FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
  Fate/Stay Night
Wersja do druku
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-04-2006, 14:19   

Tak swoją drogą. Info dla chętnych na grę Fate/Stay, co sobie niewiadomo co wyobrażają...

  • jest po japońsku. tylko. innej wersji NIE MA.
  • uruchamia się tylko pod 'japońską windę', czyli MUSISZ mieć wyświetlanie krzaczków i język japoński jako główny ustawiony
  • nie jest hentajem [bo 3 wiadome sceny to nie hentaj]
  • nie jest tym bardziej hentajem typu "klikaj i oglądaj obrazki". łatwo o game over. bardzo łatwo.
  • ma rozbudowaną, nieźle porąbaną fabułę [i o fabułe chodzi, nie o tego wątpliwego hentaja!]
  • bez znajomości japonskiego / zaopatrzenia się w solucję nie pograsz... albo pograsz BARDZO krótko


wszystko z wlasnych doswiadczeń [bo też, przez krótki czas wydawało mi się grą hentajową]
często się spotykałam ze stwierdzeniem, ze to gra hentajowa. to tak dla rozwiania wątpliwości

Sm00ku, sam się możesz o tym przekonać, najlepiej wejdź na Moonlit World [link wyżej], tam masz wszystkie gry Type-Moon rozebrane na skladowe.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-04-2006, 23:07   

GoNik napisał/a:

# jest po japońsku. tylko. innej wersji NIE MA.



Nadzieja jest.
I grupy fanowskie tłumaczące też.


Po sprawdzeniu ww linka, przekopaniu wikipedii wiem więcej o uniwersum Type-Moon. Fate i Tsukihime mają ze sobą więcej wspólnego niż się wydaje. Aż się o crossover albo inszą kontynuację obu wątków prosi...wróc. Więcej nowego, nie odgrzewanego.
Powrót do góry
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2006, 10:54   

Obejrzałam przed chwilą pierwszy ep. Opening i ending raczej mnie szczególnie nie zachwyciły, ale to może takie pierwsze wrażenie...zobaczymy później. Kocham to anime już za samą kreske! Strasznie mi się podoba *__* Co do samego odcinka to nie był jakiś fantastyczny, pełen akcji, ale muszę przyznać, że powoli wciąga! A więc werdykt jest oczywisty....bez namysłu ściągam dalsze odcinki xD

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-04-2006, 21:56   

A prawda, OP i ED są raczej nieszczególne. Ale już reszta muzyki...
I tak jak mówiłem, akcja rozkręca się naprawdę wolno!
Teraz nawet nie przypominam sobie, ale nawet Saber wkracza na scenę dopiero na końcu 2 odcinka... chyba...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 00:49   

Tak masz rację...właśnie obejrzałam drugi ep ^_~ Jakoś szybko się ściągnął O_o Czasem dobrze jak brat przyjedzie, bo muła skonfiguruje tak, że zasysa jak głupi, a ja teraz strasznie pożądam tego anime ^^"
Co do op i ed raczej nie zmieniłam zdania....o wiele bardziej podobał mi op z FMP:TSR...ale cóż, kwestia gustu ^^

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-04-2006, 23:04   

Epizod piętnasty. Pomijając oczywisty fanserwis i nawiązanie do korzeni, zaczyna się robić ciekawie. Bardzo. Tylko, jak zwykle, urywa się w najlepszym momencie.

Aha. Berserker najsilniejszym Sługą? Pozwólcie proszę, poturlać się trochę po dywanie...


ps nowy opening.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-04-2006, 13:31   

Nie nadinterpretujesz czasem słowa "najsilniejszy"?
Ja wiem że tak w polskim, jak w angielskim "siła/strength" może odnosić się do różnych aspektów, ale w japońskim rozgraniczenie między さいきょう(saikyou; najsilniejszy FIZYCZNIE) i さいこう(saikou; "najlepszy" pod aktualnie omawianym względem) są precyzyjnie rozgraniczone, a inne typy "siły" mają swoje własne przymiotniki.
Kiedy różni bohaterowie mówią tak o Herkulesie, np. Archer w 14 epie (16:47):
たしかに、さいきょうのセーヴァントだ!
(tashika ni, saikyou no seevanto da!)
to mowa jest wyłącznie o tężyźnie fizycznej.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-04-2006, 14:07   

Mój błąd, nie rozgraniczyłem. Lecz nie znając oryginalnej gry ciężko interpretować wypowiedzi na forach/stronach/subbach nia znając właściwego kontekstu.

Takoż, racje masz, błąd mi wytykając. A ja i tak poturlam się po podłodze z przeświadczeniem iż
Cytat:
Archer winien zownować Berserkera w UBW.
Powrót do góry
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2006, 18:07   

5,6 i 7 ep musiałam obejrzeć bez dobrych do mojej wersji napisów T_T Wiem o co tam chodziło, bo sobie czytałam, ale to jest naprawdę denerwujące -_-" Nie wiem jak długo tak pociągne...jeśli będzie trzeba to nawet i do końca...

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-04-2006, 20:50   

O buu...
<głaszcze Mao po główce zastanawiając się czy poczuje nóż Rambo w brzuchu>
wiesz, pozostaje uczyć się angielskiego na cito.

Polecam W. Standard Allen, "Living English Structure" (wydawnictwo: Longman). Wszystko wyłożone jak dla matołka (nie miałem żadnych problemów z samodzielną pracą z tą książką, daaaawno temu) a do tego masz setki ćwiczeń i klucz do nich. Do tego jakiś komputerowy słownik, i CODZIENNIE próbuj przeczytać i przetłumaczyć headline news na BBC, a po pół roku - jeśli masz satelitę/kabel - także je pooglądać. Za rok intensywnej pracy, będziesz mogła zapisać się co najwyżej na konwersacje celem ćwiczenia wymowy, a oglądanie angielskich subów nie będzie robiło problemów...

Smook:
Cytat:
on to zrobił. Nawet 5 razy. Ale teraz Rin zrobiła to szósty, a że on 12 razy zmartwychwstaje, to trza go jeszcze 7 razy utrupić...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-04-2006, 21:44   

A ponieważ preview w 15 zaspoilerował wystarczająco, znający oryginalne linie fabularne wiedzą jak to się skończy. Not fair ==
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-04-2006, 12:20   

=='
Cóż...
Ale i tak jestem ciekaw :)
I oszczędzam ostatnie megabajty przed zalimitowaniem, coby w sobotę naciągnąć telepsa na parę giga =)
Hmmm. A swoją drogą, ciekawe że wiadomo co w grze, zastąpiono onirycznym pożeraniem (OK, amputacją xD) przez... ummm... "partnerkę"? Aa-ha-ha-ha-ha-ha =)
A moje najgorsze podejrzenia co do Shiro się potwierdziły, przy "wstępie do rytuału" w wykonaniu Rin... kolejny zboczeniec typu "Aa! Kobieta! Uciekać!". No przecież to jest NIENORMALNE! xD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mao Płeć:Kobieta
Your Kitty :*


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Garwolin/Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2006, 20:17   

Hmmm...co do angielskiego to wystarczy mi w szkole z idiotyczną babą -_-"
Doszłam do wniosku, że o wiele łatwiej będzie ściągnąć wersje F/SN Eclipse niż znajdować suby do dziwnej wersji ^^" i o to tym sposobem jestem już po 9 epach ^^

_________________
Tomedonai negai kara hitotsu dake kanau no nara
Dare ni mo yuzuritaku wa nai yume wo tsukamitai to omou yo...

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4462798
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-04-2006, 21:08   

Totem, przerażasz mnie x___x! Ja zaczęłam oglądac suby w gimnazjum, po 2 latach angielskiego w szkole... podstawowej, konkretnie 2 i 3 klasie [czyli zabawie dla dzieci, nie oszukujmy się] oraz miesiącu czy dwóch siedzenia w necie i całkiem dobrze mi szło. Pomocą był tylko słownik z English Translatora [jest genialny tak swoją drogą, przez 4 lata użytkowania wyrazy, których tam nie znalazłam mogłabym na palcach obu rąk policzyć... a czasem szukam dziwów i cudów].
Uczyć się na poważnie zaczęłam dopiero w liceum, czyli półtorej roku temu. Wcześniej to właśnie suby i skanlacje służyły do nauki [biernej co prawda, ale zawsze]. Warto pomęczyć się odrobinę na tych wszystkich mangach i anime, żeby uczyć sie jezyka. Ale nie odwrotnie, litości! Zadręczać się BBC żeby obejrzeć anime?
Ze stertą mądrych książek wcale nie znaczy lepiej.
Poza tym nie wszyscy mają talent do języków [moj własny ojciec mógłby za przykład antytalentu służyć XD]

Co do Fate/Stay, a dokładniej rzecz biorąc Shiro: a ktoś powiedział, że nie jest palantem? Główni bohaterowie na ogół zaliczają się do debili albo nieudaczników, a on jest wyjątkowo sprytnie zamaskowanym nieudacznikiem.

Sm00ku, ty w końcu czytałeś o fabule czy nie? Jeżeli nie to oh, well, not fair... trzeba było grać! Lepiej poinformowani mają lepiej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-04-2006, 22:23   

GoNik napisał/a:
Zadręczać się BBC żeby obejrzeć anime?
Ze stertą mądrych książek wcale nie znaczy lepiej.

xD
Z JEDNĄ mądrą książką, formatu zeszytu szkolnego, i grubą na centymetr.
Ale fakt, wiele serii nie jest aż tak trudnych...
To pewnie efekt lektury artykułów na wiki o fizyce kwantowej, po oglądaniu noein.
Co nie zmienia faktu, że w rok można opanować język angielski biegle - bo jest łatwy. I warto xD

I... nie, Shiro się raczej nie maskuje... co ONE w tym durniu widzą? ==' Inna rzecz, że Archer to jednak realista. Może to taka forma powiedzenia "faceci z tego z czasem wyrastają"?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group