FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
  Harry Potter V -> wrażenia [możliwe spoilery]

Co sądzisz o książce "HP i Zakon Feniksa"?
KUUUUL...!!! [Katolicki Uniwersytet Lubelski] Najlepsza ze wszystkich!
35%
 35%  [ 16 ]
Fajna, autorka trzyma równy poziom
26%
 26%  [ 12 ]
Niezła, ale nieco gorsza od poprzednich
11%
 11%  [ 5 ]
Beznadziejna! Wcześniejsze były 1000 razy lepsze!
4%
 4%  [ 2 ]
W ogóle nie lubię Harry'ego Pottera, więc mi się nie podoba tak czy siak
2%
 2%  [ 1 ]
Nie znam poprzednich, więc nie mogę porównywać
0%
 0%  [ 0 ]
Jeszcze nie przeczytałem, zobaczymy...
11%
 11%  [ 5 ]
Nie zamierzam nawet brać tego CZEGOŚ do ręki, założę się o wszystko, że to chała
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 45

Wersja do druku
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2004, 23:57   

Po co czytać, skoro i tak historię poznam z rozmów koleżanek, z telewizji czy chociażby z forum? ;P

Sama przeczytałam tylko III tom (dostałam na gwiazdkę którąś zdaje się...) i widziałam pierwszy film... nie podoba mi się to jakoś ^^''
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2004, 16:06   

bo film nie był dobry reżyser(z kąd go wzieli nie wiem)nie trzymał się tego co było w ksiązce tylko przedstawiał swoją wizję.czy dobrą niech każdy sam oceni

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2004, 16:16   

Oj, niezupełnie. Moim skromnym zdaniem ZA BARDZO trzymał się książki, przez co wyszły dwa sztywne filmiki dla czeci. Mam nadzieję, ze trójka mnie nie zawiedzie... bo po trailerze narobiłam sobie nadziei. A za czwórkę się bierze reżyser "Czterech wesel i pogrzebu". Mam jakieś złe przeczucia. Chyba robienie komedii romantycznych to nie to samo, co reżyserowanie HP...

Pożyjemy, zobaczymy.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2004, 19:24   

Hmm... Całkiem ciekawy ten 5 tom... Zawsze mnie fascynowało to, jak autorka może na podstawie tego samego schematu pisać kolejne książki i to w dodatku tak, że każda kolejna jest ciekawsza od poprzedniej (z wyłączeniem tomu II, ale jak powszechnie wiadomo wyjątki potwierdzają regułę). Ciekawe, jak wyjdą jej ostatnie dwie części...

ka_tka --> Przyznaję, że cały ten szum medialny wokół słynnych słów "Harry Potter" (© Warner Bros.) nieco w tym przeszkadza, ale nie należy zapominać, że jest to po prostu zwykła książka... I to w dodatku książka, którą można zaliczyć do gatunku fantasy... I nawet nie jest taka zła ^^

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 20:52   

Wiesz Sm00ku masz całkiem ekonomiczne podejście... za jakieś 10 lat kupisz wszystkie za ok 50% ceny dzisiejszej :)

A teraz odnośnie samego HP <Prosze nie bić>

Odnośnie tomu 5 mam jakieś takie dziwne uczucia... np. Dudley przez wcześniejsze tomy jakoś tak pusto o nim było (nawet nie zauważyłem że rośnie) jakby w ciągu roku nauczył się palić, i zaczął trenować boks, po czym zaraz został mistrzem...

Dalej... odnośnie okładki moim prywatnym skromnym (kogo chce oszukać?) zdaniem jest gorsza niż ta z I tomu.

Wogóle po tym czasie który "przeciętny kowalski" musiał czekać spodziewałem się czegoś lepszego. (Im dłużej czegoś nie mamy tym więcej się po tym spodziewamy. Logiczne nie?) w sumie trochę żałuje że nie przeczytałem po ang. z racji na to że gdy wchodziło po ang jakoś mniej się spodziewałem. (No ale 4 tomy po polsku a piąty po ang? dziwnie by to wyglądało)
Zresztą ten pojedynek Czrnego Pana z Dumbledorem... jakoś tak kiepsko się czyta (Przypomina mi to Gitwę pod Grunwaldem pióra Sienkiewicza)

No cóż mój ranking jest taki

1 II - jakoś tak z uwagi na Gilderoya i fabułę :)
2 IV - przez fabułe :)
3 V - patrz wyżej.
4 III - z uwagi na Syriusza... jakoś tak wydawał mi się lekko Nevillowaty :)
chyba z uwagi na to jak go przerobił Glizdogon.
5 I - pierwszy tom przypomina mi coś takiego dziwnego o jakimś "Czarodzieju spod Wisły" (tytuł chyba taki nie pamiętam a w moim księgozbioże takiej pozycji brak a szkoda :(... książka ma parę-dziesiąt lat)
(wiem jestem inny)

Co do Rowling to mi się (za starym na misie, wiem) wydaje że dlatego tak długo pisała V tom że mówiąc wprost zaczęła pisać jak trochę kasy ubyło w portfeliku... No ale kto tam wie? Może pisała stronę dziennie?

Jeszcze raz prosze nie bić

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 21:29   

Zegis Black Priest napisał/a:
Co do Rowling to mi się (za starym na misie, wiem) wydaje że dlatego tak długo pisała V tom że mówiąc wprost zaczęła pisać jak trochę kasy ubyło w portfeliku...


Cóż... Byłaby wtedy znana jako ex-posiadaczka najszybciej ubywających 280 milionów funtów szterlingów ^^ Jest wiele rzeczy, które można nabyć za taką sumę, ale ciężko sobie wyobrazić, by zniknęły jej tak nagle. Oczywiście twierdzę, że nie ma rzeczy niemożliwych...

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 21:29   

Teraz się tak zastanawiam, i dochodzę do wniosku, że nie czytam tego, bo się chcę wyróżnić wśród znajomych... zresztą jak ja mam się wziąć za coś, co poleca mi wielka fanka (tytuły pewnie pomieszane, nie pamiętam dokładnie) "Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów", "Pamiętnika Księżniczki" czy niejakiej "Melanii w Akademii Aniołków"? Pierwsze przez to skojarzenie - kolejne genialne dzieło z wyższej półki.

PS Nie obrażam wyżej wymienionych książek, stwierdzam fakt, że dostaję mdłości od "powieści dla nowoczesnych nastolatek" ^^'''

ok, nie offtopiczę już ^^''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 21:36   

Ja nie twierdzę że zabrała się za V tom po tym jak wszystko przechulała... alecz jak trochę jakieś 40%-60% wydała.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Justine Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Sie 2002
Skąd: Abiti
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 21:44   

Hm, ja jestem jeszcze na etapie 3 tomu i jakos nie chce mi sie go konczyc. Ogolnie ksiazki o Harrym nie sa zle, ale dla mnie jednak w pewnym stopniu dziecinne i malo pasjonujace ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mazoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Lut 2003
Skąd: znienacka ;)
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 22:09   

40%-60% z 280 mln funtów to wydaje Gdańsk (takie miasto na północy Naszego Pięknego Kraju, coś koło pół miliarda mieszkańców) w ciągu ROKU ;P Ciężko jest sobie wyobrazić na co jeden człowiek (no dobra... z rodziną) mógłby wydać taką sumę...

[edit=Serika] Pół miliarda mieszkańców... No ładnie, nie wiedziałam, ze w Naszym Pięknym Kraju mamy metropolię wielkosci połowy Chin :D (czepiam się, ale nie mogłam się powstrzymać :P)

EDIT: Fakt, raczej głupi błąd ^^" Miałem na myśli pół miliona... Poza tym co za różnica? Trzy zera w tą, trzy w tamtą ;P

[edit=Serika] Przecież wiadomo, co miałeś na myśli :P Ale ja wiem, co Toba powodowało! Wiem! To jest kryptoreklama Twojego miasta, prawdaaaa? :> (spiskowa teoria dziejów! ^.^v)

EDIT II: Kryptoreklama? Przeludnienie to raczej jest wada, nie zaleta... Wyobraź sobie 500 milionów ludzi na takim obszarze ^^"

PS. Ten post zaczyna wyglądać trochę dziwnie...

_________________
You should never challenge mazoku for battle. There's nothing more reckless than trying to beat one ^-^


Ostatnio zmieniony przez Mazoku dnia 25-02-2004, 19:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5003069
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 22:16   

Justine napisał/a:
Ogolnie ksiazki o Harrym nie sa zle, ale dla mnie jednak w pewnym stopniu dziecinne i malo pasjonujace ;P


dziecinne? może na początku ale ciekawe> Jednak V nie jest dziecinna widzimy wyraźnie że Potter dorasta. dziecinne były bo on był dzieckiem.

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Justine Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Sie 2002
Skąd: Abiti
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 22:30   

Aria napisał/a:
Justine napisał/a:
Ogolnie ksiazki o Harrym nie sa zle, ale dla mnie jednak w pewnym stopniu dziecinne i malo pasjonujace ;P


dziecinne? może na początku ale ciekawe> Jednak V nie jest dziecinna widzimy wyraźnie że Potter dorasta. dziecinne były bo on był dzieckiem.


Hehe, dziecinna w tym sensie, ze czuc iz autorka pisala ja majac na mysli glownie dzieci i dlatego czasami mam wrazenie, ze ksiazka jest zbytnio ugrzeczniona. Nie oceniam 5, bo jeszcze nie czytalam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2004, 21:08   

przypominam iż w naszym "pięknym"kraju istnieje takie coś zwane cenzura, i ludzie zajmójący się tym to osoby o niższym poziomie intelektualnym myślące ,że jak książka jest o czarodzieju to musi być ona dla dzieci a więc nie może w niej być niektórych brutalniejszych kawałków aby nie zdeprawować tych młodych ludzi,którzy to czytają. Zresztą co ja tu opisuje każdy wie jak to działa i że dzięki tym działaniom nigdy możemy nie zobaczyć co ciekawszych m&a(a przynajmniej scen z nich).

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2004, 21:48   

trzy pierwsze tomy HP są rzeczywiście troszkę infantylne, czwórka znacznie mniej , a piątki jeszcze nie kupiłem
o dziecinności nie decynuje ilość brutalnych kawałków taki Hellsing (czy DB) ocieka krwią ale dojrzały do on nie jest i dziecinny nie musi znaaczyć dla dzieci (dziecinny to prosta fabuła, brak wydocznych zróżnicowanych charakterów, liniowa jednowątkowa akcja)
btw . wydaje i się jednak że grupa docelowa HP to nastolatki gdzieś tak od 15-17

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2004, 22:26   

po prostu chodziło mi o to że "nasz" HP trochę różni się od oryginału ponieważ musiano zmienić ją do naszych wzorców kulturowych.

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group