FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2008, 14:28   

Hm. Jak rozumiem, chodzi o klasyczne sf, nie cyberpunk czy mecha?
Jeżeli tak, to mogę polecić trzy znane mi pozycje.
Planetes - dosyć realistyczne sf z wątkiem obyczajowym, Magnetic Rose - film krótki (45 minut) i bardzo dobry zarazem, sprawne połączenie grozy i sf. I na koniec może Paprika - niewątpliwie sf, ale na tyle niestypowe, że może służyć za miłą odmianę po poprzednich tytułach.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mirveka Płeć:Kobieta
(means miracles)

Dołączyła: 20 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2008, 14:35   

Paprika jest ciekawa, ale trudno mi to zaliczyć do SF. Jest to raczej oniryczna psychodela. Anime całkiem niezłe, problem w tym, że proponuję kawę. Nie twierdze, ze jest nudne, ale z jakiegoś powodu w pewnym momencie człowiek ma ochotę zasnąć. Widziałam trzy razy, w trzech rożnych warunkach i za każdym razem łapał mnie nagły atak senności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2008, 15:14   

Sm00k - z całym sercem polecę Ci Irresponsible Captain Tylor. Uświadczysz tam dosyć realistycznego podejścia do pilotowania wielkich niszczycieli kosmicznych, scen z pilotowaniem myśliwców, statków obcych. Nie zapominajmy jednak, że to w rzeczywistości komedia.

A jak jesteśmy już przy temacie to ja mam własny dylemat co obejżeć:

Ostatnio oglądałem Scrapped Princess i po tym seansie chciałbym obejżeć coś dobrego w klimatach fanstasy z elementami SF. Są jeszcze inne takie anime?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-09-2008, 16:04   

Rayearth mniemam zaliczony? To może Crest of the Stars, choć to raczej sf z elementami fantasy

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-09-2008, 16:21   

Cytat:
Ostatnio przeszła mi mania na fantasy. Dla odmiany dopadło mnie na hard sci-fi. Co się wiąże z zapytaniem o tytuły pasujące do moich nowych gustów.
Nie chodzi mi o anime w typie Macrossa, Heroic Age i im podobnych. Epopeja kosmiczna jak najbardziej, lecz, na bogów, niechaj prawa fizyki też będą w nieco większym ujęciu uwzględnione.
Z góry dziękuję.

Legend of Galactic Heroes? Najbardziej realistyczna wojenna seria hard sf jaką widziałem.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-09-2008, 16:30   

Rozumiem, że w tych gorszych też starcia przypominają bitwę pod Lepanto?

Cytat:
To może Crest of the Stars, choć to raczej sf z elementami fantasy


... Jakie tam są elementy fantasy?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2008, 16:35   

Doktor J napisał/a:
Ostatnio oglądałem Scrapped Princess i po tym seansie chciałbym obejżeć coś dobrego w klimatach fanstasy z elementami SF. Są jeszcze inne takie anime?

Escaflowne - według mnie najlepsze fantasy z mechami.

Sm00k napisał/a:
Ostatnio przeszła mi mania na fantasy. Dla odmiany dopadło mnie na hard sci-fi. Co się wiąże z zapytaniem o tytuły pasujące do moich nowych gustów.
Nie chodzi mi o anime w typie Macrossa, Heroic Age i im podobnych. Epopeja kosmiczna jak najbardziej, lecz, na bogów, niechaj prawa fizyki też będą w nieco większym ujęciu uwzględnione.
Z góry dziękuję.

VOTOMS - dość nietypowe podejście do mecha.
Blue Gender - trochę postapo, ale ze stacją kosmiczną i mechami.
No i w sumie Iria jeszcze by tu jako tako pasowała.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-09-2008, 16:35   

Ysen, elfie uszy!

Owszem, bitwy a'la Lepanto jak najbardziej, ale w odróżnieniu od takiego CG bohaterowie wygrywają je manewrami, a nie mechem wyciągniętym z rękawa.
Powrót do góry
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-09-2008, 20:05   

powinienem zrobić listę tytułów obejrzanych w poście pytającym, gdyż praktycznie wszystkie zaproponowane anime widziałem. Do listy dopisuję VOTOMS i Logh. Recenzje wyglądają zachęcająco.

A coś do poczytania, ukochany kolektywie? >]
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-09-2008, 20:34   

Nie wiem jak realizm, ale patrząc na recenzję "Towards the Terra" (Terra e) wygląda na niezłe SF.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-09-2008, 20:46   

Sm00k napisał/a:
Ysen, elfie uszy!

Oraz w tych uszach łańcuszki pozwalające na sterowanie statkami.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2008, 22:50   

Sm00k napisał/a:
A coś do poczytania, ukochany kolektywie? >]

Z mangami S-F będzie ciężko... wszystko, co dobre powstawało przed początkiem internetu i najczęściej zostało zekranizowane. Z poważniejszych tytułów znam tylko 2001 Nights (manga o podboju kosmosu przez ludzkość). Z mniej poważnych są dzieła Tsutomu Niheia - Blame i Biomega. Obie mają dobrze skonstruowane światy (pierwszy na podstawie systemu komputerowego, drugi na podstawie żywej żywej tkanki), dobrą kreskę, lecz niezbyt ciekawą fabułę. Dla przeciwieństwa mogę dodać jeszcze arcydzieło fabularne mistrza Naoki Urasawy - Pluto. Mangę bazowaną na Astro Boy'u Osamu Tezuki przerobioną na typowy dla Urusawy kryminał. Moim zdaniem Pluto jest najlepszą mangą Urusawy (a on złych mang nie robi).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2008, 23:07   

ostatnio w sumie trochę zaniedbałem anime, jednak mam zamiar powrócić do anime pełną parą :>

poszukuje jakichś anime "niezależnych"(tj. nie wzorcowanych na innych seriach) takich gdzie ogląda się z ciekawością(wiem, owszem dla każdego co innego...) chodzi mi tutaj o typ fantasy, cyberpunk, mecha, ecchi, komedie(raczej nie romantyczne :P)

hmmm co do serii, szukałbym czegoś podobnego np. do Vampire Hunter D: Bloodlust, Claymore, Slayers, School Rumble czy nawet Code Geass(chociaż tutaj przy tym ostatnim to chodzi bardziej o samą fabułe niż o mechy :P )

co do obejrzanych:
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky&order=4&status=7&tag=

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2008, 23:26   

Nikodemsky napisał/a:
hmmm co do serii, szukałbym czegoś podobnego np. do Vampire Hunter D: Bloodlust, Claymore, Slayers, School Rumble czy nawet Code Geass(chociaż tutaj przy tym ostatnim to chodzi bardziej o samą fabułe niż o mechy :P )

Bastard!, Escaflowne z fantasy.
Minami-ke, Dragon Half z komedii.
A jeśli chcesz coś mocniejszego niż Berserk, czy Basilisk, to polecam Shigurui.
Z nowych serii Xamd.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mSciciel
Gość
PostWysłany: 22-09-2008, 13:48   

Witam
Ja oglądałem ostatnio Sword of the Stranger. Jestem nim kompletnie zauroczony. chciałbym obejrzec jakąs animke nie serial (ewentualnie kilka odcinków) która miała by ciekawą fabułę i dobrą kreskę. Nie przepadam za cyberpunkiem itp raczej coś historycznego ewentualnie w teraźniejszości.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 63 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group