FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
  Guilty Crown
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-02-2012, 19:37   

century20 napisał/a:
Tak sobie czytam wasze komentarze się zastanawiam po co wy to oglądacie

Bo mamy taką ochotę?

Gamer2002 napisał/a:
Twórcy po prostu zrobią to samo co robili wcześniej

Nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz >] Od paru odcinków to zupełnie inna seria w zasadzie.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2012, 20:01   

Może i nie mam racji. Ale swej decyzji nie zmienię. Na pewno nie gdy mam masę innych serii których chce mi się bardziej oglądać.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-02-2012, 20:13   

JJ napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
Twórcy po prostu zrobią to samo co robili wcześniej

Nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz >] Od paru odcinków to zupełnie inna seria w zasadzie.


Nie zgodzę się, tytuł dalej bierze sprawdzone i przewidywalne rozwiązania z innych anime, wyciąga wątki, postacie i plot pointy z tyłka i przynudza, w skrócie - stara bieda.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 19-02-2012, 20:42   

616 napisał/a:
JJ napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
Twórcy po prostu zrobią to samo co robili wcześniej

Nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz >] Od paru odcinków to zupełnie inna seria w zasadzie.


Nie zgodzę się, tytuł dalej bierze sprawdzone i przewidywalne rozwiązania z innych anime, wyciąga wątki, postacie i plot pointy z tyłka i przynudza, w skrócie - stara bieda.


Tak jakby to było coś nowego, a TvTropes nieistniało. Recykling pomysłów to faktycznie norma - kluczem do sukcesu jest właściwe wykorzystanie tych pomysłów. A tu się tfurcom GC troszkę łapki omsknęły. Still, enjoyable.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2012, 09:53   

Gamer2002, przyznam że Age skończyłem na 9 odcinku chyba i jak zobaczyłem, że kolonia która od setek lat naparza się między sobą, zapomina o przyszłości i wesoło się pojednuje, tylko dlatego że jakies aliensy zaatakowały ich co pozwoliło niby zjednoczyć się przeciw wspólnemu wrogowi, to chyba spasuje jeśli chodzi o politykę :P.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2012, 11:31   

Jedna seria polityczna wojenna w swej pierwszej części jechała na optymistycznym przekonaniu, że ludzkość się zjednoczy przeciw wspólnemu zagrożeniu (do finału pierwszej części gdzie wyszła brudna prawda), druga seria polityczna wojenna w swej pierwszej cześci jechała na martyrologii Japończyków, których wszyscy inni chcą ciemiężyć (do finału gdy poszło o Instrumentalizm).
To jedyna różnica, poza tym obydwie mają tak samo rozbudowany wątek polityczny.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-02-2012, 14:05   

Smk napisał/a:
616 napisał/a:
JJ napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
Twórcy po prostu zrobią to samo co robili wcześniej

Nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz >] Od paru odcinków to zupełnie inna seria w zasadzie.


Nie zgodzę się, tytuł dalej bierze sprawdzone i przewidywalne rozwiązania z innych anime, wyciąga wątki, postacie i plot pointy z tyłka i przynudza, w skrócie - stara bieda.


Tak jakby to było coś nowego, a TvTropes nieistniało. Recykling pomysłów to faktycznie norma - kluczem do sukcesu jest właściwe wykorzystanie tych pomysłów. A tu się tfurcom GC troszkę łapki omsknęły. Still, enjoyable.


Wszyscy używają tego argumentu jakby naprawdę coś usprawiedliwiał. Ja dobrze wiem, że wszystko już było - w końcu wszystkie historie we wszystkich mediach można sprowadzić do jednego schematu, mianowicie "Osoba A podejmuje Cel B i próbuje go osiągnąć, napotykając przeciwności C". Ale jak sam powiedziałeś, kluczem jest wykorzystanie tych pomysłów. A na tym polu Guilty Crown pada na glebę, bo każdy pomysł na jakim położy ręce psuje koncertowo.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
century20 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2012, 14:20   

Swoją drogą słuchałam sobie soundtracka z GC i jest całkiem ciekawie. Musze przyznać, że takiej różnorodności dzwięków na jednej płycie jeszcze nie słyszałem. Koleś łaczy elektronikę z klasyka i rockiem, do tego można znaleźć jedną piosenkę na której jakiś murzyn rapuje. W anime leci z tego może 1/4 , 1/3 utworów jest z tekstem z czego jeden jest niemiecki. Sama muzyka jest w dobrym guście dynamiczna i nieprzewidywalna, rzadko się zdarza żeby ten sam motyw powtarzał się przez dłuższy czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2012, 01:08   

Akurat muzykę GC ma fajną ;] jednak też leci nie w tych momentach co by mogła, a jak już trafiają w dobry moment, to nie ten utwór xd... Jedynie pierwsza scena była dobrze dopracowana i właściwie ta piosenka którą wtedy puścili jest najładniejsza.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-02-2012, 19:41   

Emu 18

W skrócie: Dziadek Samuraj i Kolczaste Warzywo, które oberwało piorunem atakują.

Yay, znowu mamy absurdalną jazdę. Skąd Gai wziął sobie takie wierne psy? Szuja się regeneruje, bo raczej pomocy medycznej nie otrzymał. Tak, medycznie ta seria leży i kwiczy, ale mniejsza z tym i tak bohater jest bezużyteczny obecnie. Warzywo zaś zostaje stopniowo przeciągane na ciemną stronę przez swój oryginał i w pewnym momencie... dostaje wścieklizny... tzn. zastrzyku emocji. I zamienia się w... ekhem, groźną bestię:

Spoiler: pokaż / ukryj

A potem... no cóż. Gdzieś jeszcze w trakcie pojawia się dziadek Arisy i próbuje ją zabić, ale mu się nie udaje. I Daryl się żałośnie buntuje, bo tak biedakowi scenariusz kazał.

W następnym odcinku: "Pokuta - odrodzenie"
O, to Segai będzie maczał palce w magicznym powrocie mocy Szui (swoją drogą, dobrze, że pana jest tak mało, bo jest uroczy i trzyma fason, a pewnie gdyby dostał więcej czasu źle by skończył...)? I jego mamusia z ostatnim Voidowym Genomem uciekając? Ojej, Inori znowu w pozycji na "schwytaną narzeczoną".

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 24-02-2012, 09:20   

Epizod 17. Karma is a bitch indeed. Czekam aż Szu nerw puści. Mam cichutką nadzieję iż nie zrobią happy endu czystego, taką cichuteńką...

I absolutnie nikomu głosowanie nad losem Nipponu nie skojarzyła się z Disgaeą?

18. Chyba wiem gdzie leży problem z tą serią - pewne epizody obiecują coś naprawdę ciekawego, dramatycznego, dobrze napisanego i wyrezyserowanego. By w następnym odcinku wszystko spłynęło z serii jak woda po kaczce. Szu jest GAR, szu jest NTR'ed, Szu jest EMO, Szu zbiera się w sobie, Szu jest GAR. Zapętlić, powtórzyć, argh.

Rozwiały się moje nadzieje na Kill'em all, niestety. Postaci z jakimś tam rozwojem osobowości albo są out of character albo ulatują z wiatrem. W tle słychać nową muzykę. Naprawdę nie wiem. Kibicuję tej serii chyba tylko dla sprawdzenia kolejnej ewolucji
Spoiler: pokaż / ukryj
Inorimona
Ten to ma dopiero fajny design.

wa-totem napisał/a:
(...) Szuja będzie się gocić że go znowu NTRują. Potem zamieje nową lepszą rączkę... i czemu uporczywie, im dalej ta seria postępuje, tym bardziej widzę tą scenę z Shinjim i Asuką nad morzem protoplazmy... zmienią się tylko twarze.


That part you got right <in Clive Owen voice>

Kwestię Arisy można wyjaśnić szokiem i strachem, zresztą wszystko jest w porządku z moralnego punktu wiiedzenia, wszak
Spoiler: pokaż / ukryj
moralnie nieodpowiedni kochanek uleciał z wiatrem.


PS Daryl. Power of love. Kfik.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 10:45   

Demonic Mirajane awake !

Nie no serio, fairy tail jest wszędzie ;d....


Spoiler: pokaż / ukryj
Najbardziej mi się podobała zasadzka w tym odcinku, jedzie kilkutonowa ciężarówka, zajeżdża jej drogę osobówka, czy tam limuzyna, a ci zamiast opancerzonym wozem w nią wjechać i rozgnieść potencjalnych zamachowców, to zatrzymują pojazd i opuszczają go radośnie strzelając!!! To się nazywa taktyczne podejście.


Co do dziadka Arisy, jakby nie było trochę czas antenowego miał i wychodzi na to, że bez sensu. Nie wniósł nic do serii kompletnie. Zauważyłem, że jest kilka takich bohaterów na siłę wciśniętych do serii, sama arisa i daryl. Zamiast skupić się na rozwoju głównego i drugoplanowych to ci poszli w ilość. Naprawdę aż żal dupę ściska, jak widzi się ten zmarnowany potencjał ;/ .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 24-02-2012, 10:57   

cesarz vedry napisał/a:



Spoiler: pokaż / ukryj
Najbardziej mi się podobała zasadzka w tym odcinku, jedzie kilkutonowa ciężarówka, zajeżdża jej drogę osobówka, czy tam limuzyna, a ci zamiast opancerzonym wozem w nią wjechać i rozgnieść potencjalnych zamachowców, to zatrzymują pojazd i opuszczają go radośnie strzelając!!! To się nazywa taktyczne podejście.





Spoiler: pokaż / ukryj
Zawieszenie, opony, możliwe IED, bogowie wiedzą jakie wsparcie. IRL nie taranuje się takiej zasadzki. Fakt jednak zastanawiający - dlaczego po prostu nie odjechali..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-02-2012, 15:57   

Enevi napisał/a:
Daryl się żałośnie buntuje, bo tak biedakowi scenariusz kazał.
<in Darth Vader Voice>
Do NOT underestimate THE POWER of the MOE.

Serio serio, biedak nie miał szans. etatowy moe chinchikurin serii stał tam przecież i robił smutne oczka kopniętego szczeniaka. Przed taką siłą rażenia kapitulowały całe armie, a co dopiero biedny Daryl.

Jak dla mnie, highlight odcinka to Inorimon wyewoluowujący najpierw w Inoriwaifu, a potem w Inorinatora... to było tak radośnie kwikogenne.

Do tego stary jak świat trope z dziadkiem próbującym dowieść wyższości katany nad pistoletem... wraz z całym wynikiem. Autentycznie spadłem ze stołka.

A poza tym, "towarzysza Arisa"? Czy oni chcą obrazić ućciwych komunistów? <szczerz>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 24-02-2012, 16:56   

wa-totem napisał/a:

Do tego stary jak świat trope z dziadkiem próbującym dowieść wyższości katany nad pistoletem... wraz z całym wynikiem. Autentycznie spadłem ze stołka.

A poza tym, "towarzysza Arisa"? Czy oni chcą obrazić ućciwych komunistów? <szczerz>
Przecież to banda starsza od masonów-cyklistów >D

A dziadek zdołał trzy miniony dziabnąć- nieźle. A rzut mieczem był zaskakujący. Tu raczej emocje przemówiły, gdyby nie zatrzymał ostatniego cięcia, byłby komplet skórek od ostrza. Ot, drama.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group