FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
  Full Metal Panic

Która część Full Metal Panic jest najlepsza?
Full Metal Panic
25%
 25%  [ 22 ]
Fummofu?!
51%
 51%  [ 45 ]
The Second Raid
23%
 23%  [ 21 ]
Głosowań: 88
Wszystkich Głosów: 88

Wersja do druku
Yakow Płeć:Mężczyzna
Devil Luck


Dołączył: 17 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 11:20   

Cytat:
pocałunek Chidori z Sagarą i zapewne większość uznałaby anime za skończone


Nie wiem czy w mandze do tego w końcu dochodzi, bo nie czytałem, ale zdaje mi się, że brak tego pocałunku to po prostu kolejny element klimatu FMP - każdy fan właśnie w tym ostatnim odcinku, przez wszystkie ostatnie minuty, czeka na ten pocałunek z niecierpliwością... a tu jak zawsze w FMP, nieoczekiwanie i na przekór wszystkiemu nie ma. IMHO to po prostu kolejny gag - pewnie istnieje ładniejsze słówko żeby takie coś określić, ale nie chce mi się myśleć rano... może łamanie stereotypów? Jakoś tak...

Przynajmniej takie właśnie były moje odzczucia jak nie zobaczyłem owej akcji w ostatnim odcinku - od razu se pomyślałem, że zrobią na złość wszystkim tak wyczekującym takiego stereotypowego zakończenia, ot i taki ich urok ;>

_________________
Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-12-2008, 12:19   

Yakow, żadnych tajemnic nie ma.
Kto czytał nowele, doskonale wie co będzie dalej tak w adaptacji mangowej jak animowanej. A ja szczerze się dziwię że nie ma jeszcze OAVki opartej o FMP: Very Merry Christmas...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-12-2008, 12:23   

wa-totem napisał/a:
Yakow, żadnych tajemnic nie ma.
Kto czytał nowele, doskonale wie co będzie dalej tak w adaptacji mangowej jak animowanej. A ja szczerze się dziwię że nie ma jeszcze OAVki opartej o FMP: Very Merry Christmas...


O ile taka adaptacji się pojawi - jest sporo powodów, by tak uważać, ale to jeszcze nam nie daję 100% pewności. A właśnie tak po cichu miałem nadzieję, że w ramach świąt VMC może się pojawi niespodziewanie, na zasadzie promocyjnej (raz, że na święta, dwa, taka reklamówka z cyklu "fani FMP, nie tracić nadziei").

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-12-2008, 13:00   

Costly napisał/a:
O ile taka adaptacji się pojawi - jest sporo powodów, by tak uważać, ale to jeszcze nam nie daję 100% pewności.

Wiesz, zwróć uwagę że KyoAni jak żadne inne studio, ma pęczki superpopularnych franczyz do kontynuowania. W sytuacji gdy Haruhi jest - przynajmniej formalnie - ogłoszona, a po drodze będzie seria TV którą nie sposób krótko opisać inaczej niż hasłem "Munto TV", te najgorętsze (Haruhi) i najdłużej zaniedbane (Munto) pozycje można uznać za odkurzone i "obsłużone". A po Munto, najdłużej "zaniedbywaną" pozycją z oeuvre KyoAni jest właśnie FMP, i logiczne byłoby zrobienie przez studio ruchu na tym "froncie". Jeżeli z racji na stan powieści nie chcą ruszać głównej linii fabularnej, ekranizacja opowiadania które wymieniłem, którego konwencja bliższa jest Fumoffu mimo że formalnie należy do głównej linii fabularnej, a w dodatku posuwa naprzód sprawy uczuć w "trójkącie", wydaje się dobrym pomysłem. Cóż, zobaczymy, ja obstawiam przyszłoroczne święta, także z racji settingu.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-12-2008, 19:36   

^^
myślę podobnie, że pod koniec 2009r powinno się coś pojawić; w połowie 2009r myślę że dostaniemy konkretną zapowiedź czy informację, chociaż brak kontynuacji FMP bądź co bądź popularnego od ponad 3 lat według mnie jest przynajmniej dziwne. No nic trzeba czekać, FMP to anime które człowiek chłonie (a może ono chłonie człowieka ;) ), więc studio na nim sporo zarobi. Może to też być zagrywka taktyczna, świetne anime i później 4-5 lat przerwy po czym kontynuacja, na którą rzucą się tłumy fanów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 19:54   

Która część podobała mi się najbardziej? Trudno chyba o trudniejsze pytanie do zadania, zrobić coś trzy razy, żeby za każdym było równie fajnie i zarazem inaczej. Gaou, naprawdę nie wiem.

Fumoffu, które obejrzałem jako pierwsze było po prostu świetne. Bardzo dobra, nietypowa komedia szkolna. Potem dopiero nadrobiłem kolejne. FMP! było zarazem niezwykle śmieszne i było tam dużo naprawdę dobrej akcji. Co do TSR... Gaou, nastraszyliście mnie niesamowicie, bałem się że zrobili z tej świetnej serii nie wiadomo co.

Na szczęście po obejrzeniu jestem równie zachwycony jak w przypadku dwóch pozostałych części. Co prawda humoru było sporo mniej, ale był. I to na poziomie, tego który obserwowaliśmy wcześniej. Za to jako seria sensacyjna jest zdecydowanie lepsza niż część pierwsza. Tam czekałem tylko na szkolny przerywnik, tutaj zaś chłonąłem odcinek po odcinku. No i okazało się, że Sagara nie jest robotem! Jego rozmowa z tym generałem wywarła na mnie wrażenie. Niby nic znaczącego, ale słowa "Nie pamiętam abym zaprzedał duszę Mithrilowi" sobie z pewnością zapamiętam. W ogóle cały ostatni odcinek chyba spotęgował moje uwielbienie dla tej serii ;>

Z czystym sumieniem nie mogę wskazać najlepszej części FMP. Fumoffu było najśmieszniejsze, ale przecież w TSR była taka dobra fabuła, a pierwsza seria to taka dobra hybryda... Itd. :)

A, i jeszcze co do kontynuacji. Ja uważam, że by się przydała. Kilka wątków trzeba rozwiązać, przede wszystkim muszą coś zrobić z naszym trójkątem miłosnym. No i mnie osobiście intryguje ten cały brat Tessy. Pokazali go trzy razy i nic się o nim nie dowiedzieliśmy, uguu... Myślę, że najlepiej sprawdziła by się seria utrzymana w konwencji Fumoffu, gdyż fabuła mogła by być już mocno naciągana. Wcześniej czy później kontynuacja pewnie powstanie, jestem tego niemalże pewny.

Będę czekał, ale jako fan produkcji studia KyoAni na pewno nie będę zawiedziony tym co wyjdzie najpierw.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-12-2008, 21:46   

Kontynuacja w formie Fumoffu jest niemożliwa, ze względu na charakter następnych wydarzeń.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sam-kun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 22:17   

Pozwólcie, że zadam głupie pytanie.
Mam zamiar kupić mangę Full Metal Alchemist, a Full Metal panic, to druga część, czy coś takiego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2008, 22:28   

To co prawda nie mangi, tylko anime, ale sugeruję zapoznanie się z recenzjami:
Fullmetal Alchemist
i Full Metal Panic.
Powinny najlepiej odpowiedzieć na twoje pytanie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2008, 00:45   

Albo prościej - nie, obie produkcje poza podobnymi nazwami nie mają z sobą fabularnie nic wspólnego.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-12-2008, 00:46   

Cytat:
Kontynuacja w formie Fumoffu jest niemożliwa, ze względu na charakter następnych wydarzeń.

coś więcej osadzonego w spoilerze? :>
Cytat:
O ile taka adaptacji się pojawi - jest sporo powodów, by tak uważać, ale to jeszcze nam nie daję 100% pewności. A właśnie tak po cichu miałem nadzieję, że w ramach świąt VMC może się pojawi niespodziewanie, na zasadzie promocyjnej (raz, że na święta, dwa, taka reklamówka z cyklu "fani FMP, nie tracić nadziei").

chętnie bym coś takiego zobaczył, już widzę jak Sagara wysadza worek świętego mikołaja :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2008, 01:07   

piotrekplay napisał/a:
chętnie bym coś takiego zobaczył, już widzę jak Sagara wysadza worek świętego mikołaja :D


Może się doczekasz. Jak już mówiłem, pewności mieć nie możemy, póki nie będzie oficjalnej decyzji. Ale jak też mówili inni, mamy jak najlepsze przesłanki, aby podejrzewać, że jednak to się stanie.


piotrekplay napisał/a:

coś więcej osadzonego w spoilerze? :>


www.wikipedia.org - hasło Full Metal Panic, historia w całości. Czytasz na własną odpowiedzialność. Ci, którzy to zrobili z zasady szczerze żałują.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sam-kun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 14:54   

Costly napisał/a:
Albo prościej - nie, obie produkcje poza podobnymi nazwami nie mają z sobą fabularnie nic wspólnego.


Dokładnie o to mi chodziło, dzięki =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-12-2008, 05:40   

Cytat:
Może się doczekasz. Jak już mówiłem, pewności mieć nie możemy, póki nie będzie oficjalnej decyzji. Ale jak też mówili inni, mamy jak najlepsze przesłanki, aby podejrzewać, że jednak to się stanie.

chyba na święta 2009 - coś mi się zdaje, że w tym roku żadnej informacji nie będzie już... rok 2009 - rok wielkiego oczekiwania i niepokoju nas czeka. Chciałbym bardzo aby pojawiła się kontynuacja, tylko pytanie kiedy? mam nadzieję, iż nie będzie tak jak z dbz, że po 12 latach jeden odcinek wypuścili i zadowoleni...
Cytat:
www.wikipedia.org - hasło Full Metal Panic, historia w całości. Czytasz na własną odpowiedzialność. Ci, którzy to zrobili z zasady szczerze żałują.

skoro tak mówisz to nie będę czytał - poczekam, tylko aby nie na daremne.
Jeśli w kontynuacji utrzymają taki poziom jak był w poprzednich 3 seriach FMP to będzie to sukces, ba nawet jeśli wypuściliby z 30-40 odcinków po czym zakończą anime nikt by raczej nie płakał z powodu nadmiaru odcinków.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-01-2009, 22:17   

Przeniesione z komentarzy
Cytat:
VV : 4.01.2009 21:33:07
FMP anime a potem novele

Cytat:
Ech, od początku. Zacząłem ogądać FMP, 1 i 2 serie i naprawdę uważałem ją za wspaniałą serię anime. Walki/komedia/dramat i co najważniejsze dla mnie, świetnie poprowadzony wątek romantyczny, ukazujący, że bohaterowie naprawdę się kochają. No i tu dochodzi ostatni odcinek gdzie człowiek spodziewał się, jak to się mówie, po krętych ścieżkach i trudnościach, bólu i rozpaczy, dojść do szczęścia. Nie, twórcy skopali zakończenie, lub inaczej mówiąc byli niestety wierni zakończeniu z novel. A tak, tak. Bowiem po tak dużym rozczarowaniu postanowiłem sięgnąć do novel FMP. Są prywatnie tłumaczone na eng, do tego można znaleść strony robiące naprawdę dobre spoilery z novel. Wszystko po angielsku, więc jak znasz to możesz sięgnąć.

I tu moje ostrzeżenie. Jeżeli wkręciłeś/łaś się w wątek miłosny sagary i kaname i jesteś uczuciowy- nie sięgaj. Jeżeli nie podobał ci się dramatyczny wydzwięk i tragizm i nie lubisz tych klimatów- nie sięgaj. Bowiem po wydarzeniach z anime, w novel akcja jest coraz bardziej dramatyczna, tragiczna i bolesna. Rozwiązanie WYŻSZEGO, sercowego wątku nie nadchodzi do ostatniego tomu ostatniej noveli (w drodze na wiosne jest ostatnia, finałowa novela), a do tego wszystko, w co trudno uwierzyć, komplikuje się jeszcze bardziej.

Anime 8/10. Zakończenie zepsute jeśli nie planują kontynuacji bo dla tych co lubili to anime i dla tych którzy po novele nigdy nie sięgną to może być rozczarowanie. Ostrzegam, choć samo anime, jak nie jesteś uczuciowy bardzo w romanse, polecam.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group