FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-04-2010, 11:52   

Otrzymałam dziś PMkę od Altruisty.
Cytat:
Od: Altruista
Do: IKa
Wysłany: Dzisiaj o 1:18
Temat: Zmiany na forum Cytuj wiadomość
Witam

Jako osoba aktywnie uczestnicząca w rozgrywkach „Multiświata” chciałbym wyrazić swój niepokój z powodu ostatnich zmian administracyjnych jakie zaszły na tej platformie.

W wyniku owych zmian obowiązki moderatora „Multiświata” pełni użytkownik Ysengrinn. W wcześniejszej swojej karierze użytkownik ten uczestnicząc w rozgrywkach „Multiświata” wykazywał się regularnie postawą agresywną wobec innych uczestników zabawy, a co dużo ważniejsze w tym przypadku przejawiał też tendencję do wyjątkowo autorytarnego oceniania wszelakich zdarzeń zachodzących w rozgrywce, bez uwzględnia racji i argumentów drugiej strony. Sprawia to, że mimo najlepszych chęci powątpiewam mocno w jego zdolność do uczciwego i sprawiedliwego prowadzenia rozgrywki, bez faworyzowania danych stanowisk czy stron.

Jest to zmiana tym bardziej dotkliwa, że dotychczas pełnie odpowiedzialności za te obowiązki miała moderator Serika, która wykazywała się dokładnie przeciwną postawą, co pozwalało jej na sprawowanie swojej funkcji w sposób zadowalający wszystkie stronnictwa i nie zostawiający miejsca na żadne podejrzenia o brak obiektywności w swojej pracy. O ile fakt, że ostatnio doszło do licznych zmian personalnych na forum sprawia, że konieczne są zmiany i przetasowania, o tyle, moim zdaniem, dla dobra forum należy pilnować, aby zminimalizować ryzyka zaistnienia spadku jakościowego.. Pozostawienie pełni tych obowiązków przy Serice, która jako moderator wykazywała się zawsze imponującą umiejętnością pogodzenia różnych stron konfliktu w sytuacji gdy aktywność „Multiświata” jest niska pozwoliłoby na zachowanie spokoju przez dużą część uczestników rozgrywek „Multiświata”, których niepokoić może, tak jak mnie, możliwość spotkania się z oceną moderatora o podważalnej obiektywności, którą to w moim odczuciu reprezentuje Ysengrinn.

O ile zdaje sobie sprawę, że polityka kadrowa Tanuki jest sprawą wewnętrzną forum i nie istnieje żaden obowiązek dla moderacji do brania pod uwagę przy planowaniu tej polityki czynników innych niż wewnętrznie uznanych za istotne, o tyle ciągle pragnę wyrazić swój niepokój, mając też nadzieje, że jego przyczyny zostaną choć rozważone.

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 04-04-2010, 12:07   

Trochę go rozumiem, ale przecież Ysen dostał moda tymczasowo, tylko po to, aby zrobić porządek z Portretami i nie ma zamiaru bawić się w ostowanie czy pilnowanie porządku? (czy się mylę?)

Swoją drogą, może warto założyć na forum temat z ogłoszeniami parafialnymi, gdzie informowałoby się użytkowników o wszelkich zmianach personalnych (kto za co odpowiada itp.) i podobnych (np. naborach na różne stanowiska). Taka tablica ogłoszeń, gdzie nawet niekoniecznie użyszkodnicy mieliby możliwość pisania postów. Bo ja jestem w stanie zrozumieć zdziwienie ludzi, gdy nagle ktoś zmienia kolor nicka. Niby nie powinno ich to obchodzić, ale jak widać w przypadku Multiświata, ma to jednak czasem znaczenie. To tylko luźna propozycja, do przemyślenia. :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-04-2010, 12:16   

moshi moshi napisał/a:
Trochę go rozumiem, ale przecież Ysen dostał moda tymczasowo, tylko po to, aby zrobić porządek z Portretami i nie ma zamiaru bawić się w ostowanie czy pilnowanie porządku? (czy się mylę?)

Owszem. Zresztą, sam to podkreślał.

Lęki związane z działalnością Ysena są IMHO bardzo przesadzone. Skoro jednak już piszą PWki, to w odpowiedzi warto podkreślić, że Ysengrinn dostał komptencje moderatorskie tymczasowo i w celu rozwiązania pewnego problemu (nieporządek w tematach dot. postaci i NPCów). Z czym poradził sobie doskonale.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 04-04-2010, 12:36   

Velg napisał/a:
...że Ysengrinn dostał komptencje moderatorskie tymczasowo i w celu rozwiązania pewnego problemu (nieporządek w tematach dot. postaci i NPCów).

Ano właśnie, tego niestety nikt nie napisał wyraźnie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-04-2010, 12:39   

To jak wrócę, to poinformuję Alta via PM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 04-04-2010, 14:24   

Ja już rozmawiałam o tym z Ysenem, natomiast ponieważ wiele osób jego kandydaturę poparło publicznie, wydaje mi się że powinnam to napisać również publicznie.

Owszem, jak najbardziej powinniście poinformować, że coś się na forum zmienia i jest to Wasz obowiązek wobec użytkowników. Dodatkowo wydaje mi się, że powinniście również o tego typu zmianach poinformować MNIE. Bo o tym, że Ysen dostał wyspecjalizowanego moda na Multiświat dowiedziałam się metodą zauważenia, że robi porządki. Nikt do mnie nie przyszedł ani z pytaniem, czy nie mam nic przeciwko (nie miałabym), ani nawet z informacją. Nie ukrywam, że odebrałam to jako coś naprawdę bardzo przykrego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-04-2010, 14:53   

W takim razie ja bardzo przepraszam za wtrącenie się, byłam pewna, że była to sprawa uzgodniona w jakiś sposób...

W takim wypadku zasadnym byłoby uzgodnienie Pmki zwrotnej, którą wysłałby oficjalnie Admin jako odpowiedź... Nie ja ani nikt z Moderacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-04-2010, 16:04   

Serika napisał/a:
Ja już rozmawiałam o tym z Ysenem, natomiast ponieważ wiele osób jego kandydaturę poparło publicznie, wydaje mi się że powinnam to napisać również publicznie.

Well, ja choćby poparłem ysenową propozycję zrobienia porządków dlatego, że autentycznie uważałem to za lepsze dla Multiświata. Z tym, że traktowałem to jako wstępne sondowanie opinii (czy nikt nie ma nic przeciwko) i że zostanie to z Tobą uzgodnione przez Ysena.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 04-04-2010, 16:13   

Serika, nie sądzę żeby ktokolwiek chciał cię urazić. Zwyczajnie padła komunikacja. Poparcie Ysena było rzeczą naturalną, zdziwiłabym się gdyby ktoś z redakcji czy moderacji miał coś przeciwko. Przy czym ja byłam przekonana, że on sam cię poinformował wcześniej (pewnie jak większość). Przykro mi, że wyszło jak wyszło.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 04-04-2010, 22:11   

Nie twierdzę od razu, że ktoś chciał mnie urazić. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że komunikacja faktycznie BARDZO padła - a to jest niestety sprawa szalenie istotna w sytuacji, gdy trzeba koordynować zespół ludzi :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-04-2010, 12:12   

Dla odmiany do mnie napisał Repli:

Cytat:
Od: RepliForce
Do: moshi_moshi
Wysłany: Dzisiaj o 2:29
Temat: I have one question...

Dlaczegóż to Ysengrinn został moderatorem Multiświata? Z tego co wiem, mogę się domagać jakiegoś wyjaśnienia.

Osobiście już zdążył się przyczepić do mojej klasy "Pustelnicy" wiec coś mi się wydaje, że takich ataków będzie więcej.


Żeby było zabawniej, Ysen podkreślił w tej PMce do Repliego, że pisze jako zwykły użytkownik. Cóż, czytanie ze zrozumieniem boli. Już mu odpisałam co i jak, i mam nadzieję, że nie będzie się dalej rzucał.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-04-2010, 12:22   

Wklejaj też swoje odpowiedzi.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-04-2010, 12:48   

Ups, zapomniałam. Proszę.

Cytat:
Od: moshi_moshi
Do: RepliForce
Wysłany: Dzisiaj o 12:03
Temat: Re: I have one question...

Witam

Owszem, nie widzę przeciwwskazań, żeby GRZECZNIE zapytać... Ale do rzeczy. Ysengrinn dostał moda na Multiświat tymczasowo, aby uporządkować tematy, głównie chodziło o Portrety. Mimo iż dostał moda, nie ma uprawnień do wystawiania ostów i oficjalnych upomnień, od tego jest Serika. Jeżeli między tobą a nim, wywiązała się jakaś dyskusja dotycząca postaci i Ysen nie napisał wprost i wyraźnie, że wyraża swoje zdanie jako moderator, to należy traktować jego spostrzeżenia jak każdego innego użytkownika. Jednocześnie podkreślam, że "polityka kadrowa" Tanuki jest sprawą wewnętrzną Redakcji, Administracji i Moderacji. Oczywiście jeżeli dotrą do nas sygnały ze strony użytkowników, że ktoś nadużywa swojego stanowiska, zostaną one wzięte pod uwagę. Ale póki co, Ysengrinn sprawnie działa w Multiświecie i nie wtrąca się (jako moderator) w przebieg poszczególnych questów. Jeżeli faktycznie dawał ci jakieś upomnienia jako mod (w sensie, napisał, że jego uwagi powinieneś traktować jako odmoderatorskie) to proszę mi dać znać, najlepiej z dokładnym cytatem.

Pozdrawiam
moshi_moshi

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-04-2010, 13:17   

Cytat:
W takim razie ja bardzo przepraszam za wtrącenie się, byłam pewna, że była to sprawa uzgodniona w jakiś sposób...


Nie była i bardzo przepraszam wszystkie zainteresowane strony za robienie kosmicznego zamieszania. Przepraszam zwłaszcza Serikę, którą potraktowałem po świńsku, nawet się nad tym nie zastanawiając oraz tych wszystkich, którzy z góry przyjęli, że była ona o wszystkim poinformowana.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-04-2010, 14:09   

Cóż, ja przyznaję, że za PMkę Repliego jestem odpowiedzialna ja. Napisał ją do mnie akurat chwilę po tym, jak się zorientowałam (szczerze mówiąc minął się o włos od tego, żebym o całej sprawie dowiedziała się od Repliego) i byłam w tym momencie akurat na etapie rozważania, czy pirzgnąć moderację Multiświata w cholerę od razu, czy jednak poczekać na jakieś wyjaśnienia.

Mam nadzieję, że nikogo nie dziwi, że odpisałam mu, że owszem, jak najbardziej należą się użytkownikom wyjaśnienia i proponuję zwrócić się po nie do pozostałych modów, bo ja nie jestem w stanie mu ich udzielić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group