FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Magazyn Arigato
Wersja do druku
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 22:06   Magazyn Arigato

Będąc dziś na krakowskim rynku, wstąpiłem do znanego wszystkim krakowskim fanom komiksu sklepu. Po zakupieniu (a właściwie wyłudzeniu od kolegi pieniędzy nań) Magazynu Arigato udałem się do tramwaju aby oddać się lekturze skracającej długą podróż.
Na pierwszy ogień poszło coś co chyba miało być recenzją Clannad..... bez zbędnych wstępów zapytam: "Co to do jasnej anielki jest?" Rozumiem, tekst miał być czymś w rodzaju rozmowy między dwojgiem redaktorów prezentujących dwa odmienne zdania na temat tego tytułu ale to co otrzymałem można nazwać jedynie pyskówką na poziomie późnej szkoły podstawowej-wczesnego gimnazjum. Autorzy, a dokładnie jeden z nich (będący jednocześnie redaktorem naczelnym) zmiażdżył drugą stronę konwersacji masą tekstu w której powróżył przynajmniej czterokrotnie jeden zarzut: "ckliwe i nierealne". Sam tekst bawiłby gdyby opatrzono go nagłówkiem "Redakcyjne spory nie całkiem na poważnie" a tak to jest zabawny z powodu jego, ujmijmy to krótko, beznadziejności. Warto dodać, że z całości tekstu dowiadujemy się jedynie o – ilości odcinków, imieniu bohatera, jego problemach w domu i tym że jest to haremówka na podstawie visual novel by Key. Już anidb.net dostarcza więcej informacji i to w łatwiejszej do strawienia formie.
Idąc dalej (mieszkam daleko od centrum toteż mam DUŻO czasu na czytanie) jest jeszcze gorzej/śmieszniej.
Już po pobieżnym przejrzeniu artykułów widać ogólnie przyjętą niechęć do ecchi, jakoś mnie to nie dziwi więc sprawy poruszać nie będę.
"Zajawki" czy też krótkie zapowiedzi, niby standard, ale nie do końca. Jedna z nich (To-LOVE-Ru dokładnie) wydaje mi się napisana na kolanie, po przejrzeniu screenów pierwszego odcinka ew. podpatrzeniu opinii na forach/IRCu. Gdyby autor obejrzał przynajmniej 10 minut tego anime wiedział by że bohater nie jest typowym nieudacznikiem. Niesmaczne podteksty względem ogonów pomijam z grobową ciszą – wyrosłem z takich żartów.
W miarę zagłębiania się czarną otchłań zwaną Magazynem śmiech i rozpacz na zmianę pojawiały się na mojej twarzy (to wyjaśnia czemu miałam taki luz koło siebie, ludzie się pewnie mnie bali).
W skrócie opisze jeszcze dział z polskimi premierami, gdzie to NGE staje się "Pseudofilozoficznym czymś z nawiązaniami do chrześcijanizmu" straszącym über spoilerem prosto z tomów 10-11 oraz Shakugan no Shana (pierwsza) będąca pokarmem dla nastolatków prawie bez fabuły. Rozumiem takie opinie też krążą, ale gdyby napisać to w ciut innym tonie, a nie "To jest dogmat, tak wszyscy myślimy i ty czytelniku dołącz do nas".
Ogólnie, pierwszą moją myślą po odłożeniu pisma na półkę (tak, w domu przyglądnąłem się mu jeszcze dokładniej) było: "No tak, wystarczy pogrzebać po forach, połączyć kilka postów ze sobą, dodać grafiki, wysłać do drukarni i mamy pismo". Ręce opadają.
Kończąc tego przydługiego oraz nieskładnego posta wspomnę iż prawie przez całe pismo ciągną się niesmaczne żarty opatrzone dopiskiem "red.nacz", nie rozumiem jak osoba broniąca się rękami i nogami przed ecchi może dodawać swoje pięć groszy, będące o wiele bardziej nisko lotnymi gatkami niż połowa majtczanych scenek, do co drugiego tekstu.
Oczywiście pismo ma swoje dobre strony, dużo w nim obrazków.... tak około 2/3 zawartości. Pochwalić można też kącik z cytatami z IRCa (ot taki mangowy bash.org).

Ktoś jeszcze czytał to pismo? Jeśli tak to błagam udowodnijcie mi że to nie jest takie słabe pismo jak mi się wydaje.

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-08-2008, 22:43   

Czytałam, ale niedokładnie. Całe pismo przejrzałam. Ogólnie się zawiodłam, bo było naprawdę mało artykułów, które mnie zainteresowały. A te, które przeczytałam, nie były napisane świetnie. Recenzje czytam o 4 klasy lepsze na Tanuku. Chwali się to, że są wywiady z autorami, miło było zobaczyć jak to wygląda od strony autora.

Co do strony graficznej, to miało to pewien potencjał, ale zdecydowanie za dużo cycków i majtek. Co za dużo to nie zdrowo. Format mi odpowiada, taki lubię.

Był też artykuł, który bardzo rozbawił mnie i moje koleżanki, nie pamiętam już tytułu. Chociaż może to zasługa miłego towarzystwa?

Ogólnie liczyłam na więcej, Arigato mnie zawiódł. Byłam zdecydowana go kupić, ale potem stwierdziłam, że szkoda mi jednak kasy.Nie ma jednak katastrofy, co to to nie. Może następny numer będzie lepszy?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-08-2008, 22:44   Re: Magazyn Arigato

DiziXagi napisał/a:

Na pierwszy ogień poszło coś co chyba miało być recenzją Clannad..... bez zbędnych wstępów zapytam: "Co to do jasnej anielki jest?" Rozumiem, tekst miał być czymś w rodzaju rozmowy między dwojgiem redaktorów prezentujących dwa odmienne zdania na temat tego tytułu ale to co otrzymałem można nazwać jedynie pyskówką na poziomie późnej szkoły podstawowej-wczesnego gimnazjum.

Coś w tym stylu (tylko o różnych problemach okołogrowych) pojawia się czasem w dziale komputerowym na Onecie jako rozmowy Sceptyka i Entuzjasty. Zważywszy, że cały tekst pisze chyba jedna osoba, efekt końcowy przypomina dialog dwóch półgłówków.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2008, 15:05   takie tam :)

Witam chcieliśmy poinformować, że ukazał się drugi numer magazynu Arigato. Szczegóły na stronie www.magazyn-arigato.com.pl
Ponieważ nie chcemy by tą informację odebrano jako spam - deklarujemy, że będziemy odwiedzać forum raz w tygodniu i odpowiadać na Wasze pytania i wątpliwości. Jesteśmy także ciekawi Waszych opinii.
Pozdrawiamy i życzmy miłej lektury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-10-2008, 15:08   

Cóż, dziś dzwoniłem do krakowskiego fankomiksu i sprzedawca powiedział mi, że "jutro może będzie". A kupię głównie dla recenzji .hack//Trilogy, bo ciekaw jestem, co o tam o nim napisano.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 23-10-2008, 21:40   

Właśnie zakupiłam drugi numer i jedno, co mnie niemile zaskoczyło, to cena. Wzrost z 12,50 na 16 zł (znaczy się 15,99 :P). Czym to jest spowodowane? Bo jeśli lepszym papierem kolorowych stron, to jestem za powrotem do papieru z pierwszego numeru i obniżeniem ceny.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2008, 14:35   

Dida napisał/a:
Właśnie zakupiłam drugi numer i jedno, co mnie niemile zaskoczyło, to cena. Wzrost z 12,50 na 16 zł (znaczy się 15,99 :P). Czym to jest spowodowane? Bo jeśli lepszym papierem kolorowych stron, to jestem za powrotem do papieru z pierwszego numeru i obniżeniem ceny.



Cena nie wzrosła - pismo u nas wciąż kosztuje 12,50 zł , cena podana na okładce szykowana jest pod innych dystrybutorów (ale o tym cicho sza na razie), najwyraźniej sklep w którym kupiłaś zdecydował się podnieść marżę. Wszystkie sklepy otrzymały od nas informacje, że system rozliczeń pozostaje taki sam jak w przypadku numeru 1, ale miały już wtedy zgodę by podnieść cenę do maks 16 zł, bo tyle u nas kosztuje pismo z wysyłką - niektóre sklepy wciąż biorą 12,50 inne brały 14 i biorą 14, jeszcze inne brały od razu 16, inne jak widać zdecydowały się teraz podnieść cenę. Myślę, że sytuacja się zmieni na korzyść - spadek ceny - kiedy konkurencja to na nich wymusi. My nie mamy wpływu na politykę poszczególnych sklepów. Jedyny warunek jaki stawiamy od początku to, żeby cena nie przekroczyła ceny pisma plus kosztów wysyłki czyli owych 16 zł. Pozdrawiam.
ps. papier i okladka nie wplynely na cene magazynu, mamy nowa fajna drukarnie, nasze koszta sa podobne, produkt lepszy :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-10-2008, 19:22   

Cytat:
Cóż, dziś dzwoniłem do krakowskiego fankomiksu i sprzedawca powiedział mi, że "jutro może będzie". A kupię głównie dla recenzji .hack//Trilogy, bo ciekaw jestem, co o tam o nim napisano.

Już jest, a przynajmniej było przedwczoraj

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-10-2008, 21:04   

Ano, nie napisałem. Już nabyłem, kosztowało mnie 15,90.
Wywiady ciekawe, w recce Trilogy jeden lub dwa błędy merytoryczne (co do jednego jestem pewien, drugi sprawdzę przy okazji w anime, wtedy napiszę o co chodzi).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2008, 22:03   

Byłem dziś w Empiku, powiedzieli, że nie mają, a ja głupi nie spytałem czy w ogóle nie ma, czy się skończyły... Więc moje pytanie, w Empiku też jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2008, 17:42   

Nie ma. Dystrybucje jest jedynie własna + sklepy specjalistyczne. Na stronie masz rozpiskę gdzie można kupić.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2008, 23:21   

Hmm, byłem dziś też ( po drodze ). Pani w sklepie powiedziała, że mają być w listopadzie, bo mają na to wpisany indeks. A na stronie oczywiście nie ma Kielc... Poczekam aż Arigato Team powie mi, czy na 100% będę w tym Empiku, czy też i nie, jak nie to pozostaje mi wysyłka :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 01:06   

Kanon napisał/a:
Hmm, byłem dziś też ( po drodze ). Pani w sklepie powiedziała, że mają być w listopadzie, bo mają na to wpisany indeks. A na stronie oczywiście nie ma Kielc... Poczekam aż Arigato Team powie mi, czy na 100% będę w tym Empiku, czy też i nie, jak nie to pozostaje mi wysyłka :D


Będzie od 3 numeru czyli przelom styczen/luty
numer 1 i 2 dostepne tylko u nas, na kownetach i sklepach specjalistycznych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arigato Team Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 01:07   

Keii napisał/a:
Ano, nie napisałem. Już nabyłem, kosztowało mnie 15,90.
Wywiady ciekawe, w recce Trilogy jeden lub dwa błędy merytoryczne (co do jednego jestem pewien, drugi sprawdzę przy okazji w anime, wtedy napiszę o co chodzi).


Keii ciesze sie ze ci sie cos podoba ;)

Jaki blad, bo ja czytalem a nie wylapalem, a znam i gre i animacje?
pozd joyu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-11-2008, 01:21   


Spoiler: pokaż / ukryj
Triedge nie jest graczem, a tak można rozumieć zdanie
Cytat:
Główny bohater, niejaki Haseo, ścigał tzw. player killera, Triedge. To typ gracza, którego interesuje tylko polowanie na innych

Triedge był w końcu przecież tylko zaporą systemu stworzoną przez odchodzącą Aurę, mającą poradzić sobie z AIDĄ, o ile dobrze pamiętam G.U.

To pierwsza rzecz, a drugą jest to, czy aby na pewno Project G.U. to administratorzy - afair w grze działali jakby "obok" tychże.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group