FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
  Muzyka w anime
Wersja do druku
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 01-01-2007, 14:06   

Mnie urzekły :

-opening Gilgamesha ( nie oglądałam chyba ani jednego odcinka, ale openingu nie przegapiłam ani jednego )
-pierwszy ending i ten z ostatniego odcinka, Chobits ( co ciekawe na "Let me be with you" miałam bez mała alergię i po pierwszych 3 epach na openingu wyłączałam głos )
-większość muzyki instrumentalnej z Inuyashy ( zwłaszcza "flet Sesshomaru" ), ewentualnie "Change the world", ale to we mnie wywoływało jakiś dziwny niepokój i raczej nie oglądałam za często
-opening Soul Huntera czyli niezapomniane "Will", pierwszy utwór po japońsku którego się nauczyłam na pamięć, aporpo Soul Huntera jeszcze śpiewana przez seiyuu Taikoubou "Chi Kou Go Itsu" też straszliwie mi się podoba, pomijając, że mam bez mała manię na punkcie głosu tego pana, makabrycznie mi się podoba
-ending Ouran ( razem z "Will" mój faworyt ), opening też był bardzo sympatyczny /Ouran to pierwsze anime jakie oglądałam z openingiem i endingiem, zazwyczaj któryś z nich był kompletnie niestrawny vide Chobits czy Inuyasha/, no i w zasadzie cała oprawa muzyczna Ouran
-muzyka towarzysząca we Fruits Basket, opening i ending są makabryczne...

Zabijcie mnie, nie wiem jakie są dokładne tytuły. Mam nadzieję że każdy wie o co chodzi.

_________________

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seaven Płeć:Mężczyzna
Maruda :3


Dołączył: 01 Sty 2007
Skąd: Gdynia
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2007, 18:30   

Jeśli chodzi o muzykę w Anime to zdecydowanie na przód wychodzi soundtrack Witch Hunter Robin oraz Fate / Stay Night. Szczerze mogę polecić je wszystkim i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie znajduje na nich żadnego utworu, który by mi do gustu nie przypadł.
Osobne miejsce na mojej liści zajmuje album z anime Hellsing, muzyka dość oryginalna i ciekawie zaprezentowana, co więcej momentami bardzo zaskakująca.

jeśli chodzi o poszczególne utwory to na długo w pamięci utkwił mi utwór "Kiri" grupy monoral, który można usłyszeć w openingu "Ergo Proxy" (wersja openingu - tak zwany tv size - jest niemal trzykrotnie krótsza od oryginału) oraz "Paranoid Android" tym razem ending "Ergo Proxy". Dość ciekawy utwór to "Lilium" będący motywem przewodnim anime "Elfen Lied", słyszanym w anime dość często w różnych postaciach (wersja openingowa, wersja "normalna", wersja śpiewana przez chór męski oraz melodyjka ze szkatułki).
Oraz nigdy nie zapomnę takich utworów jak te słyszane w openingach "Paranoia Agent", "Chobits" czy z endingów "Chobitsa"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6596633
 
Numer ICQ
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2007, 14:22   

90% utworów z FLCL! - klasa sama w sobie
Piosenka końcowa z Cobwboy'a Bebop'a - nie chdozi mi o ending, tlyko o piosenke kończącą całą serię ("Blue")
Gunslinger Girl - piosnka ze sceny z zamachem snajperskim w 9odc. (niestety do dziś jej nie mogę zdobyć ;()
Wolf's Rain - w 2 odc. przy scenie końcowej ("Face on")
Air - każdy utwór miażdży.

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piterkow Płeć:Mężczyzna
Kira Follower

Dołączył: 08 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2007, 14:50   

Mi podoba się muzyka w wielu anime, jednak głównie zapamiętałem i słucham muzykę z: NGE, Death Note, Elfen Lied i Tsubasa Chronicle...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Col. Frost Płeć:Mężczyzna
Samotny Wojownik


Dołączył: 17 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2007, 15:11   

Żeby wymienić muze z anime która mi się podoba musiałbym chyba nie odchodzić od kompa z pare godzin. Wymienie tylko anime z których podobało mi się najwięcej utworów. School Rumble (oba sezony), OnegaiT (oba), Excel Saga, InuYasha, ROLW. I to bybyło na tyle. Może kiedyś się zmusze do wypisania wszystkich :P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4038477
Sakura_chan
Gość
PostWysłany: 19-01-2007, 15:36   

Cowboy Bebop - genialne, generalnie do czegoś co ma elementy bluesa, jazzu itp to nie mam przekonania. Ale w tym wydaniu to jest uczta dla duszy. A piosenka "Blue" jest śliczna. I uwielbiam opening.

A teraz słucham OSTa z Air - przepiękny, nawet sobie ustawiłam jeden utworek jako dzwonek :)
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 19-01-2007, 16:11   

Muzyka z Bebopa to już klasyka, mnie urzekła, lubię też praktycznie cały podkład z Bleach, openingi i endingi są świetne, może z małymi wyjątkami, Ouran też ma fantastyczny podkład.
Jest jeszcze OST z Samurai Champloo, osobiście nie cierpię hiphopu, ale w tym wydaniu uwielbiam, zresztą jest bardzo dużo anime z interesującą oprawą muzyczną, trudno wymienić wszystkie, które zrobiły na mnie wrażenie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 19-01-2007, 22:06   

No, ja się pewnie będę powtarzac, ale co tam!
- napewno, bezbłędnie całośc FLCL - nic dodac nic ując.
- Gunslinger Girl opening, w ogóle the Delgadosmnie urzekło
- Chrno Crusade, a w szczegulności "Saionara Solitaire" i background Hikaru Nanase
- Origin - Spirits of the Past - obejrzałam raz, usłyszałam raz, a teraz nie wiem zkąd ściągnąc i cierpię
- Samurai Champloo tak samo jak moshi_moshi - generalnie nie mój klimat, ale bardzo, bardzo na tak
- GITS SAC a w szczególności opening
- Inuyasha i w ogóle wszystko Ayumi Hamasaki

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2007, 22:23   

Moje ulubione kawałki z anime, to:
1. Bez wątpienia muzyka z Cowboy Bebop, szczególnie czołówka ("Tank!"), "Mushroom Hunter" i "The Egg and I" szczególnie przypadły mi do gustu :]. W sumie fajny jazz.
2. Czołówka od "Hellsinga" (seria TV, serii OAV jeszcze nie widziałem ;] )
3. Opening od pierwszego pełnometrażowego GITSa
4. Opening i Ending od Haibane Renmei :) Mają swój klimat.
5. "Men's Club" z Chobits. Tak, jak zwykle nie lubię saksofonu, tak tutaj mi się podoba :)
6. Opening z "Serial Experiments Lain".
7. I od ładnych paru lat non stop podoba mi się opening od Tajemniczych Złotych Miast :)


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 20-01-2007, 00:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Col. Frost Płeć:Mężczyzna
Samotny Wojownik


Dołączył: 17 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2007, 22:34   

korsarz napisał/a:
Czołówka od "Hellsinga" (seria TV, serii OAV jeszcze nie widziałem ;] )



Seria OAV nie ma czołówki :D. A co do serii TV to też opening mi się podobał, ale była to jedyna fajna muzyczka z tego anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4038477
pampuka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2007
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2007, 18:24   

Muzyka przecież gra dużą role w anime zaraz po fabule i kresce. Moje ulubione piosenki:
1.Ending pierwszy z czwartego sezonu Sailor Moon [superS] "- kocham:) i tam reszta muzyki z tła - bardzo fajna muzyka:D
2.Opening z "tales of phantasia" "Yume no hate"- superowe!
3.Ending z drugiego sezonu Sailor Moon [R] - bardzo mi się podoba! "Otome no Policy"
4.opening z Sailor moon Super - poprostu zawaliste!:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SarmatAE Płeć:Mężczyzna
Abhwannabe ^^


Dołączył: 18 Sty 2007
Skąd: Rzeczpospolita Obojga Narodów tudzież Szczecinek
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2007, 20:06   

Jeden z najlepszych ostów ma moim skromnym zdaniem Seiaki No Monshou i Seikai No Senki. Muzyka jest taka jaką moim zdaniem powinno posiadać każde porządne SF i ten opening, który jest niezwykle klimatyczny. Endingi (oprócz jednego) jakoś specjalnie się nie wyróżniają. Ot średniaki jakich wiele, ale cała reszta muzyki zasługuje na uwagę.
Muzyka w wykonaniu The Pillows. Oni są po prostu wspaniali! W ich muzyce czuć wręcz namacalną radość grania. Mam wrażenie, że gdyby nie ich wkład muzyczny w FLCL, to owo anime nie podobało by mi się tak bardzo.
Muzyka z Eureki 7, niby nie słucham zazwyczaj muzyki elektronicznej/klubowej/techna, które z tego co pamiętam tworzy tam zdecydowaną większość podkładu, ale mimo wszystko bardzo mi się to to co leciało z głośników podobało.
Komm susser tod z EOE - miłość od pierwszego usłyszenia ;). Piosenka ta jest bardzo wysoko w moim prywatnym rankingu.
Oprócz tego bardzo podobały mi się: Opening ze Scrapped Princess, ending z Fate/Stay Night, Driver's High z GTO, ending z pierwszej serii Slayers no i oczywiście Sakura Kiss ^^

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7611192
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2007, 20:26   

Ostatnio zakochałem się w openingu do Lain. Świetny kawałek.
Poza tym Kiri, z openingu do Ergo Proxy i piosenka the Delgados z openingu do Gunsliner Girl. Chyba 3 moje ulubione openingi.
Muszę także poprzeć przedmówcę. Komm susser tod rządzi, szczególnie gdy sobie przypomnę co się działo w czasie grania tej piosenki. Poza tym kawałki z NGE w wykonaniu orkiestry symfonicznej są całkiem całkiem ;)
Bardzo lubię też muzykę z Bebopa. Space lion, blue i piano black to moje ulubione kawałki.
RahXephon ma taką sobie muzykę, jeśli chodzi o słuchanie poza filmem ale kawałki w wykonaniu Ichiko Hashimoto to już inna sprawna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2007, 23:38   

pampuka napisał/a:
1.Ending pierwszy z czwartego sezonu Sailor Moon [superS] "- kocham:) i tam reszta muzyki z tła - bardzo fajna muzyka:D

Mnie się z tego najbardziej podobał z serii S, motyw Sailor Uran i Sailor Neptun, z udziałem Vanessy Mae :)
pampuka napisał/a:
"Otome no Policy"

To jest słodkie jak cholera... Jeśli nie ma się fazy, ciężko się tego słucha (przynajmniej imho)...
SarmatAE napisał/a:
Komm susser tod z EOE

Czy to nie jest czasem "Turn Back Time"? Jeśli tak, to ja też to lubię :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SarmatAE Płeć:Mężczyzna
Abhwannabe ^^


Dołączył: 18 Sty 2007
Skąd: Rzeczpospolita Obojga Narodów tudzież Szczecinek
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2007, 23:51   

Tak dokładnie :)

leci tak: "...I wish that I could turn back time..."

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7611192
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group