FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-10-2008, 18:53   

Kyou no Go no Ni - szkolne ecchi w podstawówce. Rzecz dla mało wybrednych i niewymagających. Litościwie, tylko cztery epki, do tego podzielone na pięciominutowe fragmenty. Powiedzmy sobie szczerze - raczej słabe.
Przejdź na dół
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2008, 21:32   

Chrno Crusade - odcinki 1 i 2

Jak na razie mi się podoba. Destruktywne zdolności siostry ROsette ukazują się w całej krasie. Pomysł z religijnym anime całkiem podoba. Jak na razie dawka akcji i tło fabularne jest niezłe. Pod koniec drugiego odcinka jest wetknięta całkiem zagadkowa scena z bratem Rosette. Ciekawi mnie jak to się roziwnie i...

...mam nadzieję, że nie obrazi to moich uczuć religijnych. Co będzie zobaczymy!...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2008, 00:00   

Legend of Galactic Heroes 1-82 - chyba najlepsza seria anime jaką widziałem, a na pewno najlepsza seria wykraczająca powyżej 50 odcinków i zdecydowanie najlepsza mająca ponad 100. Nawet ostatnie 15-20 lekko nudnawych odcinków zostało mi wynagrodzonych bitwą o korytarz Iserholn w ~3 ostatnich odcinkach.
Spoiler: pokaż / ukryj
Tylko dlaczego Yang musiał zginąć :/ Manly tears were shed. Yang Wenli dołączył do panteonu niezapomnianych zmarłych bohaterów, którym dostała się czarno-biała scena śmierci takich jak Joe Yabuki czy Spike Spiegel.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2008, 21:56   

Legend of Galactic Heroes Gaiden 1 do odcinka 8. Genialne, jak zazwyczaj. Fabuła skupia się głównie na Reinhardzie i Kircheisu nie wprowadzając tak wielu nowych postaci jak to było w przypadku 110 odcinkowej serii OVA więc łatwiej się we wszystkim połapać, trzeba było od tego zacząć. Blond aniołek pokazał że mógłby zostać detektywem gdyby nie miał już innych ambicji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 05-10-2008, 23:34   

Gundam 00 season 2 odcinek pierwszy! Mru, już wiem co mi wypełni niedzielna pustkę po Code Geass... Kwikogenne. Głupawkogenne. I ta grafika! I ta MUZYKA! Już jeden utwór mi wpadł baaardzo w ucho. I ending! I preview ciekawsze! Nic tylko MRU!

Spoiler: pokaż / ukryj
Exia z jednym oczkiem bardziej i powiewającym w przestrzeni kosmicznej płaszczyku... Spotkanie Setsuny ze swoim sąsiadem, Sajim. Mała trauma, gdy tenże drugi dowiaduje się, że jego sąsiad to gundam meister :D Duży KWIK, gdy się okazało, że Louise przeszła jakieś pranie mózgu i jest po stronie "tych zuych", a znajac Gundamy Saji uzupełni pustke po Alleluyi wsród meisterów i bedzie rhomantyczne spotkanie na linii frontu. Poza tym ONI znow knują. Moe Tieria w endingu. Moe Lockon w openingu. W ogóle nekromancja! Lockon powraca! XD I wielu wielu innych starych znajomych.

Zapowiada się ciekawie. Choć ja jak zwykle mam trudności z obczajeniem kto kogo gdzie i po co leje, a gundamy i inne mechy mi sie zlewaja ogólnie rzecz biorac :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2008, 00:04   

Skip Beat! ep 1 raw. Wow. Wprawdzie animacja woła o pomstę do nieba, a Shou i Ren wyglądają, jakby ich "ślepi rodzice w dzieciństwie widelcem karmili", ale za to Kyouko jest śliczna! Jej seiyuu pasuje wprost perfekcyjnie, i chociaż słyszę za dużo Tamakiego w głosie Shou, to całość, mimo tej nieszczęsnej grafiki, wypada nadzwyczaj dobrze. Piosenka z openingu (ale nie sam opening) jest świetna, a gagi wypadają jak zawsze u nakamury świetnie, szczególnie wizualnie - ech, to dno rozpaczy! Ech, gdyby to miało większy budżet... Pozostaje wierzyć, że to oszczędzanie od początku emisji oznacza tylko jedno: tasiemca. Co w przypadku tego anime jest tylko zaletą. Ja chcę więcej! Kyouko rządzi. Forever na zawsze.

Oprócz tego oglądnęłam 9 odcinków Nogizaka Haruka no himitsu, co zdecydowanie było dla mnie za słodkie. Nie mogę się niczego przyczepić, oprócz denerwującej siostry Haruki, ale nie mogłam się wczuć w klimat tego anime. Zaczynam podejrzewać, że mam uczulenie na moe. Ostatnią moe bohaterką, którą lubiłam, była Chii, ale to było dawno i nieprawda. Martwię się, czy to przypadkiem nie pozbawi mnie przyjemności oglądania większości współczesnych serii...

Za to Oniisama e zrobiło na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Znakomita historia, pasjonujące postaci, i nawet pod koniec udało mi się polubić główną bohaterkę. Lekko irytowały mnie te ozdobne stop klateki - jak wiem, że tak sie kiedyś robiło anime, ale widziałam to sparodiowane w zbyt wielu konfiguracjach, żeby móc je ignorować (nie mówic o podziwianiu ich) jako część konwencji. Na szczęściereszta, z muzyką na czele i przepiękną grafiką trzymała poziom. Czekam teraz tylko na kinówkę Lady Oskar.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-10-2008, 14:23   

Jsk i zacząłem tak i skończyłem maze tv.
Wrażenia... takiego czegoś potrzebowałem.
Kompletnie poudziwniana fabuła 3 okresy czasowe kompletna dezinformacja na początku i ten stary kiczowaty dubbing oprócz tego wspomniane wcześniej karykaturki chibi oczy jak podkówki i hadżimarujo na początku no po prostu się rozpłynąłem z radości zwłaszcza w poważnych momentach serii. :P
Polecam każdemu miłośników kreski slayersów
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2008, 22:41   

Jigoku Shoujo - epizod 7 i 8

Spoiler: pokaż / ukryj
czyli co się dzieje. kiedy sznurek z lalki zerwie ktoś inny, niż osoba zlecająca zemstę...
Dziewczyna nie mogąca znieść, że matka daje rolę w sztuce obcej dziewoi, zleca wykonanie na niej zemsty na wiadomej stronie. Jednak początkowo nie decyduje się na zerwanie sznurka - postanawia wykorzystać dwóch bandziorów, by pozbawili ową dziewoję głosu (wlali jej coś do gardła). Okazuje się, że sznurek zerwała właśnie ta dziewoja...

Tak to jest, jak się dobrze nie pilnuje swoich rzeczy

Natomiast w ósmym pojawia się dziennikarz prowadzący sprawę "Hell Girl", oraz jego córeczka, która widzi Enmę Ai...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-10-2008, 14:32   

Akane-Iro ni Somaru Saka - zaczęło się jak James Bond, w openingu mrugnął nawet jakiś Gundam. A co po za tym? Haremówka? Jasne, że haremówka. Bishojo? Jasne, że bishojo. Na podstawie eroge? A jakże. Niemniej, choć seria nie wydaje się czymś wybitnym, może interesować, zwłaszcza, że główny bohater po pocałowaniu moe bohaterki zarobił literalnie kopa w słabiznę od niej i to nie przypadkiem. Tak się śmiesznie składa, że oglądam akurat Urusei Yatsura, więc finał odcinka siłą rzeczy wywołał podobne skojarzenie. Może nawet nie będzie takie złe jak gros podobnych tytułów.
Aha, kiecki z czymś podobnym do gorsetu to kolejne top trendy szkolnych mundurków made in Japan?
Powrót do góry
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-10-2008, 16:37   

Ga-Rei-Zero 01 - Po prostu wow. Informacje o serii jako Ghostbusters po japońsku nie były szczególnie zachęcające, ale pierwszy odcinek został zrobiony zgodnie z formułą Hitchcocka - "Najpierw trzęsienie ziemi, a później napięcie stopniowo rośnie." Końcówka przyprawiła mnie o opad szczęki. Poza tym niezła grafika i świetny podkład muzyczny. Chcę więcej!

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2008, 18:18   

Również Ga-Rei-Zero 01. No cóż, odcinek przez jakieś 20 minut mnie nudził, był bardzo przewidywalny. Projekt tego dużego cośa mnie śmieszył, jakaś kawai dziewczynka przy mikrofonach nadzorująca całą operację i kilka innych kwiatków... ale ostatnie 3 minuty - wow. Ciekawe, jak to się rozplącze. Czekam.

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-10-2008, 21:20   

Mahou Shojo Lyrical Nanoha.
Całość >D

Vita is love.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-10-2008, 21:35   

moje ulubione haibane renmei (ep 01-03) w wydaniu visiona z lektorem pl.
Szczerze ... przepłaciłem za takie pieniądze wydawało by się że jakość powinna być lepsza niż jakiś fansub ale jedynie rozdzielczość i brak divxowego smużenia przemawaiją za tym wydaniem. Lektorka gada jak agatka z realspeaka (synteztora mowy) i niema za grosz wyczucia a samo tłumaczenie no cóż jest po prostu mniej szczegółowe i inne w moim odczuciu gorsze. Niemniej jednak ciągle jest to moje ulubione anime gdyby tylko vision wykupił tłumaczenie od basaki a za lektorke wsadził Czubówne :P.
Pomarzyć można w każdym razie wydanie nie jest najgorsze ale oczywiście mogło by być lepsze jest też zdecydowanie lepsze niż oficjalny dubbing angielski.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2008, 22:37   

Chrno Crusade, Odcinki 3 - 7

Zaczęło się na dobre. Rosette ratuje pierwszego Apostoła (właściwie Apostołkę - Azmarię. Ciekawe, czy będzie ich więcej?) z rąk z jej krewnego, który...


Spoiler: pokaż / ukryj
...był żywym trupem, bo zawarł pakt z diabłem Lerajie. Wkróce odzyskują oni Azmarię i wykorzystują ją do uwidocznienia i pochłonięcia linii astralnych, aby ciało krewniaka Azmarii odzyskało życie. Lerajie wykorzystuje jednak tę moc przeciwko swemu panbu, aby się wzmocnić i wyzwolić z kontraktu. Wszystko kończy się dobrze za sprawą transformacji Chrono i celnego strzelania Rosette.


W kolejnych odcinkach widzimy rónież starania Rosette aby dołączyć do...


Spoiler: pokaż / ukryj
...specjalnej milicji zgromadzenia Magdaleny


Dochodzi również nowa postać...


Spoiler: pokaż / ukryj
...wiedźma Satella - Niemka z pochodzenia. Przez ostatnie 10 lat zajmowałą się poszukiwaniem swojej rodziny. Walczy z diabłami w każdej postaci i trudno jest jej się przekonać do Chrono, któego traktuje podejrzliwie.


Pojawia się sam Aion, który robi małą Apokalipsę, lecz...


Spoiler: pokaż / ukryj
...mu się to nie udaje, dzięki wierze Azmarii!


Zatrzymam się przy Aionie, otóż jest on diabłem z krwi i kości! Zachwyciłęm się cytatami z Apokalipsy św. Jana w jego wykonaniu - seria do jego pojawienia cierpiałą na syndrom traktowania o religii, bez traktowania o reliigii. Chodzi o to, że wszystko działo się pod płąszczykiem religii, ale brak było cytatów z Biblii, uzasadnienia wiary poszczególnych osób, czy samych modlitw, dlatego też niektóre gesty, animacje krzyży i efekty związane ze specjalnymi pociskami można było uznać za przerost formy nad treścią.

Wracając do Aiona to funduje on nam iście diabelski monolog, który ma na celu...


Spoiler: pokaż / ukryj
...osłąbienie wiary w Boga. Mówił on o tym jak on nie słucha, nie ratuje, zgadza się na zło, że jest pierwszym poruszycielem, któy zostawił świat samemu sobie. Oczywiście takie mowy należy wrzucić między bajki, gdyż podstawowa retoryka Chrześcijańska potrafi takie argumenty odeprzeć - Azmaria się nie poddaje!


Ogólnie seria bardzo ciekawa.

Trochę może denerwować głos Rosette, który kojarzy mi się trochę z Excel z "Excel Saga". Mówię oczywiście o wersjach dobbingowanych, bo takie anime zawsze oglądam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-10-2008, 23:27   

...Toradora.

Po sześciu czapterach mangi muszę to obejrzeć.

Oni są zgubieni, prawda?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group