FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
  Jakiej muzyki procz J-Popu sluchacie?
Wersja do druku
reika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Krosno/Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2008, 14:26   

Nie mogę się pochwalić ulubionym wykonawcą, bo słucham muzyki, a nie zespołu. Ulubionej piosenki też nie mam, gdyż nawet najbardziej wychuchany majstersztyk w końcu mi się przejada lub zastępuje go inne brzmienie, które akurat nawiedziło moje ucho w odpowiednim momencie, przy odpowiednim moim nastroju i wywołało tym równie odpowiedni efekt. Ale mogę przynajmniej powiedzieć w jakich stylach muzycznych się mniej więcej obracam :)
Po pierwsze rock. Najczęściej wstrzela się w moje humory. Przy czym nie może być zbyt ciężki, dołujący i smutny, bo wtedy zamiast cieszyć się muzyką, czuję się jakby mi ktoś postawił kamień na głowie i to wcale nie lekki.
Po drugie, soundtracki. Tu nie dyskryminuję niemal żadnego gatunku, bo u mnie soundtrack nie musi być nawet dopięty muzycznie, jego zadaniem jest wywołać miłe skojarzenia z filmem, anime czy z czego tam pochodzi.
Blues, jazz, swing też ma u mnie dużo miejsca, ale to taka muzyka do posłuchania sobie solo w ciepłych skarpetkach albo przy gotowaniu. ;)
Reggae, pozytywna muzyka. Strasznie lubię te conga, bongosy i inne bębenki, które się tu przewijają.
I na koniec muzyka etniczna, w znaczeniu ludowa, różnych krajów. Jest tu ogromna różnorodność. Zachwycają mnie instrumenty, które mają często niepowtarzalne brzmienie, a których nie używa się i nie słyszy w "normalniej" muzyce. Swoją drogą, jeżeli ktoś zdecyduje się ich jednak użyć, łączy style i zrobi to ze smakiem i umiejętnie, to też daje wspaniały efekt. :)

W ogóle nie słucham: techno, dance, disco, metal
A resztę owszem, ale sporadycznie lub pojedyńcze perełki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5558565
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2008, 17:18   

No to może w końcu i ja napiszę, co tam głównie u mnie z głośników płynie. Z j-rocka/popu/metalu to słucham kilku kapel wokalistów, nieraz też puszczę sobie na last.fm stację j-popowo-rockową - fajne rzeczy wynajduje czasami.
Przede wszystkim jednak słucham:
a) wszelkiej - no prawie - maści metalu:
- death - głównie starą szwedzką szkołę - Grave, Dismember, Unleashed. Poza tym nasz Vader, Aborted, Bolt Thrower, Obituary, polski Esqarial (starsze albumy), Bloodbath czy też kapele bardziej techniczne jak Atheist czy Death
- heavy - King Diamond, Iced Earth czy też jedyni i de troo Manowar ;-)
- speed/power - Sonata Arctica, Helloween, Beherit, Stratovarius,
- doom - MDB, Agalloch, Saturnus, Orphaned land (choć to taki doom-death z elementami folku i progresywy (później))...
I tak dalej mógłbym wymieniać zespoły ale latwiej będzie dać po prostu gatunki.
Prócz metalu uwielbiam słuchać bluesa (takiego archaicznego w stylu Big Billa Bronzy'ego czy Roberta Johnsona jak i nowoczesnego ala Julian Sas, Walter Trout czy Keb Mo), blues rocka, rocka progresywnego, hard rocka, zwykłego rocka - nawet takeigo podchodzącego momentami pod pop-rock, niekiedy posłucham dobrego popu z kobitką na wokalu, jazzu, muzyki filmowej (Jerry Goldsmith, Enio Moricone, John Willims, Vangelis i te sprawy), lubię fajny ambient, trochę reggae nie zaszkodzi, nawet elektronika i jakiś undergroundowy, oryginalny hip hop przejdzie. Ogólnie słucham bardzo wielu rodzajów muzyki choc najbardziej me uszy cieszą się po otrzymaniu ciosów z mocarnych riffów i niszczycielskich blastów ^^

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2008, 23:05   

Amnezjusz napisał/a:
- heavy - King Diamond, Iced Earth czy też jedyni i de troo Manowar ;-)

Ze swojej strony polecam jeszcze Runnig Wild, Judas Priest i (oczywiście :) ) Iron Maiden ^^
Amnezjusz napisał/a:
elektronika

Jaka? Ta klasyczna z lat 70-tych i 80-tych (Tangerine Dream, wczesny Vangelis, Klaus Schulze, et cetera), czy jakieś nowsze, klubowe odmiany? :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 14:14   

Cytat:
Jaka? Ta klasyczna z lat 70-tych i 80-tych

Indeed. Przeważnie klasycy tacy właśnie jak Vangelis, Jarre czy Tangerine Dream - ostatnio czesto puszczam sobie Zeit i Phaedrę. A z nowszych to od czasu do czasu jakieś Massive Attack, daft Punk czy też psytrancowe cuda w stylu Juno Reactor.
korsarz napisał/a:
Ze swojej strony polecam jeszcze Runnig Wild, Judas Priest i (oczywiście :) ) Iron Maiden ^^

Jasne, sam nie rozpisywałem sie bo za dużo miejsca by to zajęło - w końcu z samego heavy dla mnie pyszne jeszcze jest chociażby Iron Savior, Saxon, Brainstorm, Grave Digger, Angra, 3 Inches of Blood i dużo więcej :)

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 14:40   

No to może ja się pochwalę czego słucham :)
Po pierwsze - doom metal we wszelkich odmianach, czyli kapele takie jak : Morgion, Saturnus, Novembers Doom, My Dying Bride, Candlemass, Trouble, Count Raven itd...
Po drugie - metal klimatyczny, czyli wszystko co ma klimat a ciężko sklasyfikować ;) : Anathema (mój ukochany zespół), Katatonia, Agalloch, Green Carnation, On Thorns I Lay, Autumnblaze, Antimatter itd
A poza tym uwielbiam grecką scenę : Rotting Christ, Septic Flesh, Nightfall itd, lubię też heavy: Iron Maiden, Blaze, czy rosyjska Aria, a także trochę thrashu: genialny Death Angel, Testament, Overkill
No i na koniec wszelkiego rodzaju wynalazki ambientowo-klimatycznie-nieklasyfikowalne typu: Ulver, Rome, TMC itd

Jednym słowem lubię i słucham bardzo różnej muzyki - a z racji bawienia się w dziennikarstwo czasem przychodzi mi słuchać też tego czego nie lubię - ot, takie życie ;)

ps. J-popu nie słucham w ogóle - mdli mnie od zbyt wielkiej ilości cukru ;)

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Samara Płeć:Kobieta
Bad Woman


Dołączyła: 23 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2009, 00:29   

Ja coś tu napisze bo widzę że temat umarł.
Tak czy siak... ja słucham czegoś z czym tutaj się jeszcze nie spotkałam, niestety nie chciało mi się czytać wszystkich stron, więc nie spotkałam się z tym na tych co czytałam xD
Anyway, rock, gothic, j-pop, j-rock, country, klasyka, rap, hip-hop (tylko amerykański), jakiś jazz, blues u mnie jest mile widziane - Polski HH i Disco Polo, Polski Pop (czy też R&B) totalny X! Mam na to alergie, po styczności - umieram, radia słuchałam ... około 5 lat temu.
Głownie słucham tego co mi wpadnie w ucho, ale co ostatnio mi się bardzo spodobało to K-pop, K-rock, C-pop - rozwijając, muzyka Koreańska (Super Junior, DBSK, SHINee, 2PM, Big Bang, FT Island, Wonder Girls, 2NE1, 4Minute, T-Ara, Lee Hyori i wiele ... naprawdę wiele innych) i Chińska (JJ Lin, Rainie Yang, Xing, Alan Luo), wczoraj też spodobał mi się Indyjski pan Peterpan (nie Bollywood).
Muzyka koreańska jest bardzo specyficzna ... okropnie wciąga, jak cała ta ich rozrywka, dużo występów na scenie więc jest co pooglądać (i dzzziiwne stroje - ale większość mi się podoba w jakimś stopniu). Co mnie dobija, że niestety Panowie niekiedy są ładniejsi od Pań, a bynajmniej lepiej wystylizowani. Może to trochę wiochowate ale cóż pewnie niedługo mi przejdzie.
Poza tym Trax, Nightwish, Linkin Park, Nightwish, Iron Maiden, Iced Earth, Ciara, The Goo Goo Dolls, Green Day, Bonaparte, Girugamesh, The Gazette, U2, The Grace i za dużo ... nie wiem co mam wypisywać xD

Nadmienię że uwielbiam muzykę filmową (z tych wielkich produkcji, Harry, Władca Pierścieni, Piraci z K.. , Edward Nożycoręki, Narnia, Titanic itp.), musicale. Danny Elfman to mój ulubieniec.

_________________
**... A B S T R A K C J A ...**

Gee, Gee, Gee, Gee, Baby, Baby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 22:41   

0rdi napisał/a:
Mirror, widzę, że znasz się na rzeczy : )


A jak, że by inaczej? xD
A pomijając zespoły do ulubionych piosenek zaliczam, rzecz jasna "Whispers in the dark", "Kill me Heal me", "Awake and alive" i "Cycle down" by Skillet. Później jest "Fireproof", "Fire on the inside", "When tomorrow comes" i "Frontline" by Pillar. Następnie "Break", "Time of dying", "Pain", "Over and over", "I hate everything about you", "The good life", "Goin' down" i "Last to know" by Three Days Grace. Do najbardziej ukochanych piosenek Breaking Benjamin zaliczę "Dance with the devil", "Rain" i "Blow me away". A dopisując inne tytuły innych wykonawców polecam "Undisclosed desires" Muse, "Die, die my darling" w wersji Aiden i "Death of me" w wykonaniu zespołu Red.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 22:47   

Co do Skillet'a to cała ostatnia płyta jest świetna. No i dodając do tego 'Falling Inside the Black' czy 'Comatose' i masę innych ; )
Z odrobinę lżejszych bandów mogę polecić jak najbardziej Lostprophets i Hoobastank : )

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 22:59   

Witamy, witamy.

Ah. Gdyby tylko na allegro pojawiła się ta płyta. Jak na razie tylko odnalazłam nową płytę TDG, ale po Skillecie ani śladu. A na eBay'u szperać mi się nie chce.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 23:02   

W jakichś internetowych sklepach na pewno jest : ) Nie trzeba szukać na ebayu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 23:04   

Leń jestem.
Choć na eBay'u znalazłam artbooka z Togainu no Chi ** xD

Na razie wystarczy mi to, że mam te piosenki w foobarze. No i ten bonus track "Death inside" **

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 23:07   

Jakby nie mówić jedna z niewielu całych płyt, które mi się podobają. (tak wiem wybredny jestem...)

To naślij brata na poszukiwania ; )

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 23:09   

Brat... Brat tego nie słucha. Jedyne do czego go namówiłam z rocka to Linkin park i teraz gdy przyjedzie muszę tego wysłuchiwać całymi dniami i nocami xD
On woli bardziej muzykę klubową.
Cóż... Jestem chyba jedyną osobą u mnie w domu która słucha rocka.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 14:08   

LP jest hmm fajne więc nie ma na co narzekać : P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 14:18   

*_* i love LP ! i pare innych jak SR-71 na przyklad i inne tego stylu. Nightwish, Within Temptation, Evanescence...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group