FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-04-2010, 16:19   

Okej, ponieważ po raz kolejny padło pytanie ze strony użytkowniów o jakieś symboliczne zaznaczenie żałoby narodowej, warto by było opracować jakieś wspólne stanowisko. Robimy cokolwiek, czy uznajemy, że to indywidualna sprawa każdego?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 16:28   

IMHO, akurat Tanuk nie jest najlepszym miejscem na ogłaszanie żałoby... Nie widzę żałoby na stronach o podobnej tematyce. Oczywiście, możemy wrzucić newsa dot. tego, że Tanuk włącza się w żałobę narodową... Ale w sumie, nie sądzę, aby takie działanie było sensowne.

Oczywiście, jeśli potrzebna nam jest przerwa techniczna / anything else, zawsze możemy upiec dwie pieczęcie na jednym ogniu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 16:33   

Ja generalnie jestem przeciw - nie uważam, żeby Tanuk był odpowiednim miejscem na eksponowanie żałoby - chyba że wymaga tego od nas, jako od czasopisma, prawo - ale na tym, to się już nie znam.

I pozwolę sobie przeprosić Redakcję za nieporozumienie spowodowane moim postem - będę teraz bardziej uważać jak może zostać odebrane to co piszę.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-04-2010, 16:49   

Gdyby nie było problematycznym wstawienie jakiegoś subtelnego elementu oznaczającego żałobę albo np. zmienienie layoutu na czarno biały - to byłoby fajnie. Nie jest to jednak coś, o co walczyłbym jak o niepodległość.
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-04-2010, 16:59   

Zmiana całego laya odpada z przyczyn technicznych, jakiś dodatkowy element pewnie mógłby być, ale o to trzeba by dokładnie pytać Gonika, Cracka i Tilka. Ja nie mam nic przeciwko jakiejś subtelnej formie zaznaczenia żałoby, absolutnie żadnej pokazówki w stylu innych poratli czy telewizji. Przerwa techniczna też zupełnie mi nie przeszkadza. Natomiast jeżeli te formy są nie do przyjęcia przez redakcję, jestem za napisaniem informacji na forum, co, jak i dlaczego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 11-04-2010, 17:11   

Ze stron, które znam, jedynie Mirriel - zmieniło lay na czarno-szary i dodało małą flagę ze wstążeczką przy logo wygląda to tak: http://forum.mirriel.net/index.php

Mała flaga ze wstążeczką jest subtelna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2010, 17:12   

Nie uważam, żeby to było absolutnie konieczne, ale jeśli redakcja zagłosuje za jakimś subtelnym zaznaczeniem żałoby na stronie, nie widzę problemu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-04-2010, 17:14   

Manipulowania z layoutem zupełnie nie widzę - wyglądałoby to albo głupio, albo śmiesznie, a nie o to przecież chodzi. Jak najbardziej natomiast popieram pomysł, by napisać jakieś kondolencje i zamieścić na stronie.

Czasowe zawieszenie działalności... W sumie można, przynajmniej o tyle, że jeżeli zamiast strony pojawi się tekst o żałobie to będzie bardziej widoczny niż normalnie jest z newsami. Ale też nie uważałbym tego za absolutnie konieczny gest.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-04-2010, 17:18   

Również Gildia i Poltergeist zdecydowały się na zaznaczenie żałoby.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-04-2010, 17:23   

Ysengrinn napisał/a:
Manipulowania z layoutem zupełnie nie widzę - wyglądałoby to albo głupio, albo śmiesznie, a nie o to przecież chodzi. Jak najbardziej natomiast popieram pomysł, by napisać jakieś kondolencje i zamieścić na stronie.

Czasowe zawieszenie działalności... W sumie można, przynajmniej o tyle, że jeżeli zamiast strony pojawi się tekst o żałobie to będzie bardziej widoczny niż normalnie jest z newsami.

Podpisuję się pod tym. Zaznaczenie żałoby jakimś newsem - tak, zmiana layoutu - nie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 11-04-2010, 17:34   

To ja jestem za wstążeczką/flagą ze wstążeczką na logo. Tylko tyle.


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 11-04-2010, 17:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-04-2010, 17:35   

I to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
Powrót do góry
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 11-04-2010, 17:37   

Jak najbardziej wypada oznaczyć żałobę - popieram w pełni pomysł ze wstążeczką.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-04-2010, 17:38   

Ja wiem, że nie bardzo mam prawo głosu, ale osobiście wydaje mi się, że drobny akcent w rodzaju wstążeczki jest nienachalnym i odpowiednio subtelnym dowodem, że "zauważyliśmy" tragedię. Ewentualnie news, ale to chyba naprawdę bardzo trudno napisać tak, żeby było na miejscu i w żadną stronę nie przeszarżowane.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 17:42   

Cóż, do tej pory chyba nie zaznaczaliśmy na stronie żałoby narodowej. Teoretycznie jakoś powinniśmy, bo (choć prawnikiem nie jestem, więc mogę się mylić) w rozporządzeniu widzę coś takiego:

ROZPORZĄDZENIE MARSZAŁKA SEJMU WYKONUJĄCEGO OBOWIĄZKI PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 10 kwietnia 2010 r. w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej napisał/a:
§ 3. Jednostki publicznej radiofonii i telewizji, nadawcy koncesjonowani oraz redakcje dzienników i czasopism uwzględniają w czasie trwania żałoby narodowej potrzebę uczczenia pamięci ofiar tragicznej katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.


Z tym że w takim razie powinniśmy zaznaczać każdą żałobę - bo decydowanie która jest wystarczająco żałobna to nie jest dobry pomysł.
Co do wstążeczki - estetycznie nie mam nic przeciwko, merytorycznie zaś - cóż, prawo nas obliguje, więc sprzeciwiać się nie będę.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group