FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
  Tanuki Czytelnia (Fanfiki)
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 21:37   Tanuki Czytelnia (Fanfiki)

Z tym się w sumie nie pali, ale można zacząć kombinować. Ja na pewno mogę w tym siedzieć, ale potrzebna byłaby przynajmniej jedna osoba do pomocy. Przynajmniej, to znaczy, kto chce, tego zapraszam :P

A co do struktury bazy danych (i ja wiem, ze pewnie o połowie ważnych rzeczy nie powiedziałam): co taki fik mieć powinien?

- Autora (może być pewnie na tej samej zasadzie, co recenzje). Baza autorów, z możliwością dodania nowych.

- Przydział do serii (nie jednej, bywają crossovery i inne fuzje!). Może funkcjonować na podobnej zasadzie, jak obecnie gatunki - ile się zaznaczy, tyle będzie. Pytanie, co robimy z crossami typu Slayers/Harry Potter - zbiorcza kategoria "inne" (Slayers/inne, a na początku fika dokładniejsza informacja), czy trzeba będzie dodać wszystko do bazy (Slayers/Harry Potter; Slayers/Superman; Slayers/Sami swoi)?
Można by też pomyśleć o odróżnieniu przy tym crossoverów i fusions.

- Jeśli fik składa się z kilku części (bywają takie tasiemne), proponuję łączyć na zasadzie obecnych "tytułów skojarzonych". Poza tym byłoby fajnie, gdyby na końcu był od razu odnośnik do kolejnej części (o ile to się da zrobić)

- Stronicowanie, jeśli pojedyncza część jest długa (ale to pewnie drobiazg)

- Oceny i komentarze jak w recenzjach (do uzgodnienia: oceny redakcji czy użytkowników? <- jeśli redakcji, może się okazać, że się "redakcja się mnie czepia, bo mnie nie lubi, bu!")

- Sortowania na liście wg autorów, tytułu i daty dodania

- mnie by sie do tego marzył jeszcze przydział do gatunków typu komedia, dramat. Ale to musiałoby być nieobowiązkowe (ja nie gwarantuję, że wszystko zdążę przeczytać od deski do deski).


- Na stronie głównej na pewno ostatnio dodane, plus jakiś tekst wyjaśniający (z błędami ortograficznymi nie przyjmuję!)

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-05-2005, 21:49   

To tak... Ja się na pewno do tego chętnie przyłącze.

Na pewno gatunki! I możemy się dzielić Serisiu... Z doświadczenia wiem, że wiele osób szuka właśnie konkretnych gatunków...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-05-2005, 22:03   

FanFiction.Net does not filter content and is an open system that trusts the writer's judgement. However, there is an inherent responsibility that falls to writers as a result.

Here is a list of conducts that should always be observed:
1. Spell check all stories and poems. There is no excuse for not doing this. If you do not have a word processor that has the spell checking feature, use a search engine such as Google.Com to find one.
2. Proofread all entries for grammar and other aspects of writing before submission. "Hot off the press" content is often riddled with errors. No one is perfect but it is the duty of the writer to perform to the best of his/her ability.
3. Respect the reviewers. Not all reviews will strictly praise the work. If someone rightfully criticizes a portion of the writing, take it as a compliment that the reviewer has opted to spend his/her valuable time to help improve your writing.
4. Everyone here is an aspiring writer. Respect your fellow members and lend a helping a hand when they need it. Like many things, the path to becoming a better writer is often a two way street.
5. Use proper textual formatting. For example: using only capital letters in the story title, summary, or content is not only incorrect but also a disregard for the language itself.

FanFiction.Net will take immediate action when the staff are alerted to them.---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Version: 03-27-2005

The chapter system is not to be used as placeholder for non-story content such as author notes. You can add short author notes to the beginning or at the end of stories but never as individual chapters.

FanFiction.Net is not an archive for non-fanfiction literary works. Please visit FictionPress.Com to publish your non-fanfiction literary works.

Do not upload chapters, series, or segments of a story as separate entries. In order to submit a 5 chapter story, for example, use the "Create Story" page to submit chapter 1, and then use the "Edit/Upload chapter" feature in the left menu, after login, to submit chapters 2 through 5.

Entries not allowed:

1. Non-stories: lists, bloopers, polls, previews, challenges, author notes, and etc.
2. One or two liners.
3. MST: comments inserted in between the flow of a copied story.
4. Stories with non-historical and non-fictional characters: actors, musicians, and etc.
5. Any form of interactive entry: choose your adventure, second person/you based, Q&As, and etc.
6. Chat/script format and keyboard dialogue based entries.

Actions not allowed:
1. Multiple entries of the same material. There can only be one copy of any unique story on the entire site. No exceptions.
2. Rewriting names of characters/locations of one story in order to upload to multiple categories.
3. Copying from a previously published work without approval aka plagiarism.

General rules:
1. Entry title and summary must be rated G for all audience. No exceptions.
2. Entry must be given the proper rating. No exceptions.
3. Entry must be placed in proper category. No exceptions.
4. Chapters of the same story are not allowed to be submitted as separate entries. All chapters/segments must be grouped together using the "edit/upload chapter" feature in the left menu.

FanFiction.Net respects the expressed wishes of the following authors and will not archive entries based on their work:

P.N. Elrod
Raymond Feist
Terry Goodkind
Laurell K. Hamilton
Robin Hobb
Anne McCaffrey
Dennis L. McKiernan
Robin McKinley
Irene Radford
Anne Rice
Nora Roberts/J.D. Robb

Failure to comply with site rules will result in the removal of stories and/or removal of account.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 12-05-2005, 22:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-05-2005, 22:08   

Gatunki w ff.necie:

General, romance, humor, drama, poetry, action/adventure, mystery, horror, parody, angst, supernatural, suspence, sci-fi, fantasy, spiritual, tragedy

Na ff.necie możliwe jest zaznaczenie dwóch gatunków.

Aha, ja oczywiście również się zgłaszam do pomocy;).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 13-05-2005, 13:08   

Przede wszystkim trzeba ustalić jak właściwie ma wyglądać struktura bazy danych, tj. jakie tabelki z jakimi polami ma zawierać. Formalności typu "jakie konkretnie powinny być gatunki", lub "na jakich zasadach przyjmujemy fiki?" można zostawić na potem. Na chwilę obecną jestem w stanie stwierdzić, że będą potrzebne tabele następujące:

Fiki (powiązania -> Autor, Gatunki, Cykl)
Autorzy
Cykle (powiązania -> Autor)
Gatunki
Oceny (powiązania -> Fik, Autor)
Komentarze (powiązania -> Fik, Autor)

Czy o czymś zapomniałem/o czymś nie wiem?

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2005, 13:20   

Tabela 1:
- Treść fika
- Data dodania fika

Tabela 2:
- Autor fika (plus ewentualne profile użytkowników, hasła etc. -> ściągnąć z WAnime)

Tabela 3:
- Gatunki fików (komedia, dramat, s-f, fantasy)

Tabela 4:
- Powiązanie do serii (Slayers, Harry Potter, ..., oryginalny tekst)
- Anime tak/nie (do oddzielenia fików animowych od nieanimowych; crossovery anime/nieanime zaliczać do anime)

Tabela 5:
- Oceny (1-10)

Tabela 6: (?)
- Rating wiekowy (lub zamiast tego w Tab. 1 pole "dla dorosłych" tak/nie do ewentualnego zaznaczenia)


Potrzebne są jeszcze "tytuły powiązane" dla kilkuczęściowych fików, ale to rozumiem, że jakaś konstrukcja w obrębie Tabeli 1 będzie do tego służyła.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 13-05-2005, 13:31   

Avellana napisał/a:

Tabela 6: (?)
- Rating wiekowy (lub zamiast tego w Tab. 1 pole "dla dorosłych" tak/nie do ewentualnego zaznaczenia)

Sądzę, że jako że stopni ratingów będzie tylko kilka, wystarczy do tego odpowiednie pole w Tabeli 1.

Avellana napisał/a:
Potrzebne są jeszcze "tytuły powiązane" dla kilkuczęściowych fików, ale to rozumiem, że jakaś konstrukcja w obrębie Tabeli 1 będzie do tego służyła.

Można to tak zrobić, ale uważam, że wygodniej będzie zrobić dodatkową tabelę, zawierającą tytuł danego cyklu wraz ze wskazaniem na właściciela - to pierwsze, ze względu na to, że nazwami łatwiej operować, a to drugie, żeby uniknąć cykli, w których każdy z rozdziałów ma innego autora.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-05-2005, 14:59   

Avellana napisał/a:
Tabela 2:
- Autor fika (plus ewentualne profile użytkowników, hasła etc. -> ściągnąć z WAnime)

Można zrobić według tego samego pomysłu, co na WAnime - dodatkową tabelę autorów fików rozszerzająca tabelę użytkowników o dodatkowe pola.

Avellana napisał/a:
Tabela 3:
- Gatunki fików (komedia, dramat, s-f, fantasy)

Gatunki raczej będą wpisane na sztywno, jak w WAnime.

Avellana napisał/a:
Tabela 5:
- Oceny (1-10)

Czyje oceny? Użytkowników? W takim razie, w zależności od tego, jakie dane chcemy wyciągnąć:
- tylko średnią i licznik: zapisujemy ilość i sumę ocen w osobnych kolumnach tabeli fików
- rozkład ocen: osobne kolumny liczników dla każdej z możliwych ocen
Przy okazji pytanie - czy interesują nas oceny użytkowników na WAnime?

Avellana napisał/a:
Tabela 6: (?)
- Rating wiekowy (lub zamiast tego w Tab. 1 pole "dla dorosłych" tak/nie do ewentualnego zaznaczenia)

Wystarczy osobna kolumna.

Avellana napisał/a:
Potrzebne są jeszcze "tytuły powiązane" dla kilkuczęściowych fików, ale to rozumiem, że jakaś konstrukcja w obrębie Tabeli 1 będzie do tego służyła.

Można, jak pisze Xeniph, wydzielić wspólne kolumny do tabeli o seriach fików.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-06-2005, 21:12   

Dobra, z dodatkowych informacji:

- przy autorze musi być możliwość podania:
1. maila (przy czym mail zawsze, a widoczny dla użytkowników opcjonalnie)
2. strony www
3. ja bym się nie obraziła, jakby mógł być do tego (opcjonalnie) jakiś krótki opis. Niektórzy to lubią...

- Gatunki gatunkami, ale przydadzą się ich jakby dwie kategorie. Właściwe typu romans/dramat itp i informacje dodatkowe: self insertion, alternative universe, te sprawy.

[przy czym ja się cały czas zastanawiam, jak klasyfikować do gatunków takie rzeczy, jak na przykład Nic Satsuki]

- Słowa kluczowe! Doszłyśmy z Avellaną do wniosku, że to najlepszy sposób na oznaczenie pairingow. A obawiam się, że tego typu klasyfikacja jest piekielnie potrzebna (i przy tym okropnie niewygodna, zdaję sobie z tego sprawę). Przy czym to niekoniecznie musi się pokazywać na liście - nie zmieści się (chociaż ja byłabym zachwycona, gdyby dało się to jakoś upchnąć), ale wyszukiwanie i, jeszcze lepiej, index, bardzo by się przydały.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-06-2005, 09:36   

Popieram wszystko hurtem. Proponuję jeszcze rozreklamować całą imprezę po serwisach, bo tak na forum to trochę za mało. To znaczy po prostu ogłosić wszem i wobec, że przyjmujemy fiki i można je nadsyłać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-06-2005, 10:50   

in a while..... mysle ze najpierw postawic baze, potem dac co jest, i w trakcie tego dawania sie oglosic. bo ludzie niechetnie reaguja na "niedlugo postawimy".

btw, masz 2 bledy w podpisie - ma byc "Wpieriod, k pobiedie"... a co znaczy to slowo w 2 linijce to nie za bardzo wiem, czy moze ci chodzilo o predwoditielstwom?
Powrót do góry
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 11-06-2005, 09:55   

O ile nie będę miał poprawki dzisiejszej poprawki, ostatni egzamin będę miał w poniedziałek.

Do tego czasu proszę siły administracyjne o przygotowanie mi konta ftp, subdomeny i bazy mysql, oraz podesłanie mi wszystkich stosownych danych typu hasła/loginy/urle :)

EDIT: Wykrakałem... Poprawkę poprawki mam w czwartek, bazą zajmę się w przyszły weekend. O wysłanie wyżej wymienionych danych proszę i tak.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2005, 16:24   

Coś słyszałam, że potrzebna jest nazwa dla czegoś, co roboczo jest określane jako moduł Fanfiki. Ponieważ mam głeboką nadzieję, że rzecz nie ograniczy się do fanfików i że spory udział będą miały prace oryginalne, wolałabym, żeby to się nie nazywało "Fanfiki" jako całość. Moja propozycja brzmi: CZYTELNIA (czyli Tanuki Czytelnia, albo Tanuki-Czytelnia, analogicznie do Tanuki-Anime). Ale tu zdaje się decyzję podejmują Serika i Xeniph.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-06-2005, 17:01   

Czytelnia mi najzupełniej odpowiada i zdaje sie dokładnie o to chodziło. Moim zdaniem nie ma co dalej kombinować.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 19-06-2005, 15:58   

Wersja w budowie Czytelni znajduje się TUTAJ.

Proszę o jak najszybsze ustalenie ostatecznej formy i ilości Gatunków i ograniczeń wiekowych oznaczeń specjalnych (seks, przemoc, self insertion, alternatywna rzczywistość...)

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 16 Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group