FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-04-2010, 13:29   

Tak gwoli ścisłości, to nadanie tytułu ISSN oznacza zaklasyfikowanie jako wydawnictwo ciągłe, forma jaką to przybiera jest nieistotna, czyni to Tanuki oficjalnie tytułem. Ale fakt faktem, w rozporządzeniu podano zamknięty katalog podmiotów, pod który nie podchodzą tytuły wszelakie, więc nie ma potrzeby uwzględniania Tanuki, jeżeli faktycznie taki wyrok padł.

...ale owy wyrok jest zaiste interesujący. O ile niespecjalnie liczę na udzielenie takowej informacji tylko dla zaspokojenia mojej ciekawości, o tyle jednak spytać muszę - co było powodem zmiany wyroku? Bo domyślam się, że wcześniej Tanuki tytuł czasopisma oficjalnie miało, skoro był używano on w umowach podpisywanych przez redakcję.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-04-2010, 13:51   

Nigdy nie miało, acz nie pomnę już co pisało w umowie. Być może umowy powstały w momencie, kiedy jeszcze myśleliśmy, że sąd przyjmie nasz wniosek.

Nie zostaliśmy uznani za czasopismo, gdyż nie spełniamy ustawowych warunków - zgodnie z nieszczęsnym anachronicznym prawem prasowym czasopismo może być wydawane w formie druku, dźwięku bądź dźwięku i obrazu, natomiast sam obraz nie konstytuuje czasopisma. Żeby za takowe być uznanym musielibyśmy zaimplementować w wortalu dźwięki - Avellana np. sugerowała nagrać dźwięki jenotów, a IKa maszynę robiącą "ping!".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-04-2010, 14:17   

Jeżeli taka była interpretacja sądu, to zaprawdę, nic mi do tego i nie ma znaczenia jak ja interpretuje przepisy - ale to jedna z ustaw przerabianych przeze mnie dość dogłębnie w ramach studiów i dobrze pamiętam, że w artykule 7 ustawy prawo prasowe zdefiniowane było czym jest prasa i pośród jej form wymienione były "wszelakie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazu" (choć głowy sobie nie dam uciąć, czy nie było to sformułowane ciut inaczej, aż tak dobrze przepisów na pamięć nie pamiętam, sens jednak na pewno jest nietknięty)... No nic, nie po raz pierwszy widzę wykładnie przepisów zupełnie inaczej niż organ zajmujący się tym formalnie...

Pociągnę temat - więc formalnie jak nazwać można Tanuki? Po prostu "portal internetowy"? To istotne ze względu na punkt 7 umowy jaką wydawca podpisywał z recenzentami. Czysto hipotetycznie - ktoś chce wykorzystać ten zapis i potwierdzić wobec innego podmiotu, że prowadzi współprace jako recenzent z... no właśnie, z czym? Z umowy wynika, że z czasopismem internetowym, tymczasem stan faktycznie jest inny. Ze względu na rzetelność wiadomości jakie takowa jednostka chciałaby podać zainteresowanemu podmiotowi jest istotne, aby istniała jasność co do tego statusu. Nie jest to sprawa niecierpiąca zwłoki, ale na pewno warta wyjaśnienia.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-04-2010, 15:50   

Cytat:
dobrze pamiętam, że w artykule 7 ustawy prawo prasowe zdefiniowane było czym jest prasa i pośród jej form wymienione były "wszelakie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazu"


Ależ tak. Dlatego też spełniamy kryteria bycia prasą, nie spełniamy jednak kryteriów bycia czasopismem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2010, 16:20   

Tak, zgodnie z ustawą z tego co dobrze pamiętam jesteśmy prasą ale nie jesteśmy czasopismem - istniejemy w pewnej luce prawnej wynikającej z tego, że niektóre punkty ustawy są bardziej archaiczne niż inne.

PS: O, widzę że Ysen mnie ubiegł

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-04-2010, 17:10   

Dla jasności:
Teukros napisał/a:
Tanuki, tak jak to widzę dzisiaj, jest tytułem prasowym (art. 7 ust. 2
pkt 1 ustawy prawo prasowe, nie dziennikiem, ani nie czasopismem),
wydawanym przez Małgorzatę Kaczarowską, prowadzącą działalność
gospodarczą pod firmą "Septima".


Costly napisał/a:
Jeżeli taka była interpretacja sądu, to zaprawdę, nic mi do tego i nie ma znaczenia jak ja interpretuje przepisy

Przyzwyczajaj się, tak działa polskie prawo :)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-04-2010, 22:18   

Nie musisz mi tego mówić, od lat zarabiam na życie na tych rozbieżnościach. Zmienianie zapisu umów to, każdy chyba się zgodzi, absurdalnie zbędny zachód, więc wystarczy zapamiętać, że w wypadku tanuki.pl nie można użyć określenia czasopismo, a jedynie "wydawnictwo", tudzież "tytuł prasowy" - prawidłowe wnioski wyciągam?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-04-2010, 09:46   

Poszła PM do Laguna: http://forum.tanuki.pl/profiles/4255.htm w sprawie animowanego avatara,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-04-2010, 20:10   

Cytat:
Witam,

Jestem zainteresowany umieszczeniem reklamy na Państwa stronie http://anime.tanuki.pl/
Proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Pozdrawiam
Łukasz

Niech żyje konkretność. Przeforwardowałem na skrzynkę redakcyjną.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 01-05-2010, 17:20   

Wysłałam PM do megumimi - http://forum.tanuki.pl/profiles/4279.htm z prośbą o zmianę avka.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 18-05-2010, 19:48   

Jak wyżej , tyle że do Guci - http://forum.tanuki.pl/profiles/3453.htm .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 25-05-2010, 11:53   

Okej, od dwu dni wisi mi na skrzynce Issina, musiała się poczuć bardzo urażona faktem, że śmiałam wywalić jej post (konkretnie ten ) i powoli zaczynają mi opadać łapki. Wkurzam się i jak tak dalej pójdzie, napiszę jej coś bardzo chamskiego. Przeklejam cały wątek, co by było wiadomo o co chodzi:

Issina napisał/a:
Skoro mój post i post Norrca poleciał, to dlaczego została wrzuta z postu Sasayaki o interpunkcji?
Czy na każdym kroku musicie pokazywać, że są tu równi i równiejsi?


ja napisał/a:
Zdanie Sasayaki o interpunkcji traktuję jako prośbę jednego użytkownika do drugiego, zwłaszcza, że jest ona poparta regulaminem (punkt 2.II). Gdyby chodziło o same przecinki też by poleciło, ale ponieważ posty gerrego to faktycznie strumień świadomości, zostawiłam. Zresztą jego ostatni post został usunięty właśnie z powodu niezastosowania się do tej prośby i tak będzie z każdym kolejnym napisanym w tym stylu.

Nie, nie wymagam absolutnej poprawności, bo sama też popełniam błędy, ale wypadałoby zaznaczyć gdzie się zdanie kończy, a gdzie zaczyna. I po prawdzie, gdyby nie Sasayaki, któryś z modów też w końcu zwróciłby gerremu uwagę.

Staram się traktować ludzi jednakowo, mam w nosie czy ktoś jest na forum dwa dni czy trzy lata i jaki ma stosunek do redakcji czy modów. Natomiast bardzo nie lubię bajzlu i flejmu, a takie sytuacje są zazwyczaj początkiem tych dwu rzeczy. Gdyby te posty napisał ktoś inny też bym je wywaliła. Jeżeli mimo wszystko czujesz się traktowana gorzej niż jakaś część użytkowników, to przykro mi, bo nie takie są moje intencje.

Pozdrawiam


Issina napisał/a:
To chyba moderacja powinna zwracać uwagę użytkownikom i pilnować porządku, w końcu od tego jest, a nie inni użytkownicy. (zwłaszcza, ze niektórzy bezkarnie mogą komentować sytuacje na forum)
Chociażby w tym temacie: http://forum.tanuki.pl/tematy49/2094,2145.htm
gdzie nawet szanowna część moderacji naśmiewa się z innego użytkownika i pozostawia posty będące OT'em.


ja napisał/a:
Jeżeli jakiemuś użytkownikowi coś u kogoś przeszkadza, to nie widzę nic złego w zwróceniu uwagi danej osobie. Jeżeli tylko przy okazji kogoś nie obraża. Trudno żeby z każdą sprawą ludzie biegali do moda, skoro mogą ją załatwić sami. Moderacja nie siedzi na forum non stop i składa się z ludzi, którym zdarza się coś przeoczyć.

Co do postu Repliego, sorki, ale to już nadinterpretacja. Naprawdę nie nazwałabym tego naśmiewaniem się (może poza postem Vodha) i nie piszę tego dlatego, że sama zwróciłam Repliemu uwagę... Przepraszam, ponieważ jestem modem to już nie mam prawa wypowiadać się jako zwykły użytkownik? Issina, przykro mi, ale nie będę głaskać po główce kogoś, kto wypisuje głupoty (i nie mam tu na myśli tylko Repliego)...


Po tym usunęłam post Vodha, który brzmiał mniej więcej: "Ze strony demotywatory.pl oczywiście." Nie przeklejałam go, bo uznałam że to bez sensu, a Vodha upomniałam gtalkiem, chociaż, przyznaję, wcale nie miałam na to ochoty.

Issina napisał/a:
1. W tym temacie raczej chodziło mi również o pozostawienie postów, które są OT'em...
2. Miło nie dostać odpowiedzi i ujrzeć, że cichaczem jeden post z pokazanego przeze mnie tematu został skasowany.
Szkoda tylko, że jeden, bez pozostałych 3., które również są OT i spokojnie można było zadać takie pytanie na PW...


ja napisał/a:
Masz ochotę dorabiać teorie spiskowe do wszystkiego co robi moderacja, proszę bardzo. Nie ty pierwsza i nie ostatnia. Przykro mi, ale nie będę usuwać każdego posta, który ci się nie podoba. Gry i zabawy to wyjątkowo luźny dział i offtopy zdarzają sie tam często, jeżeli nie są one jakoś straszliwie uciążliwe (nie są flejmem, nie obrażają nikogo, nie ciągną się przez kilka stron i nie blokują zabawy), nie są usuwane i nie będą. Post Vodha poleciał, bo było to naśmiewanie się i nie, nie zaznaczyłam tego, bo zwyczajnie uznałam że nie ma sensu. I tak, zdarza się moderacji usuwać posty i nie opisywać tego (daję tylko np. znać innemu modowi, że coś takiego poleciało) To się czasami zwyczajnie mija z celem. Natomiast upomniałam Vodha prywatnie. Przykro mi, że nie miałaś okazji zobaczyć jak jeżdżę sobie po kimś...

PS Jeżeli czujesz, że jako moderatorka nie spełniam twoich oczekiwań, zawsze masz możliwość zgłoszenia się do innego moda lub admina. Twój wybór czy chcesz z tej możliwości skorzystać.


I przy ostatnim poście, jak widać, zaczeły mi siadać nerwy. Bo ile można tłumaczyć jedno i to samo... Ja naprawdę nie czuję, że kogoś wyróżniam i traktuję inaczej, a wprowadzenie totanego zamordyzmu jest głupim pomysłem... W tym momencie mam ochotę napisać panience, żeby poszukała sobie innego forum, jak to jej nie odpowiada.

PS Tak, musiałam się wyżalić, bo mam serdecznie dość niektórych ludzi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-06-2010, 16:28   

Dostałem prośbę o usunięcie konta:
Cytat:
Witam!
Szczerze mówiąc, kompletnie nie wiem, do kogo zwrócić się z prośbą o usunięcie konta. Sama takiej możliwości nie mam (albo nie znalazłam). Tak więc, bardzo proszę o pomoc lub skierowanie mnie do osoby, która to zrobi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Felle Femine

Adres maila zgadza się z danymi konta.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-07-2010, 21:15   

Wysłałam prośbę o zmianę avka do tego pana - http://forum.tanuki.pl/profiles/4437.htm .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 13-08-2010, 17:18   

Jak wyżej, tym razem ta osóbka - http://forum.tanuki.pl/profiles/1864.htm .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group