FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 83, 84, 85  Następny
  Użytkownicy Forum - Bany...
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2013, 12:52   

Cóż, po odcedzeniu retoryki zostaje nam:

1) Twierdzenie że został ukarany za to co napisał Craftsmen;
2) Twierdzenie że wcale nie ignorował upomnień;
3) Twierdzenie że to co napisał to wcale nie była obraza;
4) Twierdzenie że nawet jakby była to kara jest zbyt surowa.

1) IMHO należy z miejsca odrzucić, bo jest zwyczajnie nieprawdziwe – kary były ustalane oddzielnie, co można sprawdzić. 2) również, bo jest całkowicie bezprzedmiotowe (nikt mu tego nie zarzucał, było to w oczywisty sposób skierowane do Craftsmena).

Zostaje nam 3) i 4) i cóż... sam początkowo byłem za jednym ostem, ale przemówiła do mnie argumentacja, że jeden ost za zachowanie (nie pierwszy to raz odnoszenia się przez niego do innych w wymownie lekceważący sposób), a drugi dlatego że miało to miejsce w szczególnie wrażliwym temacie.

Jeszcze gdyby widać było w tym co napisał to że zrozumiał przynajmniej, że zrobił coś źle (pokajania czy przeprosin nie wymagam), to byłbym pewnie za złagodzeniem mimo wszystko, ale on bardzo wyraźnie uważa że zachował się w porządku, tylko zła Moshi wlepiła mu osty za nic...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 09-02-2013, 12:56   

Wow, że też panu się chciało, ale nie powiem, profesjonalnie podszedł do sprawy. Moje stanowisko: owszem, zareagowałam ostro, ale panowie nie raz i dwa pokazali na co ich stać, a temat jest pod nadzorem i funkcjonuje na nieco innych zasadach. Nie podoba mi się przerzucanie winy i pokazywanie paluszkiem "a bo ten też tak napisał/zrobił" - nie jesteśmy w przedszkolu. Nie mam zamiaru zmieniać polityki wobec tego tematu, jak ktoś podpadnie, będę ostować, to że użytkownik będzie się pultał/odwoływał zwisa mi i powiewa.

Co do aloszy, z towarzystwa politykującego, a będącego w "opozycji", wkurza mnie najmniej i faktycznie potrafi pisać z sensem. Rozmawiałam z Mai i jako że, to za pyskowanie do niej dostał osta, jestem gotowa zdjąć mu jednego, jeżeli ona wyraziłaby zgodę, co też zrobiła. Korona mi z głowy nie spadnie, pan jednego osta i tak mieć będzie, emocje opadły (Craftsmen wyleciał) , więc nie spodziewam się kolejnej awantury.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-02-2013, 12:57   

Po przedyskutowaniu z Moshi - jestem za zdjęciem jednego osta. Ja wiem, że temat drażliwy i tak dalej, ale też szkodliwość czynu niezbyt duża, trochę pojechało mu się rykoszetem za ogólny burdel w temacie.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2013, 13:04   

moshi_moshi napisał/a:
Rozmawiałam z Mai i jako że, to za pyskowanie do niej dostał osta, jestem gotowa zdjąć mu jednego, jeżeli ona wyraziłaby zgodę, co też zrobiła. Korona mi z głowy nie spadnie, pan jednego osta i tak mieć będzie, emocje opadły (Craftsmen wyleciał) , więc nie spodziewam się kolejnej awantury.

Jeśli już (a podtrzymuję słowa z poprzedniego posta), to sugerowałbym raczej "zawieszenie" tego drugiego osta na czas dopóki nie zejdzie mu ten pierwszy. To znaczy – jeśliby do tego czasu popełnił znowu jakiś wyskok w temacie politycznym (nawet taki, który normalnie na osta by nie zasługiwał), to dostałby tego "zawieszonego" z powrotem.

Może w ten sposób zacząłby bardziej zważać na słowa...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 09-02-2013, 13:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-02-2013, 13:04   

As Morg said. Jeśli nie widzi w swoim zachowaniu nic złego, jak również nie widzi różnicy między tym jak Ty odpisałaś Craftmenowi a tym, jak on odpisał Tobie, to ban czasowy jest świetną okazją do przemyślenia własnego postępowania.

Odpowiedź najlepiej przygotować tutaj i przedstawić jako stanowisko całej moderacji.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 09-02-2013, 13:16   

Morg napisał/a:
Jeśli już (a podtrzymuję słowa z poprzedniego posta), to sugerowałbym raczej "zawieszenie" tego drugiego osta na czas dopóki nie zejdzie mu ten pierwszy. To znaczy – jeśliby do tego czasu popełnił znowu jakiś wyskok w temacie politycznym (nawet taki, który normalnie na osta by nie zasługiwał), to dostałby tego "zawieszonego" z powrotem.

W zasadzie to miałam na myśli, w sensie, wydawało mi się to oczywiste. :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-02-2013, 13:23   

Well, ostrzeżenie z zasady ma być właśnie takim banem w zawieszeniu - każde kolejne blokuje możliwość pisania.

Jeżeli większość jest za zdjęciem jednego osta (czy raczej zmniejszeniem wartości o 1), to ja również się przyłączam.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2013, 13:36   

Ysengrinn napisał/a:
Well, ostrzeżenie z zasady ma być właśnie takim banem w zawieszeniu - każde kolejne blokuje możliwość pisania.

Chodzi mi raczej o to, żeby jeśli odwali coś w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (dopóki pozostawiony ost nie zejdzie), to każdy jego wyskok traktować jednym ostem więcej, niż by się normalnie należało. Czyli jak wyskok nie kwalifikuje się na osta, to dostaje jednego, a jak wyskok kwalifikuje się na jednego osta, to dostaje dwa.

Proste zdjęcie byłoby dla niego wprost korzystne (nawet jak na osta zarobi zanim pierwszy zdąży zejść, to blokada będzie krótsza), co ze względu na brak jakiejkolwiek samorefleksji z jego strony uważam za całkowicie nieuzasadnione...

Ysengrinn napisał/a:
Jeżeli większość jest za zdjęciem jednego osta (czy raczej zmniejszeniem wartości o 1), to ja również się przyłączam.

Poczekajmy może na resztę, na razie zdania są podzielone po równo. ;)

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2013, 14:38   

Jest mi obojętne w sumie, bo alosza panoszy się głównie w temacie o polityce, którego i tak de facto nie czytam. Róbcie z nim co chcecie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2013, 16:59   

Jak dla mnie - można zdjąć jednego osta, ale podkreślić, że jest to warunkowe, przypomnieć, że temat polityczny jest pod specjalnym nadzorem i zasugerować, by zastanowił się nad tym co spowodowało, że osta dostał (i że nie, nie za Craftsmana) bo następnym razem nie będzie łagodnego traktowania.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-02-2013, 13:28   

...czy ja właśnie dobrze widzę, że alosza w swoim pierwszym poście po powrocie próbuje wywołać dyskusję na temat związany z religią tym samym łamiąc regulamin? Bo to:

alosza napisał/a:
W dodatku w jakim świetle to stawia JP2, który brak abdykacji do samej śmierci tłumaczył wzięciem na siebie krzyża, cierpienia, nawet manifestem przeciw eutnazji oraz zdaniem się na Opatrzność, skoro kolejny papież robi jakby nigdy nic coś zupełnie odmiennego.


Jak dla mnie zdecydowanie podpada.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-02-2013, 16:19   

...bez jaj, to już jest szukanie dziury w całym.

For the record - w momencie, w którym mamy bardzo aktywne tematy o polityce, utrzymywanie zakazu w regulaminie wydaje mi się bez sensu. Ok, ja wiem, że to miał być wyjątek, ale w praktyce podważa zasadność regulaminu i utrudnia ocenę, za co należy się interwencja, a za co nie.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-02-2013, 16:34   

Trudno było mi ocenić czy to już czepianie się czy nie, dlatego dałam to tutaj. W tych kwestiach zawsze brakowało mi wyczucia.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-02-2013, 17:12   

Mimo wszystko nie jest to dyskusja na temat religii, a kościelnej polityki. IMHO może być. Jeśli zejdzie na religię jako taką, to wtedy owszem, należałoby pewnie interweniować.

... inna sprawa, że mamy na forum niezamkniętą kulturalną dyskusję o religii, funkcjonującą też w czasach regulaminowego zakazu, w której zdarzały się faktycznie ciekawe wymiany poglądów. Ale biorąc pod uwagę panów Aloszę i zwłaszcza Swargę, to może lepiej o tym póki co publicznie nie przypominać.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-02-2013, 18:05   

Cytat:
For the record - w momencie, w którym mamy bardzo aktywne tematy o polityce, utrzymywanie zakazu w regulaminie wydaje mi się bez sensu. Ok, ja wiem, że to miał być wyjątek, ale w praktyce podważa zasadność regulaminu i utrudnia ocenę, za co należy się interwencja, a za co nie.


Tak, podnosiłem to jakiś czas temu na ircu, ale odbiłem się od opinii Moshi i kogoś jeszcze, że wstęp regulaminu to obejmuje, bo moderatorzy mogą wyjątkowo zezwolić. Dalej uważam, że to żadne wytłumaczenie, bo tematy nie są już wyjątkami, ale pełnoprawną częścią forum i zwyczajnie wprowadzamy takim regulaminem zamęt.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 84 z 85 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 83, 84, 85  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group