FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
  Harry Potter V -> wrażenia [możliwe spoilery]

Co sądzisz o książce "HP i Zakon Feniksa"?
KUUUUL...!!! [Katolicki Uniwersytet Lubelski] Najlepsza ze wszystkich!
35%
 35%  [ 16 ]
Fajna, autorka trzyma równy poziom
26%
 26%  [ 12 ]
Niezła, ale nieco gorsza od poprzednich
11%
 11%  [ 5 ]
Beznadziejna! Wcześniejsze były 1000 razy lepsze!
4%
 4%  [ 2 ]
W ogóle nie lubię Harry'ego Pottera, więc mi się nie podoba tak czy siak
2%
 2%  [ 1 ]
Nie znam poprzednich, więc nie mogę porównywać
0%
 0%  [ 0 ]
Jeszcze nie przeczytałem, zobaczymy...
11%
 11%  [ 5 ]
Nie zamierzam nawet brać tego CZEGOŚ do ręki, założę się o wszystko, że to chała
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 45

Wersja do druku
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2004, 20:14   

Cytat:
Po necie krąży plotka, że Draco ma podobno pomóc Harremy w walce z Voldim tylko nie pamietam czy to bedzie w VI czy VII tomie


Ja zaś słyszałem (czytałem) plotkę, że właśnie NIE pomoże i wybierze złą stronę... Cóż, zasmuciło mnie to, oby twoje plotki była prawdziwa ;]



Hm.. jak nei pomoże to świat się nei zawali.. w sumie on jak an razie jest zły.. i powiem- czytałam jednego fanfika<o dziwo nei yaoiowego:P> o tym, że Draco zakochał się w Hermionie i ogólnie się,, zlepszył" :P i powiem że dużo lepszy niż jako zły nie byłT_T ja ogólnie jego postać lubię, jak będzie dobry różnicy mi nie zrobi^^

Choć ja myśle że nie pomoże.. no chyba że coś sie stanie i będzie chciał pomóc.. Bo np. Voldi< oh.. ja go gram! ja go gram na przedstawieniu szkolnym >xD> kogoś mu zabije< w co wątpię żesz to rodzina śmierciożercy, i to lubianego na swój sposób* przez V.. Ale wiadomo co takiemu do głowy wpadnie:P?>

Co do tej ,,złej" roli dyrektorka... Ja go lubię takiego jakim jest.. Jak będzie zły.. urozmaicenie, urozmaicenie.. I na pewno przeżyję niezły szok.. Bo.. on mi do złego wybitnie nei pasuje.. Kropka.

Cytat:
"...I rzeczywiście mógł mnie dotknąć... i nic mu się nie stało... Dotknął mojego policzka.
Przez chwilę wydawało mu się, że dostrzega błysk triumfu w oczach Dumbledore'a, ale natychmiast uznał, że musiało to być przywidzenie, bo gdy profesor wrócił za biurko, wyglądał na człowieka bardzo starego i bardzo zmęczonego..."


A może my po prostu to... za bardzo ,,tajemniczo" interpretujemy? może ten błysk tryumfu miał być wyrazem, że somysły dyrektora zostały spełnione?..

Ale w takim razie.. po co ten dopisek, ze widocznie mu sie wydawało..
Może Dumbledore od razu nei spiskuje.. ale coś z tego będzie, chyba na pewno XDDD

*-ale to zabrzmiało XDDDDD

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
Ysen
Gość
PostWysłany: 07-12-2004, 20:49   

Aori Takera napisał/a:

Hm.. komentarz Chimi na moim devie cos mi przypomniał- a co wy na to, że cały świat czarodziejów okaże się tylko matrixem? XDDDD


To zależy od tego, jaki będzie ten prawdziwy. Jeśli okaże się to być światem, w którym Harry dalej mieszka z Dursleyami to może być ciekawie^^.
Powrót do góry
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2004, 20:57   

no mi chodzi o to że tak naprawde świat czarodziejów nie jest prawdziwy^_^ yh.. Albo.. gdyby to był tylko krótki sen Harry;ego..? Bo np w śpiączce jest?>] i budzi sie a tu rodzice obok >]]

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
Ysen
Gość
PostWysłany: 07-12-2004, 23:27   

I mają twarze DursleyówXD.
Powrót do góry
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2004, 09:51   

Cytat:
Po necie krąży plotka, że Draco ma podobno pomóc Harremy w walce z Voldim tylko nie pamietam czy to bedzie w VI czy VII tomie


Za dużo Nannji Snape i "Dzieci Czarnej Magii" >P (hmm... nie jestem pewien jak to się pisało... po szkole poprawie nick autorki :P)

Ale tam...
Wg. mnie Dumbledore nie zostanie uśmiercony przynajmniej do tak 1/2 7 tomu.
Bo w końcu kto ratował by Harrego jeśli szanowny dykrektor przeniusł by się do tego "lepszego" świata (który i tak pewnie nie istnieje :P)...
Hmm... ukazanie mrocznej strony...
Ta... było coś powiedziane że on nie lubił Riddleya :) więc można podłożyć że gdyby nie męczył chłopaka to Voldi nigdy by nie powstał :P
(wiem tak sobie wymyślam bez sesu bo chłopak był ZŁY od początku :P
ale jakiś powód poza mieszkaniem w sierocińcu musiał mieć, neh?)

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2004, 17:38   

Już wiadomo VI część do księgarni trafi 16 lipca 2005 roku.
niestety to dotyczy na razie jedynie anglii u nas pewnie bedziemy jeszcze czekać z rok
tytuł VI części " HP i ksiązę półkrwi"

Biorąc pod uwagę że do tej pory nie wspominali o nikim takim, to ciekawa jestem o co może chodzić^^

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2004, 18:25   

pół-krwi..? to może być całkiem sporo bohaterów z HP^^" no, ale książę.. o kim mowa..? chyba się domyślam^^

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
Goku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Cze 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2005, 20:34   

Harry Potter tom V jest najlepsza!
Najbardziej podobał mi się moment w Departamencie Tajemnic.
Cytat:
niestety to dotyczy na razie jedynie anglii u nas pewnie bedziemy jeszcze czekać z rok
tytuł VI części " HP i ksiązę półkrwi"


to już tradycja że we wszystkich krajach o 12.00 w nocy w każdym kraju jest premiera nowego tomu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2005, 07:56   

Nie chce mi sie czytać Harrego Pottera bo ta książka jest za duża wystarczy że film obejżałam ale wiem że książka jest leprzaXD

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2005, 09:28   

Spróbuj chociaż. Jedyneczka jest cieniusieńka i króciusieńka, wchodzi łatwo i bezboleśnie, a wiele osób właśnie od teog zaczynało i potem łapało książkowego bakcyla. Filmy są niezłe, ale nie oddają tego, o co naprawdę chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-06-2005, 10:47   

Łeee... Dziewczyno, zacznij czytać, bo nie wiesz, co tracisz. Filmy sie zwykle (z małymi wyjątkami) do ksiażek nie umywają. A Harry Potter akurat wyjątkiem tu nie jest - widziałam 2 z 3 filmów, które do tej pory wyszły i nie podobały mi się, po prostu. A ksiażki są bardzo sympatyczne.

A to, że książka jest "duża" (abstrahując od tego, że wcale nie jest aż taka długa), to zaleta - za szybko się nie skończy :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-06-2005, 11:23   

Chyba, że się jest wtórnym analfabetą lub po prostu leniem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rukia Płeć:Kobieta
słodka i wredna xD


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: z miasta xD
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2005, 16:54   

leniem to ja chyba nie jestem...niech wam będzie przeczytam co nie co...może mi sie spodoba ale nie sądzę żeby chciało mi sie czytać więcej części

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2927518
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2005, 12:30   

Mały offtop:
A propos narzekania Ysena na zrobienie z Dursley'ów diabłów wcielonych. Mnie to osobiście nie przeszkadzało, bo jest ich w każdym tomie coraz mniej i praktycznie można na nich nie zwracać uwagi. ALE: ostatnio wzięłam się za czytanie "Nędzników" (kiepsko przetłumaczony tytuł btw.) i towarzyszyło mi przy tym uczucie deja vu. I w końcu zorientowałam się dlaczego. Thenardierowie są wręcz lustrzanym odbiciem Dursley'ów (czy może w drugą stronę, w końcu "Nędznicy" byli pierwsi)
1. Całkowicie pozbawieni cech pozytywnych, wredni, brutalni, gruboskórni oszuści itp.
2. "Wychowują" małą dziewczynkę, co w praktyce polega na wykorzystywaniu jej do wszeklkich prac domowych i znęcaniu się.
3. Ich dwie córeczki są ich oczkiem w głowie i są rozpieszczane do granic możliwości.

Czyżby pani Rowling czerpała inspirację od pana Hugo? :]

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-06-2005, 13:14   

Doreen, ja myślę, że Rowling po prostu posłużyła się pewnym archetypem. Tacy bohaterowie jak Dursleyowie byli, są i będą... I przypuszczam, że przed "Nędznikami" też byli... Ot choćby w "Kopciuszku" ^^

Książka mi się podoba, tylko faktycznie, główny bohater jakiś taki za bardzo narwany... Zwłaszcza te jego wyskoki Biednego Skrzywdzonego Chłopczyka w 5 tomie. Prawda, dzięki temu nie jest znowu taki super pozytywny, ale jednak było to denerwujące. Natomiast w 5 tomie strasznie podobał mi się wątek Wielkiego Inkwizytora Hogwartu (zresztą podobny wątek złej i przeszkadzającej we wszystkim kobity był w tomie 4 - ta cała dziennikarka... Swoją drogą, też świetny wątek ;))

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group