FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
  Tanuki Czytelnia (Fanfiki)
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-06-2005, 22:36   

Mnie wydaje się logiczne, że pierwszy rozdział i lista (może rozwijana?) dalszych do wyboru. Plus oddzielnie link do następnego rozdziału.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 20-06-2005, 12:47   

Choć jeszcze tego nie widać, system ratingów wiekowych jest już zaimplementowany. Oprócz przydzielenia danego fika do jednej z predefiniowanych kategorii istnieje też opcja zaznaczenia pól przemoc/erotyka/wulgaryzmy w dodatkowych oznaczeniach.

Dopóki kategorie wiekowe nie są jeszcze wyświetlane na stronie TU, a w szczególności TUTAJ znajdują się oznaczenia stosowane w USA. Może warto rzucić na to okiem?

Na dniach zamierzam udostępnić paniom redaktorkom prosty panel edycji fanfików, z mozliwością zaznaczania gatunków, oznaczeń itp.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 22-06-2005, 16:15   

Oceny - na pewno oceny przypisane do cyklu, a nie do poszczegółnych rozdziałów i przy cyklu wyświetlana średnia?

Komentarze - czy ma istnieć możliwość pisania komentarzy przez niezalogowanych użytkowników? A wystawiania ocen?

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-06-2005, 08:21   

Cytat:
Oceny - na pewno oceny przypisane do cyklu, a nie do poszczegółnych rozdziałów i przy cyklu wyświetlana średnia?

Chyba dobry pomysł,

Cytat:
Komentarze - czy ma istnieć możliwość pisania komentarzy przez niezalogowanych użytkowników? A wystawiania ocen?


Pierwsze oczywiście. Drugie trudno powiedzieć. Ja osobiście jestem przeciw.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 23-06-2005, 11:45   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Oceny - na pewno oceny przypisane do cyklu, a nie do poszczegółnych rozdziałów i przy cyklu wyświetlana średnia?

Chyba dobry pomysł,

Znaczy który?

Ysengrinn napisał/a:

Cytat:
Komentarze - czy ma istnieć możliwość pisania komentarzy przez niezalogowanych użytkowników? A wystawiania ocen?


Pierwsze oczywiście. Drugie trudno powiedzieć. Ja osobiście jestem przeciw.
[/quote]
Pierwsze już jest zaimplementowane, tylko jeszcze nie włączone i nie przetestowane. W razie czego istnieje mozliwość w prosty sposób wyłączenia możliewości komentowania zarówno jednym jak i drugim. Co do drugiego, też jestem przeciw.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-06-2005, 11:51   

Ja osobiście uważam, że do większości rzeczy konta użytkowników są absolutnie zbędne i wymaganie ich może tylko obniżyć poziom interakcji ze strony czytelników. Tanuki Anime czy Czytelnia są stronami informacyjnymi, ich sednem jest dostarczenie jakiejś informacji użytkownikowi, nie miejsca do pogaduszek. Widział ktoś, żeby Onet w swoich niesławnych komentarzach, czy choćby Gazeta, wymagały rejestracji?

Najbardziej martwi mnie to, że teraz będziemy mieli trzy różne zestawy kont użytkowników... Wprawdzie konta na Tanuki Anime nie są publiczne, ale może kiedyś (jeśli ktoś wpadnie na pomysł, czy można coś pożytecznego z nimi zrobić) zostaną udostępnione. A wtedy niektórzy użytkownicy Tanuki będą musieli sprostać trzykrotnej rejestracji...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-06-2005, 12:28   

-Oceny do cyklu
- rejestracja: uważam, że rejestracja jest potrzebna, chociazby dla stałych "opowiadaczy" - takich, którzy juz umieścili coś na przyzwoitym poziomie, żeby sami potem, w ramach kredytu zaufania, mogli umieszczać swoje prace. Normalni, szarzy uzytkownicy powinni mieć możliwośc komentowania bez rejestracji - akurat to jest im do szczęścia niepotrzebne.

- Inna sprawa, że fic który bedzie umieszczony, powinien czekać w jakiejś kolejce/poczekalni 1-3 dni do umieszczenia, żeby redaktorzy zdążyli go przeczytać i sprawdzić, czy właściwie został umieszczony - fakt, zdajemy sie na zdrowy rozsądek piszących, ale może się zdarzyć, że ktos puści hardkorowego hentaja o Sailorkach do obyczajowych, bez zaznaczania opcji Adult - tudzież sprawdzić, czy autor nie ma wstretu do ortografi i nie naduzywa l33t-u i CudoWneGoSpoSoBUPisAnia!! NYUUU~~~~ *:3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-06-2005, 12:34   

Mam pytanko: czy nie powinniśmy rozgłosić na różnych serwisach, że zbieramy fiki? Bo na razie ogłosiliśmy się chyba tylko tutaj.
Cytat:

oceny przypisane do cyklu, a nie do poszczegółnych rozdziałów i przy cyklu wyświetlana średnia?


Ten.

Cytat:
Tanuki Anime czy Czytelnia są stronami informacyjnymi

Anime owszem, Czytelnia bynajmniej:P. Tu akurat pogaduszki mają sens, choć oczywiście lepiej, by ludzie szli z tym na forum;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-06-2005, 13:17   

Ysengrinn napisał/a:
Mam pytanko: czy nie powinniśmy rozgłosić na różnych serwisach, że zbieramy fiki? Bo na razie ogłosiliśmy się chyba tylko tutaj.


Chyba tak... Przydałaby się też osoba, która by się tym zajęła. Ja się nie znam na fickach więc się tego nie podejmuje.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2005, 13:24   

Moim zdaniem należy poczekać, aż strona stanie. Wiadomo, że efekt takiej akcji będzie największy zaraz po ogłoszeniu. Więc lepiej zaprosić chętnych na gotową stronę, pokazać, jakie mamy bajery i w ogóle, niż pisać, że planujemy i prosimy. O ile wiem, nie powinno nam zabraknąć materiału "na zarybek", więc będzie czym się chwalić. A co do propagandy i reklamy, to niech decyduje Serika, ale może uruchomić kogoś mniej aktywnego? Mai?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 27-06-2005, 18:31   

Dorobiłem system ocen. Na razie oceny widoczne są tylko w widoku fika, po przetestowaniu i zaakceptowaniu przez szanowne redaktorki doda się je także do listy fików i użytkowników.

(Proszę się nie przejmować wszelakimi "?" zamiast polskich znaków na stronie - to jest tylko tymczasowo i się potem przerobi)

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-07-2005, 22:50   

Wizja/things to do:

Strona głowna (układ jak na AT, nowy lay)
- wprowadzenie/wstępniak/groźby i prośby pod adresem odwiedzających
- ostatnio dodane i komentowane
- najczęściej czytane

Menu górne: belka layu
forum/anime/szukaj

Menu boczne:
-Strona głowna
-szukaj
-FAQ
-lista ficów
-uzytkownicy/autorzy
-redakcja
-panel logowania dla uzytkowników


Things to do:

1) jakie kryterium do "najczęściej czytanych..." ?
2) wstępniak
3) faq
4) redakcja

Ad1)
wg. ilości wyjść. Po prostu.
Przypisanie ilości odwiedzin do IP nie ma sensu, zwłaszcza jeśli chodzi o sieci osiedlowe z 1 nr zewnętrznym.
Z kolei tworzenie osobnego zliczania niezarejestrowanych i zarejestrowanych wg mnie wydaje się dziwna. Choć chyba byłaby najbliższa prawdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 01-07-2005, 23:11   

Ad1). Moim zdaniem lepiej spróbować zaaplikować zamiast najczęściej czytanych najczęściej komentowane lub najwyżej oceniane. jedno i drugie ma sens, a nie ma podstawowwej wady najczęściej czytanych - samonapędzania się. Bo wystarczy, ze coś wyląduje na pierwszym miejscu, a ktoś kliknie, żeby zobaczyć co to - i nawet, jeśli po paru sekundach stwoierdzi, że szajs, to i tak nabije punkcik.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-07-2005, 13:56   

melduję, iż wrzuciłam swój i myślę coby teraz wrzucić z ficów z WB... *sprawdza, czy ma coś Miyaczka*
Seeeeri... a "Podarunek..." ? I ten drugi, Slayowo-neopetowy??? :}}}

EDIT: szlag!!!
nie zapisało jako rozdziały... *klnie pod nosem*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-07-2005, 15:29   

Pomysł: Skoro konta mają być udostępnione publicznie, to ciekawym sposobem na ich użycie mogłaby być możliwość zgłaszania fików bezpośrednio z konta. Ktoś wspominał, że ma być taka możliwość dla zaufanych autorów. Ja proponuję, aby dać tę możliwość każdemu, ale żeby teksty zgłoszone przez autorów "niezaufanych" wymagały wglądu moderatora przed umieszczeniem na stronie. Znacznie uprościłoby to proces publikacji tekstów na Czytelni.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group