FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2007, 09:47   

Ale ten gość akurat się podpisał imieniem i nazwiskiem: Edward Sekielsk, adres matrix296@gmail.com

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-08-2007, 11:27   

Nazwisko, co by nie mówić, znane. Jak krewny, może nawet mielibyśmy chody w TVN...
Ale poważnie - manga stoi, więc brać trzeba to, co mamy.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-09-2007, 10:12   

Mam pytanie: jeśli dostałem priva, to znaczy, że - jeśli autor nie poskarży - mogę się wyzwierzęcać ile zechce i być skrajnie chamski, prawda?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2007, 10:59   

Zeg, uprzejmość nic nie kosztuje, i nigdy nie szkodzi. Weź pod uwagę, że netykieta netykietą, ale jeżeli komuś tym privem naprawdę dosolisz, to może opublikować, nie zważając na konsekwencje (później może nawet żałować, ale co z tego). Poza tym, jak rozumiem priv, na który chcesz odpowiedzieć, jest obraźliwy/niecenzuralny/poniżej wszelkiej krytyki. Odpowiadanie w tym samym stylu, to nic innego jak zniżanie się do poziomu przeciwnika, czego radzę unikać. W podobnych sytuacjach stosuję jedną z dwóch metod - nie odpisuję wcale, albo odpisuję chłodno i formalnie. A jeżeli to jakiś totalny troll, to odpowiadanie tym bardziej nie ma sensu (nie karmić trolla).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-09-2007, 11:00   

A można przynajmniej poprosić, abyś był nieco mniej chamski? Jeśli chodzi o Twoje prywatne sprawy z kimś tam, to śmiało, jedź walcem, ale jeśli chodzi o sprawy związane z tanukiem, to jednak przynajmniej się postaraj być user friendly.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2007, 11:56   

Zegarmistrz napisał/a:
Mam pytanie: jeśli dostałem priva, to znaczy, że - jeśli autor nie poskarży - mogę się wyzwierzęcać ile zechce i być skrajnie chamski, prawda?

Pewien poziom kultury wypowiedzi dobrze jest utrzymywać w każdej sytuacji - w końcu tak naprawdę świadczy on o tobie. Dodatkowo przypominam taką całkiem fajną myśl krążącą po sieci:

Cytat:
Never argue with an idiot. He'll drag you down to his level and beat you with experience.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-09-2007, 18:45   

Teukros napisał/a:
A jeżeli to jakiś totalny troll, to odpowiadanie tym bardziej nie ma sensu (nie karmić trolla).


Wszebrzeszyn wysłał mi dwa długaśne Privy (widocznie obsługa forum przerosła jego możliwości intelektualne). Generalnie odnosi się w nich chyba do każdego mojego słowa osobno, nie pomijając nawet pisowni. Generalnie zamierzam odpisać mu (streszczając), że wcześniej miałem pewne wyrzuty sumienia, myślałem, że trochę przesadziłem ze złośliwością i nie byłem pewien, czy naprawdę mam do czynienia z idiotą, to dzięki jego korespondencji zyskałem pewność.

Facet spadł mi z nieba, bo mam wielką ochotę zrobić komuś krzywdę. Choćby werbalnie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2007, 18:47   

Zeg, jesteś moderatorem. Nie wdawaj się w pyskówkę z userem, jak bardzo trollowaty by nie był.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-09-2007, 22:45   

Zegarmistrz napisał/a:
Dwa obiekty które oglądały mało anime, akurat trafiło, że obejrzały to, podobało im się, ale nie potrafią zrozumieć, że ktoś obejrzał więcej i według niego akurat ten tytuł nie jest tak genialny, jakby mogło się wydawać.


Znowu protekcjonalna wypowiedź.
Po pierwsze to skąd wiesz ile anime widziała osoba, która skomentowała dane anime ? Tylko dlatego, że osoba o takim autorytecie jak wa-totem stwierdziła, że postaci są wtórne i mało ciekawe, nie znaczy że muszę się z nią zgadzać, widać tego nie potrafisz zrozumieć. Bardzo możliwe, że wa-totem widział więcej anime niż ja (czyli Góral, Wszczebrzeszyn to mój nick IRC-owy, musiałem go sobie wymyślić, bo goral był zajęty m. in. na Rizonie), to jednak nie znaczy że widziałem ich mało. Blisko 200 serii anime, w tym kilka tasiemców, np. DB, Yu Yu Hakusho, Detective Conan (tylko ok. 120 odc.), Sailor Moon (tylko pierwsze 3 serie), City Hunter (tylko 2 serie jak na razie), Hunter X Hunter, Kenshin...) i ponad 100 serii >=24 odcinki to raczej mało nie jest. Nie wiem jak pozostali, ale np. ten Allevanna (BTW, nie zauważyłeś zdaję się, że chyba to "niepoprawne napisanie ksywki" było zamierzone, spostrzegawczy to raczej nie jesteś) napisał, że widział sporo anime, Krzych Ayanami jest znany z kolei z innych serwisów, więc jemu też można wierzyć.

Zegarmistrz napisał/a:
Jeden obiekt typu Fandomer - Nażekacz. Przyszedł, ponarzekał na recenzje, bo mu się nie podobała i poszedł.


Gdyby kierować się pozorami to równie dobrze mógłbym napisać, że recenzent, który robi taki byk ortograficzny ("nażekacz") raczej nie jest zbyt wiarygodny w moich oczach. Zauważ, że jednak zwróciliśmy uwagę (nie można nazwać tego narzekaniem nawet) tylko na zbyt techniczne podejście do anime oraz do krzywdzącej oceny postaci, raczej było to przeprowadzone w miarę kulturalny sposób i zostało uzasadnione. Nie ma mowy tu o niepodobaniu się recenzji, podobała mi się, ale chyba mam prawo do wytknięcia tego co jednak nie było w moim odczuciu słuszne.

Zauważyłem, że zdenerwowałeś się gdy zripostowałem Twoją protekcjonalną wypowiedź:

Zegarmistrz napisał/a:
Dwa: użycie Google naprawdę nie boli. Tym bardziej ANN. Claymore będzie miało 26 odcinków, bo tyle jest w planach.


i od momentu, gdy Ci dojadłem szukasz zaczepki. Jakbym nie wiedział, że jest coś takiego jak Google albo ANN, tylko i wyłącznie dlatego odpowiedziałem na ten post, rację jednak miałeś Ty, ale wtedy nie była to sprawdzona informacja no i sprowokowałeś mnie traktowaniem z wyższością. Trochę pokory by Ci się przydało.
Najśmieszniejsza jest ta wypowiedź:

Zegarmistrz napisał/a:
Nie. Alfą i Omegą jest Wszczebrzeszyn i jego "może", "chciałbym", "fajnie by było" oraz "skąd wiesz". Od dzisiaj będę pytał cię o wszystko mistrzu!


Wkładasz w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem, a najlepsze jest to, że właśnie Twoją domeną jest filozofowanie, gdybanie i brak oparcia na faktach. Do wszelkich informacji z internetu i nie tylko należy podchodzić z dystansem, dziwię się że muszę to tłumaczyć.

Zegarmistrz napisał/a:
Zero konstruktywizmu i merytorycznej krytyki. Ot, takie typowe, netowe bicie piany.


Skoro tak, odpowiem jak zwykle Wy odpowiadacie gdy ktoś faktycznie narzeka na recenzję: napisz więc "konstruktywną i merytoryczną krytykę", na pewno znajdzie się anime, gdzie będziesz mógł pokazać swoją klasę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-09-2007, 09:09   

Mieliście racje, żeby nie ruszać Wszczebrzeszyna. Facet wysłał mi od wczoraj 4 privy. To znaczy: wysłał mi jeden priv, z tym, że cztery razy (chyba po to, żebym zauważył). Spać przezemnie nie mógł, czy co?

Cytat:
Cytat:
Ponadto chciałbym zauważyć dużą nieścisłość w Twoim myśleniu: nie ufasz ANN, które jest jednym z największych, najlepiej prowadzonych i najlepiej pilnowanych źródeł informacji o anime w internecie, a zwracasz się o pomoc w znalezieniu tego typu informacji do grupy właściwie dość przypadkowych osób, nie mających nawet połowy możliwości i umiejętności załogi ANN. Co więcej robisz to w Internecie, czyli miejscu, które z góry zaklasyfikowałeś jako dostarczające błędnych informacji.

Gdzie się zwróciłem o pomoc w znalezieniu tego typu informacji? Może zdanie "a gdzie jest powiedziane że anime musi mieć 26 odcinków" było tą prośbą ?
Zdawałem sobie sprawę z tego, że standardowo jeden sezon trwa 13/26 odcinków, jednak anime 12 czy 22-25 odcinkowych jest od groma, ciężko tu mówić o sporadyczności/ wyjątkowości.
Co do wiarygodności ANN, żeby było jasne, nie jest tak że nie ufam tamtejszym informacjom, biorę jednak pod uwagę możliwość pomyłki, czy nieścisłości co już niejednokrotnie miało tam miejsce, podobnie rzecz ma się z wszelkimi innymi internetowymi "GNU-encyklopediami ".
Nigdy też nie twierdziłem, że nie masz racji jeśli chodzi o te 26 odcinków, prawdę mówiąc już dawno zamknąłbym się gdyby nie to protekcjonalne potraktowanie. Moje pytanie odnosiło się tylko i wyłącznie do zdania Dembola "anime musi się zmieścić w 26 odc.", w sumie bezcelowa uwaga, bo też byłem pewien, że będzie miało 26 odc., Ty jednak musiałeś pokazać kto tu jest mądry. Zgubiła mnie pycha, również teraz.
"Wzorem użytkowniczej cnoty" to na pewno nie jesteś, odpowiedziałeś na mój post tylko po to by zademonstrować jaki to jesteś obeznany z internetem i przemysłem anime, offtopic jakich mało + prowokacja zaczepki słownej. Nie wspominając o offtopicu w tym dziale. Ale co wolno wojewodzie...
Najbardziej dziwi mnie jednak fakt, że tyle zajęło Tobie odpisanie na moją ripostę, w 80 % to lanie wody i brak związku z moimi wypowiedziami + ostrzeżenie słowne. Jesteśmy do siebie podobni pod względem właśnie pychy, jak kiedyś będziesz miał czas możesz odpowiedzieć na ten post, jak nie to nie. W każdym razie nie bierz tego wszystkiego tak do siebie, chciałem być szczery, gdybym szukał ostrej zaczepki zamieściłbym ten post pod Twoim w topiku "Co sądzicie o recenzjach".

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2007, 09:26   

Dobra... Ktoś wie, jak zgrabnie przetłumaczyć na polski "Go get a life"?

A poważnie: ja bym odpisała z kamienną uprzejmością. Że bardzo Ci przykro, że musiał czekać na Twoją odpowiedź, ale tak się składa, że wyjechałeś na kilka dni, o czym zresztą uprzedzałeś także na forum. Że dyskusja jest wprawdzie offtopowa, ale tak długo, jak długo pozostaje z sensem i na poziomie, nikt z moderacji nie będzie jej kasował, najwyżej przeniesie do innego tematu. Że bycie moderatorem nie pozbawia Cię prawa do dyskusji, nawet ostrych, tak długo, jak długo nie mieszasz w to swoich uprawnień moderatorskich i nie straszysz ostrzeżeniem albo banem za niezgadzanie się z Tobą. Że, jak było wyżej powiedziane, nie widzisz potrzeby jej kontynuowania i bardzo Cię cieszy, że on także uważa tę sprawę za zamkniętą. Że wreszcie byłbyś zobowiązany, gdyby nie wysyłał kilkakrotnie identycznych PM - poprzedniej trzy razy, obecnej cztery razy. Że jeśli ma jakieś problemy techniczne z wysyłaniem PM, powinien je zgłosić w odpowiednim temacie na forum.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-09-2007, 10:41   

Naiwna wiara w ludzki rozum sprawiła, że wysłałem list do Złego i Mrocznego polecający mu lektury mające usystematyzować jego wiedzę i przemyślenia. Lektury te były 3 tomową Historią Filzofii Tatarkiewicza (to coś w rodzaju "Wypisów dla klasy 3 Liceum" w tej dziedzinie). Oto odpowiedzi:

pierwszy list Złych i Mrocznych do Zegarmistrza z plemienia Tanuków napisał/a:
Studiuje informatyke na polibudzie i nie mam czasu porzadkowac mojej wiedzy, po drugie sorry, moze to zabrzmi nie milo, ale nie jestes osoba od ktorej chcialbym czerpac rady i zebys mnie pouczal, uwazam, ze na tym forum sa prawie sami debile, jesli chcesz zobaczyc filozofie w prawdziwym wydaniu to wejdz na www.satan.pl poza hedonizmem z którym się całkowicie nie zgadzam to to jest moja filozofia. Bylem mily, bo tego wymagam od innych, ale wiesz mi, ze wpierdolibym tamtemu gosciowi, gdyby w realu nazwal mnie tak jak to zrobil na forum. Tacy ludzie jak na tym forum (poza Toba) nie potrafia zrozumiec, ze ktos moze inaczej patrzec na swiat, z innej perspektywy. Ja sie nie zgadzalem z Wasza perspektywa i chcialem ja zrozumiec a spotkalo mnie chamstwo i zablokowanie tworzenia tematow. Ludzie na tym forum sa jak beton w swoich pogladach. Anton Szandor LaVey twierdzil, ze prawdziwie potezny jest ten kto watpi a nie ten co ma juz gotowy poglad na wszystko. Brak wam analitycznego spojrzenia, widzicie piekna forme lub wielkie cierpienie jak w texhnolyze z forma krecenia podobna do Lyncha i glosicie jakas madrosc tego dziela, nie dostrzegajac tresci. Co do tvn to chodzilo mi o politykow
co do laboratyjnego intelektu to
Einstein dal rownania , ktore stworzyly bron masowej zaglady, przeciez to takie oczywiste.
Moze cie to zainteresuje: inteligencja emocjonalna golemana, Gurdzijew, manipulacji Cialdiniego, medytacja - pozwala odblokowac pewne mechanizmy w naszym umysle, ktore przyslaniaja nam prawdziwy, egoistyczny obraz ludzi i egoistyczny obraz nas samych, polecam rowniez troche mechaniki kwantowej, teorii superstrun, gdzie mozna poczuc bezduszny mechanizm rzadzacy naszym zyciem, Sztuke wojny itp. itd.
Troche to chaotycznie napisane, ale chyba sie nie obrazisz


Drugi list Złych i Mrocznych do Zegarmistrza z plemienia Tanuków napisał/a:

Przeczytales Nietschego tak od deski do deski, ze wydajesz tak latwo poglady ? Bo ja sie nie wypowiadam na tematy, ktore znam od zrodel trzecich.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-09-2007, 10:57   

Cudne, nyoooo!!
Jejku, z Satan.pl zbijali się już chyba wszyscy, mhroczni szatanowscy filozofowie, którzy zachwycają się narkotycznymi wynurzeniami i erotomańskimi gawędami Crowleya, rządzą.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2007, 13:27   

Piękne, po prostu wspaniałe... pseudofilozoficzne wodolejstwo w stylu Obiego plus LaVey i satan.pl. Kombinacja absolutnie mordercza.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-09-2007, 16:58   

Mój list brzmiał: "Zauważyłem coś z goła odmiennego. Nietzschego znam, czytałem, czytałem też jego opracowania. Będąc na filizofii inaczej się nie da."

Cytat:
Pomylilem sie, popraw z nietsche na zaratustra jesli mozesz, a druga sprawa, nie sadzisz np. ze wsrod satanistow tez jest wielu "filozofow" po renomowanych uczelniach i maja oni calkowicie inny stosynek do nietschego, duzo czytam i nie pamietam juz detali rzeczy, ktore nie wywarly na mnie wrazenia a sposob przekazania nietschego uwazam za marny, ale nie tresc, ale wierz mi ze przeczytalem, no ale wracajac czy jestes pewien, ze wiesz lepiej od innych, ze twoja interpetacja i ocena jest lepsza od innych i skad to wiesz ? skad masz to wewnetrzne przekonanie ? Ja mialem jeden semestr socjologii, jako odchamiacz na infie i doktor socjologii pieprzyla takie glupoty, tego akuraj jestem pewien, bo na socjologii to sie znam, ze tego nie dalo sie wytrzymac. Jej tak samo jak i twoje wyksztalcenie nie jest dla mnie zadnym autorytetem, wiec to mnie nie przekonuje, ze masz racje co do nietschego.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group