FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-10-2013, 12:40   

Wszystko fajnie, tylko czemu mamy mu uwierzyć?...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2013, 15:25   

Stały ban ma to do siebie, że jest stały. W historii forum zrobiliśmy wyjątek raz jeden, i bardzo potem tego żałowaliśmy (a powiedzmy sobie szczerze, w porównaniu do zombiego Lunar jest i tak o kategorię wyżej).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-11-2013, 11:56   

ja do kakashiego napisał/a:
Szanowny Użytkowniku,

Temat z linkiem do gry Imperium Ojca został usunięty ze względu na fakt, że gra zawiera treści naruszające punkty I.1. oraz III.2. Regulaminu Forum. Prezentuje również politowania godne poczucie humoru. Prosimy by nie linkować więcej do tej gry.

Od powyższego przysługuje odwołanie do Administratora Forum.

Z Poważaniem,
Ysengrinn

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-12-2013, 22:36   

Zegarmistrz napisał/a:
Ja chciałbym zauważyć, że sposób, w jaki otrzymałem ostrzeżenie jest daleki od przyjętych standardów, albowiem:

1) Ostrzeżenie otrzymuje się po dwóch upomnieniach moderatorskich.
2) Drugie upomnienie, by zapewnić obiektywny osąd powinno być udzielone przez innego moderatora niż pierwsze.

Jako, że:

1) Nie otrzymałem drugiego upomnienia ani na forum jawnym, ani w postaci prywatnej wiadomości.
2) "Przyjazne stosunki" jakie łączą mnie z Ysengrinnem są sprawą powszechnie znaną.
3) Ysengrinn w mojej ocenie nie jest osobą potrafiącą zdystansować się do osobistych uraz i już raz stracił funkcję, bo się wkurzył i przekroczył uprawnienia.
4) Co więcej należy zauważyć, że w moim wypadku trudno mówić o dyskusji z moderatorem. Moja wypowiedź nie zawiera bowiem prób przekonania moderatora do moich racji, ani nawet odmowy zastosowania się do jego instrukcji. Stanowi jedynie wyraz pogardy dla przestarzałej i wymierającej technologii, jaką bez wątpienia stanowią internetowe fora dyskusyjne.
5) Aczkolwiek w wypadku przypadków ciężkich, recydywistów i osób o złej woli można zastosować "tryb przyśpieszony" to w tym wypadku trudno mówić o uzasadnieniu gdyż:
a) Wklejenie obrazków w sposób powszechnie apcetowany wszędzie poza tym forum tak, by stanowiły ilustrację do tekstu trudno nazwać poważnym naruszeniem regulaminu czy zasad współżycia społecznego.
b) Trudno nazwać mnie recydywistą, gdyż ten temat jest pierwszą moją wypowiedzią na forum od ilu? 4 lat? Zaręczam też, że gdy tylko przejdę grę pójdę sobie i nie będę wracał.
c) Po otrzymaniu od Tren powiadomienia o błędzie podjąłem SZCZERY ZAMIAR NAPRAWIENIA GO, którego jednak nie zrealizowałem. Powodem była wyższa konieczność, czyli nauka na weekendowe studia podyplomowe. O konieczności tej Ysengrinn wiedział, albowiem wielokrotnie rozmawiałem o tych studiach z Kuroneko w jego obecności. Co więcej w tym miesiącu do druku trafią dwie moje książki, a do końca stycznia mam wydawcy oddać rękopis trzeciej. Siłą rzeczy więc moja aktywność w internecie musi być ograniczona.

W związku z tym mam powód, by podejrzewać, że jedyną przyczyną, z powodu której otrzymałem ostrzeżenie są osobiste niesnaski.

Z poważaniem...


Prawie umarłam ze śmiechu przy zcapsowanym "szczerym zamiarze".

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-12-2013, 22:48   

Cytat:
1) Ostrzeżenie otrzymuje się po dwóch upomnieniach moderatorskich.
2) Drugie upomnienie, by zapewnić obiektywny osąd powinno być udzielone przez innego moderatora niż pierwsze.


Pierwsze upomnienie było od Tren, drugie ode mnie na tanuczym ircu, na co w ogóle nie zareagował.

Cytat:
2) "Przyjazne stosunki" jakie łączą mnie z Ysengrinnem są sprawą powszechnie znaną.


Obawiam się, że ciężko byłoby znaleźć moderatora któremu Zeg w jakimś momencie nie zalazł za skórę...

Cytat:
a) Wklejenie obrazków w sposób powszechnie apcetowany wszędzie poza tym forum tak, by stanowiły ilustrację do tekstu trudno nazwać poważnym naruszeniem regulaminu czy zasad współżycia społecznego.


Poza przypadkiem, gdy ktoś był użyszkodnikiem TEGO forum dobre parę lat i dobrze wie o polityce względem wielkich obrazków.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-12-2013, 23:22   

Jakkolwiek zgadzam się z tym, że pmka cudnej urody to jednak muszę spytać - poważnie? Ost za duże obrazki w jednym poście? Poważnie?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-12-2013, 23:39   

Mai to nie jest za same obrazki, ale za wyraźne zignorowanie próśb i słownych ostrzeżeń, żeby je zmienił, czyli za dyskutowanie z decyzjami moderacji, tak jak Ysen napisał w swoim poście.

Zobacz na temat. Zeg zedytował posta PO moim ostrzeżeniu, dodając do niego więcej dużych obrazków, jednocześnie kompletnie ignorując moją prośbę o zmianę ich. Po tym Ysen ostrzegł go jeszcze raz i dalej nie było reakcji. Jak jest taką pierdołą to dostał osta.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-12-2013, 00:29   

Moja odpowiedź do Zega.

Cytat:
Po pierwsze:
Cytat:

1. Ostrzeżenia administratorów/moderatorów należy traktować poważnie. Niezastosowanie się do nich może powodować kasowanie postów, otrzymanie ostrzeżenia, a w skrajnych przypadkach – bana.


Regulamin nic wspomina o tym, że ostrzeżeń ma być więcej niż jedno. Obawiam się także, że po trzech latach moderowania tego forum mam nieco lepsze pojęcie o przyjętych standardach i mogę zapewnić, że ostrzeżenia słowne są tylko i wyłącznie dobrą wolą moderacji która przypomina o danym punkcie regulaminu, który użytkownik powinien na tym etapie znać. Nie widzę czemu miałaby istnieć konieczność podwójnego upominania przed daniem osta. Przyjmuję, że użytkownicy są na tyle inteligentni, by zrozumieć gdy przeczytają coś za pierwszym razem.

Poza tym na ile mi wiadomo Ysen ponownie cię upomniał prywatnie. Tak więc technicznie rzecz biorąc otrzymałeś dwa ostrzeżenia, licząc moje które otrzymałeś na forum.

Po drugie, sama też planowałam ci dać osta za zignorowanie mojego słownego ostrzeżenia, a na ile mi wiadomo nie łączą nas żadne osobiste urazy. Ponieważ jednak byłam w tamtym momencie zajęta przekazałam sprawę Ysenowi, który wykazał się dobrą wolą, dając ci drugie słowne ostrzeżenie nim zgodnie z moją sugestią wlepił ci osta.

Natomiast twoje zachowanie jak najbardziej kwalifikuje się jako dyskusja z moderacją biorąc pod uwagę, że:
1) Na forum, gdzie OD ZAWSZE zabronione jest wstawianie dużych obrazków wstawiłeś duże obrazki.
1a) A duże obrazki są zabronione, bo rozwalają layout, co każda w miarę inteligentna i dobrze widząca osoba jest w stanie zauważyć. A poza tym sprawiają że strona ładuje się wolniej, więc są logiczne powody dla których ten zakaz istniał i wciąż istnieje.
2) Dostałeś upomnienie słowne.
3) Następnego dnia zedytowałeś rzeczony post wstawiając do niego WIĘCEJ DUŻYCH OBRAZKÓW, ale dalej nie zmieniając ich na linki.
3a) Tym samym zignorowałeś ostrzeżenie, bo mając możliwość zmiany obrazków na linki nie zrobiłeś tego i jest to widoczne po dacie zedytowania tekstu.
3b) Jako osoba która wielokrotnie zmuszona była edytować posty nierozgarniętych użytkowników, do których nie docierało, że duże obrazki są zabronione na tym forum mogę zapewnić na bazie własnego doświadczenia, że zmiana kilku tagów img na tagi url, jest procedurą niezwykle prostą i wymagającą mniej niż minuty czasu na przeprowadzenie. W związku z czym nie widzę czemu miałbyś nie mieć czasu jej nie przeprowadzić skoro wyraźnie miałeś czas zedytować posta by dodać do niego więcej obrazków i tekstu, co łącznie musiało ci zająć co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście minut, i która to procedura raczej nie ma nic wspólnego ze studiami. Naprawdę nie widzę czemu przy okazji nie mogłeś zmienić obrazków na linki, poza tym że nie uznałeś danego ci ostrzeżenia za istotne.

Na przyszłość sugeruję po prostu stosować się do ostrzeżeń, zamiast je ignorować. Jest to najprostsza metoda by uniknąć otrzymywania ostów. Zwłaszcza, że zakaz wstawiania dużych obrazków istnieje na tym forum od dawien dawna i jeśli chciałeś robić relację z obrazkami to od początku należało szukać innego miejsca, tudzież pogodzić się z faktem, że będzie można je wstawić jedynie w formie linków.

Pozdrawiam i na przyszłość polecam pamiętać o regulaminie,
Tren

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-12-2013, 22:13   

Odpowiedź od Zega.

Zegarmistrz napisał/a:
Proszę pokazać mi miejsce, w którym Ysen udzielił mi ustnej reprymendy.

PS. Jako, że jestem ciężkim przypadkiem dyslektyka notki w pierwszej kolejności piszę w edytorze tekstu z wyprzedzeniem, a potem wklejam je na forum. Uznałem, że zużyłem za dużo czasu na zabawę i dlatego zostawiłem w nich ilustracje.

PS2. Owszem zdaje sobie sprawę, że zakaz ten obowiązuje od zawsze. Zwyczajnie nie przyszło mi do głowy, że w dzisiejszych czasach przyjdzie komuś do głowy na serio egzekwować zakaz wprowadzony w 2002 roku, czyli w czasach, w których wklejanie obrazków warzących po kilkaset kilobajtów faktycznie było problemem. Zakaz wprowadzony został w epoce, w której wciąż dominowały modemy telefoniczne, a średnia prędkość lącza wynosiła jakieś 50kb/s, a ilustracje wczytywały się nawet minutę. Dziś średnia prędkość wynosi 4mb/s (czyli jest prawe 100x większa) i obrazki wczytują się prawie natychmiast.

PS3. Jeśli już jesteśmy przy przechwałkach, to twój staż nie wywołuje na mnie wrażenia, bo moderowałem to forum 6 lat i wymyśliłem lub aktywnie pomagałem wymyślić większość rządzących nim regół.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2015, 09:58   

http://forum.kotatsu.pl/tematy18/7709.htm
Trzeba chyba mieć baczenie na temat i na pana Orthodoxa. Temat nie wygląda ciekawie i nie dałbym głowy że autor nie ma jakichś własnych problemów.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-02-2015, 23:21   

Poważnie rozważyłbym wywalenie tego tematu w diabły (podstawa prawna - Jestę Moderatorę i mam takie prawo), bo dawno nie widziałem czegoś równie podejrzanego. Jeszcze nie daj Boże ktoś spróbuje i zrobi sobie krzywdę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2015, 23:39   

Też się zastanawiam i coraz bardziej wydaje mi się to sensowne.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-02-2015, 00:46   

Popieram pomysł wywalenia tematu w diabły.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2015, 10:46   

Wywalone. Znalazłem nawet lepszą podstawę prawną!

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-02-2015, 12:12   

Jeszcze moze linki skasuj.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 33 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group