FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
  Umineko no Naku Koro Ni
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-07-2009, 17:36   

Meido napisał/a:
Albo - skoro wiedźma może przyjmować różne postaci - sama Beatrice "urzęduje" w ciele Marii?


A o tym też już myślałam. To ma nawet sens, zobaczymy czy twórcy to wykorzystają

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 18:28   

Meido napisał/a:
Beatrice istnieje z całą pewnością - ale niekoniecznie musi być czarownicą. Podaje się za nią i w ten sposób wykorzystuje Marię, która ubóstwia nadprzyrodzone zjawiska i samą wiedźmę. Tak więc Maria nie zabija, ale dostarcza mordercy informacji. Bo że to nikt z mieszkańców posiadłości jest pewne, wszystkich (dobra, nie cały czas, ale jednak) mamy na widoku.


To właśnie miałem na myśli, mówiąc, że Beatrice nie istnieje. Osoba o istnieniu Beatrice na pewno tak, ale jakaś zła wiedźma mieszkająca w lesie? Mało prawdopodobne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 18:46   

Ale kto powiedział, że ma być prawdopodobne? Nie wiemy, czy rozwiązanie będzie realne, czy nie.

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
N!xau Płeć:Mężczyzna
wieczny wędrowiec


Dołączył: 04 Maj 2008
Skąd: Biesy i Czady
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2009, 13:51   

Jestem po 4 odcinkach i muszę powiedzieć, że nie jest źle.

Spoiler: pokaż / ukryj
Co do wiedźmy, czyli Beatrice to ona może istnieje pod postacią tych złotych motyli, są one znakiem jej nadejścia.
Maria jest bardzo wrażliwa na zjawiska paranormalne, na pewno odprawia/ła jakieś czary, lubuje się w okultyzmie.

Bardzo ciekawy jestem jak to wszystko dalej się potoczy. Czy ktoś przeżyje, czy to wszystko to jest atrapa, a tak naprawdę chodzi tylko o pieniądze?

Spoiler: pokaż / ukryj
Po 5 odcinku będzie restart i historia opowiedziana z innej perspektywy, najprawdopodobniej George Ushiromiya i Shannon.

_________________
"Mina tabibito nari"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-07-2009, 11:19   

Piąty odcinek zaczyna się naprawdę nieźle - pierwsza połowa jest całkiem klimatyczna, ale potem...

Spoiler: pokaż / ukryj
Aha, czyli Battler wie, że Beatrice istnieje i chce sprawić, że on uwierzy, że ona istnieje, więc nie wierzy, że ona istnieje, bo wie, że istnieje i chce go zmusić, żeby przynał, że... LOLWUT? Mózg wykonał nieprawidłową operację i teraz nastąpi jego zamknięcie. A tak serio - skoro Battler uznaje, że Beatrice chce go zmusić, żeby uwierzył, to chyba tym samym potwierdza jej istnienie, nie?

Cokolwiek radosnym pomysłem jest moc "sprawiania, że wydarzy się nieprawdopodobne". Tym samym można ostatecznie olać realizm i prawdopodobieństwo, nikt nie będzie się czepiał. Genialnie.

Muzyka... Jeżu kolczasty, ta elektro-łupanka towarzysząca końcówce rozmowy Battlera z Beatrice była straszna. +5 do zabijania klimatu - umiejętności, w której specjalizują się autorzy tej serii.


Pierwszy rozdział za nami, więc czas na jakieś małe podsumowanie - seria zapowiada się nieźle, na razie pod wieloma względami jest lepiej, niż w Higurashi (co nie znaczy, że jest dobrze). Piętą achillesową Umineko wydaje się być doszczętnie skretyniały główny bohater, jedna z najbardziej irytujących postaci od czasów Shirou z F/SN - z tą różnicą, że F/SN oglądałem głównie dla ładnej oprawy i klimaciku, natomiast tutaj - w serii, w której fabuła ma być najważniejsza, a nie robić za pretekst do obijania się po pyszczkach - słabe postaci mogą być naprawdę wielką wadą.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 30-07-2009, 12:23   

A do mnie właśnie klimat trafia i oglądanie tej serii sprawia mi wielka radochę. Ale na pewno ma tu znaczenie fakt, że gorąco kibicuje Beatrice i od samego początku ją uwielbiam, więc to że się wreszcie pojawiła jest dla mnie ogromnym plusem. Sama scena tego jak się pojawiła wreszcie bardzo mi się podobała. Gdyby nie ona to faktycznie nie miałabym punktu zaczepnego i seria by nie była taka fajna, bo wszyscy pozostali są antypatyczni po prostu z Marią i Battlerem na czele.

A sam Battler to zaiste, kretyn jakich mało. Dajcie mi wiedźmę, to uwierzę! Dali mu wiedźmę i co? I sam się zasupłał w swoich zeznaniach, ale nie uwierzy "bo nie", gorzej niż małe dziecko.

A Beatrice jest genialna! "Będziesz mi się czołgał u nóg i całował po stopach!" muahahah. Ja chcę TO zobaczyć. Poza tym nie spodobało mi się, jak oni "niby zginęli" jako ostatni, a potem... piją sobie herbatke jak gdyby nigdy nic. I dlaczego tylko oni? Czy tylko oni zostali wskrzeszeni, czy moze wszyscy?

A i jeszcze intrygujący jest fakt, że doszła nowa wiedźma. Cóż, potwierdza to, że w II części będzie się roiło od zjawisk paranormalnych, a Battler będzie się męczył by to siłą wytłumaczyć "po ludzku".

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2009, 14:51   

Ach, Beatrice~ Jej rozmowa z Battlerem była przednia. Świetna postać, nawet nie jako wiedźma, ale ogólnie jako kobieta - chcę ją częściej widywać w ludzkiej formie <3

Z kolei Battler to głupi, zarozumiały i uparty dzieciak. Takiemu tłukowi to nic nie przetłumaczysz, normalnie jak grochem o ścianę. Ale well, mam nadzieję, że słowa Beatrice się spełnią i pan nie-wierzę-w-wiedźmy-i-udowodnię-że-to-ja-mam-rację trochę spuści z tonu :3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-07-2009, 15:23   

Furederika Bernkastel, ma, maa~~

Wiedźma odłamków odwiedziła wiedźmę nieskończoności, i będzie mieszać... haha.

Battler... ma jedną z podstawowych cech rycerza - ZAKUTY ŁEB. Z drugiej strony, tylko ten zakuty łeb stoi między Beatrice i odrodzeniem... mrrah.

No nic, pierwszy rozdział za nami. Na początek było takie minagoroshi-hen, tylko trupy i trupy... może dalej będzie lepiej.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2009, 15:38   

wa-totem napisał/a:
Furederika Bernkastel, ma, maa~~

O, widzę, że nie tylko mnie nowa wiedźma skojarzyła się z Riką.

wa-totem napisał/a:
Battler... ma jedną z podstawowych cech rycerza - ZAKUTY ŁEB.

Nic dodać, nic ująć XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2009, 18:38   

Urufu napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Furederika Bernkastel, ma, maa~~

O, widzę, że nie tylko mnie nowa wiedźma skojarzyła się z Riką.


A komu się nie skojarzyła? Fryzura, głos... Jak sobie przeglądałem odcinek (jeszcze nie oglądałem) to moja pierwsza myśl- WTF? To już Rice się Hinamizawa znudziła i zaczęła walczyć z przeznaczeniem gdzie indziej?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2009, 18:44   

wa-totem napisał/a:
tylko trupy i trupy...


No proszę, nie tylko ja miałam takie wrażenie. Mała inwentaryzacja:
DENACI W UMINEKO NO NAKU KORO NI:
Ep. 1 - 0 szt.
Ep. 2 - 6 szt.
Ep. 3 - 2 szt.
Ep. 4 - 5 szt.
Ep. 5 - trudno powiedzieć. Ok. 7 szt.

Druga wiedźma... Sądząc po fanartach na MAL, będzie więcej. Ale na razie zarówno Beatrice, jak i Furederika przypominają mi lalki z porcelany...

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-07-2009, 19:11   

Urufu napisał/a:
O, widzę, że nie tylko mnie nowa wiedźma skojarzyła się z Riką.


Frederika Bernkastel miała przecież kameo w ostatnim odcinku drugiej serii Higurashi.

"Wiedźma okruchów".

Frederika == Furude Rika.

To zupełnie oficjalne :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-07-2009, 20:16   

Ach ta cała młodzież w umineko jest irytująca z Marią na czele. Po prostu nie ma bardziej wkurzającego dziecka niż to. Ona cały czas zamierza taka być? I może jeszcze zamierzają zostawiać ją żywą do końca każdego rozdziału? Ja nie chcę...

Jessica i reszta też mnie ziirytowali, bo jak zbrodni dokonano w zamkniętym pokoju to już odrazu zakładają, że człowiek tego zrobić nie mógł. Mało Agaty Christy i tym podobnych czytali:P

Też od razu rozpoznałam Rikę, fajnie ją widzieć w dorosłym wydaniu, tylko w jednym ujęciu miała masakrycznie krótkie nogi, jak na taki długi tłów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-07-2009, 03:20   

Ta końcówka jest na tyle pokręcona, że zepsuła cały klimat.
Spoiler: pokaż / ukryj
Tutaj pokazują jak ktoś czyta list od Marii, a zaraz potem cała 4 szczęśliwa wraz z wskrzeszonymi Shanon i Kanon. Dopiero już przy rozmowie Battlera z Beatricie robi się ciekawiej, ale i tak już klimatu z pierwszej połowy brak.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-07-2009, 22:24   

Shizuku - postacie może nie, ale autorzy wyraźnie czytali...


Spoiler: pokaż / ukryj
cały ten motyw z odizolowaną od świata wyspą... zabójstwami... i list w butelce...


To w zasadzie idealnie Dziesięć Małych Murzynków (Indian, a aktualnie Żołnierzyków - tytuł zmieniany gdyż stary był rasistowski... ja piórkuję) jej autorstwa...

a
Spoiler: pokaż / ukryj
dyskusja w połowie odcinka na którą narzekacie - z niby ujawnieniem się sprowokowanego mordercy
to już w zasadzie klasyka jej powieści.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group