FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Kakumeiki Valvrave
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 24-05-2013, 14:51   

...ale ta cała scena była taka dwuznaczna...

A ja myśle że te całe 200 lat później to tylko żeby nas poirytować, że jej jakimś cudem jednak nie ubiją i przeżyje te lata. Poza tym wspomniała coś o obietnicy, a Haruto nie ma w zasięgu wzroku. Wnioskuje więc że a) zginął dla dobra ogółu i wymusił na niej jakaś obietnice przedśmiertelnie b) zamienił się w zgoconego Kirę z Destiny i mu bokiem wyszły konflikty, wiec postanowił się zaszyć z jak-jej-tam-było gdzieś w cichym zakątku wszechświata, by móc spokojnie kontemplować swój ból istnienia. Czy coś.

Czy to dziewczę ze zdjęcia nie przypomina clueless mecho-bogini Valvravów?...

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-05-2013, 15:04   

Cytat:
Czy to dziewczę ze zdjęcia nie przypomina clueless mecho-bogini Valvravów?...

E, na ile wiadomo to prawdopodobnie Liselotte, którą Lolf wspominał w bodaj 3 odcinku, podejrzewana o bycie księżniczką Dorssi. I kolor włosów cokolwiek nie pasuje (nie wspominające, że o ile kojarzę w openingu i endingu Liselotte nie była aż tak rozwinięta jak AI Valvrave), ale na tym etapie to kto wie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"


Ostatnio zmieniony przez Tren dnia 24-05-2013, 17:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-05-2013, 16:18   

Enevi napisał/a:
7
Ale jakim cudem telefon przetrwał takie wybuchy?

Zapewne to była Nokia (powinni pomyśleć nad producent placement).

I lol z negocjacji w wydaniu Lolfa :)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-05-2013, 01:34   

Oł yesss...

WTF na otwarcie... dochodzę do wniosku, że to był SEN SAKI! Jak by nie było, biedactwo miało być bohaterką, a nawet w pierwszym szeregu przychodzi jej grać rolę "damsel in distress". A scenki w kuchni... o kfik, ona zaczyna być autentycznie zazdrosna.

Pewna blondynka dla odmiany sprawdza swoją reakcję, i odkrywa że to jednak MUSI być Haruto (tylko nie wie, że tak naprawdę Saki...).

Tak przy okazji, jak strzelałem moje typy z openingu, to zielony mi z lekka nie pasował... taki stoicki luzak... a dziś urobutcher problem rozwiązał.

Pan Zielony dostał widok wyfiletowanej koleżanki (i kto wie czy nie więcej). Wnoszę, że zachowa się jak nasz protag w pierwszym odcinku...

Enevi napisał/a:
Ale jakim cudem telefon przetrwał takie wybuchy?
Jakto jak? PLOT ARMOR. Z takim opancerzeniem, nie mogło być inaczej.

I do tego dostaliśmy dużą porcję knującego Lolfa, z pokazaniem ludzkiej twarzy lolfów na sam koniec - sporządźmy notatkę, lolfa można rozczulić do łez nawet gdy jest opętany za pomocą zdjęcia małej dziewczynki. Podkreślam małej, bo chwilę przedtem widzieliśmy, że większą można wypatroszyć i zostawić martwą na widoku, a lolf nawet nie mrugnie. ^_^v W niedługiej przyszłości, odcinek na temat jego traumy...

Ciekawe, przewidywałem że ktoś spróbuje wsiadania do mecha. Na razie na ochotnika zgłasza się blond seitokaichou... hmm.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-05-2013, 01:38   

wa-totem napisał/a:
Pewna blondynka dla odmiany sprawdza swoją reakcję, i odkrywa że to jednak MUSI być Haruto (tylko nie wie, że tak naprawdę Saki...).

Totem, ale to najprawdopodobniej była Saki, która próbowała się mścić na przewodniczącym. ;p

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-05-2013, 11:46   

Valvrave 8
Keikaku doori! Następny odcinek zapewne będzie śmieszny...

Poza tym mamy potwierdzenie, że L-Elf nie jest spokrewniony z Liselotte w związku z czym mogę ich już bez obaw pairingować. Co jest o tyle proste, że panienka była naprawdę urocza w tej retrospekcji i jeśli nie zepsują jej to ma potencjał do bycia wspaniałym pairingiem razem z Lolfem.

Poza tym odkrywamy, że Cain chce
Spoiler: pokaż / ukryj
wyjść za OS-tan.

Eeeee. Nie do końca wiem jak to skomentować poza: NIE! Łapy precz od niej!

Btw. sama tego nie złapałam w pierwszym momencie, ale ta scena z okularami podejrzanie kojarzy się z Gintamą....

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-05-2013, 16:50   

Li Xingke i Tianzi z geassa powrócili, tym razem bez age gap. Zdecydowanie, Lolf zyskał też i ludzki wymiar... podtrzymuję opinię, że to on jest prawdziwym protagiem.

Ale I TAK gwoździem odcinka były tematy słodko-gorzkie... kiedy to usłyszałem...

Kiedy to usłyszałem, poczułem potężne zaburzenie Mocy, zupełnie jakby miliony yaoistek pisnęły cienkimi głosami, i zaczęły rysować Doujin...

A w międzyczasie pan Zielony i pan Ryży się gocą niemocą, zaś kaichou został standardowym pacyfistą-kretynem numer 21348236, niezdolnym do ogarnięcia swoim politycznie poprawnym rozumkiem tego, co normalnym ludziom o naturze wojny wyjaśnił Carl von Clausewitz.

A poza tym, piękna scena z Akirą w namiocie Sunrise... ten zawiedziony Kaichou..

I tak, w pełni się zgadzam, łapy precz od OS-tan! (Swoją drogą, SM Raep Doujin incoming in 3... 2... 1...)
Swoją drogą, Tren, co sądzisz o dygocącej klatce na biurku Kaina?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-05-2013, 17:15   

Cytat:
Swoją drogą, Tren, co sądzisz o dygocącej klatce na biurku Kaina?

Podejrzewam, że zawiera tą tajemniczą postać obok OS-tan z endingu (co do której obstawiam, że jest bratem OS-tan/future!Haruto [niepotrzebne skreślić]), ale poza tym trochę za mało wiadomo o Valvravach w tym momencie, by tworzyć bardziej zawiłą teorię. Podejrzewam, że ten wątek zostawią raczej na S2, bo najpierw muszą jeszcze zebrać pilotów Valvrave. Chociaż biorąc pod uwagę tytuł kolejnego odcinka nie zdziwię się jak dostaniemy nie jednego, a dwóch pilotów i wtedy jeszcze zmieści się jakiś olbrzymi plot-twist na koniec.

I cóż, blatant ship tease is blatant, ale biorąc pod uwagę, że ten odcinek wreszcie potwierdził, że L-Elf ma sensowny pairing w postaci Liselotte, to panowie mogą od teraz wyrzucać z siebie dowolnie dwuznaczne zdania i będzie mi to absolutnie wisiało. Konwersacja o kawie przynajmniej była zamierzenie śmieszna.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 31-05-2013, 20:44   

wa-totem napisał/a:
Ale I TAK gwoździem odcinka były tematy słodko-gorzkie... kiedy to usłyszałem...

Kiedy to usłyszałem, poczułem potężne zaburzenie Mocy, zupełnie jakby miliony yaoistek pisnęły cienkimi głosami, i zaczęły rysować Doujin...

Ja spełzłem z łóżka... Przebili ptaszka z SEEDa!

Ciekawe co wyjdzie z tą całą Liselotte. A za tydzień, kolejny Valvrave pójdzie w ruch! Muhahaha.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-06-2013, 19:30   

Ten odcinek był chyba najbardziej przewidywalny ze wszystkich do tej pory, ale służył głównie ukazaniu jak wygląda sytuacja i wprowadzeniu
Spoiler: pokaż / ukryj
dwójki nowych pilotów.
Tak więc nie narzekam, tym bardziej, że po drodze zmieściło się kilka scen przygotowujących grunt na przyszłe wydarzenia.

Z fazowych/interesujących wydarzeń:
- pacyfikacja wampirzego współlokatora dla zaawansowanych. Swoją drogą, panowie dzielący pokój? Very subtle, Sunrise.
- L-Elf wuefista.
- Thunder wreszcie nie został zownowany przy próbie wykazania się. To jest do momentu, gdy nie wrócił z powrotem na statek...
- Biedna, zagłodzona OS-tan.
- Kriemhild notuje dziwne słowa Caina, ciekawe czy to oznacza, że dostanie większą rolę w drugiej części. Mam nadzieję, że tak.
- Więcej Valvravowej konspiracji!

Z drugiej strony jak ten odcinek był w miarę spokojny pod względem braku nieprzewidzianych zdarzeń, tak nie mam pojęcia czego spodziewać się po kolejnym. Tym bardziej, że nie widziałam żadnej jego zapowiedzi.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-06-2013, 21:08   

Ciekawe, czy Saki wzbogaci się o kogoś, kto by hamował jej ew. wampiryczne skłonności na modłę L-elfa.

Z odcinka najbardziej podobał mi się dialog na dorsjańskim statku:
Spoiler: pokaż / ukryj
- 8 rąk!
- 10 licząc 2 oryginalne.
- (wybuch złości) Wiem!

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-06-2013, 21:29   

fm napisał/a:
Ciekawe, czy Saki wzbogaci się o kogoś, kto by hamował jej ew. wampiryczne skłonności na modłę L-elfa.


Hm, na jednym forum doszli do wniosku, że tylko Haruto padł ofiarą zwąpiórzenia kompletnego i tylko on robi za... ogniwo układu pokarmowego Valvravówny. Swoją drogą, jeśli ktoś jeszcze z
Spoiler: pokaż / ukryj
czwórki obecnych pilotów
będzie przejawiał wąpiórzą chcicę na... (właściwie to na co - krew czy coś innego?) na pożywienie, to może się zrobić niezłe bagno.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-06-2013, 21:48   

Saki chwilowo dość mocno eksperymentuje ze swoją mocą, co pewnie hamuje potencjalne odruchy, jeśli takowe są. Ale...
Enevi napisał/a:
będzie przejawiał wąpiórzą chcicę na... (właściwie to na co - krew czy coś innego?) na pożywienie, to może się zrobić niezłe bagno.

Osobiście czekam aż Haruto pogryzie kogoś na widoku, ku głębokiemu przerażeniu reszty szkoły. >D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-06-2013, 12:50   

"Onaka, suita" ~__~
.....hnnnnnnnng?

Lelf nie zawodzi. Już mówiłem wielokrotnie, że dla mnie to on jest protagiem :3

I pal sześć lelf-wuefista, ten PROGRAM _^_

Ten reveal na samym końcu, o naturze szkoły i całego modułu... kfik.

Swoją drogą, z przyjemnością odnotowuję trafność kolejnych dwóch z moich "typowań". Aż po typ funkcjonalności włącznie.



EDIT: po dyskusji z Tren i znalezieniu pewnego "Sunrise leak", zostawię tu moje wnioski.
Sprawa tyczy się rozmowy Kaina z Kriemhild, w ep9, około 19:49.

Kain: "Kore de yon-NIN. Fukusei seikoushita no ka."
Kriemhild: "Yahari kiki machigai janai..."

To się prosi o TL NOTE, bo to druga scena po podobnej w poprzednich odcinkach.

Chodzi o to, że Kriemhild zauważyła, że Kain używa countera do liczenia LUDZI, (Yon-nin) zamiast countera do liczenia maszyn/jednostek wojskowych/czołgów/mechów itd (wtedy byłoby "Yon-KI"). Co więcej, mówi o "reprodukcji", używając słowa które jest właściwe w kontekście płciowym, nie reprodukcji przemysłowej.

Co przywodzi nas do rzekomego przecieku z Sunrise (SPOILER!!! i to spory):

Spoiler: pokaż / ukryj

dat "it's not as advertised..." face... khy...

Oszywiście nie wiadomo czy to wycięty materiał, czy dopiero z nadchodzących odcinków, i może to być kolejna inscenizacja w wydaniu przedstawionej panny która od samego początku dała się poznać jako osóbka zdolna do cynicznych manipulacji, ale...

Na usta aż się ciśnie czy o TO chodziło OS-tan z tym "onaka, suita".

Inna sprawa, że kandydatów do kąsania jest teraz całe stadko... i w kontekście wypowiedzi Kaina, jest też sprawa tego, co się dzieje kiedy jedynym świadkiem "ataku wampiryzmu" jest inny wampiór... n-nie, NIE, NIEEEE! To już się robi gotowiec scenariusza do niezgorszego hentajca...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-06-2013, 20:10   

Totemie, zacny spoiler, w tym wypadku absolutnie prawdopodobny.
Również ciekaw jestem, o co chodzi z tym głodem - może oprócz kąsania, będzie to też coś jeszcze. Sunrise tym elementem nie gardzi, więc kto wie.

No niestety, z braku czasu obejrzałem odcinek późno i w zasadzie wszystko zostało już napisane. Szkoda tylko, że zbliża się 4 miesięczna przerwa, ach, będzie brakować mi cotygodniowej dawki Vampiróf.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group