FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następny
  Neon Genesis Evangelion
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-04-2005, 21:26   

Ysen napisał/a:
Natomiast moda na łamagowatość to bardziej wina komedii shounen, w których do głównego bohatera-frajera się lepią dziewczyny jak marzenie w kilku rodzajach, do wyboru do koloru.

Hm, teraz wartoby się zastanowić, czy pierwsze była moda na łamagi w Japonii, a producenci się dostosowali, czy też było odwrotnie :]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-04-2005, 22:26   

Jeśli pierwsze były łamagi(a raczej włąśnie tak było) to to niekoniecznie była moda;P. Poza tym to samonapędzający się mechanizm: łąmagi w realu tworzą zapotrzebowanie na łamagi w anime, a łamagi w anime powodują, że łamagi w realu nic z sobą nie robią i stają się jeszcze większymi łamagami;].

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-05-2005, 17:04   

IKa w Komentarzach do recenzji napisał/a:
Trzy - jakież to głebokie, biblijne przesłanie w NGE jest?


Biblijne to są tylko motywy i dekoracje:P. Przesłanie jest bardziej filozoficzne, choć może i niekoniecznie głębokie:P. Chodzi po prostu o to, że ludzie są dziwni, głupi, wredni, niekomunikatywni, samolubni, z bezsensownych powodów gotowi są wszystko zaprzepaścić... ale to jeszcze nie powód, żeby rzucić wszystko w cholerę i sprowadzić na nich zagładę;]. Dlatego trzeba mimo wszystko "uprawiać swój ogródek".

Tak przynajmniej ja to interpretuję. A że przekazują to trochę bełkotliwie? Cóż zrobić, skoro ludzie lubią takie rzeczy:P?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2005, 10:28   

Ta interpretacja została dokonana PO Endzie? Bo jeśli tak, to się chyba lekko rozczaruję. Enda jeszcze nie widziałam, ale końcówka serii wyjątkowo nie przypadła mi do gustu. Nie, żeby przesłanie mi nie podpasowało - jak dla mnie przesłaniem było "ludzie widzą cię i oceniają inaczej niż ty samego siebie, ale nie powinieneś się tym zbytnio przejmować - najważniejsze jest to, co TY sam myślisz i decydujesz". I nawet się z tym zgadzam, tylko wydało mi się to takie... mało odkrywcze ;P. Po 24 odcinkach pełnych postaci z tragiczną przeszłością, nieciekawą teraźniejszością i dylematami moralnymi że hej miałam nadzieję na coś... głębszego? W pewnym momencie miałam nawet własny koncept - a co, jeśli "złoty wiek" ludzkości się skończył, a Anioły to po prostu biblijny koniec świata? Czy nadal powinno się z nimi walczyć, czy pokornie spuścić łepki i dać się wyrżnąć?

Twórcy poszli jednak w troszkę innym kierunku :D

Miałam nadzieję, że coś ciekawszego wyjdzie w Endzie, ale jeśli przesłaniem ma być "ludzie są be, ale nie wolno ich wyniszczyć bo tak" to chyba nic z tego...

A tak przy okazji:
http://www.big-big-truck.com/bebop/alternateending.html - uwielbiam ten komiks :]

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-05-2005, 11:19   

Cytat:
I nawet się z tym zgadzam, tylko wydało mi się to takie... mało odkrywcze ;P


Pewien ksiądz podobno przez kilka lat prawił jedno i to samo kazanie. Gdy mu zwrócili uwagę, wytłumaczył, że od tamtego czasu nic się z tego kazania nie nauczyli;P.

Cytat:
Miałam nadzieję, że coś ciekawszego wyjdzie w Endzie, ale jeśli przesłaniem ma być "ludzie są be, ale nie wolno ich wyniszczyć bo tak" to chyba nic z tego...


Primo napisałem, że spoiler, więc samaś sobie winna:P. Drugie primo - stwierdzenie, że złoty wiek się skończył nie jest przesłaniem, ale punkowo-gothyckim(patrz tu), pseudofilozoficznym biadoleniem, że "noł fiuczer, łi szud ol daj koz łi sak". Ani to oryginalne, ani mądre, za to diabelnie modne od zarania dziejów.

A trzecie primo - jak tak żyję i widzę, że ludzie znający się niby wiele lat zupełnie się nie dogadują, bo każde ma własny obraz świata i zwyczajnie NIE CHCE zrozumieć drugiego, to przesłanie NGE wydaje mi się diabelnie aktualne i aż za mądre. Szkoda tylko, że większość widzi tylko tę kabalistyczno-mechowatą otoczkę i albo się nią zachwyca, albo ją kontestuje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2005, 13:35   

Ad pierwsze primo: ja nie mam pretensji do Ciebie za spoiler tylko do anime że się kończy tak, a nie inaczej =) W spoilery to ja się z własnej, nieprzymuszonej woli pakuję =)
Ad drugie primo: fakt, takie biadolenie w obecnej chwili zbytniego sensu nie ma. Gdyby jednak jakieś dziwne stwory rozpoczęły atak na ludzkość, to chyba wartoby się zastanowić, co one są i dlaczego chcą z nas zrobić sieczkę, a nie działać na zasadzie "jak one nas, to my ich też". Można oczywiście przyjąć,że kierownictwo SEELE było we wszystkim świetnie zorientowane, a twórcy po prostu postanowili nie oświecić tą wiedzą oglądających. Tylko jak dla mnie stracili przez to na wiarygoności. Po prostu za dużo widziałam filmów/seriali/książek, w których twórcy konstruują arcyskomplikowaną, wielowątkową intrygę, a na końcu nie następuje rozwiązanie żadnego wątku. Czyli że albo stwierdzili, że to w sumie nie ma znaczenia, bo liczy się przesłanie, warstwa emocjonalna itp., albo po prostu im zabrakło pomysłu.
A ja chyba zbyt przyziemna jestem, bo jak dla mnie to w 90% przeważa ta druga opcja :D

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-05-2005, 13:50   

Cytat:
Można oczywiście przyjąć,że kierownictwo SEELE było we wszystkim świetnie zorientowane, a twórcy po prostu postanowili nie oświecić tą wiedzą oglądających.


To ja może przybliżę o co chodziło w End of Evangelion...

MEGASPOILER

To znaczy im nie chodziło tylko o to, żeby uniknąć zagłady. Oni chcieli przeprowadzić ludzi na wyższe stadium ewolucji - czyli w ich interpretacji zrobić z ludzkości jeden gigantyczny żywy organizm, podobny w tym do aniołów(z których też każdy był osobnym gatunkiem!), tylko wielokrotnie większy. W tym organizmie ludzkie dusze zostałyby stopione w jedno, dzięki czemu znikłby problem stosunków międzyludzkich:P. Organizm ów miał powstać przez wchłonięcie dusz wszystkich ludzi przez ciało Lilith.

Dodam jeszcze, że tego samego chciały dokonać Anioły, dlatego właśnie atakowały i dlatego zostały zniszczone. KAŻDY Anioł chciał się połączyć z Lilith i przejść na wyższe stadium ewolucji. Dodam jeszcze, że ostatnim, osiemnastym Aniołem jest Lilim - dzieci Lilith. Ludzkość.

I właśnie owo słynne "biblijne przesłanie" NGE to dylemat, czy ludzkość zniszczyć, pozwolić jej stać się nowym bytem o boskich zdolnościach, czy też pozostawić wszystko tak jak jest. Przed tym dylematem postawiono zaś kogoś zupełnie nieprzygotowanego, bo Shinjiego "Ofiarę" Ikari:P. Nomen omen z Biblią nie ma to wiele wspólnego.


MEGASPOILER

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2005, 21:04   

Motywy w Evangelionie nie są Biblijne a kabalistyczne (to różnica) a już się nawróciłem(kiedy rzuciłem palenie;>).
Więc nie masz się czego obawiać, a manga jest świetna (licze na to że anime będzie jeszcze lepsze... choć zajęcia powiązane z filmoznawstwem już miałem i nie wykorzystam serii do prezentacji :/)

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-07-2005, 09:53   

W ogólnym odczuciu manga jest lepsza, bo jest bardziej czytelna i jasna, zaś bełkot schodzi na dalszy plan. Wady mangi są dwie: niestety wciąż jest Shinji no i jest więcej Kawioru ( nie dość że bizon to jeszcze pedał - gdyby na dodatek był gotycką lolita i mówił "nyu" to byłby już pełen komplet najbardziej denerwujacych mnie w mangach/anime rzeczy ).
Powrót do góry
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2005, 18:47   

Bizon? Pedał? Mniej slangu! Proszę...(ale jestem na 8 tomie więc bez spoilerów, też proszę ;])
A Shinji... Mnie wydał się się o wiele lepszy w mandze (choć, no co tu mówić, nie jest idealny). Z drugiej strony kogo możnaby dołączyć do Rei i Asuki? ;)

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-07-2005, 19:06   

Ash DeLuxe napisał/a:
Bizon?


On tak nazywa Bishonenów

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-07-2005, 19:28   

Ash DeLuxe napisał/a:
Z drugiej strony kogo możnaby dołączyć do Rei i Asuki? ;)

Walizkową bombę atomową...
Powrót do góry
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2005, 17:52   

Ona nie umiałaby pilotować Ewy ;)

Swoją drogą... czyżbyś nie uważał NGE za najlepsze anime, jakie kiedykolwiek stworzono? ;>

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-07-2005, 18:18   

Ash DeLuxe napisał/a:
Ona nie umiałaby pilotować Ewy ;)

Swoją drogą... czyżbyś nie uważał NGE za najlepsze anime, jakie kiedykolwiek stworzono? ;>

No i co, dużo lepiej rozwiązałaby problem tego ustrojstwa, czy znerwicowana paranoiczka czy robot...
Zdecydowanie, jak każdy rozsądny człowiek.
Powrót do góry
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2005, 18:34   

;)

[edit=Ysengrinn]Mamy się pogniewać?

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group