FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2009, 23:37   

Obiecana mapka
Komentarze:
Nimbral - z braku Velga przesunięty do neutralnych (z terenów MAC ma bliskie związki tylko z Samarachem)
Evermeet - mimo zaznaczenia jako neutralny, MAC ciągle utrzymuje tam garnizon "pomocniczy".
Turmish - neutralny, ale coraz bardziej przyjazny dla MAC.
Tereny wokół Tantras - "na oko" zaznaczony obszar Purpurowej Krucjaty (jeśli zaznaczyłem źle, proszę o poprawienie)
Greycloak Hills i Evereska - Daemonfey. Zaznaczone jako neutralne, ponieważ w tej chwili nie mają już ze mną żadnych kontaktów.
Border Kingdoms - w trakcie podboju przez Zega.
Zmiany w mapie Calimshanu (dodanie terenów na wschód) - uaktualnione. Nie oznacza to że dokonałem tam jakichś nowych podbojów - po prostu poprzednia wersja była pomyłką.
Tereny sahuaginów przesunęły się na północ i zachód Morza Spadających gwiazd. Zachodnią granicę stanowi Myth Nantar.
Chessenta i Unther zaznaczone jako terytoria MAC, ale były bardziej związane z Velgiem, niż z samym kościołem - sytuacja obecna niejasna.
Jeśli coś przeoczyłem, proszę o informację.

PS: Cormanthoru na razie nie zaznaczyłem zupełnie świadomie. Jeśli przetrwa odpowiednio długo, znajdzie się na następnej mapie...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-12-2009, 23:44   

Kwestia zniknięcia Velga, jako głównego wykonawcy polityki MAC, jak i oddzielenie Velga jako indywidualnej postaci od Bractwa, jest dość skomplikowana i aby uniknąć niejasności w tym punkcie powinniśmy się na ten temat rozmówić w wolnej chwili. Dobrze by było, aby sam maleficus maximus w rozmowie tej uczestniczył, gdyż bez tego zapewne nie uda się rozstrzygnąć tego ostatecznie.

Do tego czasu mapkę pozostawiłbym otwartą, jako, że zajść w niej mogą zmiany.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-12-2009, 00:09   

Z uwag: Obecnie kontroluję już Zhentarimów.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2009, 00:39   

Daer: uwzględnię przy najbliższej poprawce - która nastąpi, ze względu na mój wyjazd, nie wcześniej niż za tydzień.

Karel: sorry za tą względnie szybką ucieczkę, ale nie chciałem zostawić rozgrzebanej walki na wyjazd.

PS: macki były efektem zmodyfikowanej, silniejszej wersji zaklęcia Evard's black tentacles. W tej wersji nazywam je Writhing Horror.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-12-2009, 10:35   

Costly napisał/a:
Kwestia zniknięcia Velga, jako głównego wykonawcy polityki MAC, jak i oddzielenie Velga jako indywidualnej postaci od Bractwa, jest dość skomplikowana i aby uniknąć niejasności w tym punkcie powinniśmy się na ten temat rozmówić w wolnej chwili. Dobrze by było, aby sam maleficus maximus w rozmowie tej uczestniczył, gdyż bez tego zapewne nie uda się rozstrzygnąć tego ostatecznie.

Szczerze? Nie. Mi w sumie wszystko jedno, co postanowicie, byle to miało ręce i nogi. A to oznacza, że musicie dokonać wyboru. Jest prosty - i sprowadza się do tego, że Velga możecie uznać za zdrajcę i infamusa, ale nie pokryjecie tym:
a) kontroli Evermeet.
b) okupacji Aphrunn.
c) poczynań w Samarachu. (ten bal...)
d) bratniej pomocy i okupacji Chondath.
Owszem, Łotrami Wśród Narodów Świata póki co nie jesteście... Ale póki co to nie jesteście tworem, któremu współpracę proponowałby czy o pomoc prosiłby Turmish czy jakieś elfie królestwo (chyba, że w sytuacji "oni są już krok od nas..."). Ja wam wcale nie jestem potrzebny do wykonania tego wyboru, a mogę być użyteczny jedynie jako pretekst do przełożenia.

(tak, nie mam jak rozmawiać na gg :p)

Tak więc: wóz albo przewóz. Dobra reputacja ALBO kontrola nad Aphrunn, Evermeet, Chessentią, Chondath i Samarachem. I jeśli mówicie o zmianie polityki zagranicznej, własnie to musielibyście zmienić w pierwszej kolejności :P

PS. A Nimbral w żadnym wypadku nie jest MACowy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-12-2009, 10:49   

Velg: w prawdzie obecnie mam bardzo rozciągnięte siły i będę je wkrótce musiał konsolidować, ale jeśli potrzebujesz, to bardzo chętnie wyśle garnizon na Nimbran.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-12-2009, 10:59   

Zegarmistrz napisał/a:
Velg: w prawdzie obecnie mam bardzo rozciągnięte siły i będę je wkrótce musiał konsolidować, ale jeśli potrzebujesz, to bardzo chętnie wyśle garnizon na Nimbran.

Już prędzej "nowa polityka MACu" się na to zgodzi... :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-12-2009, 11:25   

Velg napisał/a:
Już prędzej "nowa polityka MACu" się na to zgodzi... :P


Ja mogę popilnować tej wyspy dla ciebie. I tak nie dam rady jej okupować. Za duże tereny już zająłem. Przez najbliższe kilka postów będę się na nich intensywnie okopywał.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-12-2009, 11:29   

Wiesz, możesz popilnować i nie dla mnie - przecież ani Velga, ani Wolanda tam nie ma. Sam się wzywaj - i w razie czego pamietaj, źe magowie nimbryjscy też ułomkami nie są ;)

(ale watpię, żeby duma i rozsądek pozwoliły im na garnizon...)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-12-2009, 11:52   

MAC dzisiaj o godz 22 ma małe zebranko po którym odniesiemy się do tego wszystkiego. Do tego czasu proszę wszystkich o cierpliwość :)
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-12-2009, 15:04   

A własnie, bo mi się przypomniało. Odnośnie Node'ów, o które kiedyś było pytanie - jeśli chodzi o te opisane w Underdark, to tak, one występują tylko w Podmroku z powodów wymienionych przez Bezimiennego.

Niemniej, Underdark traktuje tylko o tzw. earth node. Są jeszcze min. dwa typy, o dość podobnych własciwościach: evil node (punkty koncentracji złej energii, którą można wykorzystać do celów magicznych) i Shadow Weave node (czyli zagęszczenia Cienistego Splotu). Te dwa typy mogą występować, gdzie chcą - więc zarówno w Podmroku, jak i na powierzchni.

Edit: I sio mi od Iyraclei, jeśli ktoś rozmyśla nad jej użyciem. Mógłbym ją odstąpić jakiejś nowej osobie, ale póki co jest moim NPCem do zabijania sobie nudy :P (tak, wiem, że ściganie zulkiro-tharchiona w Thay jest bez sensu :D)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-12-2009, 17:36   

Daerian: czym konkretnie handlują twoje gnomy? Bo chce wejść na rynek HiTechu z wyrobami Snivberlinów, a nie chce konkurować z tobą.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-12-2009, 17:45   

Przede wszystkim:
- prymitywna broń palna
- proch
- bomby
- armaty
- wielorakie i dziwaczne maszyny użytkowe, jak np. prymitywna kosiarka do trawy, maszynka do golenia, krzesło z regulowanym oparciem...
- skomplikowane zabawki
- zegary
- zmechanizowane kilkuosobowe łodzie, trwają prace nad zmechanizowanym powozem
- wyjątkowo skuteczne ruchome tartaki :>

Większość wyjątkowo chorych pomysłów technologicznych służących celom militarnym nie jest na sprzedaż, gdyż na razie szykowane są one dla mojej armii (obejmują m.in. słabsze wersje zasilanego parą i węglem power armoura Grimsona, znacznie bardziej nowoczesne i skomplikowane egzemplarze broni palnej - czyli np. steampunkowa snajperka).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-12-2009, 18:18   

Hmmm... Miałbyś coś przeciwko mojemu wejściu na rynek z zegarkami kieszonkowymi, termometrami, barometrami, aspiryną, wodą utlenioną, kasami mechanicznymi odliczającymi resztę, wagami kuchennymi i aptekarskimi, mydłem, pasteryzowanym jedzeniem w puszkach, żywnością odwodnioną i zupkami gnomimi, pompami kopalnianymi i okrętowymi, pompami próżniowymi zdolnymi tłoczyć wodę na wysokość 3 piętra i wyżej, nawozem fosporowym i azotowym, ciągniętymi przez konie żniwiarkami i napędzanymi energią mięśni młockarniami, lampami naftowymi i naftą doń?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-12-2009, 21:21   

Więc tak:
Zegarki kieszonkowe gnomy produkują. W zasadzie, "cebula" to podstawa stroju gnomiego gentlemana. Nawet power armour ma kieszonkę do noszenia "cebuli" ;-)
Część z rzeczy o których mówisz chyba jest w zakresie normalnej technologii gnomów, więc jeśli zauważą, że się sprzedają u Ciebie, same zapewne też zaczną produkcję konkurencyjną, uprzedzam :D
Natomiast nie przesadzasz z niektórymi z nich? Np. pasteryzowana żywność, gdy w Faerunie o bakteriach praktycznie nikt nie wie, nawozy sztuczne, woda utleniona itd?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 62 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group