FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Melissana Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 21:18   

Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin ep.1

Zapowiada się anime dosyć brutalne i poważne. Atmosfera więzienna jest przytłaczająca, z takim ponurym, depresyjnym klimatem. Anime robi studio Madhouse do któego mam dodatkowo słabość. Jak dla mnie rainbow będzie chyba moim hitem sezonu wiosennego
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-04-2010, 21:28   

UraBoku also known as Uragiri blablabla - 01

...Czuję się rozczarowana. Doprawdy, szitowy jest to szonenajec, jeśli uke jest tak naprawdę babą. Znaczy teoretycznie chyba ma w spodniach to, co powinien mieć, cycków też nie zauważyłam, ale duszę ma kobiety. A seme właśnie tę kobietę kochał. Co prawda jest jeszcze Kanata, który MUSOWO jest gejem...
Na dodatek odcinek był... NUDNY. Bohaterowie łazili to tu, to tam. Robili to to, to tamto. Było nudno. I niefazowo. I w ogóle. I ciągnęło się to jak stara gumka od jeszcze starszych majtek. A poza tym jestem zła, bo youtube usunął mi favnięte PVki z Megurine Luką, a ja zapomniałam zapisać tytuły.

To anime przedobrzyło z fazą. Serio. Już przy openingu radośnie kwiczałam, ale potem to było już tak durne, że nawet kwiczeć się nie dało. W każdym bądź razie sama nie daję rady. Może w towarzystwie... Opening zaczyna się obiecująco. Bo w openingu Mhrok jest. I róże. I bizoniszcze mhroczne bardzo. Z kłami. I pazurami. I jakaś dziewoja, której włosy przypominały mi... siano. Takie długie siano. Potem jakieś wymachujące różnymi broniami postaci, w tym dziewoja z dużym... ekhu, mieczem. Freud miał rację, wszystkie nierozumne zachowania kobiet biorą się z zazdrości o penisa, dlatego dziewoja rozsądnie skombinowała sobie własny. Z metalu. I z rękojeścią. A Freud może sobie teraz co najwyżej pogwizdać żałośnie. A potem pojawił się jedyny Bizon, który z wyglądu mnie zainteresował (takie miał ciepłe spojrzenie...), a zaraz potem... Takehito Koyasu. Bo Koyasu jest jednym z tych seiyuu, które mają to do siebie, że wystarczy jeden rzut oka na postać, bez podglądania i sprawdzania na MALu, i wie się, że to on. Sprawdziłam. Tak, to on ^___________^ Chwilę potem pojawiają się jakieś wzruszające obrazki z bohaterami, różami i kolcami, a na widok takiego obrazka z głównymi bohaterami Eaś zaczyna się krztusić. Jest on bowiem czystym skondensowaniem Dhramatu.


Spoiler: pokaż / ukryj
Anime zaczyna się niezwykle wciągająco, bo mamy pływająca w niebycie Dziewczę Z Włosami Jak Siano - to jest Yuki. Coś tam ją boli. Mamy też jakąś post-apokaliptyczną rzeczywistość. I jest także bizon z openingu, Luka, który obejmuje Yuki. Ona chce, by on ją zabił, on nie chce, stwierdza, że będzie ją bronił i odchodzi, ona wyciąga ku niemu swą niezwykle powyginaną rękę...
I daje się słyszeć dźwięk jak w szpitalu podczas zatrzymania akcji serca. Ups, to budzik. Na łóżku leży chłopię, z wyciągniętą w górę ręką. Jest podejrzanie podobny do Dziewczęcia, na dodatek też nazywa się Yuki, ale nie, widz oczywiście nie domyśla się niczego. Bo widz idiotą jest. Nie mam siły.
Cofam to, odzyskuję siły, bo pojawia się Bizon z openingu i co się okazuje? Ano, ma głos Akiry Ishidy. Nya~! Dobra, ja nie wiem, CO on robi w tym anime (podobnie zresztą jak Koyasu, MikiShin, Kamiyan, Mamorek, OnoD, FukuJun i Sakurai Takahiro, którego nie lubię, ale jest znanym seiyuu...), ale ważne, że jest. Uwielbiam go. Ma coś takiego w głosie, że chce się go przytulić. ZGRZYT! Szlag. Główne uke... przepraszam, główny bohater zaczyna się Bardziej odzywać. Jaki głos. So... gay. Och, nie zniosę tego. <Eaś wyłącza głos>...................<Eaś włącza głos, bo jednak jest tam Ishida Akira>
Dobra, gdzie jest emocenie, ja się pytam? To anime miało chyba być o emoceniu się?
O, jest, zaczyna się emocenie. W końcu. No, a już się zaczynałam niecierpliwić. Yuki stwierdza, że jednak nikt go nie potrzebuje. I chce się dowiedzieć, dlaczego się urodził. Ano dlatego, debilu, że twoi rodzice pewnie sądzili, że "antykoncepcja" to nazwa gulaszu z Rumunii. Względnie z Litwy, bo Litwa jest cool i ma wilkołaki, co wpasowuje się w nastrój z początku odcinka. Potem mamy jeszcze więcej emocenia się, ale najpierw przejdę do jedynego prawdziwego kawałka szonenajca w tym odcinku. Yuki idzie z Kanatą na spacer, Kanata proponuje mu, żeby wpadł do niego po lekcjach (dobra, ja WIEM, co tobie chodzi po głowie! I nie, tym razem to nie jest wina ilości przeczytanych przeze mnie yaojców, na pierwszy rzut oka widać, że facet jest beznadziejne zakochany w głównym uke).
Poza tym w końcu dociera do mnie, co mi najbardziej przeszkadza w designie postaci. Nie, nie te peruki, nie krzywe linie twarzy czy oczy zerżnięte z mang Mayu Shinjo (swoją drogą ciekawe, czemu nikt jeszcze nie zrobił hentajca na podstawie któregoś z jej dzieł). Nie. Mianowicie: te cholerne podbródki, które wyglądają, jakby z powodzeniem można było nimi robić dziury w ziemi, zasadzić kwiatki, a następnie tymi samymi podbródkami zasypać dołek i uklepać ziemię. Na dodatek właśnie zauważyłam, że kolor marynarki Yukiego jest... sraczkowaty. Jaka szkoła, na bogów, wybiera taki kolor mundurka?
Gdzieś tam w międzyczasie przewija się rodzeństwo Murasame, które ratuje głównego bohatera przed marginesem społeczeństwa młodszej generacji strzałem z żołędzia i różowym telefonem komórkowym z cyrkoniami i czerwonym krzyżem na klapce. Zaczyna robić się naprawdę absurdalnie.
A wracając do emocenia się: jak już zauważyła Nanami, jakiś random emoci się w szkolnym kiblu, siedząc na desce klozetowej. I zaczyna słyszeć Głos. Który to Głos dobija zwichrowaną psychikę randoma. A dalej jest Dhramat. Nudny bardzo. Utopcie się. Wszyscy. Co do jednego. Ale w różnych miejscach, żeby było różnorodnie. Yuki może w klozecie. Luka w kałuży, którą sobie wygrzebie podbródkiem, a następnie do niej napluje. Kanatę oszczędzę, bo jest fajnym gejem.


Niech to się rozkręci, bo rzucę dziadostwo w diabły. Jedynym plusem następnego odcinka jest pojawienie się mej miłości od lat wielu - Koyasu Takehito.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-04-2010, 21:41   

Bleach ep 80
Będę twarda, obejrzę tego fillera (Bounto Saga). Ale powoli mnie nudzi. Ishida chyba za mocno dostał w głowę w Społeczności dusz...

Princess Tutu ep 17
Jest nieźle. Jeszcze się nie znudziłam. Chciałabym obejrzeć Śpiącą Królewnę Czajkowskiego. Ale póki co idę na Jezioro Łabędzie i to mi musi starczyć.

Beck ep 1
Podoba mi się piosenka w czołówce.
Nie wiedziałam, że Beck to imię psa. I już rozumiem dlaczego w live action tego długowłosego gra Mizushima Hiro. Chyba mało który Japończyk mówi po angielsku tak jak on.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-04-2010, 21:45   

Eaś, jak ja kocham, kiedy tak jeździsz po kiepskich anime, które cię irytują XD
Swoją drogą, od miesięcy prorokowałam sobie pod nosem, że to będzie żałosna tandeta, ale patrząc na komentarze muszę przyznać, że nie myślałam, że aż tak bardzo. Teraz jeszcze bardziej niż wcześniej nie ma mowy, żebym się za to wzięła. Chyba że mnie ktoś zmusi do grupowego fazowania.

<podnosząc pięść ku niebu i pomstując plugawie> CZEMU Japońce nie wybiorą jakiejś PORZĄDNEJ mangi shounen-ai, żeby ją zekranizować?! Czemu na ekranie niemal zawsze ląduje kiepścizna?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-04-2010, 21:50   

Mononoke napisał/a:
Bleach ep 80
Będę twarda, obejrzę tego fillera (Bounto Saga). Ale powoli mnie nudzi. Ishida chyba za mocno dostał w głowę w Społeczności dusz...

[


Nie katuj się _^_
Mam cichą nadzieję iż w wiadomych miejscach ktoś umieści po zakońćzeniu serii Wybielacz w wersji "wątek główny only".
Powrót do góry
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-04-2010, 21:59   

Na którym odcinku kończy się ten filler? Może ktoś mnie wybawi:)

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-04-2010, 22:31   

Easnadh napisał/a:
Ano, ma głos Akiry Ishidy. Nya~! Dobra, ja nie wiem, CO on robi w tym anime (podobnie zresztą jak Koyasu, MikiShin, Kamiyan, Mamorek, OnoD, FukuJun i Sakurai Takahiro, którego nie lubię, ale jest znanym seiyuu...)

Zarabia pieniążki?...

A poza tym jak dla mnie było całkiem fazowo, bardziej niż przy Hakuouki. Chociaż Hakuouki nie jest aż tak durne.


Amarth napisał/a:
CZEMU Japońce nie wybiorą jakiejś PORZĄDNEJ mangi shounen-ai, żeby ją zekranizować?! Czemu na ekranie niemal zawsze ląduje kiepścizna?

Nie mam pojęcia. I to wcale nie wynika z małej popularności innych tytułów, w 2009 bardzo dobre wyniki sprzedaży miały mangi takie jak "Seven Days" (może kiedyś będzie z tego OAVka, ohjakżebymchciała) czy z yaoi "The Cornered Mouse Dreams of Cheese " / "The Carp on the Chopping Block Jumps Twice". Teraz niby ogłosili OAVkę mangi "The Tyrant Who Falls in Love"... wielką fanką tego tytułu nie jestem, ale może to krok w lepszą stronę.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 22:52   

Mononoke napisał/a:
Na którym odcinku kończy się ten filler? Może ktoś mnie wybawi:)

Tu jest lista odcinków z ich nazwami. Dodatkowo w pierwszej kolumnie kolorem czerwonym są zaznaczone informacje specjalne, np. takie właśnie jak rozpoczęcie i zakończenie łuków wypełniaczowych.

Zgodnie z tym (nie chce mi się sprawdzać, czy zgadza się to ze stanem faktycznym), powrót do mangi powinien nastąpić w odcinku 110-tym.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 12-04-2010, 22:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 22:53   

Melissana napisał/a:
Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin ep.1

A właśnie, narzekałem na to anime, ale z tłumaczeniem jest już bardziej znośne. W każdym razie na tyle, bym nie musiał go rzucać po jednym odcinku.

Oglądam sobie Ranmę. W sumie darowałem to anime, bo czytałem mangę. Ale z braku laku postanowiłem tytuł odświeżyć.

Arakawa 2 - faktycznie ciut gorzej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 22:59   

Mononoke napisał/a:
Na którym odcinku kończy się ten filler? Może ktoś mnie wybawi:)

Mononoke a jednak wymiękłaś ^^na ann są niestety nie zaznaczone mniejsze fillery 129-137 z tego co widzę )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-04-2010, 23:09   

Bezimienny napisał/a:
Zgodnie z tym (nie chce mi się sprawdzać, czy zgadza się to ze stanem faktycznym), powrót do mangi powinien nastąpić w odcinku 110-tym.

Ee, to może te 30 odc wytrzymam (masochizm). Ale dzięki Bezimienny.

Kurt napisał/a:
Mononoke a jednak wymiękłaś ^^

Jeszcze nie wymiękłam, na razie oglądam. To było tak na wszelki wypadek^^

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-04-2010, 00:58   

Senkou no Night Raid 2

Jak na razie bez jakichkolwiek większych emocji. Ot, kolejna odrębna historyjka o muzyku-szpiegu. Niby próbowali przemyć gdzieś tam dhamatyzm, wplatając w całość dhaamaty bohaterów z przeszłości i uwznioślając "potwora" tygodnia jak się dało, ale niewiele osiągnęli. Nie jest to kompletnie przewidywalne, ale całkowicie pozbawione jakiejkolwiek iskry, brak tu ładunku zarówno akcji, jak i emocji. Bezbarwność postaci czuć już na kilometr. Mało to atrakcyjne kino szpiegowskie... Chociaż miło, że moce bohaterów mają takie ograniczenia. Chociaż... czy tylko ja mam wrażenie, że Yukina potrzebuje kfiatkuszków, żeby korzystać ze swojej mocy? Kwik...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2010, 17:23   

Space Battleship Yamato 2, do 21 odcinka
To co lubię, czyli rozpisana na kilka odcinków bitwa z udziałem masy statków, którą wygrywa mądrzejszy - niezbyt często można takie starcia oglądać w anime. Od kinówki seria różni się drastycznie, ale na plus. Nie tylko zrezygnowano (jak na razie) z mordowania 80% obsady to jeszcze nadano dużo ciekawszy rys paru jednowymiarowym wcześniej postaciom - Teresa okazuje się mieć na sumieniu wymordowanie całej planety (w imię pokoju, a jakże!), Dessler buntuje się przeciw swoim wybawicielom, a dowódcy imperium komety dają się podpuścić jak Nagumo pod Midway.
Powrót do góry
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2010, 20:12   

Hakuouki: Shinsengumi Kitan ep. 1 - póki co ciężko cokolwiek powiedzieć na temat tego anime, myślę, że jest zjadliwe. Nie zwracałem zbytnio uwagi na animację, ale wydaje mi się, że pod tym względem jest to przeciętniak zaś graficznie całkiem ładnie. Nie było mi dane zobaczyć porządnej akcji więc, dalsze rozważanie co do technicznych elementów jest zbędne. Humor, który autor serwuje jest do zaakceptowania. Więc na razie nie przekreślam tego anime. Czas pokaże co z tego wyrośnie.

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2010, 02:14   

Tak wiec dzisiaj, a raczej już wczoraj obejrzałem sobie całego Genshikena. Wszystkie trzy w dubie angielskim od początku do końca. Szczerze mówiąc lubiłem oryginalną wersję drugiego sezonu. Pierwszy jakoś zawsze oglądałem w dubie. Jak tylko ukazał się drugi sezon w całości musiałem go przetestować. I tu wielkie zaskoczenie, o jakości dubingu byłem przekonany, ale co do odcinków z amerykankami miałem pewne obawy. Gdy dotarłem zupełnie rozwalony (pozytywnie) do konkretnego odcinka , wstrzymałem oddech i ku mojemu zaskoczeniu wszystko szło po angielsku, dialogi wielojęzyczne przeszły bez akcentu (normalka prawie). Do czasu. Weszła Su i doznałem szoku, może nawet większego niż Japończyk słyszący wyrwane z kontekstu zdania w swoim języku. Japoński su nie został wcale zdubingowany, podłożone zostały jednak proste i miłe napisy (przynajmniej wydaja się lepsze od tych co miałem). Po prostu mnie zamurowało, takiego efektu w życiu się nie spodziewałem. Dobór zdań Su jest jednak bezcenny. Angielski jej jednak poprawili i to na korzyść. Końcówka mnie na tyle rozbroiła, że aż nie wiem czy dzisiaj zasnę :]
Apeluje do osób preferujących napisy, to trzeba usłyszeć. Szok jest o tyle większy z prostej przyczyny, przyzwyczajasz się do angielskiego i tu nagle bum, kwiatki jakich mało.
Jeżeli miał bym wymienić wady tego duba , były by to za pewne nagłe zmiany nazewnictwa członków , stosowanego przez Saki, może w oryginale też było (nie wiem nie słuchałem tak dokładnie) ale i tak to trochę bije. Drugi i ostatni minus to konwersacje japońsko angielskie (wyłączając Su) w przypadku Saki i Ohno ingrisz był by wskazany (dla odróżnienia od japońskiego)
Plusy: Zdecydowanie obsada, Su jako oddzielna kategoria oraz nie zmieniony rozkład opków i endingów. Poza tym przekład jest bardzo przejrzysty i zastosowane miejscowo napisy krótkie i rzeczowe.
Ale ogólnie plusy są większe niż minusy, wiadomo jakość nie ilość :P.

Całkiem przypadkiem dowiedziałem się jeszcze, że moja ulubiona bohaterka z całego serialu Chika Ogiue, jest w moim wieku, co prawda młodsza o 22 dni ale co tam. Bliżej miał bym jednak do Manabu Kuchiki bo tylko 15 dni jest ode mnie młodszy, ale teraz przynajmniej wiem na co zwalić winę za jego charakter. Pewnie podobnie jak ja oglądał z balkonu grzybki atomowe po Czarnobylu (nic że miał dalej :P)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 157 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group