FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 89, 90, 91  Następny
  Jakie anime widzieliście?/Widziałem (...) co polecicie? 1
Wersja do druku
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 00:56   

Tony Chopper Co do tych "mocnych" to wydaje mi sie że moze Ci podpasują (chociaz nie wszystkie podobne do Gantz):
Ergo proxy
Interlude
Akira
Claymore
Elfen Lied
Hitsuji no uta
Kakurenbo
Mnemosyne
Tokko
A z komedii to polecam Yamato Nadeshiko Shichi Henge:D
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 11:59   

Żywuś - co do twoich uprzedzeń do pokeonów, muszę cię ostrzec. Ich sylwetki wywodza się z japońskiej mitologii (a w każdym wypadku z wyobrażeń o potworach w niej zawartych), więc tego typu postaci (oczywiście najczęściej większe i mniej ugrzecznione) uświadczysz w miarę często i to niekoniecznie w złych anime.
Z tego, co widzę szukasz shounenów, ewentualnie seinenów:
Xamd (w sumie anime uniwersalne)
Soul Eater
Guyver
z wyższej półki wiekowej (patrz więcej posoki):
Bastard!
Berserk
Vampire Hunter D: Bloodlust (wydany w Polsce)
Blood (bodajże z podtytułem Last Vampire, chyba też wydany w Polsce)
Basilisk
Baccano!

Tony Chopper, w sumie te same tytuły, które podałem Żywusiowi (z tej drugiej grupy) plus Shigurui (definitywnie jeden z najmocniejszych tytułów jakie powstały) i Ninja Scroll (klasyk, który nadal jest wart obejrzenia). Hmm... w sumie jeszcze texhnolyze, ale to dość ciężkie anime. Komedie były podawane na poprzedniej stronie, nie będę się powtarzać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tony Chopper Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 13:37   

Dzięki obadam podane przez was tytuły ,ergo proxy oglądałem i mi sie podobało ,helsinga też oglądałem ale średni był jak dla mnie (obejrzałem może z 10 ep i dalej nie dałem rady). A Akire chciałem obejrzeć ale jakoś nie mam do tego anime dojścia xd. A tego jak lubicie pokemony to obadajcie digimony -prawie to samo tyle że inne stworki -nie zagłębiałem sie bardziej w ten temat ,ale każdy ogląda co lubi. Jeszcze raz wielkie dzięki za liste z anime
A jak ktoś szuka shunenów to polecam one piece ;P - można powiedzieć ze to następca DBZ ,jak ktoś lubił Goku to Luffyego też polubi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Żywuś
Gość
PostWysłany: 29-09-2008, 17:28   

vries napisał/a:
Żywuś - co do twoich uprzedzeń do pokeonów, muszę cię ostrzec. Ich sylwetki wywodza się z japońskiej mitologii (a w każdym wypadku z wyobrażeń o potworach w niej zawartych), więc tego typu postaci (oczywiście najczęściej większe i mniej ugrzecznione) uświadczysz w miarę często i to niekoniecznie w złych anime.
(...)

Podstawą mojego uprzedzenia do pokemonów nie jest uraz do Japońskiej mitologii, lecz całkowite "zdziecinnienie" serii, które objawia się naiwnością i liniowością fabuły (względnie dialogów) oraz wspomnianym całkowitym brakiem krwi, który przy takim natężeniu walk działa na mnie zdecydowanie drażniąco. :P Powyższe cechy nie czynią z Pokemonów serii złej, lecz po prostu czuję się za stary, żeby coś takiego oglądać. I pomyśleć, że kiedyś je uwielbiałem.. :P
Co prawda mogłem trochę lepiej doprecyzować wymagania, ale ostatecznie dostałem to co chciałem.
dzięki :)
Powrót do góry
DzieckoFantazji Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 18:40   

Każdemu, niezależnie od tego, czy przepada za anime, czy też nie, mogłabym polecić filmy Miyazakiego (W krainie bogów, Ruchomy Zamek Hauru, Narzeczona dla kota itp.). Myślę, że zdecydowanie przeciwstawiają się stereotypowi, że anime to jedynie płyciutkie kreskówki z dużą ilością golizny. W każdym bądź razie dzięki wyżej wymienionym produkcjom udało mi się zachęcić kilka osób do japońskiej (i nie tylko) kreski.
A W krainie bogów to moje ulubione anime.


Post nie dotyczy tematu. Proszę przeczytać pierwszy post w temacie.

IKa
Zua Biurokratka


Odpowiedź:
Przepraszam, że wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. Sama się sobie dziwię, bo zawsze (jak widać, prawie zawsze) czytam tematy. Musiałam przeoczyć.

_________________
Żyłka pulsowała rozkosznie w rytm uderzeń.
Serduszka.
Było niespokojne, to dawało z siebie wszystko, to udawało, że bije po raz pierwszy. Jak każda prostytutka. Catzy, Twoje serce jest mistrzem w Twoim zawodzie.
"Pociąg do Zombie"


Ostatnio zmieniony przez DzieckoFantazji dnia 01-10-2008, 21:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JahJah Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 19:42   

Całkiem niedawno skończył się code geass i poszukuje nowego anime do oglądnięcia, mam kilka pytań, ale zacznę od początku.

Od razu mowie ze jakiegoś wielkiego doświadczenia w oglądaniu anime nie mam (to oczywiście nie znaczy ze nie jestem wymagający). Jak na razie udało mi się pochłonąć z tych lepszych (w mojej ocenie)
Death Note, Mushishi, Samurai Champloo, Elfen Lied, Higurashi no Naku Koro ni/kai i Code Geass.
Jeśli chodzi o gatunek to praktycznie wszystko potrafię zjeść choćbym nie wiem jak dziwne na początku się okazało (no może prócz romansideł jakoś nigdy mnie nie przekonały). A jak już mozna wywnioskować z opisu ciekawią mnie wszystkie niestandardowe produkcje, wszedzie gdzie łamane są schematy(SC) a sam co chwile albo jestem trzymany w niepewności (Higurashi) albo zaskakiwany (CG) albo po prostu urzeczony (Mushishi). Specjalnie pominąłem DS z racji tego iż jak dla mnie to posiada on wszystkie wyżej wymienione cechy :)

Zacząłem również ogladać "Monster" jestem po 4 odcinku. Kompletnie nie czuje klimatu, ciężko wrzuć mi się w odczucia bohaterów. Wszystko wydaje mi się zbyt bardzo przejaskrawione, nieskazitelny doktorek, a wszyscy w okol niego to chodzące bestie które myślą wyłącznie o sobie. Warto mimo wszystko oglądać dalej? mogę liczyć na to że to anime naprawdę się rozkręci i wczuję się odczucia doktora Tenma ?

Jest jeszcze kontrowersyjny Neon Genesis Evangelion, z tego co zauważyłem wszystkim tym osobom którym Code Geass sie spodobał, również wychwalają Evangelion, ale ja (po przeczytaniu recenzji i opinii kilku osób) nie mogę się jakoś zdecydować . Poza tym, cofnięcie się o 12lat w produkcji anime moze być ryzykowne dla mojego wzroku , nieprawdaż :) ?

A na jesli chodzi o FMA to prawdopodobnie gdybym zaczął oglądać to oglądać w wieku 15-16 lat w raz z naruto i bleachem spodobało by mi się. Jednak czuje że już chyba troszkę za stary jestem na takie anime.

Pozostało coś jeszcze dla mnie ? oraz co z tym Monsterem i Evangelionem? :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-10-2008, 21:28   

Ładne rozterki :P
Od razu powiem ze mierzysz wysoko i jeśli nie obniżysz sobie standardów lub nie poszerzysz horyzontów szybko skończy ci się materiał (oczywiście w tym czasie może pojawić się coś nowego).
Z twojego posta wynika ze łapiesz tylko poważniejsze lub nowsze animacje. Muszę jednak z doświadczenia powiedzieć że oglądanie tylko takich szybko możne się znudzić. Zawsze trzeba mieć jakiś alternatywny gatunek pod ręką żeby "anime nie obrzydło" .
Jeżeli chcesz obejrzeć produkcje dla starszego widza takie po prostu dobre nie kieruj się rocznikami. Evangelion jest troszkę siekający mózg ale jeśli wziąć się za to od razu z "air" czyli zakończeniem filmowym które nie zmieściło się w budżecie serii tv to evangelion jest super (to przez Rei oglądam anime w ogóle). Odrzucanie anime ze względu na rocznik to błąd powiem nawet więcej starsze produkcje (1992-1999) przyjemnie się ogląda. Zbyt duża doza grafiki komputerowej zwłaszcza źle wstawionej potrafi bardziej wkurzyć niż jej brak dowodem jest ghost in the shell polecam wszystko oprócz innosence powinno ci podpaswać.
Łamanie standardów to chyba głównie domena komedii i to zwłaszcza tych schizogenicznych i parodystycznych ale nawet wśród nich są tytuły godne polecenia
paniponi dash, moon phase, Vandread, Hare + Guu .
Romansów też nie można od razu skreślać jeśli nie jest to główny kierunek to moze wyjść coś naprawdę dobrego: school rumble, Mahoromatic, Yamato Nadeshiko Shichi Henge
A co do fma ja oglądałem to w wieku
Spoiler: pokaż / ukryj
22 lat :P
nie sądzę żeby wiek miał tu cokolwiek do rzeczy. Ale nie łączył bym fma z naruto, bleachem czy one pice bo to tasiemce tu raczej pasuje porównanie z blood+, eureka seven lub innymi zamkniętymi seriami o długości ok 50ep poza tym film kończący fma jest całkiem niezły zwłaszcza hitler :P.
Jeżeli natomiast szukasz czegoś z głębszym sensem to też mogę coś polecić:
Aishiteruze Baby, Asatte no Houkou, Figure 17, Manabi Straight!, Shingetsutan Tsukihime i moje ukochane Haibane renmei którego nowiutkie dvd właśnie do mnie podróżują z merlina :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2008, 21:31   

Szukam anime w którym:

1) Główną postacią jest kobieta (może być też licealistka),
2) Jest ona stoickiej natury - cicha, spokojna i dojrzała jak na swój wiek, ale przy tym jest bardzo zdecydowaną wojowniczką,
3) Ma ona szczególne moce lub jest profesjonalistką w dziedzinie używania jakiejść broni,
4) W anime tym jest dość dobrze zarysowana wartka akcja.
5) Mile widziane klimaty SF,
6) Raczej nie lubię wątków miłosnych.

To na tyle, jeśli chodzi mi o moje wymagania. Dodam, że właśnie zaczynam Chrono Crusade

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
aneta11111 Płeć:Kobieta
Ta od dziwnych rzeczy


Dołączyła: 20 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2008, 22:21   

Doktor J może podpasuje Ci Read or Die lub Witch Hunter Robin(pasują do większości Twoich podpunktów)? Możliwe jeszcze że Mnemosyne ale to jest w klimatach yuri.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2008, 22:24   

Doktor J napisał/a:
1) Główną postacią jest kobieta (może być też licealistka),
2) Jest ona stoickiej natury - cicha, spokojna i dojrzała jak na swój wiek, ale przy tym jest bardzo zdecydowaną wojowniczką,
3) Ma ona szczególne moce lub jest profesjonalistką w dziedzinie używania jakiejść broni,
4) W anime tym jest dość dobrze zarysowana wartka akcja.
5) Mile widziane klimaty SF,
6) Raczej nie lubię wątków miłosnych.


Najbardziej pasująca rzecz o jakiej mogę pomyśleć jest Seirei no Moribito.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2008, 11:01   

Ergo Proxy
Kino no tabi

Serial Experiments Lain (chociaż mało akcji .. to moze GitS )
Vampire Princess Miyu

raczej pasują do ww wymagań ;]

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-10-2008, 15:49   

Cytat:
1) Główną postacią jest kobieta (może być też licealistka),
2) Jest ona stoickiej natury - cicha, spokojna i dojrzała jak na swój wiek, ale przy tym jest bardzo zdecydowaną wojowniczką,
3) Ma ona szczególne moce lub jest profesjonalistką w dziedzinie używania jakiejść broni,
4) W anime tym jest dość dobrze zarysowana wartka akcja.
5) Mile widziane klimaty SF,
6) Raczej nie lubię wątków miłosnych.

Armitage III, Gunsmith Cats (choć to nie SF).
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-10-2008, 16:08   

Crest of the stars

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2008, 22:05   

Vision of Escaflowne

Polecam temu co niedawno skończył Code Geass, jak i tem co szuka anime z babką w roli głównej. Nie zrażajcie się kreską, bo wiele nowych anime, nie ma duszy przez nowoczesną krese !

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-10-2008, 02:42   

Ja tak patrze i nikt nie wymienił kurau phantom memory to przecież kubek w kubek anime sf o profesjonalistce do wynajęcia prywatnie łagodnego usposobienia, która posiada szczególne moce. Akcja jest dość żywa i raczej nie jest to romans ;p
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 66 z 91 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 89, 90, 91  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group