FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 11-04-2010, 17:49   

Bo prawo nas obliguje- oj Morg, to jest wręcz nieludzkie takie podsumowanie. Jestem kompletnie zniesmaczona. I przepraszam za emocje. Korona nam z głowy nie spadnie, a po prostu wyrazimy tym solidarnością z innymi w tak smutnym dla naszego kraju dniu.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 17:50   

krew_na_scianie napisał/a:
Bo prawo nas obliguje- oj Morg, to jest wręcz nieludzkie takie podsumowanie. Jestem kompletnie zniesmaczona.

Nie jestem nieludzki i nie mówię, że się w ogóle nie przejąłem, niemniej - prywatnie, tak jak Velg, uważam, że Tanuk nie jest właściwym miejscem na pokazywanie żałoby.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-04-2010, 17:58   

Prawo nas obliguje? Ostatnie co pamiętam to że sąd uznał że żadne z nas czasopismo i odmówił rejestracji.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-04-2010, 18:01   

Wiesz, nie jest to miejsce w którym powinno się ją manifestować ostentacyjnie, bo jednak wyglądałoby to bardzo niepoważnie. Natomiast jakiś niewielki element, żeby pokazać że nas też to dotyczy, jest nam przykro i rozumiemy uczucia użytkowników, jest jak dla mnie okej. Także podpisuję się pod propozycją IKi, która wydaje mi się najwłaściwsza.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 18:05   

Ja wiem tyle że podpisywałem umowę z wydawcą czasopisma elektronicznego (tak przynajmniej w umowie stoi). I od tamtego czasu wydawało mi się, że Tanuk to czasopismo. Jeśli się mylę - pardon.

No i mnie po prostu się wydaje, że jeśli ktoś ma potrzebę ducha, to powinien zapalić znicz, złożyć kwiaty, pójść na mszę, wziąć uczestnictwo w kondukcie pogrzebowym czy coś takiego, a nie stroić się na czarno w internecie. To oczywiście tylko moja prywatna opinia i nie mam zamiaru nikogo urazić, ani jej nikomu narzucać. W każdym razie przeciwko wstążce nic nie mam, jeśli większość jest "za".

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 18:26   

Well, jeśli cokolwiek w tym stylu robimy, to obowiązkowo usunąłbym z portalu reklamy w stylu:

reklama napisał/a:
Јаk Ѕрrаwdzіć Κіеdу Umrę?
Użуј kаlkulаtοrа рrzеwіdуwаnеј dłuɡοśсі żусіа. Ѕрrаwdź tеrаzǃ
www2.trydeath.comp


reklama napisał/a:
Poznaj datę śmierci...
Odpowiedz na zestaw pytań i poznaj swoją długość życia!
IleMiZostalo.pl


Bo taka reklama i wieniec żałobny (czy coś innego) to dla mnie BARDZO nieszczęśliwe sąsiedztwo. Podobnie jak np. reklama gry Air Rivals - z zestrzeleniem czegoś samolotopodobnego tuż na początku...

Edit: A nie, to jednak rakieta była.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 11-04-2010, 18:43, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 11-04-2010, 18:35   

Przepraszam bardzo Morg, ale mała wstążeczka NIE jest strojeniem się na czarno. NIE zmieniamy layoutu na czarny ani nic w tym stylu. I naprawdę, nie sądzę, żeby wyciąganie rozporządzeń i uwagi "to teraz każda żałoba musi być..." były na miejscu.
Wybacz, ale to "prawo obliguje" mnie dotknęło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 11-04-2010, 18:45   

Dobrze to ujęłaś IKa. Mnie też mocno to dotknęło. A żeby się już nie powtarzać - dodam, że zamieszczając wstążeczkę okażemy szacunek wszystkim: sobie, innym, czytelnikom. Jesteśmy Polakami, i choćby ze względu też na to, zaznaczmy, że nie jesteśmy obojętni wobec takiej tragedii naszego narodu.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 18:47   

IKa napisał/a:
Przepraszam bardzo Morg, ale mała wstążeczka NIE jest strojeniem się na czarno. NIE zmieniamy layoutu na czarny ani nic w tym stylu.

Jak podkreślałem - jest to moja prywatna opinia, nie mam zamiaru ani Tobie, ani nikomu innemu jej narzucać.

IKa napisał/a:
uwagi "to teraz każda żałoba musi być..."

A czujesz się wystarczająco na siłach, żeby stwierdzać która żałoba jest wystarczająco żałobna? Pytam serio. Ja nie.

IKa napisał/a:
Wybacz, ale to "prawo obliguje" mnie dotknęło.

Jeśli Cię dotknęło - przepraszam, choć, podkreślę: całość moich wypowiedzi tutaj jest tylko i wyłącznie moją opinią, którą wyrażam, bo temat został podniesiony - nie miałem i nie mam zamiaru nikogo urażać, ani protestować, jeśli większość Redakcji się ze mną nie zgodzi (a na to wygląda).

I tak na marginesie, abstrahując od tematu dyskusji, to szczerze mówiąc o wiele bardziej od samej żałoby dotknęła mnie uwaga, że mam nieludzkie podejście do sprawy. Nigdzie nie powiedziałem, że wypadek jest mi obojętny. I wolałbym tej dyskusji już nie kontynuować.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-04-2010, 19:16   

Morg, okej, szanujemy ją, ale prosimy też uszanować naszą opinię. Bo nawet nie chodzi o to, że okazywanie w ten sposób żałoby ci się nie podoba, ale o to, w jaki sposób o tym piszesz.

Druga sprawa, zakładanie, że żałoba narodowa będzie ogłaszana tak często, że będzie stanowić dla nas problem, jest bez sensu. Nikt chyba sobie nie życzy takich wypadków, dlatego nawet gdybanie na ten temat wydaje mi się niesmaczne.

I lepiej skupmy się na tym co ważne. Jeszcze nie wszyscy z redakcji i okolic się wypowiedzieli, poczekajmy i potem podejmijmy decyzję.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2010, 19:25   

Proszę wszystkich o zachowanie spokoju. Rozumiem, że sytuacja jest drażliwa, ale to naprawdę nie jest powód, żeby się gryźć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2010, 19:26   

Moim zdaniem zmiana całego laya oczywiście odpada, ale umieszczenie elementu graficznego w postaci wstążeczki byłaby jak najbardziej na miejscu. Natomiast proponowanej przez Velga manipulacji reklamami byłbym raczej przeciwny. Rozumiem, że niektóre mogą się wydawać niestosowne, lecz nie ma co popadać w amerykańską polityczną poprawność.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2010, 19:53   

Moim zdaniem, jeśli mamy coś robić, to zróbmy to metodą AXN: zamieniając na żałobny element/informację blok reklamowy. Usunie to dodatkowo problem tego, że przypadkiem wyskoczy reklama zupełnie do żałoby nie pasująca.

Innymi słowy - dać banner z napisem że serwis łączy się w żałobie w miejsce adsensów.

Drugą możliwością jest zrobienie czarnego paska w poprzek przez jenota.

Przeróbce całej strony na wersję w odcieniach szarości jestem raczej przeciwny.

Z tego co widzę takie strony jak ACP, Azunime, Anime-gate, oraz strony JPF-u i Waneko (to tak po pobieżnym sprawdzeniu) żałobę jak na razie zignorowały kompletnie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-04-2010, 22:50   

Tak trochę po czasie i niejako odgrzewając zimne kotlety - ale nieważne jak bardzo nie podobało się komuś stwierdzenie Morga odnośnie wymagań prawnych, to było to stwierdzenie prawdziwe, żałoba narodowa (każda, nie ma stopniowania w żałobie narodowej) winna być zaznaczona w oficjalnie wydawanym czasopiśmie. A Tanuki takim jest, w końcu nawet na stronie głównej widnieje numer ISSN. Jakich uczuć by to nie budziło i jakby prywatnie ktoś nie oceniał takich przepisów, to jest to po prostu suchy fakt i za jego istnienie nie ma co atakować Morga, bo i nie on prawo tworzył.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-04-2010, 00:00   

Może powtórzę - w świetle prawa prasowego, według mojej obecnej wiedzy, nie jesteśmy czasopismem. Mamy to potwierdzone na piśmie, oficjalnym, z sądu. Tak więc termin "wymagania prawne" traci tu rację bytu.

Nadanie numeru ISSN przez Bibliotekę Narodową nie wymaga od nas bycia czasopismem wedle prawnej definicji. Wystarczy portal internetowy posiadający formalne cechy "ciągłości", czyli np. daty przy artykułach, daty aktualizacji. ISSN można uzyskać nawet dla forum dyskusyjnego.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 23 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group