te kolejne animki i oglądam i dochodzę do wniosku, że w większośći połowa scen to kamera przesuwająca się po statycznym obrazku. Jeśli ktoś mógłby mi polecić anime z płynną animacją to byłbym wdzięczny =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2008, 21:53   

Toki wo Kakeru Shoujo. Tam bardzo mi się animacja podobała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-08-2008, 22:17   

W ramach anime z niebanalną animacją można spróbować czegoś od Studia 4C np. Tekikonkreet albo Mind Game.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zbysheck Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2008, 22:28   

No w kinowych produkcjach sytuacja się jako tako trzyma, bo czas trwania pojedynczego filmu jest krótszy niż chociaż kilkuodcinkowa seria. W OAVach też czasem jest nieźle [Hellsing], ale ja akurat szukam jakiegoś serialu. Znacie cuś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2008, 22:45   

Macross Frontier, tam grafa jest na wysokim poziomie. Oprucz tego Basilisk, tam też kreska jest bardzo wyrazista i efektowna.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-08-2008, 22:49   

Swietna animacja jest w Soul Eater (tanukowe forum o SE) . Jak dotąd wyszło 18 odcinków.
Nie jestem tylko pewien czy o coś takiego ci chodziło.

Edit: W Macrossie na naprawdę wysokim poziomie stoją głównie początkowe odcinki, oraz koncerty i walki w kosmosie. Natomiast niektóre odcinki robili chyba asystenci asystentów. Brrr, epizod na wyspie był narysowany koszmarnie.
Powrót do góry
zbysheck Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2008, 23:07   

CainSerafin napisał/a:
Swietna animacja jest w Soul Eater (tanukowe forum o SE) . Jak dotąd wyszło 18 odcinków.
Nie jestem tylko pewien czy o coś takiego ci chodziło.

Zapowiada się nieźle, chyba ugryzę =] dzieki wielkie :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-08-2008, 23:13   

Kara no Kyokai. Wysokobudżetówka w Nasuverse. Akcji tyle co kot napłakał, za to wykonanie...
Takoż, The Wings of Honneamise. Staroć Gainaxa z 1987 roku, który pod kątem animacji klasycznej jest czymś po prostu pięknym.
To jednak są właśnie oavki i film kinowy. Hmm....animacja..
Klasyczna czy z dodatkiem komputera?
Cytat:

Edit: W Macrossie na naprawdę wysokim poziomie stoją głównie początkowe odcinki, oraz koncerty i walki w kosmosie. Natomiast niektóre odcinki robili chyba asystenci asystentów. Brrr, epizod na wyspie był narysowany koszmarnie.



Bo budżet poszedł na specjala ...
Powrót do góry
SonicAL Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2008, 23:46   

Cześć,
szukałem wg recenzji, ale nie znalazłem tego co trzeba.
Chodzi mi o nietuzinkowe anime z drugim dnem, z chłodną rzeczywistością i brutalnym światem, bez czerni i bieli, bez cukierkowatości.
Np. coś jak Samurai Champloo. Przede wszystkim szukam czegoś na poziomie, z poważniejszą tematyką, a nie romansidłem dla nastolatków.
Sprawdzę każdą propozycję! :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-08-2008, 23:51   

Jeżeli chodzi o brutalny świat i chłodną rzeczywistość bez cukierkowatości, to polecam Black Lagoon. Może nie jest szczególnie odkrywcze, czy nietuzinkowe, ale jak najbardziej pasuje. Co do czerni i bieli - czerń jest. Oj jest. Ale jest też sporo szarego. Bieli nie zaobserwowałem.

Black Lagoon jest serią zdecydowanie przygodową i chyba nie należy doszukiwać się w nim drugiego dna, natomiast z mrocznych i nietuzinkowych serii polecam Texhnolyze. Spełnia właściwie wszystkie kryteria.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2008, 00:32   

SonicAL - Paranoia Agent. Texhnolyze. Higurashi. Now and Then, Here and There.

Tyle ode mnie.

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 54 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group