FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-10-2009, 22:41   

Obejrzałem do końca to co funanimation entertaiment zrobiło z ourana.
Na samym początku można już zauważyć, że w zdubbingowanej wersji zdubbingowano wszystko, począwszy od openingu skończywszy na endingu i za razem podkładu muzycznego ostatniego odcinka. Nic się nie zachowało! Najbardziej boli w tym to, że piosenki brzmią jak średniej jakości karaoke. Opening jest zaśpiewany dość niewyraźnie o pół nutki niżej a tekst nie trafia miejscami w to czego się spodziewaliśmy (bo miejscami samo tłumaczenie w napisach pasowało do zaśpiewania lepiej a tu mamy inne słowa i inny sens). Dodatkowo brak tam "tego czegoś" i w praktyce od połowy nie mogłem już tego słuchać, opki szły w oryginale. Z endingiem jest podobnie. Pierwsze słowa nie trafiają nawet w takt. Głos jest podobny ale też śpiewa trochę jak zarzynany. Wyraźnie czuć że to nie jego tonacja (o ile w ogóle potrafi śpiewać). Tak czy inaczej te dwie piosenki pasowały by na występy w programie typu idol, nie zaś do systematycznego powtarzania, jak to jest z czołówką programu telewizyjnego.
W środku jest już o epokę lepiej. Mało gwiazdek, dożo "nowych twarzy" i przede wszystkim brak powtórzeń aktorów w głównej obsadzie (w sumie zatrudniono uwaga 87 lektorów jak podaje anime news network). Poziom identyczny jak w ghost hunt czego po funanimation można się było spodziewać. Kolor głosów jest bardzo zbliżony w głównej obsadzie , w rolach epizodycznych już trochę mniej . Ale nadal nie ma takich sytuacji żeby głos wizualnie nie pasował. W drugim planie wyraźnie dominuje Monica Real, której od pewnego czasu nie znoszę. Ale tu gra tak jakby chciała przyćmić pierwszy plan. Miejscami pasuje to do jej bohaterki miejscami jest aż nadto. Ogólnie słucha się tego bardzo dobrze, bez zgrzytów można zmienić język i nadal wiedzieć kto mówi ze słuchu. Na prawdę podoba mi się 90% obsady a to rzadkość nawet w moim przypadku ( a jeszcze przy takiej liczbie głosów). Tłumaczenie jest przejrzyste i proste jednak w angielskim zwroty sempai trochę kują. Gra aktorska naturalna i spontaniczna.
Montaż również bardzo zgrabny, logo czytelne a jakość obrazu całkiem fajna. Jak przystało na funanimation cały opening jest ponapisowany od nowa, w ładny czytelny sposób, W miejscach fabrycznych, podobnie ending (adv się nie umywa - wszystko na jedno kopyto).

W ostatecznym rozrachunku uznaje że Ouran High School Host Club, wydanie funanimation entertaiment , całkiem nadaje się do obejrzenia. Kto nie lubi dubbingu zawsze ma do wyboru napisy. Ale nie straci wiele z ducha oryginału wybierając wersję dubbingowaną.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-10-2009, 22:54   

Dragon Ball Kai 1-10
Te odcinki, których prze przeoczenie nie obejrzałam prawie dekadę temu:P
Trening Goku przewijałam, bo ciekawa byłam jak Piccolo radzi sobie jako samotny ojciec

Spoiler: pokaż / ukryj
Krzyczy, bije, rzuca czterolatkiem po okolicznych górkach, wyzywa, popycha i depcze po rękach i ma mu za złe, ze płacze za tatą
Ciekawe co na to Superniania?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-10-2009, 01:55   

Nyan Koi 3 na szczęście trzyma poziom, a na dodatek prawie nie zawiera fanserwisu.
Niestety obawiam się, że to drugie może zmienić się wraz z przyszłym odcinkiem, ponieważ

Spoiler: pokaż / ukryj
akcja będzie działa się w onsenie (oryginalność ftw)

No ale pozostaje być dobrej myśli, gdyż na razie jest niewymuszenie zabawnie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-10-2009, 12:53   

Astro Boy 2003 odcinki 40-50

Wow. Końcówkę obejrzałem właściwie w jednym rzucie, niesamowicie im się udała. Klimat, nastrój, do tego poziom fabuły dostosowany do całości. Co ciekawe, wątek, który w serii z lat 80 był tematem pierwszych odcinków, tu został wyjaśniony w ostatnim. Chociaż nie przepadam za nazbyt optymistycznymi finałami, jakoś do tej serii nic innego by chyba nie pasowało. Generalnie - oglądało się to bardzo dobrze. Teraz czas na serię z lat 80.
Powrót do góry
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2009, 18:57   

Baccano!- mega krwawy i mega genialny. Podobają mi się skoki czasowe między 1930, 1931 i 1932 rokiem, oraz oglądanie czasem tego samego monentu z perspektywy różnych osób. Na początku wydawało mi sie, że to będzie jakaś animeowana Piła 10 a tu proszę. Całkiem niesamowite dzieło. Napewno wszycy wielbiciele krwi, flaków i odpadających palców oraz głów teraz w ogródkach stawiają sobie pomniki twórców tego anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-10-2009, 19:51   

Enevi napisał/a:
Grrrrrrrrr. Mogę warczeć? Mogę, prawda?

Możesz. Wszyscy warczymy.

Brama piekieł 2 - meteorowy Gemini (XD), odcinek drugi.

Na początku plusy - Hei z zarostem wygląda zabójczo :) Walki są dynamiczne (i mają świetne tło muzyczne!), loli lolitkowate, a Tajemnica odpowiednio tajemnicza. Nowe postaci całkiem ciekawe, zwłaszcza ta parka spotykająca się w kawiarni - wygląda na to, że będzie z nich sympatyczny pairing.

Ale.

Spoiler: pokaż / ukryj
Trauma, po co? Wygląda to tak, jakby zabili Yin, a nawet jeśli nie zabili, to ten wątek może się okazać mocno iryujący. Hei jako alkoholik emocący i szwendający się przy dźwiękach melancholijnego, gitarowego plumkania to ciekawy widok, ale na dłuższą metę zapewne zrobi się nudny.

Chwilowo więcej pytań niż odpowiedzi, ogląda się bardzo przyjemnie, ale nie wiadomo, jak będzie z rozwiązaniami fabularnymi. Mam nadzieję, że nie utopimy się w angście...

Kobato 2 - tutaj trudno napisać cokolwiek poza tym, że główna bohaterka jest słodka.

Zerknąłem też na rawy pierwszego odcinka Kuchu Buranko - O_o. Wygląda dość niesamowicie. Czekamy na suby, warto. Niech mi jeszcze zsubują w końcu Aoi Bungaku....

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2009, 20:18   

Darker Than BLACK 2, odcinek 2.

Opening – nie podoba mi się. Nie podoba mi się, że Suou gra pierwsze skrzypce, a nawet nie jest kontraktorem. Za dużo jej, a za mało Hei’a. Prych. Za to zmieniła się grafika w endingu – na plus.

Hei. Hmm, co by tu o nim napisać? Długie włoski są jak najbardziej mru, ale żulowaty zarost już mniej mru (chociaż nadal na swój sposób mru). No i zmienił mu się wyraźnie głos (pewnie alco zrobił swoje ;P) – zmiana jak najbardziej na mru. Poza tym niepokoją mnie dwie rzeczy.

Primo:

Spoiler: pokaż / ukryj
Nie podoba mi się jego współpraca z CIA. Widziałam go raczej w roli wolnego strzelca.


Secundo:

Spoiler: pokaż / ukryj
Na horyzoncie pojawia się trauma z przeszłości w postaci Yin. Dlaczego musieli zrobić jej coś złego? Nie lubiłam jej, ale nie chcę, żeby mi się przez nią Hei emocił.


A Suou jest bardzo naiwna. I powinna bardziej używać głowy, zamiast kierować się jakimiś durnymi przysłowiami. Szkoda, że wspomniana wcześniej trauma rozbudziła w Hei’u jakieś ludzkie odruchy i...

Spoiler: pokaż / ukryj
...emo-żul musiał ją uratować ze szpon wojska. Oczywiście to było do przewidzenia, że dziewczyna jakoś z tego wyjdzie i nic jej się nie stanie, ale mógł ją pozostawić samej sobie.


A skoro już mowa o Suou i Hei’u, to obmacywanie było ZŁE xD


Spoiler: pokaż / ukryj
Ponadto całowanie facetów, jako zapłata za używanie mocy, też jest złe, a raczej straszne. Biedna ta sygnatariuszka.


No i w końcu pojawia się moja ukochana Misaki, łiii. Mam nadzieję, że dostanie trochę więcej czasu antenowego w najbliższych odcinkach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2009, 01:50   

Darker Than BLACK 2 - ugh... ujdzie, ale bohaterowie nie są tak dobrzy jak ci z pierwszej serii. Seria jest trochę zbyt wesoła jak na mój gust. Mao i Huang (i stara ekipa MI6 oczywiście) byli lepszymi postaciami rozładowującymi napięcie niż Suou i obecni agenci.

Sunred 2 ep2 - no, jest lepiej. A już się bałem... Potwór krewetka mnie rozwalił. No i wielki powrót prostych przepisów kulinarnych generała Vampa.

Aoi Bungaku ep1 RAW - Uuuuuu... wygląda wyśmienicie. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego nikt tego nie tłumaczy.

Bantorra ep3 - jestem chyba jedyną osobą, której motyw z mięsem się podoba. Cóż, tak to jest gdy się kibicuje tym złym... Aczkolwiek ci w tym tytule są zbyt dziwaczni jak na mój gust. Całe szczęście ci dobrzy, nie są od nich wiele lepsi, więc spokojnie mogę im kibicować. Za to raz na ruski rok, to ci źli wpadną na tzw. plan. A konkretniej wyeliminują całe miasto, by ubić jedną osobę. Zapewne się nie uda, ale zło i tak zostało wyrządzone, więc jest ok. Aha... główny bohater powoli zaczyna się oswajać z myślą, że nie jest bombą. Może jeszcze coś z niego będzie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2009, 14:29   

Darker Than Black II - ogólnie schodzi troche na psy ... jakieś zalążki fanserwisu .. fujj ;/

Rebuild Of Evangelion 2.0 -
1 była całkiem całkiem - druga część jest wręcz tragiczna ;/ chaotycznie posklejane sceny, wycięto więkoszść ważniejszych scen z NGE przez co zachowania postaci wydaja sie wręcz absurdalne ... wszystko dzieje się za szybko ...
Rei za dużo gada - Asuka stała się zbyt miła ;]
Ciekawie wyszła tylko ta nowa pilotka - ma specyficzny charakter.. taka "dzika" ;p - aczkolwiek pojawia się z nikąd i plącze w każdą walkę ... ;/

ogólnie straszna profanacja przeszło 10letniej serii ...

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-10-2009, 22:00   

Awwwww. Rozpływam się nad Kimi ni Todoke (odcinek 2). Przesłodka seria. Nie mogę doczekać się następnego odcinka! Uwielbiam postaci pojawiające się w tym shoujo. Kazehaya nadal jest czarującym dżentelmenem, a na dodatek pojawiło się nowe ciało męskie trochę Doumeki-podobne. I z głosem Nakamury Yuuichiego! Mrrr.

Wydaje mi się, że było mniej SDczków, a przynajmniej tym razem nie rzucały mi się tak bardzo w oczy. Teraz natomiast denerwuje mnie głos głównej bohaterki. Noto Mamiko w innych seriach jakoś mi nie przeszkadzała, ale w Kimi ni Todoke ten półszept jest wyjątkowo irytujący. Od razu przypomina mi się reklama apapu z emerytami w Wenecji i tym "autosto-PEM!". Nieważne.

A poza tym poza tym? Gdyby Mio z K-ONa była rysowana w tym stylu, to cała klasa uważałaby ją za moe kawaii paniusię i chłopcy by się do niej ślinili. To chyba głównie kwestia tego niefortunnego imienia.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 17-10-2009, 22:30   

Kuchu Buranko vel. Trapeze ep.1
Pomimo obaw, jakie wywołało we mnie obejrzenie trailera, musze powiedzieć, że jest nieźle, a nawet świetnie xD
Już nawet "wykonanie", tej nieszczesnej pani pielegniarki ujdzie, bo niezla z niej kobitka sie zapowiada.
Ogolnie to mam banana na twarzy i w ogole potrzeba mi bylo w koncu ujrzeć tą ~oryginalność~ w nowym sezonie ^_^

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-10-2009, 02:18   

Darker than black II - 2 odcinek
Zaczyna mnie martwić przewaga Suoh w openingu, ona wygląda tutaj na główną postać, a Hei schodzi na drugi plan. Niedobrze, bo nie zbyt ją lubię, głupia jest nieco. Emocący, zapijaczony i popadający w depresję z powodu Yin też mi się nie podoba. I zdecydowanie nie pasuje mi ten jego zarost, zgadzam się z tym, że wygląda nieco żulersko. A jeszcze z tą czapeczką, to jak bezdomny i żebrakxD Czekam na Misaki, w niej nadzieja^_^

Kobato 2 odcinek
Słodkie, miłe i jakie urocze. Podoba mi się, że idą inaczej niż w anime, zawsze to jakiś powiew świeżości, a wychodzi im on całkiem nieźle jak narazie.

Kimi ni todoke 2 odcinek
Przeurocze ^_^ Manga stopniowo zaczęła mnie wkurzać, Sawako jest miejscami zbyt naiwna i zbyt dobra. Ale anime naprawdę ładnie się broni, jak narazie jestem bardziej niż zadowolona i mam nadzieję, że się to utrzyma. Zachwycił mnie ending, idealny wręcz, zwłaszcza wokal.

Eureka Seven 17 - 24
Noooo, anime wreszcie zdołało mnie wciągać. Od czasu wydarzeń w Cornelianie, czy coś takiego, zrobiło się ciekawiej. Akcja się zagęściła i coś ciekawego dzieje się z Eureką, niestety Renton nadal mnie wkurza. Może nie jakoś strasznie, ale to jednak gówniarz, może to nie jego wina, ale jakby go zrobili trochę starszego to bym się nie pogniewała. Nie przekonuje mnie ta ich miłość z Eureką, dzieci w wieku 14 lat nie myślą w ten sposób o związkach. No, ale może się czepiam... Za to Holland, którego zawsze lubiłam spadł w dół. Wydaje mi się takim samym gówniarzem jak Renton, zwala wszystko na dziecko i nie umie wziąć odpowiedzialności za to co robi. Mam nadzieję, że coś się poprawi, bo narazie u mnie sobie grabi...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2009, 03:08   

Darker Than Black sezon 2 odcinek 2. Nie no, zapowiada się coraz lepiej. Naprawdę jest i akcja i klimacik no i trzyma w napięciu, oj trzyma. Ostatnie minuty oglądałem na bezdechu :D. Tak więc:

Spoiler: pokaż / ukryj
No dobra, Hei wygląda naprawdę zaniedbanie, ale to buduje klimat, stawia pytania, emocjonuje. Ledwie drugi odcinek a tu już mamy tajemnice. Dlaczego Hei pracuje dla CIA? Co się stało z Yin? Wiadomo, że Hei stracił już siostrę, a teraz Yin, więc się chłopak załamał. Ale te walki....ah....z tym magikiem ,krótko, ale bosko. Zastanawiam się czym była ta zapora energetyczna w którą wpadł Hei? I dlaczego jego gwiazda zgasła? Przecież w fragmentach next epa na koniec było widać, że żyje i ma się "dobrze" jak na swój obecny stan. No i ta bohaterka. Pewnie to ona wyciągnie Hei'a z nałogu. I co się stało z tym kawałkiem meteora? No powiem, że na razie dopiero 2 epizod a fabuła już wciąga. No i ciekawi nowi kontraktorzy, choć ta dziewczyna z kataną mnie wkurza, bo to schematyczne. Kolejna laska walcząca bronią białą... i oczywiście każdy wie, że będzie głównym rywalem Hei'a. Choć całus jako zapłata...lol :D. Na razie anime spełnia moje nadzieje i oby tak dalej. Dużo akcji, dużo nowych bohaterów i duuuuużo pytań. No i te walki. LOVE DTB!


sugoi

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-10-2009, 03:10   

A no to się zgodzę, walki jak narazie są super. Ta z magikiem to mistrzostwo. Czekam na dalsze popisy Heia ^_^
A i jedno mnie męczy. Czemu Suoh kiedy zobaczyła brata zaledwie kilkanaście metrów od siebie, nie zatrzymała go, nie podbiegła, nawet nie zawołała, tylko robiła mu zdjęcia?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2009, 03:31   

Wydaje mi się, że Suoh nie do końca mogła ufać swojemu bratu, albo może się go trochę bała. W końcu powiedziała Hei'owi co myśli o kontraktorach. Do tego jednak był daleko, bo nawet ten aparat słabo go przybliżał. I, o ile się nie mylę, musiała by iść w stronę "war zone". No i było dla niej szokiem, że jej brat mógł chodzić. Pewnie dlatego zrobiła mu zdjęcie. W sumie dobrze, że nie pobiegła do niego. Znaczy, że nie jest wcale taka głupia. :)

A i jeszcze jedna sprawa. Jak mi coś Yin zrobią, jak ją *spluwa , odpukuje w biurko i rzuca wór soli przez ramię, modląc się do dobrych duchów* uśmiercą lub zangstują, to im nie wybaczę. Yin jest nietykalna! Chlip.............Yin, jestem z tobą!!

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 111 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group