FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2010, 21:57   

Seirei no Moribito 1-4 - co mogę powiedzieć, pod względem graficznym anime prezentuje się bardzo dobrze, kreska bardzo ładna, postaci bardzo ładnie narysowane. Opening taki sobie, ale powoli się przyzwyczajam. Co do niektórych seiyuu mam małe zastrzeżenia, ale mniejsza z tym. Anime bardzo ciekawie się zapowiada, ciężko mi się jeszcze wypowiedzieć, na temat fabuły, ale uważam, że może być ciekawie, gdyż walki sa w bardzo dobry sposób ukazane, cieszy oko.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-01-2010, 04:28   

Xam'd: Lost Memories - jak na siebie oglądam dość powoli, jestem dopiero po 12 odcinku. Ale to zdecydowanie nie dlatego, że seria mi się nie podoba - jest wręcz przeciwnie! Dawno nie widziałem serii, która okazałaby się dla mnie tak pozytywnym zaskoczeniem. Mam wrażenie, że jeżeli chodzi o mój odbiór Xam'd jest tym wszystkim, czym miały być Scrapped Princess i Simoun. Oczywiście graficznie i muzycznie trudno się do czegokolwiek przyczepić, ale główne zalety serii stanowi złożony i bardzo bogaty świat, który zdaje się żyć własnym życiem i, przede wszystkim, bohaterowie. Benikawa jest po prostu genialna, polubiłem ją od momentu kiedy pojawiła się po raz pierwszy, a zdążyła już sobie od wtedy na sympatię zasłużyć wielokrotnie. Obok niej niemal równie genialny Raigyo, mówiący głosem Hyughes'a z FMA. Choć w jego przypadku coś mi jednak nie pozwala zaufać mu tak do końca - zobaczymy czy słusznie, czy może pan padł ofiarą własnej doskonałości. Nie zapominajmy też o Akushibie, który jest wyjątkowo sympatycznym i jak dotąd zupełnie nieirytującym komediantem, za co należą mu się spore brawa.

Na uwagę zasługuje też główny bohater, który jest myślący, sensowny, a przy tym nie jest zbytnio przerysowany. Nie popada w skrajności, nie miewa nagłych napadów przesadzonego angstu, ani niewytłumaczalnego geniuszu. Jest ludzki, sympatyczny i, co chyba warto powtórzyć, sensowny.

A całość w dość pokręcony sposób kojarzy mi się z Black Lagoon. Same plusy.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 10:47   

Urufu napisał/a:
(...) po wypiciu krwi swojej ofiary (kobiety) zamienia się w wielkie, ohydne monstrum (...)


To się nazywa gekon ^^

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-01-2010, 10:56   

Dance in the Vampire Bund - wzdech, od kiedy wszystkie nieumarłe istoty muszą mieć "prawdziwe" paskudne formy... oglądam, ale boję się trochę powtórki z Shikabane Hime...
No i co ma wspólnego kameleon z wampirem?
Większym problemem natomiast jest dla mnie fakt, że fabuła całego pierwszego odcinka zdaje się bardziej naciągana niż niejeden superplan genialnego złoczyńcy z pewnego anime - żeby wydarzenia potoczyły się tak, jak zostały ukazane, wymagana była wręcz niewiarygodna ilość zbiegów okoliczności, pomijając już kilka niemalże dosłownych deus ex machina... (różnica taka, że zamiast boga na linach zjeżdża nam ze sklepienia wampir).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-01-2010, 11:33   

Dance in Vampire Bund - hmm... wygląda, jakby White Wolf robił nowe otwarcie i wydał nowy dodatek do WoDa, zatytułowany "Vampire: The Lolicon". Tak czy siak, początek był nawet sympatyczny i sprawiał wrażenie nie najgorszego (jak na dzisiejsze anime, dodajmy koniecznie) aż do chwili, w której pojawiła się wielka jaszczura z wyłupiastymi gałami. Nie żebym przesadnie narzekał, na tle dzisiejszej mizerii ta seria ma nawet szanse być faktycznie animowanym odpowiednikiem WoDa (choć trudno to nazwać komplementem sensu stricte).
Powrót do góry
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-01-2010, 15:23   

Tegami Bachi, 10-13. Rany, jakie głupie fillery (odcinki 12-13). Można spokojnie opuścić, nic się nie straci, a i trochę nerwów zaoszczędzi. Może nawet nie nerwów, co czasu, to było potwornie nudne. I głupie, o tak, Święta Noc, ubieramy letter bee w czerwone wdzianka, doprawiamy brody i wysyłamy do biednych dzieci. Brzmi głupio, a wygląda jeszcze gorzej. Te sztywne, powtarzalne dialogi, sytuacje i historie, zero oryginalności, wszystko naciągane, jakby zebrano po trochu ze wszystkich odcinków i starano się doprawić świąteczny klimat. Przewidywalne do bólu. Za to drugi odcinek zaczynał się nawet ciekawie, ale skończył w jeszcze bardziej idiotyczny sposób (tia, po wysypaniu się garstki nasion z listu mamy w pięć minut całą łąkę wysokich kwiatów). Za to zapowiedź następnego odcinka... Nareszcie! Koniec fillerów i wkracza genialny doktorek! A teraz, kiedy już wiem, że nie należy oceniać go tylko po tym, co o nim opowiada Zazie, to jest tym bardziej genialny, boski i w ogóle XD

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 17:12   

Durarara! 1 - cóż, zaczyna się dużo gorzej niż Baccano. I do tego wycięli jazz. Może się rozkręci. Mamy mnóstwo postaci i nie najgorszą reżyserkę. Wszystko zależy od scenariusza.

Dance in Vampire Bund 1
- lolicon failure. Ale jakby dodali fajne walki to coś by z tego mogło być.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 17:32   

Durarara!! 1 - na tym etapie ciężko powiedzieć, w jakim kierunku to pójdzie, ale już na samym początku zostajemy wrzuceni w wir postaci (Baccano!, anyone?), które zostały mniej lub bardziej pobieżnie przedstawione.

Podoba mi się Masaomi - całkiem sympatyczne stworzenie z niego, zarówno z wyglądu, jak i z charakteru, a jego skłonność do prawienia lamerskich żarcików nie jest specjalnie drażniąca. Ot, taki typowy luzak i dusza towarzystwa. Poza tym głos pod niego podkłada mój ulubiony seiyuu, mrruu :3 Za to Mikado ni ziębi, ni grzeje, i w porównaniu z Masaomim wypada dość blado. Cóż, może się chłopak jeszcze rozkręci, jak zasymiluje się z nowym otoczeniem. O reszcie postaci na razie trudno cokolwiek powiedzieć – wyjdzie w praniu, niemniej postać dziewczyny z blizną na szyi i legendarnego motocyklisty jest zastanawiająca. Tak samo osoby piszące na czacie.

OP jest zrobiony w podobnym stylu co ten z Baccano! – generalnie, jest ładnie i stylowo, me likes it. Natomiast trochę mi zgrzyta bojsbendowa piosenka w endingu, ale to akurat szczególik.

Ogólnie rzecz biorąc, Durarara!! ma spory potencjał (przynajmniej w porównaniu z resztą zimowej tandety). Będę oglądać na bieżąco.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 18:41   

Book of Bantorra 15 - zakończenie historii o Laskalu Othello. Ogólnie podoba mi się fakt, ze seria nie ma postaci wiodącej i kolejne epizody pozwalają przyjrzeć się bliżej poszczególnym bibliotekarzom. Nie ma też jednoznacznego podziału na dobro i zło. Na czele bibliotekarzy stoi mordercza wariatka. Kościół zaś... cóż... praktykuje pranie mózgu i tworzy sztuczne podziały, by zadowolić wolę bogów. Całość mimo wszytko trzyma się kupy. Według mnie to najlepsza seria jesieni.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 19:51   

@vries zgadzam się z Tobą, anime naprawdę bardzo dobre. Poczekam aż ep 15 wydadzą ludzie z Horrible Subs i oglądać :)

EDIT:

FLCL (Furi Kuri) ep. 1 - już jakiś czas temu z rok będzie polecono mi tę serię, ciężko będzie przejść przez tę komedię bo humor jaki serwują moim zdaniem jest słaby a nawet bardzo, seiyuu kiepscy, no cóż moim zdaniem anime nieudane, acz to dopiero mój 1 ep więc może jednak jakoś wbiję się ten "humor". Plus jaki od razu zobaczyłem to grafika, jak na komedię i to z roku 2000 bardzo ładnie się prezentuje w sumie studio Production I.G. się za to zabrało więc wszystko jasne.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 23:24   

Ookamikakushi 01
Świetnie podsumowali to anime na ABP- takie Higurashi no naku koro ni, ale inne. Mam identyczne odczucia. Na razie staram się nie oceniać, bo wciąż pamiętam, jak zraził mnie do siebie pierwszy odcinek Higurashi (chociaż tutaj zdecydowanie bardziej mi się podoba). Oby tylko nie stoczyło się jak Umineko i mam nadzeję, że twórcy jakoś sensowniej poprowadzą fabułę. Na plus oczywiście świetna muzyka (Yuki Kajiura oczywiście, więc nie mogło być inaczej) i cudowna piosenka w openingu i endingu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2010, 23:43   

Ookami Kakushi 1 - dobra, to jest dziwne i emanuje typowo higuraśną atmosferą. Przesłodzone aż do bólu zębów dziewczynki, które pewnie później wyjmą tasaczki i zrobią krwawą imprezkę, póki co nie zrobiły na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia, aczkolwiek tę blondynkę klejącą się do głównego bohatera (pewnie przykleili ją do niego kropelką) najchętniej potraktowałabym właśnie tasaczkiem, tudzież taką kosą, jaką mają te dziwnie poprzebierane dziewczęta, czy kim-tam-okaże-się-pewnie-później-one-są. Cóż, seria zdaje się brnąć bardziej w higuraśne klimaty niż te z Umineko, więc może nie będzie źle (a przynajmniej I hope so, bo jak uwielbiam Higurashi, tak nie trawię Umineko). Na razie nic się jeszcze nie wydarzyło poza mhocznym przeskokiem w przyszłość na samym początku odcinka, który pewnie pokazywał wydarzenia z końca serii albo z końca pierwszego arcu (nie mam pojęcia, czy fabuła będzie podzielona na łuki, tak jak w przypadku innych higuraśnych serii), i oprócz Tajemniczego Zniknię... nagłej przeprowadzki kolegi z klasy głównego bohatera.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kopi Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2010
Skąd: Zamość
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2010, 02:46   

Natsume Yuujinchou - Dopiero co zacząłem i muszę powiedzieć że bardzo przypomina mi to Mushi-Shi, co jest plusem :). Anime zapowiada się bardzo ciekawie, humorystycznie i mistycznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8382534
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-01-2010, 11:10   

Ookamikakushi ep01 - pozycja, na którą liczyłem, pozycja którą prawdopodobnie jako pierwszą rzucę. Co to do diabła za projekty postaci?! Główny bohater przyprawia mnie o mdłości, z resztą chłopaków też nie lepiej, jeszcze te mundurki z kołnierzykami... Zetsuboushita, zetsuboushita, konieczność wmawiania sobie że to chłopak a nie dziewczyna wprowadzają mnie w rozpacz! Co do fabuły - będzie schiza, panienki z kosami w słodkiej otoczce. No i wątek "mniłośny".
Jeśli niczym przyzwoitym fabuła nie zabłyśnie, to rzucę, nie warto się męczyć.

Omamori Himari ep01 - dużo majtek, dużo ecchi, dużo kretynizmu, duże biusty. Czego chcieć więcej? Fabuły to to wybitnej mieć nie będzie, postaci do niczego. Chłopak który okazuje się być nie wiadomo kim, cycata dziewczyna która będzie go bronić, bo ktoś tam kiedyś coś przysiągł, no i zakochana, zakompleksiona przyjaciółka z dzieciństwa, czyli kolejne mistrzostwo tego sezonu. Obejrzę jeszcze ze 2 odcinki, jak walki będą coś sobą prezentować to może obejrzę do końca, jak nie to sayonara.

Baka to Test to Shokanjuu ep01 - kolejna głupota sezonu, tylko ta może być fazowa. Nie ma sensu się rozpisywać, bo w zasadzie wszystko napisał już o tym JJ. Jeśli kolejne odcinki nie będą tak nudne jak pierwszy, to prawdopodobnie obejrzę do końca.

Durarara! ep01 - trudno cokolwiek na razie o tym napisać. Zostajemy wrzuceni w wir postaci w tym tajemniczego jeźdźca bez głowy. Jest potencjał, jest dobre wykonanie graficzne i niezła muzyka. Prawdopodobnie jedna z dwóch serii sezonu zimowego, które dostaną ode mnie ocenę wyższą niż 6.

Dance in the Vampire Bund ep01 - jej, loli władczyni wampirów, otaku pieją z radości. Trudno napisać cokolwiek o fabule czy bohaterach, bo odcinek przegadano na temat "czy wampiry istnieją". Może być mrocznie i krwawo, a to lubię. To co mi się nie podoba, to te "prawdziwe postaci". Co do diabła wielka jaszczura ma wspólnego z wampirami? Czy oni wszędzie muszą to upychać? Co złego byłoby w rozrywaniu wampirów w postaci ludzkiej? Mimo to, może być to jedna z najlepszych serii sezonu, o ile nie wbiją tam zbyt dużo absurdu. Liczę na walki, mam nadzieję że SHAFT mnie nie zawiedzie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-01-2010, 11:35   

Okamikakushi
piotrekplay napisał/a:
Co to do diabła za projekty postaci?!

Tru. Możliwe, że nawet odpuszczę sobie tę serię właśnie ze względu na wygląd bohaterek - drażni mnie. Jako że za grę odpowiada Ryukushi07, można spodziewać się raczej pogrywania z konwencją niż standardowej haremówki, ale nie wiem, czy to mi wystarczy. Fascynacja mhocznymi klimatami i mordującymi się kjutnymi panienkami minęła z wiekiem, teraz nawet Higurashi pewnie spodobałoby mi się mniej niż za pierwszym razem. A że wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia z popłuczynami po Higurashi (obym się mylił, ale obawiam się, że tak właśnie będzie)... Nie bardzo.

Durarara! - coś dla mnie. Gangsterzy, miejskie legendy, zakręcony klimat, niezła muzyka. Mam tylko nadzieje, że będzie równie na luzie co Baccano, bo gdyby miało się zrobić poważne i zangstowane, nie dałoby się tego znieść.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 134 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group