FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Śmierć Króla
Wersja do druku
Shadow Dancer Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Sty 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-06-2009, 18:20   

Cytat:
MJ ceniłem i cenię za muzykę. Nie lubiłem go jako człowieka, i nie rozumiałem jego pędu do stania się białym. Bo to ten pęd go zabił.

Zgadzam się całkowicie. Jak to stwierdził mój tata, był chyba jedynym człowiekiem, który urodził się czarny a umarł biały...
Może i popełnij w życiu wiele błędów, ale do samego końca pozostał królem i pewnie jeszcze długo nim będzie.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2009, 18:27   

Shadow Dancer napisał/a:
Cytat:
MJ ceniłem i cenię za muzykę. Nie lubiłem go jako człowieka, i nie rozumiałem jego pędu do stania się białym. Bo to ten pęd go zabił.

Zgadzam się całkowicie. Jak to stwierdził mój tata, był chyba jedynym człowiekiem, który urodził się czarny a umarł biały...
Może i popełnij w życiu wiele błędów, ale do samego końca pozostał królem i pewnie jeszcze długo nim będzie.


Przeczytaj sobie moj post na poprzedniej stronie, tak? To nie byl jego wybor tylko choroba...

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2009, 22:31   

Ja z kolei pamiętam z dokumentu jemu poświęconemu (emitowany parę lat temu na Dwójce), że jego decyzje o operacjach plastycznych są spowodowane jego osobistym pędem do doskonałości i obrzydzeniem samym sobą. Ojciec piętnował go i jego wygląd na każdym kroku. Celem tego miało być wsparcie duchowe syna, aby się nie poddawał w trudnym świecie show businessu (jak twierdzi tata Jackson). Efekt jak widać był zupełnie inny.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 26-06-2009, 22:32   

Kawałek dzieciństwa poszedł w zapomnienie.

Ari napisał/a:


Yumegari napisał/a:

dla mnie coś się skończyło


przez te lata nie przyzwyczaałaś się że jest wrakiem i nie nagrywa? 'coś skonczyło się' dawno temu, gdy wydał ostatnią płytę.


Właśnie nie, skończyło się teraz, kiedy już nie ma szansy na powrót. A przecież to właśnie starał się ostatnio zrobić. Przedobrzył...

Zawsze go lubiłam, chociaż nigdy nie byłam wielką fanką. Ale ostatni raz byłam "wielką fanką" mając lat bodaj dziesięć, czy jedenaście. Teraz słucham sobie jego piosenek i nadal mi się podobają. Szkoda tylko, że potrzebny mi był taki impuls, żeby sobie o nim przypomnieć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-06-2009, 22:35   

Smutno mi się zrobiło... Skandale skandalami, ale był jednym z tych artystów, których muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa i zawsze ją ceniłam. Ech, media prorokowały to od jakiegoś czasu, więc niby zaskoczenia nie ma, ale przykro :(
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2009, 23:55   

A tam zły i smutny jestem :cry: :evil: Jakiś hardkorowym fanem nie byłem i nie jestem, ale ZAWSZE lubiłem słuchać jego muzyki, i nadal lubię... Lubię też oglądać jego klipy. Najciekawszy moim zdaniem to ten gdzie występuje z Michealem Jordanem...

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-06-2009, 11:58   

Czemu czepiacie się jego białości? czy Smooth Criminal byłby dalej tak samo fajny, gdyby nagrał go przed zmianą? Nie sądzę, po prostu tego ywmagał jego styl, biały garnitur, lakierki... Moonwalker!

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2009, 12:34   

Skoro już mówimy o teledyskach, to moim ulubionym jest i będzie Black Snd White. Z Kevinem i kociakiem. ;]
Chciałbym jeszcze uwagę na coś, czego nie widzę o dzisiejszych asrtystów popularnych. Obejrzyjcie sobie występy Michaela na żywo. Kiedy trzeba było śpiewać to śpiewał, a gdy przychodził czas na taniec to ruszał nogami i innymi kończynami ile wlezie.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2009, 14:40   

Powiem tyle - muzykę Jackson tworzył bardzo dobrą. Jego "Earth Song" było jedną z moich ulubionych piosenek swego czasu. Podoba mi się również utwór "Black or White". Natomiast nie przemawiał do mnie jako osoba (to wybielanie skóry na przykład). W sumie trudno się dziwić, że zachowywał się tak, jak zachowywał, jak facet praktycznie dzieciństwa nie miał (już jako siedmiolatek musiał zarabiać na rodzinę).

Swoją drogą zastanawiam się, czy wokół MJ też narosną podobne mity, co wokół Elvisa Presleya...


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 17-05-2011, 17:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-06-2009, 15:09   

Korsarz - o zakład idę, że najdalej za miesiąc dowiemy się, że MJ żyje i ukrywa się gdzieś tam, razem z Elvisem.
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2009, 17:46   

Cytat:
Swoją drogą zastanawiam się, czy wokół MJ też narosną podobne mity, co wokół Elvisa Presleya...

Już wystarczająco wiele opowieści powstało za jego życia.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 27-06-2009, 18:45   

Dembol napisał/a:
Cytat:
Swoją drogą zastanawiam się, czy wokół MJ też narosną podobne mity, co wokół Elvisa Presleya...

Już wystarczająco wiele opowieści powstało za jego życia.

Zobaczycie... minie dziesięć, dwadzieścia lat grzeszki zbledną, zła sława wyblaknie i pozostanie legęda o wielkim choć dziwacznym muzyku.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2009, 20:36   

Grisznak napisał/a:
Korsarz - o zakład idę, że najdalej za miesiąc dowiemy się, że MJ żyje i ukrywa się gdzieś tam, razem z Elvisem.

A razem z nimi siedzi 2Pac, który chyba wypuścił po śmierci więcej płyt niż za życia.

Na naszych oczach kończy się epoka legend. Zarówno w showbiznesie jak i sporcie. Owszem pojawiają się ludzie bardziej popularni, ale ich sława szybko blaknie. Nie mówiąc, że połowa to doskonałe twory marketingowe za którymi nie kryje się żadna treść czy umiejętności. Nie mówię, że dawniej tak nie było, ale jeśli ktoś przebijał się do masowej świadomości zazwyczaj poza świetnym opakowaniem miał też zawartość najwyższej klasy. To tacy goście jak Michael Jordan, Wayne Gretzky, Freddie Mercury, John Lennon, Rolling Stones czy właśnie Michael pozostaną na zawsze w ludzkiej pamięci i przejdą do historii.

Świat stracił wielkiego artystę. I nawet jego rzekome dziwactwa, które w połowie były zabiegami marketingowymi, a w połowie wynikami chorób i braku dzieciństwa tego nie zmienią, ani nie przekreślają. Wydaje mi się, że to dobry moment na dyskusję nt. kondycji obecnego showbusinessu i mediów. Szkoda, że bardziej się interesują kto z kim sypia i jak się ubiera, nie zwracając szczególnie uwagi na to co prezentuje na planie czy na scenie. I stąd niektórzy ludzie o "niskich kompetencjach intelektualnych" dalej będą wspominać o nim w kontekście skandali czy oskarżeń o pedofilię (wg mnie niesłusznych), zapominając, że tu przecież chodzi o wspaniałą muzykę, którą tworzył.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-06-2009, 20:57   

http://www.youtube.com/watch?v=ZDEH_veroFA&feature=popular
Choreografia? Nie, on był chyba sobą...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-06-2009, 22:04   

Hmmm legendy Elvisa raczej nie przeskoczy, zrobiłby to, gdyby zmarł przed oskarżeniami o pedofilę i operacjami nosa. Tak mi się wydaje. No bo jasne, wiadomo, że był genialnym wokalistą i tancerzem, jednak trochę przyćmiewa to fakt, jaką był osobą.

Mimo wszystko smutno mi, bo jednak coś się skończyło. W ogóle to wszystko było dość niespodziewane, nagle trafił do szpitala i zmarł na zawał.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group