FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Horror wszech czasów
Wersja do druku
magu Płeć:Mężczyzna
dreamer..


Dołączył: 22 Cze 2006
Skąd: znienacka..
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2007, 12:56   

hmm.. "Gothica".. miała fajny klimacik.. szczgólnie pod koniec.. ;] A co do "Osady" to wole pozostawić bez komentarza.. chyba że ktos lubi "głupawe komedie".. a jak już jesteśmy przy Osadzie to na tym enemefie jako pierwszy film.. organizatorzy zaserwowali film pt. "Wzgórza mają oczy" co okazało się być strzałem w dziesiątkę.. publika śmiała się nie wiele gorzej niż z jakiejś rasowej komedii.. xD
w pewnym momencie wszyscy zaczeli kibicować i dopingować pewnego ekhmm.. owczarka niemieckiego, który pokazał mutantom gdzie ich miejsce xDD jakby to był osławiony już "Szarik" z opancerzonych i psa... podsumowując.. najlepsza nocka w kinie na jakiej byłem.. xDDD

_________________
Watashi wa L desu..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3568428
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2007, 22:49   

Jak dla mnie "Coś" (The Thing) Johna Carpentera - odizolowana od świata stacja arktyczna i tytułowe "Coś" z kosmosu - które potrafi imitować wszystko co żywe - dla mnie wielki plus za klimat, poczucie zagrożenia i niezwykle groteskowe i piękne zarazem potwory będące dziełem rąk pasjonatów a nie tak jak dzisiaj programistów. Oczywiście żebym nie zapomniał Kurt Russell w owym obrazie rządzi, a w tle cierpliwie pogrywa muzyka od samego Ennio Morricone - jak dla mnie niczego tutaj nie brakuje - i mógłbym ten film oglądać w kółko.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2007, 13:02   

W sobote wieczorkiem "oglądałam" (pluszowy miś rlz xD ) z koleżankami "The Return". Klimacik bardzo twórczy, trzyma w napięciu. Muzyka też very good, a w szczególności piosenka gdzie taka kobieta śpiewa, zawodzi... jak kto chce xD W każdym bądź razie można obejrzeć ;) Nie było napisane, że to horror tylko thriller... ale dla mne to i tak momentami za dużo wrażeń było xD

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Shiori Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Lut 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2007, 16:08   

magu napisał/a:
"Wzgórza mają oczy"

Boże..film mnie zanudził że tak powiem xD

_________________
Tutaj staram się być zabawna: http://altefcztery.blogspot.com/
Moja galeria: http://orenei.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
magu Płeć:Mężczyzna
dreamer..


Dołączył: 22 Cze 2006
Skąd: znienacka..
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2007, 16:46   

Shiori napisał/a:
Boże..film mnie zanudził że tak powiem xD


Nie tylko Ciebie ;-) ale jako komedia się sprawdza.. :P

_________________
Watashi wa L desu..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3568428
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-03-2007, 17:35   

magu napisał/a:

Nie tylko Ciebie ;-) ale jako komedia się sprawdza.. :P


Armie ciemności sobie skombinujcie, wszystkie trzy części.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2007, 00:14   

Zegarmistrz napisał/a:
magu napisał/a:

Nie tylko Ciebie ;-) ale jako komedia się sprawdza.. :P


Armie ciemności sobie skombinujcie, wszystkie trzy części.

Pisząc nazwę filmu mama trzyma mnie za rękę: "Martwica mózgu". Tytół idealnie obrazuje stan owego narządu u normalnego człowieka który był na tyle silny by obejrzeć to 'dzieło' w całości. Sam po 10 minutach postanowiłem dobrowolnie zrzucić sie ze schodów, za to mój znajomy twierdzi że to świetny film(?!).

Prawda jest taka ze współczesne horrory to jak zupka dla niemowlaka. Czysty przecier bez jakichkolwiek soczystych kawałków. Zwykłe banany dla niezwykłych ludzi. Każdy następny horror to większa bajka dla jeszcze większych NADludzi. Nie wyobrażam sobie jak co coś łyknąć może normalny, szary człek. Z moich obserwacji wynika ze w każdym sequelu produkcji z banda niedorozwiniętych nastolatków na czele, dziewczyny maja coraz bardziej obcisłe biodrówki które dodatkowo stopniowo zsuwają się im(...) no. Mnie takie durnoty nawet nie bawią i staram sie teraz stronic od wszelkiego rodzaju produkcji markowanych znaczkiem: "straszny horror".

"Klątwa" jest jeszcze zjadliwa a za prawdziwy horror uważam pewną polską produkcje która od dłuższego czasu straszy polskich zjadaczy chleba. Mowa tu o "Klanie" w którym model rodziny znacznie wykracza poza obszar normalności(jak można żyć samymi problemami?) a psychogram każdego członka woła o pomoc. Klimat mrozi krew w żyłach. Ja sie tego boje! Nie chce żyć pod warszawą:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2007, 12:14   

wiluS napisał/a:
Pisząc nazwę filmu mama trzyma mnie za rękę: "Martwica mózgu". Tytół idealnie obrazuje stan owego narządu u normalnego człowieka który był na tyle silny by obejrzeć to 'dzieło' w całości. Sam po 10 minutach postanowiłem dobrowolnie zrzucić sie ze schodów, za to mój znajomy twierdzi że to świetny film(?!).


Nieznasz się. To jest GENIALNY film i dzieło kultowe. Prawdopodobnie wypiłeś za mało piwa lub oglądałeś w zbyt nielicznym, zbyt ponurym towarzystwie, żeby zrozumieć prawdziwą głębie tej produkcji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wiluS Płeć:Mężczyzna
akka\Semper fidelis


Dołączył: 26 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2007, 12:34   

Zegarmistrz napisał/a:
wiluS napisał/a:
Pisząc nazwę filmu mama trzyma mnie za rękę: "Martwica mózgu". Tytuł idealnie obrazuje stan owego narządu u normalnego człowieka który był na tyle silny by obejrzeć to 'dzieło' w całości. Sam po 10 minutach postanowiłem dobrowolnie zrzucić sie ze schodów, za to mój znajomy twierdzi że to świetny film(?!).


Nieznasz się. To jest GENIALNY film i dzieło kultowe. Prawdopodobnie wypiłeś za mało piwa lub oglądałeś w zbyt nielicznym, zbyt ponurym towarzystwie, żeby zrozumieć prawdziwą głębie tej produkcji.

Na oko potrzeba 18 piw, postaram sie zejść do 16 i wtedy zobaczymy. W kinie do każdego biletu dodawali zgrzewkę o_O?

btw. wiecie że to Peter Jackson robił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9245050
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2007, 13:31   

Tak, to robił Jackson, ale to nigdy nie leciało w kinie. To było chyba kręcone od razu na rynek kaset wideo.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-05-2007, 16:31   

Martwica Mózgu to dzieło cenione i szanowane, po którym jest się znieczulonym lepiej jak po piwie.

EDIT/

A wracając do polskich horrorów to niezwykłe wrażenie zrobił na mnie film "Medium". Takiego klimatu nie spotkałem w żadnym filmie grozy i choć wcale szczególnie straszny dla mnie nie był, to nastrój wpływał. Uczucie niepokoju, szaleństwa, chaosu, brakuje tylko Chtchulu albo innego Azatotha.

Tutaj recka od znawców:

http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=304

Jeszcze ciekawy z polskich był "Labirynt", ale to bardziej psychologiczny, choć znowu nastrój jaki chyba tylko w polskich filmach tego typu jak dotąd mogłem odczuć.
Powrót do góry
Juri Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Kwi 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2007, 16:53   

Ja chcę zobaczyć tą Martwicę Mózgu, zachęciliście mnie komentarzami. Ale podobno to horror komediowy jest xD

Na horrorach (szczególnie tych nowszych amerykańskich) przeważnie się śmieje, thrillery są już bardziej straszne. Nie wliczając filmów typu Piła, gdzie się najczęściej zniesmaczam (czy oni muszą dawać zbliżenie na pokarmy zwrócone? O.o).
Do najlepszych mogę zaliczyć azjatyckie, np. Ring, Klątwa, Widmo.

_________________
"Nie ma w tym niczyjej winy, to nie żaden błąd
Czasem, ot tak bez przyczyny trafia cię jak grom
Czasem tak bez dania racji z siłą setek rózg
Nagle ot tak przy kolacji trafia prosto w mózg."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2007, 17:40   

Oglądałem parę horrorów. Najczęściej to nędza okrutna, i już dawno zaniechałem tego gatunku. Ale jeżeli ktoś naprawdę chce poczuć jakieś emocje, polecam Piknik pod Wiszącą Skałą. Film stosunkowo stary (1975 r.), ale to nie przeszkadza, jako że fabuła osadzona jest w Australii z początku XX w. Nie znajdziemy w nim żadnych elementów charakterystycznych dla horroru (nawiedzonych domów, potworów w ciemnościach, morderców, krwi i przemocy itp); przeciwnie, akcja toczy się niespiesznie w pięknych, słonecznych plenerach.
A mimo to budzi autentyczny lęk...
Zainteresowanym polecam poszperać w googlu (cała masa odnośników, dosyć znane dzieło).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Stop Nazi Płeć:Mężczyzna
Are You ready to fly?


Dołączył: 10 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2007, 19:23   

Blair Witch Project - zdecydowaie najlepszy...

Większość "horrorów" jest tak mhrocznych, że aż się płakać ze śmiechu chce :) Wolę thrilery, które posiadają klimacik :)

_________________
"Those who hate themselves cannot love or trust the others" - NGE
"Połóż pistolet na stół i uprzedzenie wyrzuć w kąt. Na całym świecie są faszyści, którzy nienawidzą innych rąk..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2007, 19:31   

Stop Nazi napisał/a:
Blair Witch Project - zdecydowaie najlepszy...

Zgadzam się. Oglądałam ten film na słuchawkach, klimat jest niesamowity. Odradzam wersję z lektorem, tylko zagłusza, a dźwięki tu są bardzo ważne. Miałam ten film na DVD, pożyczyłam koledze... i już go nie odzyskałam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group