FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Stephen King
Wersja do druku
Alira14 Płeć:Kobieta
Wielkie Prych


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Draminion gdzie normalnym wstęp wzbroniony!;)
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 12-11-2005, 21:29   

Nie tylko "Miasteczko Salem" jest dobrą książką S.Kinga. Dla mnie ten facet to geniusz jeśli chodzi o tworzenie atmosfery. Potrafił sprawić, że zamiast bać się jakiegoś potworka, zaczynałam bać się ludzi wystepujących w powieści...Zresztą nie tylko horrory dobrze pisze. Strasznie płakałam podczas czytania "Zielonej Mili" i "Pokochała Toma Gordona", trzymałam kciuki za Rosie walczącej o samodzielne życie z mężem brutalem i z przejęciem czytałam zeznanie Dolores Claiborne. Czytał ktoś "Danse Macabre"? Jest to książka o horrorach w latach 50-80 + smaczki na temat życia S. Kinga. On niektóre rzeczy tak zabawnie opisujeXD. Chyba pod wpływem tej książki wreszcie wezmę się za "Dziecko Rosemary" i sprawdzę czy mają w bibliotece "Porywaczy ciał".

Są gusta i guściki. Podejrzewam, że S. King jest dobry dla ludzi lubiących się wczuwać w dobrze napisane słowo pisane. Uwielbiam jego porównania i metafory. Jedna z moich ulubionych to "ceremonia wykopywania kota"XD Uwielbiam książki z dreszczykiem, kiedy po skończeniu czytania nadal się boję. Mój brat po przeczytaniu "Smętarza Zwierzaków" przez 2 tygodnie podejrzliwie patrzył się na psa, bo "dziwnie pachnie"XD
Dla ludzi wolących od atmosfery więcej akcji i masakry polecam Mastertona. Choćby taki "Czarny Anioł". 10 stron książki, a facet zdążył...
SPOILER!!!
przygwoździć do podłogi męża i żonę, zgwałcić kobitę, ich dzieci za dłoni przyczepić do sufitu, podpalić dzieciaki + opisy jak ojciec próbując się uwolnić razem z gwoźdzmi pozbywał się kawałków mięśni- mnie to nie rusza, czytało się dziwniejsze rzeczy
SPOILER

_________________
"Lepszy jest brak weny niż bycie Chuckiem Austenem"


Daria - Czy kiedykolwiek nasz wygląd nie wpływa na to jak nas oceniają?
Jane - Kiedy oddajesz organy do przeszczepu, no chyba, że to oczy

Daria, 2x06 -"Monster"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3270122
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-11-2005, 01:55   

Ja niestety od pewnego czasu jestem totalnie nieczula na slowo pisane. Znaczy lubie poczytać ale do emocji mi nie przemawia.
Ja potrafię znienawidzić bochaterów i pokochać potwora... Zależy tylko od tego jak wyglada. I co soba prezentuje. Choć nie zawsze. Demona Zimna kocham i tak, i tak.

A po To i Bastionie King zostal zaszufladkowany w moim prywatnym katalogu jako nuuudziaż. No bo ileż można?!
To mogłoby być o polowe cieńsze.
Bastion o dwie trzecie.
I żadna by literacko nic nie straciła.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Dośka Płeć:Kobieta
Lon's Priestess


Dołączyła: 31 Lip 2002
Skąd: Wolf Pack Island
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2005, 22:55   

Ach... King...
Wszystko, byle nie jego fantasy (patrz "Talizman", "Łowca Snów", "Bezsenność" & inne nieudane próby napisania dobrej fantasy). "Miasteczko Salem", "Lśnienie", "Cujo", "Podpalaczka", "Coś", "Stukostrachy" itd. itp. etc.
Byle nie jego fantasy!!!

_________________
From where has that darkness come...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kejmur Płeć:Mężczyzna
Ktoś


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2006, 03:50   

Książki to moje hobby i to wielkie. Stephen King znajduje się w repertuarze moich ulubionych autorów. Pisze naprawdę świetne horrory. Jednak potrafił także zaskakiwać (pozytywnie) pisząc książki inne gatunkowo ("Zielona Mila", "Skazani na Shawshank" czy "Colorado Kid" to tytuły naprawdę świetne).

"Zielona Mila" porusza problem kar śmierci i moralność z nimi związaną. "Skazani na Shawshank" to zlepek opowiadań, które każde miało w sobie coś ciekawego - tytułowa powieść natomiast to świetny motyw więzienny. A sama ucieczka z więzienia jednej z bohaterów to majstersztyk.

O właśnie. Natomiast "Colorado Kid" to kryminał. Jednak nie taki jak myślicie - trup, poszukiwanie mordercy i łączenie kolejnych poszlak. Owszem trup i łączenia poszlak jest, ale sama problematyka jest tak nietypowa, że aż była dla mnie miłą odmianą. Gdybym ją podał, po prostu dałbym bezczelny spoiler. Jak ktoś chce znać szczegóły, to na PW.

Ogólnie oceniam jego twórczość wysoko. Jednak nie jest to literatura wysokich lotów, zachaczająca o czytadło (chodzi mi o wyższe idee czy filoficzne rozważania). Raczej wszystko jest oparte na akcji, nastroju i charakterach postaci. Ale coś takiego też powinno się czytać - nie samą filozofią i skomplikowaną problematyką człowiek żyje. A że autor należy do ciekawie piszących, to tym bardziej polecam. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2274857
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2006, 18:25   

mało znam tego autora ale całkiem podobają mi się jego książki. znam Cujo (całkiem ciekawe), Zieloną Milę (też niezłe), Oczy Smoka (trochę gorsze ale może być) a teraz czytam To (dobra książka i ciekawe postaci, szczególnie te negatywne - na przykład taki Henry Bowers, nadzwyczajnie zdemoralizowany i brutalny, nawet jak na miasto w którym toczy się akcja... o tyle straszniejszy, że teraz kogoś podobnego można spotkać w każdej ciemnej uliczce). jak skończę To, zabiorę się za Łowcę Snów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anarchy Maniek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2009
Skąd: Bydgoszcz
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2010, 09:41   

Nezumi, łowca snów to jedna z najgorszych książek Stefcia.

Do moich ulubionych powieści tego autora zaliczyłbym:
Bastion
Sklepik z Marzeniami
Misery
Christine
Zielona Mila

Z opowiadanek to ofc Nocna Zmiana i Cztery pory roku :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2011, 16:13   

A co byście polecili od S.K. jeśli chodzi o dobry thriller o jak najmniejszych elementach fantasy ? Od niedawna zacząłem czytać książki, także do fantasy jeszcze nie dojrzałem chyba :)

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2011, 17:16   

Jeśli chodzi o Kinga, to zdecydowana większość książek ma elementy fantastyczne. Jedyne co mi w tej chwili do głowy przychodzi z pogranicza thrillera, gdzie nie było tego typu motywów, albo przynajmniej nie za wiele, to Misery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2011, 17:24   

Recenzja brzmi ciekawie ale co w tej kwestii powiedzą osoby które przeczytały ? Mam tendencję do kupowania książek, nie pożyczania, także nie chciałbym potem żałować zakupu ;>

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2011, 21:49   

Kouta90 napisał/a:
ale co w tej kwestii powiedzą osoby które przeczytały ?

A co chcesz konkretnie wiedzieć?

Poza tym, thriller Kinga bez jakichkolwiek elementów fantastycznych - Blaze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-01-2011, 21:55   

Cujo jest praktycznie pozbawiony elementów fantastycznych (i jest niezłe). I nie bój się elementów fantastycznych, łap za "Carrie" ;)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-01-2011, 22:00   

Urufu napisał/a:
Blaze

A tam przypadkiem nie zdarzają się duchy?

W książce Czwarta po północy jest opowiadanie pt. Tajemnicze okno, tajemniczy ogród. Jest genialne i o ile mnie pamięć nie myli zero fantastyki.

Edit:
@down, dziękuję za wyjaśnienie, nie przebrnąłem przez pierwsze strony więc proszę o wybaczenie mojej niewiedzy.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.


Ostatnio zmieniony przez Loko dnia 08-01-2011, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2011, 22:06   

Loko napisał/a:
A tam przypadkiem nie zdarzają się duchy?

Niee,

Spoiler: pokaż / ukryj
tylko główny bohater ma zaburzenia psychiczne i momentami wydaje mu się, że jego zmarły wspólnik ciągle żyje, więc z nim rozmawia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2011, 10:14   

Zacznę w takim razie od Carrie i zobaczę jak się będzie czytało ;>. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group