FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
  Wiosna 2012
Wersja do druku
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-01-2012, 00:43   

Auka napisał/a:
Można wiedzieć o kim mówicie? Bo oglądam to PV w kółko i nie widzę żadnego związku z jakąkolwiek Haruhi.

Przyjrzyj się twarzy Haruhi z Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (lub pierwszego odcinka Suzumiya Haruhi no Yuutsu, gdy miała długie włosy), a później bohaterce w tym PV.
Gamer2002 napisał/a:
Gundam Unicorn 5 - pewniak, mam tylko nadzieje że Bright wystarczająco widział dziaciaków w Gundamach i plothax by wiedzieć, że warto być pierwszoplanowym supporterem Linksa.

Tru. Może z tego wyjść akcja na naprawdę dobrym poziomie, bo Bright już swoje doświadczenie ma, a pod swoimi skrzydłami miał znacznie gorsze bachory, aniżeli Links.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-01-2012, 01:01   

Piotrek napisał/a:
miał znacznie gorsze bachory, aniżeli Links.

Wizja ubranego na zielono Hyrulańczyka bez spodni w Gundamie jest przerażająca :-)

Auka napisał/a:

Nie do końca się zgodzę, nie znamy jeszcze ich relacji. A z opisu na MALu nawet wynika, że jedna z nich jest zainteresowana właśnie "najlepszym przyjacielem", a nie głównym bohaterem. Jak dla mnie to nie harem.

Jestem w tym miejscu dość sarkastyczny, zobaczymy jeszcze co będzie. Mnie bardziej interesuje ten zapis o tajemnicy sprzed lat.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2012, 01:08   

Piotrek napisał/a:
Przyjrzyj się twarzy Haruhi z Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (lub pierwszego odcinka Suzumiya Haruhi no Yuutsu, gdy miała długie włosy), a później bohaterce w tym PV.

Hmm, jak dla mnie nie podobna, może troszkę w paru ujęciach, ale no dobra, niech wam będzie. Dzięki za wytłumaczenie.

EDIT:
Daerian napisał/a:
Jestem w tym miejscu dość sarkastyczny, zobaczymy jeszcze co będzie. Mnie bardziej interesuje ten zapis o tajemnicy sprzed lat.

A to wybacz, w internecie czasem ciężko wyłapać ironię czy sarkazm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2012, 04:20   

O ludziska, jak zwykle ciężko się zdecydować, ale:

Sakamichi no Apollon - zapowiada się bardzo dobrze, więc na pewno zacznę
Fate/Zero 2 - obejrzę bez dwóch zdań, bo pierwsza połówka była (moim zdaniem) fantastyczna... No może poza fillerowym odcinkiem ;)
Eureka Seven Ao - akurat mamy sesję i z tej okazji wyjąłem sobie z życiorysu dwa dni, żeby obejrzeć pierwszą serię i byłem bardzo mile zaskoczony, dlatego jeśli to będzie trzymało poziom, to jak najbardziej chcę to zobaczyć
Accel World - zobaczymy, czy to ma fabułę ;)

Szukam jeszcze kandydata na romansidło do zobaczenia (bez tego uważam sezon za stracony), a z tym zwykle ciężko, bo bardzo głupich serii nie trawię zbyt dobrze... Więc co my tu mamy:

Hiiro no Kakera - Reverse harem? Cóż... Ale ponoć gra była fajna, no i duży plus za muzykę, którą mam nadzieję użyją też w anime (można posłuchać tu i tu), więc chociaż zacznę
Hyou-ka - Mocny kandydat, bo raz, że oparli to na nowelce (co daje szansę na tytuł posiadający, o tak, fabułę) i dwa, robi to KyoAni
Sankarea - Od tytułu ciągnie stęchlizną, a jak mówi przysłowie kanibali, ludzie z gruntu są źli. Ale jeśli po kilku odcinkach oceny na Tanuki będą przyzwoite, to dam tytułowi szansę


PS A tak przy okazji, wypada się przywitać :D Co prawda napisałem tu kiedyś (aż!) 4 posty, ale myślę, że teraz na dobre postanowiłem zerwać z biernym przeglądaniem recenzji na Tanuki i przyłączyć się do tego wspaniałego miejsca (z tej okazji oceniłem prawie 200 tytułów, które widziałem - tak na dobry początek, ale dotarłem zaledwie 20 strony z listą recenzji, więc pewnie jeszcze kilkadziesiąt tytułów, o których nie pamiętam, że je w ogóle widziałem, jest do ocenienia... I mangi, o zgrozo...). Yoroshiku onegaishimasu :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-01-2012, 04:20   

Daerian napisał/a:
Accel Words - hm, można spróbować, skoro Keii poleca.

Po peanach pochwalnych Smoka na temat Accel Worlda/Sword Art Online zabrałem się za mangę na podstawie tego pierwszego (i kupiłem pierwsze tomu light novels obu, ale na razie mam za dużo na głowie, żeby to czytać) i po opublikowanych dotychczas 2 tomach mogę powiedzieć, że ma potencjał. Mam tylko nadzieję, że anime zawartością wyleci daleko poza wspomnianą mangę, bo szczerze mówiąc zbyt wiele się tam na razie nie stało.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2012, 08:18   

TV
Fate/Zero S2 - bo S1 był wyśmienity.
Zetman - ok, wiem, że anime będzie skopane. Dla mnie jest to pewne jak 2x2=4. Manga jest na etapie "Cholera wie, co się może zdarzyć", czyli chyba jakiś środek fabuły. Zawartość nie jest w pełni ekranizowalna (głównie z powodu scen gwałtów). Osobiście jestem ciekaw co z tego wysmażą.
Gokujou - cycki są. I ma być jeszcze komedia.
Sakamichi no Apollon - josei? Nodame było fajne. Może to będzie równie dobre.
Eureka Seven Ao - z ciekawości.
Accel World - na podstawie gry (BLEH!) ale PV wygląda ok.

OVA
Gundam: Unicorn V - bo Unicorn fajny jest.

filmy (które pewnie na DVD wyjdą zimą albo później):
Deva Zan - ok... właściwie nie interesuje mnie nic poza designem. A za to odpowiada mój osobisty mistrz: Yoshitaka Amano.

Gothicmade - Kolejne anime twórcy Five Star Stories - Mamoru Nagano. Anime było beznadziejne. Manga jest lepsza, ale wydarzenia w niej przedstawione są dla mnie zbyt randomowo, tym samym jest mało zrozumiała (w każdym wypadku wyjaśnia się dlaczego połowa męskich bohaterów wygląda jak baby). Co jest fajne? Design kobiet i mechów. Tak, to się udało w FSS i mam nadzieję, ze to samo dostanę w Gothicmade.

Momo e no Tegami - wystarczy spojrzeć na promoart. To nie może być złe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-01-2012, 11:08   

A z mojej strony jak zwykle początkowo pustynia :P
Oczywiście muszę mieć czym pluć, więc Eureka będzie tytułem obowiązkowym (byle nie było powtórki z Last Exile)
Poza tym jestem ciekawy co zrobili z Nadią, bo ta seria aż domagała się skrócenia o parę odcinków, remastera i dodania paru scenek. W sumie po przebudowaniu 3 i wywaleniu 12 odcinków było by to może całkiem zjadliwe :P Żarty na bok, zobaczymy co z tego wyniknie.
Poza tym to pewnie jeszcze jakieś zombi się zobaczy, co by mieć 3 tytuły :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 28-01-2012, 12:42   

vries napisał/a:
TV

Accel World - na podstawie gry (BLEH!) ale PV wygląda ok.


Noweli. O grach. Takoż Sword Art Online. Swoją drogą zaczynać od sequela.. blah

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2012, 13:25   

Ale które jest sequelem? Accel World, czy Sword Art Online? ;)

Ja w sumie zacząłem czytać Władcę Pierścieni od drugiej części, bo babeczka z biblioteki nie wiedziała, która jest pierwsza, a to były czasy, kiedy używało się modemów - jeśli już, a ja byłem niestety z tej opcji, która dopiero do internetu dorwać się miała (ostatecznie jakiś rok później) - i zwyczajnie nie było gdzie spytać, bo i fanów wtedy mało było...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 28-01-2012, 13:38   

SAO jest pierwsze. Zapewne chcą uniknąć porównań z .hack verse, niestety.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-01-2012, 13:55   

Buahahaha w porównaniu do wiosny, obecny sezon to śmiech na sali.

Sakamichi no Apollon - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! życie nabiera sensu kiedy człowiek dowiaduje się o takich seriach.
Eureka 7 Ao - trochę się boję, że wyjdzie z tego takie cudo jak DtB 2.
Arashi no Yoru ni - że co? To będzie miec serię TV?... Kinówka była w porządku, więc pewnie będę oglądac, co mi tam.
Fate/Zero 2 - oczywiście.
Accel World - sztampą cuchnie na kilometr (co potwierdza PV), ale kto wie.
Zetman - a obejrzę ze 3 odcinki, w końcu Masakazu Katsura.
Hyou-ka
Uchuu Kyoudai
Ozuma

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2012, 17:15   

@Smk: W sumie jakieś fajne anime fantasy by nie zaszkodziło ;) Poczekamy, ale w sumie sezon zapowiada się przyzwoicie.

A przy okazji, przypadkiem właśnie znalazłem zapowiedź remake'a Kyoto Arc z Kenshina. W sumie to był chyba mój ulubiony kawałek, ale z drugiej strony nie jestem fanem takich prób reanimacji...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 28-01-2012, 17:32   

mith napisał/a:
@Smk: W sumie jakieś fajne anime fantasy by nie zaszkodziło ;) Poczekamy, ale w sumie sezon zapowiada się przyzwoicie.

Ani Accel World, ani Sword Art Online nie są seriami fantasy. To czysty cyberpunk.
Zgodzę się z Crof iż Accel jest sztampowy w wielu punktach, ale!

MC nie jest bishem. Ba, nie jest nawet wychudłym licealistą*. To i inne detale sprawiają iż przyjemnie się to czytało i zapewne przyjemnie będzie się oglądać. Osobiście traktuję obie serie jako komentarz do współczesnych i przyszłych MMO i zagrożeń z nimi związanych.





*jest za to przyjemnie tłustym licealistą >]

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mith Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Wrz 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2012, 17:49   

SOA nie jest fantasy? Szkoda... Ale zobaczymy jak to wyjdzie. A propos takich komentarzy, Lain wyszło bardzo dobrze. Nowelek nigdy nie czytałem (żadnych!), więc póki co nie mam za bardzo wyobrażeń. Ale życzliwie się przyjrzę, gdy przystąpią do animacji ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 28-01-2012, 21:25   

mith napisał/a:
SOA nie jest fantasy? Szkoda... Ale zobaczymy jak to wyjdzie. A propos takich komentarzy, Lain wyszło bardzo dobrze. Nowelek nigdy nie czytałem (żadnych!), więc póki co nie mam za bardzo wyobrażeń. Ale życzliwie się przyjrzę, gdy przystąpią do animacji ;)


SAO to, jak nazwa wskazuje, MMO. Idea zaczynu fabularnego jest podobna do .hacka, z dość istotną różnicą -
Spoiler: pokaż / ukryj
jeśli zginiesz wirtualnie, giniesz irl. I nie możesz się wylogować. Ostatecznie MC dokonuje cudu, rozwala xanatos gambit głównego złego, który taki zły też nie był, ratuje wszystkich uwięzionych graczy i ...kończy się pierwszy tom. Potem jest dużo ciekawiej.
Autor wrzucił chyba wszystkie możliwe sztampowe rozwiązania w tego typu historiach, wstrząsnął i napisał coś co naprawdę wygląda dobrze, wciąga i pozwala się przywiązać do postaci.
Jak zwykle, każdemu co jego. Osobiście traktuję tego typu opowieści jak współczesną baśń, so yeah, fantasy it is.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group