FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Wojna Polsko (Biało)ruska pod flagą Biało-Czerwoną
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-08-2005, 08:51   

Dobra, przyjmijmy że Bogu ducha winna armia Biaoruska miałaby nas zaatakować...Blitzu nie zrobią, bo teren uniemożliwia rozwinięcie szereszego ataku, a wjechanie kupą czołgów wąskim pasem, otoczonym w dodatku przez "teren trudny" jest najlepszym sposobem na widowiskowe pozbawienie się większości tego sprzętu ( co by mnei zresztą nie zdziwiło ). Taki atak była by w stanie odeprzeć jedna Dywizja, odpowiednio wsparta lotnictwem szturmowym ( po coś te SU 22 trzymamy ). Jedną dużą jednostkę trzeba by wydzielić do osłony granicy kaliningradzkiej, jedną do przeprowadzenia możliwej kontry i jedną jako odwód generalny.
W lotnictwie mamy nad Białorusią sporą przewagę, gdyż ich zapasy sprzętu jak i paliwa są w opłakanym stanie, jedynei sprzedaż czegoś z Rosji mogła by ich poratować. Biorąc pod uwagę że Litwa jest w NATO, nasze lotnictwo mogoby dość łatwo zyskać przewagę i przejąć kontrolę w powietrzu.
Przejdź na dół
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-08-2005, 09:07   

Cytat:
Wy sie białorusią i ich 60 T80U , 300 T72M2ER , 900 T72m2 i m1 oraz 800 T55K 900 bwp1 i 2 nie martwcie bo nie maja na tyle paliwa by rzucic wszystko na natarcie głębsze niż 160 km przy słabym oporze


O T-55 Korwin-Mikke pisał, że jest przeróbką T-34. To prawda? I jaką zdolność bojową mają te czołgi?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-08-2005, 09:42   

Korwin Mikke - tak jak Urban - pisał różne żeczy.

Wikipedia napisał/a:

T-55 – radziecki czołg podstawowy I generacji. Powstał przez modernizację czołgu T-54. Produkowany w latach 1958-1981. Głównym uzbrojeniem czołgu jest armata D-10T kal. 100 mm stabilizowana w dwóch płaszczyznach. Produkowany w ZSRR, a także na licencji w Czechosłowacji i Polsce. W Polsce czołg ten był produkowany przez Zakłady Przemysłu Maszynowego Bumar-Łabędy. Czołg T-55 był ówcześnie jedną z najlepszych konstrukcji w tej klasie czołgów. Używany jest do dziś w kilkudziesięciu krajach świata, w latach 80. XX wieku był wykorzystywany przez siły zbrojne 38 państw. Wycofany z polskiej armii w 2002 r. Czołg T-55 produkowany był również w Chinach przez firmę NORINCO pod nazwą TYPE-59. Ilość wszystkich wyprodukowanych na świecie czołgów T-54/T-55 przekracza 90 000 egzemplarzy i przewyższa liczbę wszystkich czołgów innych typów wyprodukowanych na świecie po II wojnie światowej (stan na dzień 20.05.2004 r.).

[Edytuj]
Dane techniczne
załoga: 4 osoby
masa bojowa: 36 500 kg
długość całkowita: 9,02 m (z armatą w przód), 6,57 m (z armatą w tył)
długość kadłuba: 6,2 m
szerokość: 3,27 m
wysokość: 2,4 m
prześwit: 0,43 m
prędkość maksymalna: 50 km/h
zasięg maksymalny: 700 km
pokonywane brody: 1,4 m (bez przygotowania), 4,6 m (po przygotowaniu)
pokonywane wzniesienia: 60%
pokonywane przeszkody pionowe: 0,8 m
pokonywane rowy o szerokości: 2,7 m
napęd
silnik: W-2-55 12-cyl. widlasty diesel chłodzony wodą, o mocy 427 kW (580 KM)
sprzęgło: główne-wielotarczowe suche
skrzynia biegów: pięciobiegowa
sterowanie mechanizmami skrętu: mechaniczne i hydrauliczne
uzbrojenie
armata D-10T, D-10TG lub D-10T2S, kal. 100 mm (jednostka ognia 43 pociski)
sprzężony karabin maszynowy SGMT lub PKT kal. 7,62 mm, w późniejszych wersjach także przeciwlotniczy WKM (wielkokalibrowy karabin maszynowy) DSzK kalibru 12,7 mm
Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/T-55"

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2005, 10:44   

Łukaszenko nie rozpocznie wojny, w sytuacji gdy jego zwycięstwo byłoby mocno wątpliwe. Jak to mówią - może on i wariat, ale cwany wariat. Zresztą, tak naprawdę taka wojna nie jest mu do niczego potrzebna - zadrażnienia z Polską są po to, by nas zniechęcić do mieszania się w wewnętrzne sprawy Białorusi, opozycja wewnętrzna jest słaba i właściwie się nie liczy, a lud jak na razie obywa się bez igrzysk. Jedyną osobą która teoretycznie mogłaby odnieść korzyści z takiej wojny jest Putin (Białoruś najeżdża na Polskę, Nato nie reaguje - dobrze, Nato reaguje - Rosja wkracza do Białorusi z "misją pokojową" ... i oczywiście już nigdy nie wychodzi), ale wątpliwe jest by Rosja wplątywała się w jakieś większe awantury zanim "posprząta" w Czeczenii (a to im jeszcze dluuugo zajmie).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-08-2005, 11:24   

Cała sowiecka rodzina nowoczesnych czołgów wywodzi się od T-34, kupionego z kolei od Amerykanów...
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-08-2005, 14:57   

Ysengrinn napisał/a:
Łukaszenko gra silnego i niezależnego przywódcę, co dość trudne w sytuacji gdy jest się uzależnionym gospodarczo od Rosji. Lepiej więc by nie skończyło się jak na Falklandach - wojnie wywołanej, bo argentyńska junta potrzebowała sukcesów by się utrzymać przy władzy.

Tak naprawdę ta cała awantura jest dziwna, bo Łukaszenko jest zależny także od... Polski. Mało kto docenia znaczenie "zastrzyku finansowego" zapewnianego przez saksujących w Polsce Białorusinów, i przez przemyt/drobny handel uprawiany przez indywidualnych obywateli.
Dlatego nie rozumiem czemu nasz rząd nie robi oczywistego - nie przykręca śruby na granicy. Wystarczyłoby zacząć hurtem wpisywać urzędników państwowych Białorusi na "czarną listę" pograniczników (zakaz wjazdu), szczegółowo kontrolować każdego tira i każdego przyjeżdżającego, bez litości odbierać wizy za przemyt nawet paczki papierosów czy przekroczenie dozwolonej prędkości na drodze o 5 km/h, a wszystkim "delikwentom" powtarzać, że powodem jest Łukaszenka.
Po miesiącu byłaby rewolucja.
No ale nasz lewacki rząd "nie podejmie żadnych działań które uderzą w społeczeństwo Białoruskie".
Nikt niczego się nie nauczył od Reagana. Bo przecież mnie - dziecko stanu ślepowronnowojennego - też dotknęły ogólne kłopoty jakie miał kraj po jego sankcjach, ale nie mam mu tego za złe - wręcz przeciwnie, jestem za Reaganowskie sankcje głęboko wdzięczny. Powinniśmy mu postawić w Warszawie pomnik.
A co do kwestii wybuchu wojny, boję się że Bezimienny nie ma racji.
Zwyczajnie, w pewnych warunkach tylko wojna może być usprawiedliwieniem drakońskich środków które okazałyby się niezbędne dla pacyfikowania społeczeństwa na skraju rewolty. A obecne awantury wskazywać mogą, że nawet jeśli do rewolty jest daleko, to ten żałosny satrapa ją sobie uroił...
Za to "scenariusz moskiewski" Bezimiennego jest moim zdaniem realny, bo to typowy przykład myślenia oficera "starego" KGB, a ty właśnie jest Władymir Władymirowicz. Kurczę, jak sobie pomarzę o Rosji pod rządami demokratów z Jabłoka, to mi się płakać chce ;_; a mogło być tak normalnie...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-08-2005, 15:21   

Tot, Rosja nie jest przygotowana na demokrację. Nie ta mentalność, nawet niektórzy opozycjoniści to przyznają. Za parę lat może, ale nie teraz. Pomijając, że zawsze była w tyle za Zachodem, to jest to jednak inny krąg kulturowy.

Co do represji dla Białorusi - wielu twierdzi, że tamtejsi Polacy wcale nie życzą sobie, by Polska występowała w ten sposób w ich interesie, bo to oni głównie na tym stracą. Poza tym - sam mówisz, że on jest zdolny do wypowiedzenia wojny. Jeśli zapalimy mu ziemię pod nogami - będzie jeszcze bardziej, ba, dostanie pretekst. Mimo wszystko Białorusini powinni jednak wprowadzać demokrację u siebie sami, a nie importować by NATO Delivery Service. Bo wtedy Łukaszenko wykreuje się na obroncę ojczyzny, a w dłuższej perspektywie kto wie czy nie przyłączy swego kraju d Rosji (bo zakładam, że Putin wprowadzi tam swoje siły stabilizacyjne obok Amerykanów i reszty).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2005, 16:09   

Heh, pewnie, że wprowadzi. Od parudziesięciu lat żaden większy konflikt w okolicach Rosji nie może sie jakoś bez ich wojsk obejść, a jeszcze odkąd Putin jest u steru, to już w ogóle.
To w ogóle dziwne że i Rosja gra mocną, gdy gospodarka oraz wojsko sie sypie. Widać ichnie władze zawsze stawiały i będa stawiać na siłowy prestiż na świecie, zamiast na jakieś fundamenty państwa.
Mam nadzieję, że jak już "odejdą" starzy i dorosną młodzi, coś się tam zmieni (tak samo, jak i u nas troszkę by mogło :P). Bo jak na razie tym, którzy mogliby coś przdsięwziąć odnośnie poprawy w kraju, się chyba po prostu nie chce.
Ale co ja się tu będę wymądrzał, nie bawię się w politykę ^^'.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-08-2005, 16:17   

Wczoraj zaalarmował mnie brak zainteresowania sprawą ze strony nieocenionych Kuperekspresu i Fucktu. Dziś jednak zostałem uspokojony. SE jak najbardziej pisze, że Łukaszenko na granicy z Polską... buduje największą na świecie chlewnię i zamierza zasmrodzić Mazury i zagnoić nasze rzeki <odgłos walenia głową w biurko>...

Cytat:
To w ogóle dziwne że i Rosja gra mocną, gdy gospodarka oraz wojsko sie sypie.

To nie jest dziwne, raczej typowe. Rosja zawsze, gdy groził kryzys, szukała guza po świecie, bo to odwracało uwagę społeczeństwa.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-08-2005, 19:25   

Grisznak napisał/a:
Dobra, przyjmijmy że Bogu ducha winna armia Biaoruska miałaby nas zaatakować...Blitzu nie zrobią, bo teren uniemożliwia rozwinięcie szereszego ataku,

Ale teraz wcale nie aakuje sie szeroko a co do blitzu to zalezy tylko od gotowosci bojowej jenostek wschodniej czesci pomorskiego okregu wojskowego a one niestety stoją dośc kiepskow w porównaniu ze slaskim mimo iż jakoś czech i słowacji nie mamy sie co obawiać . Jest szansa że moga przejachac teren trudny zanim zwiazki taktyczne osiągną WSGB i ich zatrzymanie kosztowalo by nas ogromnych strat w infrastróktuże , co tez mogło by nas skłonić do pertraktacji a nie do dalszej walki.
Grisznak napisał/a:

a wjechanie kupą czołgów wąskim pasem, otoczonym w dodatku przez "teren trudny" jest najlepszym sposobem na widowiskowe pozbawienie się większości tego sprzętu ( co by mnei zresztą nie zdziwiło ). Taki atak była by w stanie odeprzeć jedna Dywizja, odpowiednio wsparta lotnictwem szturmowym ( po coś te SU 22 trzymamy ).

Ktore notabene potrzebuja dwóch dni do osiagniecia WSGB, a poza tym nie spodziewamy sie walca pancernego ale raczej starć granicznych i wypadów w celu niszczenia infrastruktóry , czyli nie tradycyjnego natarcia w celu zajecia terenu.
Grisznak napisał/a:

Jedną dużą jednostkę trzeba by wydzielić do osłony granicy kaliningradzkiej, jedną do przeprowadzenia możliwej kontry i jedną jako odwód generalny.

Jedna to absolutnie za mało


Ysengrinn napisał/a:

O T-55 Korwin-Mikke pisał, że jest przeróbką T-34. To prawda? I jaką zdolność bojową mają te czołgi?

T 34
T 55

Słuchaj Korwina daleko zajdziesz. Choć sa podobiństwa w układzie zawieszenia i w silniku

Ale powiem tak T 34-85 ( ulepszona wersja ) pancerz 80mm w najgrubszym miejscu działo 85 m
T 55 Pancerze czołowy 170 mm plus ekrany przeciwkumulacyjne pancerz czołowy wierzy 210mm plus ekrany przeciwkumulacyjene białorusini jeszcze dorzucili do nich warstwe reaktywnego pancerza ERA, Dziło kal 100m gwintowane stabilizowane dalmiez laserowy i elektroniczny SKO Kalvio Może strzelać też nowymi chińskimi pociskami które są w stanie przestrzelić nowoczesne pancerze czołgów 3 generacji typu Choban , ale miejmy nadzieje że Łukaszenko nie ma tej amunicji

PS tak zastanawiajać sie nad prawdopodobieństwem konfliktu pomyslcie o ty że wiekszosć z was jest w wieku poborowym. Że nie wspomne o tym że ja jako rezerwista wyszkolony obecnie na podoficera raczej ide na pierwszy ogień
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-08-2005, 19:57   

Ja mam D, więc jestem spokojny, z moim kregosłupem do wojska raczej nikt mnie nie powoła.
A na czym polegało by niszczenie infrastruktury ? Na tej granicy nie ma ich zbyt wiele, a atak na instalacje graniczne UE i NATO nie jest chyba najlepszym pomysłem, co ?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-08-2005, 20:23   

Cytat:
Jest szansa że moga przejachac teren trudny zanim zwiazki taktyczne osiągną WSGB i ich zatrzymanie kosztowalo by nas ogromnych strat w infrastróktuże , co tez mogło by nas skłonić do pertraktacji a nie do dalszej walki.


Jestem lama, wiem. Ale chyba jednak mamy choć na tyle dobry wywiad, by na czas się przygotować, co?

Cytat:

Słuchaj Korwina daleko zajdziesz.

Artykuł był dawno i czym innym, przy okazji jednak napisał o tym czołgu:P.

Cytat:

PS tak zastanawiajać sie nad prawdopodobieństwem konfliktu pomyslcie o ty że wiekszosć z was jest w wieku poborowym.

Z moim wzrokiem, astmą, alergią i Bóg wie czym jeszcze mogę co najwyżej okopy kopać. Czy gdybym był zdrowy bym się z tego cieszył - nie wiem. A tobie i innym współczuję.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-08-2005, 22:00   

Grisznak napisał/a:
Ja mam D, więc jestem spokojny, z moim kregosłupem do wojska raczej nikt mnie nie powoła.
A na czym polegało by niszczenie infrastruktury ? Na tej granicy nie ma ich zbyt wiele, a atak na instalacje graniczne UE i NATO nie jest chyba najlepszym pomysłem, co ?


Byle chłopski dom jest infrastruktórą Ale ty przyuważ że takie miasta jak Białystok , Bielsk Podlaski , Siedlce , Biała podlaska sa bardzo blisko granicy 4 - 60 km a w nich jest infrastruktóra sa linie wysokiego napięcia elektrownie fabryki a przedewszystkim ludnośc. Wiesz jakie straty materialne by wywołała masowa panika i ucieczka ludnosci cywilnej!

PS czy ja tu jestem jedyny z Kat A i doświadczeniem wojskowym , naprawde nie ma tu nikogo co by miał chociaz zasadnicza czy studenckie za sobą ??
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-08-2005, 22:17   

Redvampire napisał/a:
PS czy ja tu jestem jedyny z Kat A i doświadczeniem wojskowym , naprawde nie ma tu nikogo co by miał chociaz zasadnicza czy studenckie za sobą ??


Ja mam A (z paragrafami), ale generalnie wojsko o mnie nie pamięta. Raz przysłali mi "kartkę świąteczną" i tyle przez 4 lata o nich słyszałem (nie licząc komisji naturalnie). Generalnie u nas, na ścianie wschodniej nie biorą nawet ochotników... Prawdopodobnie dlatego, że tych ostatnich mają sporo.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2005, 23:39   

Nom, ja też mam A, a na studenckie pewnie pójdę, ale to jeszcze :P. Chociaż jeśli będą perspektywy "pokojowego" załatwienia sprawy, to w cholerę nie idę, na co mi to? Jakoś robienie pompek i dźwiganie sprzętu podczas treningu nie rozpala we zbytniej ciekawości :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group