FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Seria Kingdom Hearts
Wersja do druku
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 23-12-2009, 23:01   Seria Kingdom Hearts

Myślę, że powodem założenia tematu jest premiera gry. Chciałbym was spytać co wiecie o tej grze, i o uniwersum, no i najważniejsze, czy myślicie, że Somebody Organization XIII są leprze od nobody? :P
Ja osobiście uważam, że Tetsuya zrobił 2 Chain of memories, tylko pod nazwą Birght by Sleep. CoM powtarza pierwszą część, ale jest nowy system walki, jest Organizacja, jest inna fabuła itd. W BbS jest też coś w stylu "Tali" ataków, dlatego myślę, że to jest takie małe "Zarobienie na graczach". Ze strony Fabuły prezentuje się ładnie ten tytuł. Ventus, Terra i Aqua próbują znaleźć mistrza Xehnorta (skąd ja znam te imię, hmm ... :P). Oczywiście co z tego wynika pokaże sama gra i trailery, ale można się domyślić, że dziadek nie stoi po stronie dobra.
A teraz wy się wypowiedzcie trochę...

Pierwotnie temat dotyczył tylko Birth By Sleep. - Keii

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"


Ostatnio zmieniony przez RepliForce dnia 24-12-2009, 02:23, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-12-2009, 23:15   

Primo, jeśli zakładasz temat o grze, to wypadałoby przynajmniej jej tytuł zapisać bez błędów.
Po drugie - premiera dopiero za 20 dni, na razie wiadomo jedynie to co pokazano na trailerach i w zapowiedziach. Moim zdaniem zapowiada się ciekawe i na pewno jak tylko dostanę w łapy japońską wersję spędzę z nią trochę czasu.
Talia? Wydawało mi się, że system walki jest taki jak w KH1 i 2, mylę się?
I co rozumiesz przez "zarobienie na graczach" (abstrahując już od tego, że wszystkie gry stworzone na sprzedaż mają taki cel)?
Fabuły oceniać nie będę, skoro tytuł nawet jeszcze się nie ukazał.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 23-12-2009, 23:39   

Keii napisał/a:

Talia? Wydawało mi się, że system walki jest taki jak w KH1 i 2, mylę się?

Mylisz się, sprawdź dokładnie wywiady z Tetsuyą Nomurą

Keii napisał/a:
I co rozumiesz przez "zarobienie na graczach"

No tak, ale chodzi mi, że niektórzy gracze muszą dla tego tytułu kupować PSP< co mi się nie widzi, bo mnie na nie po prostu nie stać. W prawdzie mogę poprosić koleżkę, aby ściągnął załatwił tą grę, ja bym ją oblookał, ale to tylko u niego>. Moim zdaniem to jest taki zarabianie na siłę na graczach.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-12-2009, 23:48   

RepliForce napisał/a:
gracze muszą dla tego tytułu kupować PSP

<facepalm sezonu>

Tak! Sony jest straszne i okrutne! Nadaje drogą radiową podprogowy przekaz: "kupujcie konsole za ostatnie pieniądze na czipsy BUAHAHAHA!"

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 23-12-2009, 23:58   

No Gonik, ty nie wiesz jak to się Odtrzystapięćdziesiątosiemnadwadejsuje na emulatorze na PC. Najpierw masz podnietę, że w ogóle grasz, a potem wolałbyś jednak grać na konsolce. A Fakt, że na PC nie da się grać w BbS boli, Gonik-senpai. Wiec jak cie kusi, to w końcu zaczynasz zbierać pieniądze na PSP.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-12-2009, 00:05   

A wiesz, że emulatory są nielegalne?

A o tym, jak się otrzystacośtamcośtam to Gonik akurat ma szansę wiedzieć z okazji mojego DSa. Wprawdzie nie wiem, czy grała, ale z pewnością miała okazję. Natomiast rety, narzekać na grę, bo jest na inną platformę, to już naprawdę trzeba mieć tupet...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-12-2009, 00:06   

Repli, przepraszam Cię, ale nie przyszło Ci do głowy, że firma produkuje gry nie po to, żeby ktoś w nie grał za darmo, tylko po to, żeby na nich zarobić? Po to również produkuje konsole. Obawiam się, że to działa bardzo prosto: nie stać Cię (na jedno i drugie), to nie grasz. Albo wybierasz inne gry, które pójdą na Twoim sprzęcie i na które Cię stać. To naprawdę nie jest wina firmy, że zainwestowała kupę kasy w wyprodukowanie gry i konsoli, a Ciebie na nie nie stać. Gry nie są artykułami pierwszej potrzeby, świat się nie zawali, jeśli nie pograsz.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2009, 00:11   

...to tak, jakby narzekać na gry na PS3 że nie ma jeszcze sensownego emulatora na peceta...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-12-2009, 00:13   

Jeśli chodzi o wyciąganie z graczy pieniędzy, ubawiłem się setnie czytając Twoją wypowiedź, naprawdę.
Co do systemu walki:
Cytat:
Mylisz się, sprawdź dokładnie wywiady z Tetsuyą Nomurą

Sprawdziłem, właściwie to zdanie podtrzymuję. Fakt, że gracz zmuszony jest wybrać umiejętności jakich będzie używał moim zdaniem w dalszym ciągu bardziej przypomina system z 1 i 2, bo w końcu w pewnym momencie wyekwipować wszystkich Abilities nie byliśmy w stanie. Cieszy też fakt, iż to, jakiego ataku będziemy w stanie użyć nie będzie zależało od szczęścia, jak w CoM.
Cóż, na szczęście jak burżujsko PSP posiadam, więc jak najbardziej na S-E psów wieszać nie zamierzam, a jedynie cieszyć się grą, kiedy już wyjdzie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2009, 00:23   

RepliForce, rozpowiadanie na publicznym forum, że Ty lub Twój kolega łamiecie prawo (używanie emulatorów), na pewno nie można zaliczyć do rozsądnego zachowania. Bardzo proszę o umiar i powściągliwość w chwaleniu się tego rodzaju wyczynami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 24-12-2009, 00:26   

Bezimienny napisał/a:
...to tak, jakby narzekać na gry na PS3 że nie ma jeszcze sensownego emulatora na peceta...

Ale PS3 może dostane w nadchodzącym roku, najprawdopodobniej zaraz przed wakacjami, więc nie mam jak narzekać...:P
Mai-senpai(i rym gotowy :P)
Nie narzekam, bo opcja grania Marluxem, Saixsicą, Xemnasią, Demyxią i innymi zwierzątkami hodowlanymi mi się podobała, szczególnie z naciskiem na Saixa.

Keii napisał/a:
Jeśli chodzi o wyciąganie z graczy pieniędzy, ubawiłem się setnie czytając Twoją wypowiedź, naprawdę

Tak tylko to jest taki chwyt marketingowy " Chcesz wiedzieć co było dalej? Kup sobie 10 konsolkę...", zamiast wziąć wydać to na, PS2 i spokój, a Daysy, w które wszyscy zagrają i tak, wydać na PSP w lepszej grafice.
Prościej: wydają siódmy odcinek serialu na DVD a ósmy już tylko na Blue-ray.

Keii napisał/a:
prawdziłem, właściwie to zdanie podtrzymuję. Fakt, że gracz zmuszony jest wybrać umiejętności jakich będzie używał moim zdaniem w dalszym ciągu bardziej przypomina system z 1 i 2, bo w końcu w pewnym momencie wyekwipować wszystkich Abilities nie byliśmy w stanie


Tak, ale przypatrz się, że w pewnym momencie Abilitesy były obok siebie, NP atak, atak, magia. A powinno być Atak, Magia, Itemsy. Dodatkowo zapełniał je jakiś czerwony pasek. Wytłumacz jakoś ten fakt niczym Edgeworth pewnej osobie...

EDIT: Teu nie powiedziałem : "Jestem Koxem i mam gdzieś prawo, bo łamie je grając na emu" Tylko powiedziałem, że gram w Daysy na PC na emulatorze. Szczerze, to do tej pory nawet nie wiedziałem, że emu są nielegalne. Tak czy siak, emu są jednak jakąś formą buntu, przed takim Nomurowym systemem. (nie żebym popierał ten bunt, ale może "oni w końcu zmądrzeją)

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"


Ostatnio zmieniony przez RepliForce dnia 24-12-2009, 00:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-12-2009, 00:31   

RepliForce napisał/a:
Prościej: wydają siódmy odcinek serialu na DVD a ósmy już tylko na Blue-ray.

Nie. Od teraz mijają z dwa lata, siódmy sezon wydają na DVD, a ósmy na Blue-rayu. Czyli - tworzy się w bieżącej technologii, starą w znacznej mierze zostawiając.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 24-12-2009, 00:35   

Crack napisał/a:
Czyli - tworzy się w bieżącej technologii, starą w znacznej mierze zostawiając.

Tak, ale chodzi mi o to, że coś jest mało popularne, słabo się sprzedaje, albo jest dość drogie.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-12-2009, 01:13   

Dla nas jest drogie, na Zachodzie zarobki są wyższe (koszty życia też, ale to w tym momencie nie jest relewantne), a elektronika kosztuje tyle co w Polsce, oczywiście w przeliczeniu.
Wydają na PSP, bo Sony im zapłaciło, żeby konsola lepiej się sprzedawało - jeśli miałoby wyjść na cokolwiek innego na pewno nie na PS2, które już na dobrą sprawę umarło. Już prędzej na PS3.
Co do kawałka Twojego postu dotyczącego systemu walki to przyznam szczerze, napisałeś to tak chaotycznie, że połowy nie zrozumiałem, ale nie zamierzam dociekać jakie będą rozwiązania w grze, którą niedługo przetestuję - szkoda czasu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-12-2009, 01:39   

Żeby stwierdzić, czy na coś wyszedłeś, musiałbym najpierw Cię zrozumieć, co z uporem godnym lepszej sprawy mi utrudniasz, sam już nie wiem czy specjalnie czy samo tak wychodzi :)
Co do systemu walki, jak mówię, nie zagłębiałem się w informacje na temat Birth by Sleep, przed napisaniem poprzedniego postu przeczytałem analizę systemu walki zamieszczoną tutaj. O ile pewne rozwiązania faktycznie zaczerpnięte są z CoM (czyli sama talia umiejętności), to jednak fakt iż w KH 1 i 2 również nie mieliśmy dostępu do wszystkich umiejętności pozwala mi przypuszczać, że nie zmieni to rozgrywki w aż tak wielkim stopniu. To wnioski, nie fakty. Gra nie wyszła, jest parę filmików jakiś wywiad i przypuszczenia - jak to wszystko wyjdzie w praniu okaże się już niedługo.
Naprawdę nie rozumiem Twojego rozemocjonowania tym wszystkim, wybacz.

Edit: To odpowiedź na posta, za którego Megaman dostał osta, jeśli moderacja uzna, że ma polecieć, to poleci. Trudno.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group