FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-09-2008, 15:44   

Niech będzie, że jestem przewrażliwiony, ale czy ktoś z moderacji mógłby zwrócić uwagę użytkownikowi o nicku Okiis? Facet pisze w sposób jawnie urągający zasadom języka polskiego.
Przejdź na dół
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-09-2008, 22:16   

Wycięte z tematu o CG:
Norrc napisał/a:
Gość napisał/a:
Po pierwsze i najważniejsze - mój nick to RappaR

Dla mnie nie jest to takie ważne...
Gość napisał/a:
Po drugie ja jako gość, nie musiałem nigdzie zaznajomić się i uznać regulaminu Tanuki

Czyli gość może zachowywać się jak cham dając do zrozumienia swojemu rozmówcy że jest głupi? Ja bym takiego gościa wyrzucił z domu...


RappaR napisał/a:
Cytat:

Albo poprostu coś przeoczyła? Może nie jest taka nieomylna jak Ty.

Coś w znaczeniu post? Bo z jej odpowiedzi wynika, że jedyne czego nie przeoczyła to mojego nicku. To tak jakby oglądając Code Geass przeoczyć, że Lelouch ma Geassa - przeoczyła praktycznie cały post, a nie jakieś zdanie. Według mnie po prostu go nie czytała.
Cytat:
Czyli gość może zachowywać się jak cham dając do zrozumienia swojemu rozmówcy że jest głupi? Ja bym takiego gościa wyrzucił z domu...

Tu z kolei możemy zapytać czy rozmówca może się zachowywać jak ignorant, wogóle nie odnosząc się do wypowiedzi przedmówcy, czy jak wolisz gościa bądx chama. Jak dla mnie to jest dziwna sytuacja - napisałem tak, ktoś mi wmawia, że to jednak było nie i ostatecznie reszta go broni pisząc, że jest niesprawiedliwie "ofiarą". Co mu miałem odpisać? Tak mylę się, jednak w moim poście jest nie i go poprawić w ten sposób?
Cytat:

Dla mnie nie jest to takie ważne...

Kocham hipokrytyzm. Nie żebym w jakikolwiek sposób to się odnosiło do Ciebie. Ot, luźno rzucona uwaga.
Cytat:
Pogwałciła. Zanim wdasz się w kimś w rozmowę, najpierw poznaj jego płeć, jest to informacja ogólno dostępna, lub używaj form pogwałcił/a.

Przepraszam, nick wydawał mi się rodzaju męskiego.
Taka luźno wtrącona uwaga - nie uważasz, że zanim wdasz się z kimś w rozmowę, najpierw poznaj jego nick/imię?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2008, 21:06   

Poszła PMka do Tymka88 w związku z ogłoszeniem http://forum.tanuki.pl/tematy36/4192.htm#164635

Cytat:
Witam

Bardzo mi przykro, ale z uwagi na prowadzoną przez Tanuki.pl współpracę z polskimi wydawcami mangi i anime, nie zezwalamy na reklamę i promocję na łamch Tanuki.pl (także na Forum) stron, zawierających materiały sprzeczne z polskim prawem autorskim. Zamieszczone przez Ciebie ogłoszenie o wyborach Mistera i Miss Anime 2008 zawierało linki na forum Naraku no Hana, na którym niestety tego rodzaju materiały się znajdują. Z tego względu, temat został usunięty.

pozdrawiam - Teukros
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-11-2008, 22:40   

Cytat:
Od: Altruista
Do: IKa
Wysłany: Dzisiaj o 22:10
Temat: Droba Uwaga Cytuj wiadomość
Luz zielona wiedzmo i przymruż zielone oczko do tego co się tam wypisuje.
Nie wiem czym się przejołaś, albo czego się obawiasz, bo zaznaczyłaś swoją obecność, twój wpis choć informacyjny był nie potrzebny, nie wszyscy z młodzieży to gówniarze którzy się nie umieją zachować, zauważ że tam ludzie się dobrze bawią, choć w dość dziwny sposób.
Więc luz nie strasz 18/20 latków ;-), choć rozumiem twoje intencje dbania o porządek to jest dla mnie dość zrozumiałe, ale póki jest tak zwana zabawa z przymrużeniem oka, to bym był spokojny.

p.s mam nadzieje ze odczytasz moje byki ;-)


Cytat:
Od: IKa (a raczej Ave)
Do: Altruista
Wysłany: Dzisiaj o 22:35
Temat: Re: Droba Uwaga
Witam,

Dopóki jest to zabawa z przymrużeniem oka, jestem całkowicie spokojna. Jednak ten fragment:
Cytat:
Dopuszczalne są wszelkie ataki na te osoby (irytowanie, łapanie za słówka, wytykanie merytorycznie błędów, pojedynki, czy ataki w formie literackiej ;-))

Niezależnie od tego, jak bardzo z przymrużeniem oka jest to pisane, tego rodzaju propozycje są niestosowne i zastrzeżenie, że niedopuszczalne są bluzgi i obrażanie rodziny, nic tu nie pomaga (to już wprost łamałoby regulamin). Wszelkie czepianie się użytkowników - podkreślam, czepianie, nie normalna dyskusja - poza Multiświatem zostanie przez moderatorów uznane za trollowanie i spam, i odpowiednio do tego potraktowane. Zdaję sobie sprawę, że pod tym względem na różnych forach mogą panować różne zasady, dlatego uznałam, że sprawę należy wyjaśnić, zanim zacznie wymykać się spod kontroli.

IKa
Moderator Tanuki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-11-2008, 22:59   

Cytat:
Od: Altruista
Do: IKa
Wysłany: Dzisiaj o 22:57
Temat: Kobiety.... Cytuj wiadomość
A więc o to chodziło, to trza było w prost do mnie napisać a nie odnosić się do ogółu ;-).
Oboje wiemy że jest to fragment jak najbardziej z przymrużeniem oka i nikt tego serio nie potraktuje.
Nawet specjalnie zaznaczyłem że nie chodzi o bluzgi i napisałem jeszcze ten fragment w formie głupawej .
Irytowanie kogoś nie jest złe, tu się nieraz ludzie irytują na jakiś wybrany fragment bo im się nie podoba, co innego jak ma to formę uwłaczania komuś - zaznaczyłem ze tego nie chce.
Łapania za słówka zauważylem że jest tutaj dopuszczalne, ludzie tutaj nieraz podkreślają komuś jego błędy ortograficzne.
Wytykanie błędów w sposób merytoryczny jest tutaj na porządku dziennym, nie tylko ty się tym zajmujesz.
Pojedynki chyba nie muszę tłumaczyć widzisz sama jak się tłuką.
Ataki w formie literackiej - mają miejsca w pracach literackich - wymyślane czegoś w swoich pracach.
Zapewne jest złe określanie celów co zrobiłem ale chodziło o wymyśloną woje ze wszystkimi.

Nie jestem żadnym ignorantem, ale odpowiadam za ten fragment, jeśli zielonooka wiedżma chce mi dać warninga nie widzę przeszkód.
Choć uważam że forma tego mojego tekstu nie jest do końca zła, bo można go podciągnąć pod łamanie regulaminu ale można go i nie podciągać;-).
A musiał być jakis początek, ale sami zainteresowani są zadowoleni ;-).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 13:16   

kic napisał/a:
Wybacz proszę, że zwracam się bezpośrednio do Ciebie, a nie do moderatorów, ale jakoś nie mogę powstrzymać się od myśli, że istnieje jakieś niezdrowe stosunki wśród nich.
Problem dotyczy użytkownika "Zegarmistrza", który łamie kilka praw konstytucji i w związku z tym nalegam by został skarcony ostrzeżeniem. Aby nie być gołosłownym:
I.
Avellana napisał/a:
5. Uwagi lub elementy graficzne, które mogą się komuś wydać dyskryminujące lub obraźliwe, są w najoczywistszy sposób niedopuszczalne. Pamiętajmy o tym, że nawet pisanie o pewnych sprawach ironiczne lub "w cudzysłowie" może być przez kogoś źle odebrane. Dlatego tematy uznane za nazbyt kontrowersyjne mogą być zamykane, bez wnikania w "prawdziwe intencje" ich autora.

Wielokrotnie Zegarmistrz celowo ironizował swoje wypowiedzi podczas opisu mojej grupy. Do momentu, w którym przekroczył wszelkie granice tworząc temat:
http://forum.tanuki.pl/tematy21/4208.htm.

II.
Avellana napisał/a:
12. Forum nie służy do prywatnych kłótni i dyskusji. Takowe będą kasowane w najkrótszym możliwym czasie.

Avellana napisał/a:
13. W nawiązaniu do punktu 12 - powinniśmy szanować cudze poglądy i zainteresowania. Decyzje o kasowaniu tematów podejmują Administratorzy, względnie Moderatorzy. Nie zabierajmy głosu tylko po to, by pokłócić się z innymi użytkownikami.

Jego posty i najnowszy temat są właśnie takimi prowokacjami do kłótni i ośmieszenia mnie oraz osób należących do mojej grupy.

III.
Avellana napisał/a:
14. W tworzeniu nowych tematów wskazany jest umiar. Założenie tematu służy otwarciu dyskusji, nie jednorazowej wypowiedzi w jakiejś sprawie. Nadmiarowe tematy będą kasowane. Tematy powtarzające się będą natychmiast zamykane/kasowane, aby nie powodować bałaganu.

Szyderczy temat również łamie i to postanowienie. Oczywiście, ja też założyłem temat, ale tylko w samoobronie i mam nadzieję, że oba te, "nowe" wątki zostaną usunięte.

4.
Zegarmistrz napisał/a:
Przepraszam, ja chciałem wziąć udział w ankiecie, ale brakuje mi opcji, na którą mógłbym oddać głos. Czy można prosić o dodanie punktu "nie lubię żadnego"?

Wypowiedź Zegarmistrza z pokoju "Obsydianowa Kaplica MAC": http://forum.tanuki.pl/tematy21/4200,120.htm. Po zapoznaniu się z postulatem, postanowiłem go odrzucić i aby nie był to zbędny wpis, chciałem by został usunięty. Jednak nie chciałem narzucać się moderatorom, więc poprosiłem samego Zegarmistrza o usunięcia, ten odmówił argumentując, że posiada zgodę "Mai-chan".
Zgodnie z regulaminem "Multiświata", a dokładnie 3 punktem:
Avalia napisał/a:
Członkowie, mogą poprosić moderatorów o usunięcie niechcianego gościa z ich siedziby.

Chciałbym poprosić bezpośrednio Ciebie jako, że nie mam zaufania do moderatorów, którzy bez niczego wsparli "Zegarmistrza”, abyś zajęła się tą sprawą i usunęła zbyteczny wpis.
Z niecierpliwością oczekuję pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku i sprawiedliwego wyroku w sprawie zuchwałości "Zegarmistrza".
Z poważaniem,
kic


Avellana napisał/a:
Od razu podkreślam jedno: nie chciałabym, żeby moja opinia została potraktowana jak polemika, ponieważ w dyskusje nie zamierzam się wdawać.

Mówiąc w bardzo dużym skrócie: wchodzisz między wroni i obrażasz się, że kraczą, zamiast Cię słuchać. Multiświat, jeden z najstarszych działów forum, rządzi się swoimi prawami, co oczywiście nie oznacza, że wszystko jest w nim dozwolone. Jednak wchodząc, zakładając "organizację" (bo tak jest traktowana grupa) i ogłaszając "program" w takim brzmieniu, w jakim go ogłosiłeś, dałeś bardzo jasny sygnał, że chcesz się bawić. Prawdopodobnie nie wiesz o tym, ale nikt - szczególnie tak znienawidzony przez Ciebie Zegarmistrz - nie traktował tej zabawy poważnie i nie zamierzał Tobie specjalnie dokuczyć. Jeśli takie reguły Ci nie odpowiadają, specjalnie dla Ciebie zażądałam całkowitej nietykalności Twojego wątku. Proszę o uszanowanie tej decyzji i zapowiadam, że nie ma od niej odwołania. Pominę tu z oczywistych przyczyn moją prywatną opinię o całej sprawie, jak również o reakcji na krytykę.

Dalej, odnosząc się do "obraźliwego" tematu. Przeczytałam ankietę i niestety ma ona charakter czysto żartobliwy, w żaden sposób nie uwłaczając ani Tobie, ani Twojej "organizacji". Natomiast założony przez Ciebie "w odpowiedzi" temat, mówiąc wprost, jest zwyczajnie chamski i powinieneś za niego przeprosić forumowiczów, a szczególnie Zegarmistrza. Tego typu zachowania na tym forum nie będą tolerowane. Jeśli nie widzisz różnicy "gatunkowej" między oboma tematami - nic na to nie poradzę, nie podejmuję się uzupełniać Twojej edukacji.

Podobnie skrajnie obraźliwe są Twoje pomówienia dotyczące stronniczości moderacji. Tego również nie zamierzam komentować, powiem tylko, że jeśli nie masz do nich zaufania, to tym bardziej nie powinieneś mieć go do mnie, osoby, która właśnie taką moderację wybrała i która jest z jej działania całkowicie zadowolona.

Odpowiem może za jednym zamachem na zadane w poprzedniej wiadomości pytanie:
Cytat:
Czy osoba z dysfunkcją, taką jaką jest, dysleksja, jest piętnowana na forum i w razie kilku błędów w wpisie jest uznawana jako troll/spamer, a tolerancja na forum jest równa zeru, czy istnieje inna ewentualność takiej kwestii?

Tolerancja dla niechlujnego, niestarannego pisania na tym forum jest bliska zeru. Wbrew pozorom zupełnie inaczej wyglądają posty osoby mającej jakieś problemy z pisaniem (takie jak dysleksja), która mimo to stara się pisać poprawnie i starannie, a inaczej - osoby, która uważa, że za "dyspapierkiem" może schować lenistwo i niechlujstwo. Stawianie spacji, wielkich liter i kropek nie jest zadaniem wymagającym wybitnego heroizmu. Poza tym zarówno większość edytorów tekstu, jak i część przeglądarek (Firefox?) mają moduł sprawdzania pisowni. Reguły dotyczące czytelności i poprawności postów w przyszłości mogą najwyżej ulec zaostrzeniu.

Jak mnie dzisiaj szlag nie trafi...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 15:27   

Altruista napisał/a:
Jeśli można, bo zawszę się boje pisać do kobiet prywatnie ;-).
Wiem że zareagowałaś ze względu na prośbę kica, nam chodziło, nie o to, żeby ludzie nie związani z nami u nas nie pisali, tylko by nie było spamu i ataków personalnych.
Dopuszczamy w tym naszym wirtualnym tworze jakim jest MAC, wszelkich ataków czy jakichś prób dyskredytowania nas, pod warunkiem że to wszystko odnosiłoby się do naszych wymyślonych postaci, a nie tak personalnie.
Ludzie się w jakieś formie z nas nabijają , piszą u nas swoje opowiadania, to jest ok nie uwłacza nam to, bo chcemy żeby coś się działo na forum.
Po twoim ost poście, teraz u nas nikt nie napisze, bo ludzie się będą bali, w sumie sam mam teraz obawy przed pisaniem ;-).

Napisałaś kategorycznie i twardo że od teraz trza być czujnym, ja z racji swojego wieku jestem.
Żeby cię nie męczyć dłużej moimi wynurzeniami, zapytam w prost, czy możemy napisać regułkę w jakieś sobie wyobrażamy pisanie w naszej kaplicy ???.
Ewentualnie jak się zgodzisz, dostaniesz tą regułkę do sprawdzenia.
I na koniec sorki że zawracam głowie kobiecie pracującej, nie miej żalu o długość wiad.

Z poważaniem Altruista(wiecznie młody duchem)


Avellana napisał/a:
Szczerze mówiąc, trzeba się na coś zdecydować. Przyjrzałam się tematowi - nie zobaczyłam ani jednego powodu, dla którego właśnie Zegarmistrzowi i nikomu innemu należałoby zabronić pisania w nim - równie "obraźliwe", w sensie krytyczne albo żartobliwe, były także posty innych użytkowników. W związku z tym uznałam, że jest to jedyne wyjście na utrzymanie tematu "czystego", a przy tym rozwiązujące problemy na przyszłość: skoro teraz Zegarmistrz przekracza w Waszym odczuciu granice, za chwilę może to zacząć robić ktoś inny.

Wydaje mi się, że także i on "atakował" wyłącznie Wasze postaci, natomiast za "zabijanie" Ciebie i kica został przez Marę upomniany dość wyraźnie i o ile widziałam, zastosował się do tego.

Dalsze losy tematu zależą w dużej mierze od Was - Multiświat służy nie tylko do walk i na przykład w Lewitującej Twierdzy od początku jej istnienia żadnych walk nie było, ot - ludzie przychodzili i pisali, gdzie zamierzają mieszkać i co robią. Słowo wyjaśnienia: Twierdza powstała sobie jako miejsce do mieszkania dla części postaci i nigdy nie miała żadnego manifestu programowego, więc po prostu wtopiła się w Multiświat. Jeśli ktoś ogłasza, że zamierza o coś wojować, to trudno się dziwić, że niektórych może korcić, żeby powojować sobie.

Co więcej, sporo teraz zależy od innych, bo nie mogę narzucać niczego użytkownikom. Powiem tak: nawet gdyby moje ostrzeżenie było mniej kategoryczne, zostałoby przez większość odebrane podobnie - że Wy czujecie się dotknięci zachowaniem części "gości", więc w takim razie dobre wychowanie wymagałoby wyniesienia się z imprezy do innych tematów. Starszych użytkowników ja raczej nie mogę przestraszyć - za długo jesteśmy na jednym forum. To nie znaczy, że nie potraktują mnie poważnie, ale nie jestem groźną siłą z zaświatów, tylko dość realnie istniejącą osobą.

Oczywiście macie wszelkie prawa ustalić dokładne reguły tego, kto może u Was postować: szczerze mówiąc, dokładnie tak jest w tematach "questowych", dla których obowiązują zasady ustalone przez założyciela questa. Nie mogą być to zasady sprzeczne z regulaminem oraz zasadami Multiświata - w sensie, na przykład, nie możecie ustalić, że będziecie szczegółowo opisywać tortury na niewiernych (wiem, że nie zamierzacie - to tylko przykład). Możecie natomiast ustalić, że w temacie piszą tylko członkowie MAC i osoby przez nich zaproszone, bo do tego w Multiświecie macie prawo, względnie że przed "dołączeniem" do tematu/questa potrzebna jest zgoda. Tak właśnie działają tematy questowe, przy czym każdy temat questowy ma zwykle odpowiadający mu temat "komentarze", ogólnie otwarty i służący ustalaniu szczegółów. To, co piszecie, na razie nie jest typowym questem, więc w sumie od Was zależy, jak to potraktujecie i poprowadzicie.

Czyżbym nastraszyła kicusia? I patrzcie, patrzcie - on UMIE pisać czytelnie!!!

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 21:21   

Ciąg dalszy...

Altruista napisał/a:
Zaszło duże nieporozumienie, ja do zegarmistrza nic nie mam, on może sobie śmiało pisać co chce u nas, uznałem tylko że raz rzucił spamem, może się pogubiłem z tym ale chciałem być solidarny z kolegą.
W MAC w ogóle nie było jeszcze żadnego ataku personalnego, każdy pisze łagodnie w ramach swoich własnych możliwości.
Zle mnie odebrałaś, chciałem tylko hipotetycznie przedstawić czego chcemy uniknąć, gdy ci pisałem o atakach personalnych.
Każdy może u nas pisać, nie chcemy nikomu niczego bronić, czy przyjemności pisana odbierać, bo niby jakim prawem ???? uważam że wszystko jest w porządku.

MAC ma stanowić idealnie przeciwieństwo ANTWPIU, ludzie mogą sobie spokojnie nas atakować za wymyślone ideały i kwestie które poruszaliśmy.
My nie czujemy się niczym dotknięci uwierz mi, cała ta sprawa z zegarmistrzem to jedyny wyjątek, może to był błąd, jeszcze raz powtarzam że nikt nam nie uwłaczył nawet zegarmistrz.
Między MAC a ANtywipem ma się toczyć jakaś wirtualna walka, opierająca się na regulaminie multiświata.

Na koniec mała prywata, kic mi się przyznał ze wysłał do ciebie niby moją skargę za ostrzeżenie z powodu stylistyki.
Matko boska nigdy nie było moim zamiarem, wysyłać takiej wiad do ciebie.
Wiem że mnie zlinczowałaś za to ;-).
Jako że jestem nowy na forum, nie wiedziałem o co chodzi z tym ostrzeżeniem i za co je dostałem, chciałem porozmawiać o tym z osobą co mi je dała i wszystko już wyjaśniłem. Jak kić mi się przyznał ze bez mojej wiedzmy wysłał do ciebie appelecje o tolerancji to spadłem z krzesła.
Ja go o to nie obwiniam, bo byłem wtedy zły i mnie jakoś opatrznie odebrał.
Chciał pomóc, a wyszło dla mojej osoby nie za ciekawie, choć teraz widzę przynajmniej jak mnie odbierasz czy postrzegasz;-).
Ja nie mam żadnych już pretensji o to ostrzeżenie to wasze forum wasze zasady, ja se tylko tu myszkuję.

Akceptuje to co mnie tu spotyka, nie zasłaniam się papierkami, facet jestem nie baba ;-), nie uwłaczając babom of course.
Jestem dość chaotyczny, ale naprawdę nie chce żeby komuś oczy pękły jak mnie czyta;p.


Avellana napisał/a:
Obawiam się, że nie bardzo mogę mediować w sporach tego rodzaju między użytkownikami. Zainterweniowałam w jedyny rozsądny sposób (zakaz pisania dla tylko jednej osoby byłby dziwny i generalnie dość kontrowersyjny - do tej pory nie stosowaliśmy czegoś takiego), uciszając całą burzę. Tak jak pisałam wcześniej, teraz od Was zależy, czy i jakie kontakty nawiążecie z innymi postaciami/organizacjami Multiświata, na to już wpływu mieć nie mogę, bo nie mogę dyktować, co i kto powinien pisać.

Jeśli chodzi natomiast o odpowiedź kicowi, to pisząc ją, nie miałam nawet pewności, że chodzi o Ciebie. Faktycznie, co podtrzymuję, na tym akurat forum użytkownicy (tak, to nie jest wymóg odgórny) na ogół przywiązują sporą wagę do poprawności pisowni - a co za tym idzie, skarżą się na osoby, które jej nie przestrzegają. Tak jak pisałam kicowi - nie znaczy to, że post z jakąś literówką czy nawet kilkoma błędami ortograficznymi jest skreślany razem z właścicielem. Ale naprawdę widać wyraźnie, kiedy dana osoba stara się pisać w sposób przejrzysty (tak jak Twoje oba priwy do mnie), a kiedy się spieszy i nie zwraca na to większej uwagi. To pierwsze jest zawsze tolerowane, to drugie - zwykle odbierane jako lekceważenie innych użytkowników. Argumentacja, że jest się dyslektykiem albo niezależnym facetem (nie uwłaczając facetom), niestety nie ma tu nic do rzeczy - całkiem prawdziwą dysleksję ma także na przykład Zegarmistrz, co nie przeszkadza mu pisać całkiem niezłych postów (a w życiu prywatnym pracować jako dziennikarz).


kic napisał/a:
Rozumiem, że nie chcesz wdawać się w polemikę i uszanuję Twoje zdanie, ale chyba nie odmówisz mi bronienia się przed Twoją krytykę, którą choć szanuję, nie zgadzam się z nią.

Dołączając do szerokiego "Multiświatu" nie byłem do końca co mnie tam może czyhać. Jak zabawa zaczęła się "rozkręcać", nie było w takcie uciekanie od niej. Już po kilku wpisach, spodobało mi się to i postanowiłem kontynuować dobrą zabawą. Były czasami utarczki z innymi, jakieś potknięcia, czy inne wypominanie błędów, ale nie przeszkadzało nam to, bo nie było sensu się kłócić. Jednak ostatnie działania "Zegarmistrza" odbiły się negatywnie na nas. Rozumiejąc prawo "Multiświata", podchodziłem na to z odpowiednią rezerwą. Jednak gdy doszło do dzisiejszego incydentu, postanowiłem zareagować. Samym zapalnikiem był wpis "Zegarmistrz", który nalegał dodanie jeszcze jednej możliwości w ankiecie. Nie byłoby nic w tym złego, ale naturalnie odbiegało to od toczących się zdarzeń, dlatego wytłumaczyłem mu w PW, wraz z prośbą o usunięcie zbędnego wątku, który można byłoby poruszyć na PW (tak jak radzi "konstytucja"). Jednak odmówił mi, argumentując, że posiada zgodę moderatora. W takim razie zwróciłem się do Ciebie, bo skoro moderator odmówił możliwości, jaka została zapewniona każdemu pokoju dla grupy, to do kogo miałem się zwrócić?
Zgodnie z 5 i 14 punktem "konstytucji", powinno ograniczać się, w zakładaniu nowych tematów. Bądźmy poważni, ankieta "Zegarmistrza" żartobliwa, czy nie, naśmiewała się z naszej ankiety, a do tego jeszcze, był zbytecznym wątkiem w "Multiświecie", co tylko zostało dowiedzione, przez jego zamknięcie. Skoro on mógł założyć taki temat, to i ja pozwoliłem sobie na odrobinę prowokacji. Bo jak mam się powstrzymać przed krytyką tematu ewidentnie łamiącego regulamin. Jednak to moja ankieta została potraktowana jako chamstwo, a jego jako żart. Cała ta sytuacja jest chyba niesmacznym żartem. Z Twojej strony, nie widzę opinii, ale odgórną ocenę mojej działalności. Do tego również zwieńczoną cyniczną uwagą.
Wybacz proszę moją szczerość. Nigdy nie lubiłem ukrywać swoich poglądów w szczególności dotyczącej władzy. Jednak kiedy widzę sytuację, w której powstaje całkowicie bezsensowny temat, a w ciągu paru minut moderator mu przytakuję, to jednak musi być coś nie tak. Nie należę do administracji, co nie znaczy, że mam stępiony zmysł percepcji. Przykro mi, że moja krytyczna odbierana jest za obrazę, ale nie jest ona wyssana z palca.
Na koniec dodam jeszcze, że nie poczuwam się do odpowiedzialności. Inaczej. Czuję, że to ja jestem ofiarą tego zamieszania. Korzystam tylko z prawa, które inni również posiadają i nie widzę nic gorszącego w tym. Ironia, ironii nie równa, a od gustu wszystko zależy. Szanując Twoje zdanie, że polemika jest Ci zbędna, podkreślę raz jeszcze, iż zrobiłem to w samoobronie, gdyż nie mogę być sądzony, bez prawa obrony.


Avellana napisał/a:
Wydaje mi się, że post Zegarmistrza był zdecydowanie zbyt "drobny", żeby istniała konieczność usuwania go - wystarczyło nie zastosować się do jego prośby. Zapis o usuwaniu postów bierze się z questów, w których kolejne osoby piszą kontynuacje wydarzeń. Zdarza się wtedy (chociaż rzadko), że ktoś złośliwie napisze post kontynuujący wydarzenia w taki sposób, żeby zepsuć innym zabawę, albo (celowo lub nie) rozwiąże coś, co miało zostać rozwiązane później (zwykle osoby piszące w queście umawiają się z grubsza co do prowadzonej fabuły). Raczej nie ma on zastosowania w takich przypadkach, ponieważ sam w sobie nie "psuł" w żaden sposób wydarzeń, zawierał raczej komentarz... Dlatego też moderacja nie znalazła podstaw do interweniowania.

Punkt o zakładaniu tematów także w zamyśle odnosi się do czegoś zupełnie innego. Generalnie, jak widać choćby po tematach w dziale "Użytkownicy" albo "Off-topic" nie narzucamy niczego - jeśli kogoś bawi dopisywanie słówek do "Skojarzeń", to proszę bardzo, kiedyś funkcjonował całkiem żywo temat o ulubionych daniach. Chodzi raczej o przypadek kiedy osoba rejestruje się na forum i zakłada - na przykład - 20 tematów o różnych seriach anime, w każdym pisząc "Moim zdaniem to fajny tytuł, a wy co sądzicie" (przykład prawie autentyczny), albo zamiast założyć temat o ulubionej potrawie zakłada temat o ulubionej zupie, ulubionym kotlecie, ulubionej sałatce i ulubionym deserze. Chodzi tylko o niemnożenie bytów ponad potrzebę. W Multiświecie w ogóle nie istnieje coś takiego jak "zbyteczne tematy" - on powstał dokładnie po to, żeby skanalizować twórczość tak radosną, że zaśmiecałaby nawet Off-topic.

Że ankieta co nieco naśmiewała się z Was - tak, ale czyniła to w sposób niebezpośredni i bardzo niewinny. Gdyby pytanie brzmiało - załóżmy - "Kto z członków MAC jest największym idiotą" - wtedy oczywiście miałbyś wszelkie podstawy do oburzenia i możesz mieć pewność, że moderacja zareagowałaby natychmiast. Natomiast Twój temat był nie tylko przeprowadzonym wprost atakiem na bardzo konkretnego i nazwanego użytkownika, ale jeszcze zawierał bezpośrednią sugestię, że - po pierwsze - osoba ta ma jakieś tajemnicze "układy z władzą", a co więcej - że władza jest całkowicie nieodpowiedzialna i nieobiektywna. To zaś zarzuty bardzo, ale to bardzo poważne i nie dotyczą już samego Zegarmistrza, ale całej redakcji. Oczywiście, jak widać, obie ankiety zostały przez użytkowników potraktowane na luzie i z humorem - co nie zmienia faktu, że bardzo łatwo mogło się to przerodzić w coś bardzo paskudnego.

Z mojej oceny sytuacji wynika, że nikt z moderacji nie przekroczył ani nie nadużył swoich uprawnień. Mai_chan miała prawo wypowiedzieć się w temacie Zega - jest moderatorką, ale jest też użytkowniczką forum, a jej post dotyczył Zega, a nie tego, że z Wami jest coś nie tak. Nie umiem i nikt z moderacji nie umie przewidzieć sytuacji, w jakich ktoś może poczuć się dotknięty czyimiś słowami - z przeprowadzonego przeze mnie wywiadu w tej sprawie wynika, że wszystkie osoby piszące w tematach w Multiświecie traktowały całe zamieszanie jak zabawę i przypuszczały, że Wy także w ten sposób je traktujecie. Przykro mi, że czujesz się ofiarą nieszczęśliwego zbiegu wypadków, jednak wydaje mi się, że w tym przypadku jest to Twoja czysto subiektywna opinia, do której jako jednostka masz rzecz jasna prawo, ale którą kolektyw niekoniecznie musi podzielać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2008, 19:58   

o..k..

Altruista napisał/a:
Temat: Klops
Ze względu na zamieszanie które powstało przez te ankiety, chce powiedzieć, że nie jesteś żadną osobą przez nas niepożądaną.
Możesz u nas śmiało pisać, cenimy twoje poczucie humoru.
w ogóle wszyscy mogą u nas pisać, tylko że się namieszało, i nie wiemy jak to odkręcić.
Prośbę mam tylko, byś nie myślał że coś o tobie złego myślimy, pokopało się po prostu wszystko.
Sorki za zawracanie ci głowy, pozdrawiam

Biorąc pod uwagę że:
a) wysłał to Altruista, nie kic (a już wiemy że panowie w kwestii poglądów na zabawę się różnią)
b) nie ma otwartego zaproszenia na forum
raczej pozostaje mi to zignorować.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-12-2008, 21:13   

Cytat:
Od: Norrc
Do: IKa
Wysłany: Dzisiaj o 20:53
Temat: Wycinanie postów Cytuj wiadomość
Chciałem zapytać, czy moderacja mogłaby zostawiać swój "ślad" po wycięciu posta? A już spełnieniem marzeń będzie, jeśli poprze to jakimś argumentem.


Cytat:
Witam,

Po pierwsze posty zarówno Twój jak też i Ysengrinna zostały usunięte na mocy Regulaminu Multiświata, Punkt V. Postacie mówiącego:
Cytat:
W temacie "Portrety" zabrania się umieszczania wszelkich postów w których nie ma zawartych kart postaci; nie jest to temat do komentowania czyichś "bohaterów" - każdy taki przypadek będzie karany ostrzeżeniem.
.
Po drugie Moderacja nad wyraz uprzejmie informuje, że Moderator, który usuwa dany post, zawsze zostawia ślad po przeprowadzonym działaniu. Zdarza się także, że musi po usunięciu danej wiadomości pilnie coś załatwić w świecie realnym i wiadomości nie zdąży natychmiast umieścić, co robi w terminie późniejszym.

Wszelkie dalsze zastrzeżenia co do jakości moderowania Forum Tanuki.pl proszę zgłaszać do Administracji.

Pozdrawiam
IKa
Moderator Tanuki.pl


wr.
Cytat:
Od: Norrc
Do: IKa
Wysłany: Dzisiaj o 21:15
Temat: Re: Wycinanie postów Cytuj wiadomość
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Ależ ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do moderowania forum. A powody, dla których post został usunięty, są dość jasne, i nawet mi do głowy nie przyszło, aby się wykłócać w tej materii. Jedynie brak tego "śladu" mnie zaniepokoił. Może przywykłem do tego, że posty moje nie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Potrafię zrozumieć również wypadki losowe, ale skąd miałem wiedzieć, iż nie jest to "zmiana systemu wycinania postów", co by zresztą bardzo mnie zasmuciło.

Pozdrawiający całą redakcję, administrację oraz moderację,
Norrc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-12-2008, 22:43   

Cytat z rozmowy z RGV-55 na ircu:

Witam. Mam takie male pytanie... Mozna miec gify jako awatary?
Na forum?
Nieanimowane
Czyli takie sa dozwolone:
http://forum.tanuki.pl/images/avatars/248176709494bcf0e28385.gif
Tak
aha... TY i do zobaczanie...
Raczej nikt nie powinien mięć czegoś przeciwko, animacja jest prawie niezauważalna
Proszę

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2008, 17:19   

Prośba do ocalałej moderacji: temat kica (ten zUy) okichać. Bardzo go chyba boli, że nie doczekał się bezpośredniej reakcji, skoro zażądał opinii administracji forum... Opinie dostał, a dalej należy kontynuować okichiwanie i obserwację.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-12-2008, 17:49   

Mou, teraz mi piszesz jak go naukowo "strollowałem" i odesłałem do tysiącstronicowej książki z podstaw psychologii? XD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-12-2008, 17:54   

Nie kasuj posta!!!
Jest GENIALNY!!!!
<bow>
Jemoctwo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2008, 17:56   

Faktycznie wspaniały. ;)
Jestem ciekaw reakcji Kica i spółki. ]:->

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group