FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Horror wszech czasów
Wersja do druku
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 14-05-2006, 18:27   

Kropka, Ty się nie śmiej, Gremliny to był najstraszniejszy film, jaki widziałam... Bo oglądałam toto w wieku lat około sześciu i zostawiło trwały ślad w mojej psychice. XD Bałam się sama w domu zostać, ot, co. :>

_________________
Every little girl flies.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maxia Płeć:Kobieta
Dark Star


Dołączyła: 13 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2006, 18:28   

"Wrong turn" ^^ po prostu uwielbiam ^^ oglądałam z bratem od 22 :D w ciemnym pokoju :D normalnie efekty boskie (jak się ma sprzęcik hi-fi do kompka podłączony)

^^

_________________
Be like a Stormrage.
Mad
And without mercy
To anyone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7748621
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2006, 11:49   

Ja zas obejrzałem "Czerwoną Różę"...Liczba ekranizacji prozy Stephena Kinga już chyba przekroczyła liczbę 40, ale ja widziałem może 10 - 15. Nie znam książki na pdostawie której nakręcono ten film, więc stąd moja opinia nie będzie w pełni miarodajna.
King powtarza tu schemat z "Lśnienia" czyli mamy "złe miejsce" ( w tym przypadku, olbrzymia, wiktoriańska posiadłość ), grup nadwrażliwychę ludzi z problemami psychicznymi którzy do niej wchodzą, dziecko w roli wyjaśniacza i postępujący obłęd głównej postaci. Film długi ( jak to u Kinga bywa ), bez gwiazd, ale zrobiony ze smakiem. Makabra jest umiarkowana, żywe trupy wyglądają raczej groteskowo.
Powstała jeszcze druga część, jak obejrzę to napiszę co nieco.
Powrót do góry
PV
Gość
PostWysłany: 18-10-2006, 08:53   

Ha! A ja wam mówię żę

Curse - Japońska
to było coś!
Powrót do góry
Kottie Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2006, 15:17   

Cytat:
Ha! A ja wam mówię żę

Curse - Japońska
to było coś!


Jak dla mnie to tam wiało nudą na wszystkie strony :> wynudziłam się po wsze czasy :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1632960
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 18-10-2006, 15:45   

moze troche klasyki ]:-}

The ring, klatwa ( w anglii wchodzi dwojka ) albo Silent Hill ale to troche bardziej taki psychologiczny niz straszny :)

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-11-2006, 00:28   

Jednego takie naj-ulubionego to raczej nie mam. Natomiast zdecydowanie ostatnimi czasy w czołówce królują azjatyckie dzieła. Zdecydowanie po wielkiej rewolucji jaką dla mnie był Ring 1 jap. to po długim czasie, po Ring 2 (będący dla mnie znakomitym sequelem), The Tale of Two Sisters (koreańskie mistrzowskie dzieło, klimat nawet jeszcze inaczej horrowy niż ringowy, ale czuć ciężkość cały czas - perełka), Klątwa jap. i amer., Dark Water (możliwe że coś jeszcze, ale nie pamiętam) przyszedł czas na Shutter'a z Tajlandii. Shutter po prostu niszczy pod każdym względem, gdyby trwał trochę dłużej pewnie nie byłoby mnie na tym świecie:) Ma połączone klimatyczne straszaki (czyli akcja - reakcja, BUU!! - AAAA!!!:) z ciekawą fabuła przedstawioną w klasie majstersztyk. Polecam Shutter'a zwłaszcza, że chyba wciąż nie jest zbyt dobrze znany (a zakończenie wg mnie to już w ogóle cios z 99. wymiaru). Ostanio One Missed Call z azjatyckich też miło się ogladało, choć może ze względu na długość przynudzać, zwłaszcza jak się ogląda w gronie przyjaciół.

Z nieazjatyckich to Koszmar z Ulicy Więzów mimo że wcale nie aż tak straszny to zawsze mi się go dobrze oglądało (oczywiście po razie, bo naprawdę rzadko co oglądam dwa lub więcej razy), Stukostrachy (to był taki horror serial na podst. Kinga - też aż taki straszny nie był, ale klimat miał 1-rzędny), Egzorcysta jedynka oczywiście to też wielkie dzieło wśród horrorów. Prawdziwie paranoiczny i bez nadziei klimat natomiast miał Inwazja kosmicznych pożeraczy ciał (polska nazwa coś w tym stylu) z Donaldem Sutherlandem, gdzie byli ludzie klonowani przez takie nitki-dżdżownice:) Super ten film jest.

Trochę tego wypisałem, ale naprawdę każdy z tych horrorów jest dla mnie jedyny w swoim rodzaju (azjatyckie wprawdzie po Ringu mniej więcej wiemy czego się spodziewać, mimo każdy kolejny o ile dobrze zrobiony wnosi coś niepowtarzalnego). Z tego powodu dla mnie po prostu nie istnieje horror wszechczasu, a co najwyżej tego momentu trochę po jego obejrzeniu.
ps. Oczywiście i tak rządzi Martwica Mózgu Petera Jackson'a :P
Powrót do góry
Szarodziej Płeć:Mężczyzna
adept magii


Dołączył: 06 Lip 2006
Skąd: wieża z kości słoniowej
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2006, 14:26   

Moim arcysubiektywnym zdaniem:

Trzecie miejsce zajmuje "Amityville", autentycznie straszny, ale za drugim razem* znakomita komedia
Drugie miejsce zajmuje "Klątwa"- była niegdyś na pierwszym...zaiste przerażająca i posiadająca przy tym poważną (wcale nie naiwną) fabułę...poza tym nawet za drugim razem* się bałem o_o
Pierwsze miejsce zajmuje "Krąg"- obie części, chociaż faworyzuję pierwszą (według mnie nieco bardziej straszną niż druga), za świetną fabułę i nastrój grozy, mimo ubogich efektów specjalnych (naliczyłem bodajże cztery, trzy, coś w tej melodii) jest super, straszne nawet za drugim razem*

Najśmieszniejszym "horrorem" który obejrzałem jest "Dom na strasznym wzgórzu", głównie z powodu efektów specjalnych (kisiel zamiast krwi i to w ilościach hurtowych [mniam! malinowy]), potwora końcowego (bezkształtna czarna kupa [pardon my french]), naiwnej fabuły (naliczyłem cztery zmartwychwstania: to więcej niż w jednej trzeciej odcinków "Mody na Sukces"- a tamtejsi bohaterowie mogliby wprowadzić w kompleksy Jezusa) i nudnych, mało prawdopodobnych bohaterów (yeah)

*Zawsze oglądam horrory drugi raz, żeby się pośmiać. Zboczenie rodzinne (dziadek ogląda, tata ogląda, babcia ogląda, brat ogląda, siostra ogląda, plejada wujków i cioć ogląda, tylko mama nie ponieważ się boi ^_^

_________________
"Errare humanum est, in errore perservare stultum"

Yeah! Dorobiłem się Avka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kapitan_Kutra_R Płeć:Mężczyzna
Król Dorszy


Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: Małż 13
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 20:06   

Przepraszam, że odgrzewam stare kotlety ale dorzucę swoje 3 koku.

Może horrorami wszech czasów nie są ale niezwykle lubię:

In The Mounth of madness oraz Evil Dead.

Śmieje się na nich aż mnie brzuch boli.

_________________
Zapatista Army of National Liberation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mario
Gość
PostWysłany: 28-02-2007, 03:45   

moim zdaniem to egzorcysta i zejscie...
Powrót do góry
Shiori Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Lut 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2007, 07:39   

Silent Hill - najlepszy horror jaki kiedykolwiek zobaczyłam D:
Nawiedzenie - Historia Prawdziwa - jeden z lepszych, ale i tak nie pobije Silent Hill

_________________
Tutaj staram się być zabawna: http://altefcztery.blogspot.com/
Moja galeria: http://orenei.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
magu Płeć:Mężczyzna
dreamer..


Dołączył: 22 Cze 2006
Skąd: znienacka..
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2007, 14:43   

swojego czasu byłem na enemefie: noc horrorów.. i jedyne co mnie wystraszyło to jedna scena z "Nawiedzenie - Historia Prawdziwa" a wszystko przez to że człowiek zasnął a później obudził się w niewłaściwym momencie :D a wracając do tematu.. to jak dla mnie horrorami godnym zobaczenia są: Ring, Egzorcysta, The Eye i Resident Evil..

_________________
Watashi wa L desu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3568428
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-02-2007, 16:57   

Shiori napisał/a:
Nawiedzenie - Historia Prawdziwa


jeżeli to to, co widziałem jako "Demon - historia prawdziwa" (dzieje się mniej więcej w XIX wieku w amerykańskiej wiosce?) to jakoś na mnie nie zrobił wrażenia. Zdecydowanie niestraszny film, a nastrój miał mocno średniawy. Kilka zabawnych scen i to wszystko.(to pewnie ten sam film bo zdaje mi się, że oryginalny tytuł brzmiał "An American Haunting", a filmweb nie kojarzy tytułu "nawiedzenie: historia prawdziwa")

Za najlepszy pod względem straszności i nastroju fil uważam zdecydowanie koreański horror pt. "The Shutter" (u nas znany jako "Widmo")
Film z 2006 roku, opowiada niesamowitąhistorię, ma (jak na horror) ciekawą i nie do końca przewidywalną fabułę i jest naprawdę dobry! Polecam fanom dreszczyku.

Resident Evil był bardzo zabawny ale nawet mi się podobał :)

Co do reszty to od dłuższego czasu bezskutecznie polujęna "Lśnienie", widziałem tak mniej więcej 1/3 ze środka filmu i było kapitalne (uwielbiam Nicholsona).

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
WilQ Płeć:Mężczyzna
Te oczy mogą kłamać


Dołączył: 18 Lut 2007
Skąd: Wasil Squad
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2007, 17:35   

"Laleczka Chucky" ale tylko stare części. Jak byłem młodszy to pamiętam , że wywoływało niezły kisiel w majtach:)

_________________
Aut odit, aut amat múlier, nihil est tértium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9257712
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2007, 11:17   

Jaki bym horror nie obejrzała to i tak będę się bardzo bała, a później będę miała schizy xDD
Mało horrorów oglądałam właśnie z powodu mojej chorej głowy xD Ale raz poszłam z dziewczynami na film pt. Gothica... Po "obejrzeniu" go miałam niezłe schizy w nocy... Śniły mi się sceny, których w filmie nie było i wcale nie były one przyjemne :P
Oglądałam też Osade (na tym się troche zacieszałam, bo dzień wcześniej moja kochana sis opowiedziała mi cały film :P ) i Dark Water (japońskie xD ) ^^

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group