FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2008, 22:45   

Kuroshitsuji 2-3 – łaaał, wreszcie ktoś zabrał się za tłumaczenie...

Sponiewierany Ciel wyglądał jeszcze piękniej niż w mandze. Kreska ogólnie przewyższa tą z pierwowzoru *_* Podobały mi się też humorystyczne wstawki z Madame Red, które twórcy dodali od siebie.

W trzecim odcinku było kjutaśnie ^^

A w czwartym przechodzimy do konkretów. Yes, yes, yes.

Hakushaku to Yousei 3 – o lol, uśmiałam się jeszcze bardziej niż przy drugim odcinku:

Spoiler: pokaż / ukryj
Edgar prosi ojca Lydii o jej rękę.


Enevi napisał/a:
Earl and Fairy pogrąża się z odcinka na odcinek w schematach... a szkoda, bo mogła być fajna seria przygodowa z wątkiem romantycznym.

Tru =='
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-10-2008, 09:42   

Fancy Lala TV 1-2 - oldschoolowe i dość nietypowe magical girls. Po pierwsze, bohaterka jest normalną dziewczyną, żyjącą w normalnej rodzinie. Choć się przemienia i transformuje w starszą o kilka lat osobę (tu ciekawostka, zmienia się przy okazji kolor włosów), to nie walczy z potworami i nie ratuje świata przezd zagładą, ale (na razie) zarabia jako modelka, jej moc bowiem pozwala jej (patent zerżnięty z naszego "Czarodziejskiego Ołówka") narysować sobie dowolny ciuch, który zaraz potem się zmaterializuje. Co jeszcze ciekawsze, ciuchy nie pojawiają się na niej w magiczny sposób, tylko przebiera się w normalny sposób. Diabli wiedzą, jak to się rozwinie, ale jak na razie jest bardzo sympatycznie. Po świetnej OAVce (Harbour Light Story: Fashion Lala) liczę, że TV też mi się spodoba.
Powrót do góry
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2008, 17:25   

Ergo Proxy 11-23 - no i w końcu skończyłem. Powiem więcej, było warto. Dodam jeszcze od siebie, że zdecydowanie BYŁO warto. W wielkim skrócie - seria niemal idealna, dla każdego fana Sci-Fi pozycja obowiązkowa.

Z aktualnie wychodzących:

Jigoku Shoujo Mistsuganae ~ 01-04 - bardzo ciekawy początek. Wygląda na to, że Enma Ai nieźle się bawi, chociaż nie do końca rozumiemy jej motyw. Oby nie powielono bez przerwy schematów z pierwszych dwóch sezonów i będzie dobrze :)

_________________
... With finesse comes vision
With practice comes experience
With control comes agility
With power... comes inviolability ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-10-2008, 17:25   

Wałkuje się genshikeny >_< :D
Pierwsza seria genialna zwłaszcza wojna otaku kontra ludzkość oraz totalna miękkość charakterów otakowskich i uczulenie na klasyfikacje "rudej" jako otaku. Po prostu przyjemnie się to ogląda
Spoiler: pokaż / ukryj
zamykają nam klub... ok; nie jestem otaku , giń :p

Dodatkowe 3 odcinki są trochę inaczej narysowane i mniej lub bardziej udowadniają że otaku może się zmienić a klasyfikacja otaku jest bezcelowa ;D Bo można nawet takiego nie poznać/nie podejrzewać. W sumie jest to tylko uzupełnienie o tym skąd się wzięło dwoje nowych członków i dlaczego mała mi ma taki dziwny wyraz twarzy ;P.
Druga seria jest już kompletnie inna po kilku odcinkach mam wrażenie ze po prostują tam wszystkim charakterki rozpakują osobowość Oriuge-san a "ruda' albo zmieni się w otaku compatibile i zostanie szefową klubu albo pogoni swojego faceta ;p
Spoiler: pokaż / ukryj
cosplay cosplay :D:D:D

w każdym razie oglądanie otaku w akcji jest interesujące dla otaku z innego kraju :P nawet jeśli jest to trochę skarykaturowane.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-10-2008, 20:11   

Urufu napisał/a:
Kuroshitsuji 2-3 – łaaał, wreszcie ktoś zabrał się za tłumaczenie...

Fakt, ociągali się troszkę... No i nie wiem dlaczego, ale coraz bardziej mi się to podoba (seria, nie ociąganie :). A przecież nic nowego w tych odcinkach nie pokazano (przynajmniej nic wartego uwagi - zarówno nowy służący, jak i to dziewczę z trzeciego ep. byli zabawni tylko przy pierwszym wejściu). Dziwne.

Ga Rei Zero 4 - Nastoletnia lesbijka w szkolnym mundurku wyrzynająca zombies bojowym żelazkiem parowym napełnionym wodą święconą? Chce więcej! Seria przekroczyła już granicę absurdu (niby ten odcinek był komediowy, ale w praktyce nie różnił się specjalnie od poprzednich), dalej nie wiadomo o czym właściwie będzie, a kolejny odcinek obejrzeć muszę koniecznie - tylko po to, żeby zobaczyć, jakie kretynizmy wpadną do głowy scenarzyście tym razem. Bo jestem pewien, że jeszcze czymś jest mnie w stanie zaskoczyć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2008, 21:08   

Cytat:
żeby zobaczyć, jakie kretynizmy wpadną do głowy scenarzyście tym razem. Bo jestem pewien, że jeszcze czymś jest mnie w stanie zaskoczyć.

Gai rei: Zero tez jest chyba na podstawie mangi wiec ten kretynizm ma swój pierwowzór na papierze xP

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2008, 21:47   

Ai Yori Aoshi epizody 7 i 8

Spoiler: pokaż / ukryj
W pierwszym nasza wesoła gromadka wyruszyła w kierunku gorących źródeł. Niestety, mapę miała Taeko, przez co jakieś 3 godziny szukali hotelu. Tylko po to, by się dowiedzieć, że nie ma miejsc ^^' . Na szczęście Aoi z kartą VIPa załatwiła sprawę. Skończyło się na tym, że Kaoru, Aoi i Taeko (wysłana przez maniaka pociągów w celu sfotografowania ducha) spędzili noc w opuszczonej świątyni nieopodal, a reszta gromadki pozostała w hotelu spiła się do nieprzytomności...

A w drugim Tina przyprowadza fretkę. Wszyscy są zachwyceni... Oprócz opiekunki Aoi, której zwierzak wyraźnie działa na nerwy...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-10-2008, 22:34   

Nodame Contabile 8-13
Coraz bardziej mi się to anime podoba. Na początku aż tak mnie nie porwało, a teraz chcę wciąż więcej i więcej. Tylko mała uwaga apropo Nodame i Chiakiego.
Spoiler: pokaż / ukryj
Ja się już cieszyłam, że Nodame wreszcie się rozwinie i częściej będziemy ją słyszeć, a tu się okazało, że zadowoliła się jedną grą z Chiakim. Ja naprawdę bym chciała by została zauważona. A nie w kółko ten boski Chiaki. W sumie ja wiem, że on o to nie zabiega, ale denerwuje mnie strasznie, że wszyscy tak za nim szaleją. Dlatego ucieszyłabym się, gdyby część tego zachwytu przeszła na Nodame. W sumie nauczycielka w przedszkolu do niej pasuje, nie mniej chciałabym by rozwineła się muzycznie i ją ludzie usłyszeli. No zobaczymy jak będzie dalej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Teknometalman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2008, 12:36   

Naruto - ep 190+
Gits Sac 2 - ep 7+ - słabszy od pierwszego sezonu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-11-2008, 00:32   

Dla zabicia czasu w święto zmarłych :P jak i halołin oglądano:
Genshinken 2 do końca
Wrażenia: Seria inna niż pierwsza, skupiona w okół amatorskiej mangi i tego co otaku robią po studiach. W sumie ciekawe ale humor pierwszej serii był lepszy, bardziej żywiołowy a i w samym klubie więcej się działo. Nie mówiąc już o totalnym odpuszczeniu polowań na bezproduktywnych otaku i tarć pomiędzy otaki i nonotaku chrakters :P.
Otaku from us mnie położyły zwłaszcza ich angielski chociaż japoński też był dobry.

ichigo mashimaro ep 0-2
Zabawne powolne i rozciapciane po protu cudowne. Patrzy się na to " o jakie to cudne" nagle myśl "trzeba by coś zniszczyć" a na ekranie plac i wszystko wraca do normy pozostawiając duży uśmiech. Długo się do tego tytułu zbierałem ale te blade kolorki sowpoke-ing i przede wszystkim humor nie dadzą o sobie łatwo zapomnieć a będą to miłe wspomnienia.

Magic User`s Club ova
ep 1
Nie rozumiem co mają czarownice do ufo ale widać że kosmici to kleptomani a jeden z magików to obrzydliwy transwestyta, po prostu śmieszne. Lubię te starsze tytuły humor jest znacznie lepiej zbalansowany i nie w każdym ujęciu widać bieliznę. No i proporcje postaci nie są przesadzone. Wygląda na to że szykuje się ciekawie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-11-2008, 17:28   

Akane-iro ni Somaru Saka ep. 5 - coraz gorzej, stacza się to po równi pochyłej. Gagi nie śmieszą, bo ile razy już to było? Yuuhi mnie wyraźnie denerwuje - kolejna mangowa idiotka, tyle że z ambicjami kury domowej. Równie mocno denerwują mnie bratnio-siostrzane sugestie. Jedyna nadzieja w tym, że Yuuhi i Junichi zaczną się normalnie zachowywać., ale nie liczę na to. Prawdopodobnie przestanę oglądać jeśli w kolejnym odcinku nic się nie zmieni.

Tytania ep. 4 - tutaj z kolei dużo lepiej. Lekko nie podoba mi się tylko to, że brakuje to charakterystycznego dla LoGH dystansu - twórcy sympatyzują raczej z narwanymi rebeliantami.

Candy boy ONA, special, ep. 1-3 - dwie siostry żywiące do siebie nieco inną miłość niż siostrzaną. Coś to w sobie ma, bo nie przeszkadza mi to, że wątek jest wewnątrzrodzinny. Ciepłe i miłe. Elementy komediowe (poza Sakuyą) ładnie rozładowują napięcie kiedy zaczyna się gromadzić, chociaż pod koniec nieco poangstowali. Mam nadzieję, że seria nie pójdzie tą drogą, bo IMO jej siłą jest to, że nie próbuje być guemboka, a scenarzysta nie trąbi mi do ucha jakie to wzruszające.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-11-2008, 18:22   

Kurogane no Linebarrels 5

Z ciekawości zapoznałam się z mangą, która okazała się średnia, ale da się ją czytać. Natomiast jej ekranizacja wzbogacona o fanserwis i wynaturzony humor + pokłady angstu jest wyjątkowo ciężkostrawna. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście główny bohater, idiota do potęgi n-tej, którego osobowość jest tak niespójna, że trudno tego nie zauważyć nawet z zamkniętymi oczami... Obecnie angstujący w każdej możliwej chwili po traumatycznych przeżyciach z poprzedniego odcinka, nagle w chyba cudownych okolicznościach odzyskuje "wolę walki" i zupełnie zapomina o tym, co go spotkało, o rodzinie i reszcie, która przecież się nie liczy, gdy trzeba rozwalać kolejne roboty/budynki pod przykrywką bycia "tym jedynym sprawiedliwym" samozwańczym bohaterek, prawda? Acha i niech mi ktoś powiem jakim cudem w tych czasach uchował się spiskujący psychopata, pragnący opanować świat? I skąd te wszystkie fundusze? A najlepsze jest to, że za doradcę ma cowboya... I jego głos jest identyczny jak ten Lulu (nie chodzi nawet o seiyuu, a o ten sam ton...od razu ma się skojarzenia, które co poniektóre oddane fanki Lula mogą doprowadzić do traumy... Ale czy one w ogóle się za ten chłam wezmą??) Jeżu Wszechmogący, dlaczego takie głupie anime w ogóle pojawiają się na rynku?! Jakieś plusy? Owszem... Maaya Sakamoto i to wszystko...


Hakushaku to Yousei 4

Jakież to było zabawne, naprawdę wręcz cudowne. Opening zastąpiono niezwykle emocjonującą walką Służącego z Oczkiem z dziwacznym zwierzem, (walka... hm.... powiedzmy gonienie się w kółko, parę skoków, łypów i złamany sztylecik... A potem uwaga! Bitwa na spojrzenie i płonące Zielone Oczko wygrało. Haha! Ach te szojce... Ten dramatyzm i ta bezsilność i głupota głównej bohaterki... Owszem mamy podejrzenia, chcemy uknuć plan i wykorzystać swoją przewagę posiadania... błyskotki... Ale i tak nawalamy, a potem ruszamy na ratunek. No wspaniałe wręcz...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2008, 20:21   

Nodame Cantabile: Paris-Hen 4 – było tak jakoś... nudno? Chiaki znów odnosi sukces, wszyscy go kochają. Nodame ma doła, ale jej przechodzi. No nie wiem, zostało jeszcze tylko 7 odcinków...

Skip Beat! 4

Reakcje Kyoko na stacji były świetne, wyobraźnia jak zwykle pracuje – szkoda tylko, że młotek faktycznie nie wylądował na głowie Shou T_T

Poza tym, Kyoko wraca do L.M.E. Jej reakcja na ‘’Love ME Section’’ też była niezła. Tak, ‘’miłość’’ to takie przerażające słowo XD

Ren zarobił u mnie trochę punktów za to, jak ładnie zgasił tę aktoreczkę. Chociaż chwyt z bagażem był wredny ^^’

Obejrzałam jeszcze 4 odcinek Akane-Iro ni Somaru Saka i chyba sobie daruję resztę odcinków...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-11-2008, 00:07   

Nodame Cantabile Paris-Hen 1 -3
Jak narazie świetna kontynuacja pierwszej serii. Wydaje mi się nawet zabawniejsza. No i ładnie pokazywane są relacje Chiakiego i Nodame. Tylko w 2 epie strasznie irytowała mnie grafika 3D przy dyrygentach. Strasznie dziwnie to wyglądało i o ile mogę się przyzwyczaić przy instrumentach, to przy rękach nie mogę. Niech oni coś z tym zrobią...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 02-11-2008, 01:32   

Saiunkoku Monogatari Second Season do ep. 18 (całości ep.47)
Jestem z siebie dumna. Dalej brnę przez tą opowieść, czuję się jakbym oglądała epopeję. Okazało się, że uwielbiam Ryuurena i jego sposób myślenia, który, jak się bardziej przyjrzeć, jest całkiem logiczny. Dalej też uwielbiam Seirana i jego humorystyczno - ironiczne wstawki. Shuurei troszeczkę irytuje, ale w sumie nie jest tak źle, jak w bishoneńskiej serii być mogło z główną bohaterką. Ma to to fabułę, która mimo pewnej dopuszczalnej dozy naiwności i elementów nadprzyrodzonych naprawdę wciąga i potrafi zainteresować. Zastanawiam się, co teraz będzie robić Shuurei w Kiyou? Już szykuję zębiska na odc. 19, który (jak wynika z preview) zdaje się być całkiem humorystyczny i w dodatku o złotym szopie (tanuki! tanuki!).

Póki co dla odmiany nastroju właśnie łapię się za 4 odcinek Mouryou no Hako, czyli serii której z rzadnej strony rozgryźć nie mogę a mimo to mi się podoba. Gąszcz postaci i wątków póki co jest jeszcze zaletą, tajemnicę już mamy, teraz czekam na konkrety. No i... Ach, te clampetki...

Myślałam czy nie dać jeszcze jednej szansy Hakshaku no yousei i sięgnąć po 2 odc. ale po przeczytaniu opini innych forumowiczów zrezygnowałam. Sztampa sztampę goni, tandeta pogania.

EDIT:

Złapałam Tales of Abyss 4,5... buahahahah! To jest głupsze niż ustawa przewiduje, ale ile z tym zabawy! Luke powoli zniża się do poziomu intelektualnego dżdżownicy, intryga jest mocno naciągana, akcja leci na łeb na szyję nie pozostawiając czasu na wyjaśnienia i zrzycie się z bohaterami. Właściwie, gdyby nagle wszystkich zmiotło z powierzchni ziemi to bym się tylko śmiała. Seyjuu Iona sprawia że dostaję drgawek. kto tak sepleni?! Do tego dochodzi Guy i jego TRAUMATYCZNA PRZESZŁOŚĆ ( podczas sceny kiedy o tym wspomina umarłam ze śmiechu - co to ma wspólnego z lękiem przed kobietami? ktoś tu potrzebuje psychiatry...) I oczywiście STRASZNA AMNEZJA Luke'a. Ale oglądam dalej bo to jednak świetna zabawa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group