FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Ksiązki do których powracacie:
Wersja do druku
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2009, 20:47   

Trylogia husycka - Cudo po prostu, mimo iż ostatni tom ustepuje pod względem genialności dwóm pozostałym.

Saga wiedźmińska - W całości czytałem trzy razy, ale do konkretnych tomów/fragmentów wracam najmniej raz w miesiącu.

Książki Terry'ego Pratchetta - Traktuje jako ogół, wracam raczej do tych starszych, nowsze nadal zbyt dobrze pamiętam ;).

2586 kroków - Świetny zbiór opowiadań.

_________________
Knights Who Say Ni!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2009, 20:56   

R2D2, też lubię trylogie husycką. Mam jednak mieszane uczucia co do trzeciego tomu -
Spoiler: pokaż / ukryj
Sapkowski jakby na złość czytelnikom pozabijał na końcu, niektórych głównych bohaterów. To mi się akurat nie podobało


Co Terry'ego Pratchetta to lubię jego książki dotyczące świata dysku. Wspominam miło bohaterów takich jak Śmierć, czy Dwukwiat. Są przerąbani ;>
Powrót do góry
Chatoyant
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2009, 21:07   

E, czy ja powracam do przeczytanych książek... Nie bardzo. Wolę wziąć następną niż którąś z wcześniej czytanych :]. Chyba, że chodzi o takie pozycje jak Paragraf 22 (bohaterowie tej książki są przerąbani :D). No nie wiem. Może kiedyś, jak się zestarzeje i, jak to Lem wspominał, będę chciała wrócić do siebie sprzed lat... Bo nic tak nie zwraca wspomnień jak czytanie książek, które były lekturą, kiedy było się -nastolatkiem/-nastolatką. Tak Lem mówił :P.
Powrót do góry
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2009, 21:48   

Terry Pratthchet jest niezły, choć jego niektóre książki są nie równe. Jedne trzymają wyższy poziom a inne niższy. Najlepsze oczywiście te najstarsze oraz tam gdzie występuje Marchewa! Polecam też Wydaną ostatnio w Polsce książkę Pratchetta Opowieści o MAxwelu!. Warto kupić bo w środku dostajemy trzy książki (tak tak książki, nie opowiadania) w zamian jednej za cenę 35 zł. Nice!
Poza tym Trylogia Husycka fakt dobra jest, ale niestety AS ma tą tendencję do "lekkiego" chrzanienia końcówek książek. Jak nie wierzycie to porównajcie trzeci tom z trylogii Husyckiej a piąty z Wiedźmina, na pewno zauważycie że szybko chce zakończyć wszystkie wątki oraz inne te same błędy. Ale i tak jego książki są warte aby do nich powracać :)

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2009, 06:55   

1. Władca Pierścieni - przeczytane wiele razy i wiem, że jeszcze nie raz do niej wrócę

2. Silmarillion - to samo co powyżej :) aczkolwiek tutaj z każdym kolejnym przeczytaniem wciąż wyłapuję coś nowego, co przedtem przeoczyłem. Niesamowita książka.

3. Saga o Wiedźminie - Teraz to czytam już chyba ze względu na te genialne dialogi :) Fabułę znam przecież na pamieć.

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group