FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
dakkon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2008, 12:17   

Jeśli z drugim dnem to za poprzednikami polecam zdecydowanie Texhnolyze. Warto też się przyjrzeć Kaibie, którą niedawno skończono emitować, tylko że graficznie jest to produkcja powiedzmy... ekstrawagancka :)
Jeśli coś mrocznego to obadaj jeszcze Shigurui, Hundred Stories, Jin-Roh.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DH
Gość
PostWysłany: 13-08-2008, 13:16   

Też bym właśnie obejrzał coś takiego, moze w najblizszym czasie sprawdze cos z tych co tu poleciliscie, a od siebie mogłbym dodać...hymm, moze Monster? Sam go jeszcze nie oglądałem wiec z czystym sumieniem nie moge polecic ale wydaje się spełniac powysze kryteria, no i wiele osob polecało. Oprucz tego w Berserku tez nie uswiadczysz cukierkowatosci ale jakiegos mrocznego klimatu specjalnie też nie, ale możesz obejrzeć jak lubisz średniowieczne klimaty.
Swoją drogą, bardzo bym chciał zobaczyc anime Max Payne, szkoda, ze nie ma. Wydaje mi sie ze to byłby swietny materiał, zwłaszcza pierwsza czesc gry wydawała mi się taka mroczna, brudny NY, wszedzie jakieś ćpuny, meliny, bezdomni grzejący się przy jakiś beczkach, policjant któremu zabito rodzine itd. Za to powstaje film, ale obawiam się ze nie odda klimatu gry...
Powrót do góry
quong Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 14 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2008, 11:26   Polećcie nastrojowe anime

Witam. W temacie Anime nie jestem zbytnio chojrak. Taki raczej oglądacz ze mnie okazjonalny niemniej jednak uwielbiam tą formę przedstawiania jakiejś historii.
Dotychczas obejrzałem Samurai 7, Gedo Senki, i Haibane Renmei. Ta ostatnia wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Przepiękna muzyka, historia, ta nostalgia. Cudo.

Dotychczasowe anime co oglądałem bardzo mi się podobało. Chciałem zapytać i poprosić o poradę jakie inne anime podobne do tych co obejrzałem są równie wspaniałe i godne polecenia?

Mam już na oku księżniczkę Mononoke ale to z pogranicza właśnie Gedo Senki. Takie drugie Haibane by się przydało ;)

Z góry wielkie dzięki.

Scalono do tematu poświęconego takim właśnie pytaniom.

dziękuje i przepraszam za błąd! - quong
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-08-2008, 12:51   

Mushishi, Kino no tabi, Air, Kanon, Seirei no Moribito Tu masz fantastykę, magię w większym lub mniejszym stopniu, ale i tak najważniejsi są bohaterowie i ich historie. Bo chyba o to ci chodzi tak?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Zwykły Gośc
Gość
PostWysłany: 14-08-2008, 19:52   

Siemacie
Szukam jakiegos anime wojowniczego na miecze moze byc fantasy ale nie musi ale chcialbym z widocznym watkiem milosnym a i zeby kreska byla taka fadna taka kreska w stylu Teknomana czy suzuka. ;P

Z góry dziekuje :)
Powrót do góry
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-08-2008, 21:19   

Samurai champloo, Utena(no co, jest na miecze :D), Berserk, Bleach, Fate/Stay Night, Claymore, Kigeki(!), Shakugan no Shana, X, Record of Lodoss War. Basilisk: Kouga Ninpou Chou

Ostrzegam, we wszystkich znajdziesz kilka osób lejących się na miecze... i to jedyna rzecz łącząca te wszystkie tytuły. Te serie różnią się tematyka, brutalnością, dozą fanserwisu, poziomem wykonania... Najbardziej pasują, i są godne polecenia, te zaznaczone grubą czcionką.

Reszty albo nie oglądałem, albo walka na miecze nie jest wątkiem przewodnim lub poprostu są to gnioty.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Cv
Gość
PostWysłany: 14-08-2008, 21:23   

Witam,

jakieś 5 lat temu przestałem oglądać anime. Chciałbym teraz obejrzeć coś ciekawego co wyszło w międzyczasie.

Proszę więc o podanie 3 najciekawszych anime (seriali lub filmów) wydanych w ciągu ostatnich 5 lat.

Tylko proszę o wypowiedzi osoby które widziały ponad 50 różnych anime. Obawiam się, że jak ktoś widział mniej, to
a) nie widział większości anime z tego okresu, więc nie ma porównania
b) dopiero zaczyna więc i tak wszystko mu się podoba...
Powrót do góry
Cv
Gość
PostWysłany: 14-08-2008, 21:26   

Aha, i jeśli chodzi o seriale, to albo już ukończone, albo na ukończeniu.
Powrót do góry
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-08-2008, 21:34   

Ohh, ciężki wybór...

Bokurano - Dramat grupki dzieci, ciekawie pokazane postawy młodych ludzi w obliczu pewnej śmierci.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1100-bokurano/rec/1133

Code Geass + Code Geass R2 Akcja + zakręcona fabuła + doskonali bohaterowie. Wciąga jak cholera więc zaczynasz na własne ryzyko.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/921-code-geass-hangyaku-no-lelouch/rec/944


Higurashi no Naku Koro ni oraz Higurashi no Naku Koro ni kai - Psychoza, horror, zagadki. Wciąga na równi z Code Geass. Trwale zmienia psychike.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/823-higurashi-no-naku-koro-ni/rec/840
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1041-higurashi-no-naku-koro-ni-kai/rec/1069


Hanbun no Tsuki ga Noboru sora - Romans dwójki młodych ludzi. Mistrzowkie wykonanie. Zero zbędnych udziwnień. Bardzo realistyczni bohaterowie. Koniecznie weź na seans karton chusteczek.

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/611-hanbun-no-tsuki-ga-noboru-sora/rec/618

Te anime należą do czołówki moich faworytów i na mojej liście mają ocenę 10/10.
Chciałeś osoby które przekroczyły 50 serii, chyba się nadaję, oto moja lista:

http://myanimelist.net/animelist/Norrc

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-08-2008, 22:30   

Ej, nie zapominajcie innych anime, a przede wszystkim o:

- Ghost in the Shell: SAC 2nd GIG - Swietne połączenie cyberpunka, kryminału i filmu akcji. Do obejrzenia ze względu na niesamowitą wizję przyszłości, Tachikoma i ogólny wysoki poziom. Według mnie lepsze od pierwszej serii.

- Melancholia Haruhi Suzumiyi - Szalona komedia szkolna z jeszcze bardziej szaloną bohaterką. Koniecznie do obejrzenia ze względu na Haruhi, komentarze narratora-Kyon'a, oraz kosmitów, podróżników w czasie i esperów. Proszę się nie zrażać absurdalnym pierwszym odcinkiem.

- Air, Kanon 2006, Clannad - trzy wspaniale dramaty, na podstawie gier visual novels studia Key. Obowiązkowo, nawet jeśli się nie lubi takich pozycji.

- oraz Code Geass (nie moglem sobie darować :P)
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2008, 22:40   

Skoro trzech to trzech... Jakoś żadne z wyżej wymienionych nie trafiłyby chyba nie tylko do mojej "top 3", ale nawet "top 10" :)

Mushishi

Mononoke (nie mylić z filmem Ghibli)

NHK ni Youkoso!

To nie zamyka listy serii dobrych i bardzo dobrych z tego okresu, ale skoro trzeba wybrać trzy "na powrót do anime", to są to propozycje dojrzalsze, a przy tym zdecydowanie wyróżniające się.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-08-2008, 23:02   

No to ja też coś wtrące.

Tengen Toppa Gurren Lagann

5 centymetrów na sekundę/5 Centimeters per Second

Ouran High School Host Club

O dziewczynce skaczącej przez czas/Toki wo Kakeru Shoujo

Nie mogłam żadnego odrzucić, niech więc będącztery pozycje.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2008, 23:31   

Podpisuje się pod NHK ni Youkoso! i Melancholia Haruhi Suzumiyi a od siebie dodaje Zero no Tsukaima

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 00:57   

1. Death Note
2. Kanon 2006
3. Texhnolyze (to akurat 5 lat temu ;p)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
madith Płeć:Mężczyzna
AnimeFan


Dołączył: 15 Sie 2008
Skąd: Niepołomice
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2008, 01:51   

Witam.

Jestem amatorem jesli chodzi o anime dlatego chcialbym poprosic tych wiekszysz wyjadaczy ^^

Do tej pory obejrzalem niezbyt duzo anime a mianowicie DB (cale), Hellsinga, Naruto (cala pierwsza serie, aktualnie jestem na bieżąco z Shipuundenem), Death Note, Kenichi, Love Hina, Elfen Lied, Ghost in the shell SAC, Fullmetal Alchemist i chyba to tyle...wiec jak widac nie za duzo :P

A moja prosba jest nastepujaca..czy mozecie polecic mi jeszcze jakies tytuly podobne do tych...wiem, ze sa tutaj rozne typy anime (milosne, sztuki walki etc) ale jezeli bylby w stanie ktos napisac pare tytulow naprawde wartych uwagi z kazdego gatunku z jakiego sa w/w anime ??

Bede bardzo wdzieczny :)

Z góry dziekuje i pozdrawiam
madith
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6777519
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 55 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group