FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 355, 356, 357 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-05-2012, 20:18   

Aquarion 21

Łojojoj, się porobiło. Znaczy... generalnie taki trochę burdel, ale chyba już można przyłożyć pieczątkę pod przynajmniej jedną teorią.

Spoiler: pokaż / ukryj
Kagura + Amata = Apollonius, tylko jak tam do rozdwojenia doszło??
Shrade jeszcze szybciej zaczął gonić własną śmierć, ale przynajmniej
Spoiler: pokaż / ukryj
spełniło się nawiększe marzenie Sazanki i udało jej się stworzyć "trójkącik ze swoimi ulubieńcami.
Mykage dalej trolluje, a pan Zen jest chodzącą metaforą. Tylko Zessica
Spoiler: pokaż / ukryj
coś chyba za szybko się poświęciła, więc ma jeszcze szanse na przeżycie.
W sumie całkiem zgrabny odcinek. I na plus Andy, który ma dzielne postanowienie odzyskania ukochanej~~

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-05-2012, 19:15   

Mouretsu Space Pirates 20
Ogólnie rzecz biorąc - Kane i jego nowy image po prostu miażdżą. Nie ma to jak ekstremalne metody nauczania ;-)

Magical Shopping Arcade Abenobashi 1-4
Ta seria jest niesamowita. Po prostu ciężka do opisania (a Hokuto no Ken to już było za dużo XD).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-05-2012, 00:54   

Powtórkowanie

Przez łikenda i poniedziałek oglądałem sobie Karin Dochodzę do wniosku, ze jednak drugiego ugryzienia matki nie było i był to efekt echa wywołany myślą o Karin. Przynajmniej tak to można odczytać między wierszami. Seria jest niezmiernie głupia, ale babcia i cała menażeria jest fajna. Wampirki pokazane są w ciekawym świetle a sama główna zakała serii stanowi fajny kontrast. Podobnie strasznooki Usli, który jest zwyczajnie zbyt tępy. Mimo wielu dziur seria jest jednak bardzo miła i przyjemnie się to ogląda.

Dzisiaj natomiast pierwsza połowa Nichijou Cała seria jest fajna, ale gdyby wszystkie odcinki były na poziomie tych najlepszych, płakał bym ze szczęścia przez cały seans. To co odcinki 13 i 14 mogą zrobić z nerwami jest bezcenne. Szczególnie z powodu Nano, której się dobrze życzy, bo jest miła fajna i ogólnie lubiana. I w właśnie dlatego, gdy wszystko idzie jak po sznurku, by tej umęczonej niańce spełnić marzenia, człowiek jest euforycznie szczęśliwy. Czuje się taka przemianę serii w kierunku , którego się najbardziej oczekiwało. Gdy długie tęskne spojrzenia Nano obejmowały pewne mundurki szkolne.
Mruuuuuuuu......................... ZZZZzzzZZZ zzzZZZzzz ...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2012, 23:36   

Enevi napisał/a:
Aquarion 21

Łojojoj, się porobiło. Znaczy... generalnie taki trochę burdel, ale chyba już można przyłożyć pieczątkę pod przynajmniej jedną teorią.

Spoiler: pokaż / ukryj
Kagura + Amata = Apollonius, tylko jak tam do rozdwojenia doszło??
Shrade jeszcze szybciej zaczął gonić własną śmierć, ale przynajmniej
Spoiler: pokaż / ukryj
spełniło się nawiększe marzenie Sazanki i udało jej się stworzyć "trójkącik ze swoimi ulubieńcami.
Mykage dalej trolluje, a pan Zen jest chodzącą metaforą. Tylko Zessica
Spoiler: pokaż / ukryj
coś chyba za szybko się poświęciła, więc ma jeszcze szanse na przeżycie.
W sumie całkiem zgrabny odcinek. I na plus Andy, który ma dzielne postanowienie odzyskania ukochanej~~


Ładnie, pięknie i kolorowo - to moje podsumowanie serii... jeszcze kilka epków i koniec, sam jestem ciekaw co irracjonalnego i nie mieszczącego się w ludzkim sensownym rozumowaniu da się wymyślić.

Eureka Seven Ao - ep.7 => myślę, że w końcu doczekałem się kontynuacji jakiejś serii w tym roku na poziomie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-05-2012, 22:11   

Kuroko no Basket 8

Idzie wiernie z mangą, ale mój optymizm właśnie dał wielkiego nura na dno. Jak podali seiyuu pozostałych graczy z Pokolenia Cudów, to miałam cichą nadzieję, że to niejaka zapowiedź kolejnego sezonu. A zapomniałam oczywiście o kilku retrospekcjach. Z których jedna była dzisiaj... Ta historia się jakiś czas rozkręca i głupio będzie jeśli przerwą fabułę w tak nerwalgicznym punkcie jak początek rozgrywek zimowych. Zwłaszcza że zaraz przed tym
Spoiler: pokaż / ukryj
Seirin przegrał z drużyną Aomine...
A potem przecież
Spoiler: pokaż / ukryj
tak ładnie ich pokonali.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-05-2012, 23:31   

Berserk film I RAW - w zasadzie napisy mi nie potrzebne, bo fabułę znam na pamięć. Narzekałem, że pocięli Kenshina. Berserka pocięli równie mocne, choć może i pocięli jeszcze paskudniej. Wycięli prawię retrospekcję z młodości (aczkolwiek scenę gwałtu zostawili). Wycięli z 80% działań wojennych. To jednak boli, bo po nich najczęściej był w berserku jakiś rozwój postaci, a w filmie tego się nie czuje. Drugoplanowcy zostali prawie całkowicie wycięci, co boli jeszcze bardziej. Jak na razie wątek spisku został ograniczony i wycięli początkowy udział Fossa. Ech... chyba dopiero po obejrzeniu wszystkich trzech części będzie dało się ocenić całość. Pierwszy film to tylko trochę powyżej godziny oglądania i to dla mnie stanowczo zbyt mało. Mam niestety obawy, ze pocięli to za bardzo i całość przestanie się trzymać kupy. Technicznie jest tak sobie. CG jest zbyt widoczne w mało dynamicznych scenach. Ale w zasadzie graficznie jest ok. Muzyka jest ok.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-05-2012, 18:53   

Sakamichi no Apollon 07 - twórcom udało się w elegancki sposób poradzić z odrobinę rozdmuchaną dramą z poprzedniego odcinka, a koncertową końcówkę oglądałem już wiele razy i wcale się nie nudzi. Oby tak dalej.

Hyouka 01-06 - pierwsze 4 odcinki koncentrują się na niespecjalnie intrygujących problemach, ale piąty już niesie całkiem spory ładunek emocjonalny. Szósty to powrót do poziomu zzzzz....
Tym niemniej seria ma trochę zalet, które mnie trzymają przed ekranem. Oprawa muzyczna trzyma poziom, natomiast graficzną KyoAni pokazuje innym studiom animacji miejsce w szeregu (różnymi wymyślnymi efektami zawstydzają taki Shaft, a jak po Hyouce spojrzy się np. na Medaka Box niegdyś całkiem niezłego Gainaxu, to aż żal duszę ściska) i potrafią ożywić nawet sceny z "gadającymi głowami". Poza tym nie jest to klasyczny przypadek serii z jednym geniuszem, który żeby mógł bardziej błyszczeć ma wokół siebie bandę przygłupów. Houtarou jest całkiem błyskotliwy (acz jest w większym stopniu Mycroftem niż Sherlockiem Holmesem), ale jego grupka znajomych potrafi nadążyć za jego tokiem rozumowania, a nawet czasem wskazać pewne nieścisłości.

Eureka 7:AO 01-07 - po pierwszych 5 odcinkach byłbym skłonny wypowiadać się o serii w samych superlatywach. Ao to jeden z bardziej pozbieranych dzieciaków - scenariusz co rusz go wypycha spoza sfery komfortu, ale mimo to potrafił za każdym razem wziąć się w garść i zamiast użalać się nad swym losem, zrobić, co do niego należy (nie stając się jednocześnie miniaturowym dorosłym). Poza tym jego znajomość z przyjaciółką z dzieciństwa, Naru, miała w sobie zalążki prawdziwego uczucia bez dość nieznośnej fazy szczenięcego zauroczenia. Tym niemniej w dwóch ostatnich odcinkach nastąpił nagły zwrot akcji, przez który jedno i drugie ma spore szanse się popsuć (a z Ao zrobi się kolejny płaczliwy Renton).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 30-05-2012, 14:21   

fm napisał/a:

Eureka 7:AO 01-07 - po pierwszych 5 odcinkach byłbym skłonny wypowiadać się o serii w samych superlatywach. Ao to jeden z bardziej pozbieranych dzieciaków - scenariusz co rusz go wypycha spoza sfery komfortu, ale mimo to potrafił za każdym razem wziąć się w garść i zamiast użalać się nad swym losem, zrobić, co do niego należy (nie stając się jednocześnie miniaturowym dorosłym). Poza tym jego znajomość z przyjaciółką z dzieciństwa, Naru, miała w sobie zalążki prawdziwego uczucia bez dość nieznośnej fazy szczenięcego zauroczenia. Tym niemniej w dwóch ostatnich odcinkach nastąpił nagły zwrot akcji, przez który jedno i drugie ma spore szanse się popsuć (a z Ao zrobi się kolejny płaczliwy Renton).


Za to plot się robi gęsty i smakowity. Nie będę przekopywał pierwszej serii tylko po to by wszystkie nawiązania wyłapywać, to co widać gołym okiem jest wystarczające.

Dusk Maiden 1-8

Jestem pod wrażeniam jak zgrabnie przycięto mangę do potrzeb serialu. Pomaga sensowny sceniariusz i faktyczny rozwój bohaterów, tytułowa niewiasta i jej zajebistość.

I nekomimi.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-05-2012, 17:18   

Smk napisał/a:


Jestem pod wrażeniam jak zgrabnie przycięto mangę do potrzeb serialu. Pomaga sensowny sceniariusz i faktyczny rozwój bohaterów, tytułowa niewiasta i jej zajebistość.

Podpisuję się pod tym czterema łapami i ogonem. Anime jak na razie ładnie unika problemu sinusoidy (dobrze-fatalnie-dobrze), na który cierpiała manga.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-05-2012, 17:30   

Smk napisał/a:
Za to plot się robi gęsty i smakowity. Nie będę przekopywał pierwszej serii tylko po to by wszystkie nawiązania wyłapywać, to co widać gołym okiem jest wystarczające.

Praktycznie niema to najmniejszego sensu z resztą. Jedynymi obecnymi nawiązaniami są nazwy : Eureka, Nirvash, Trapar (transparent air particles) i Scub coral. Historia jest pisana od nowa i kompletnie nie zapowiada się na połączenie z universem pierwszej serii. Nawet wybuchy nie są różowe.
Czy to dobrze? Kto wie. Mnie zdecydowanie przyciągnął tytuł, ale na zawartość na razie nie narzekam, bo sam scenariusz jest niezły. Gdyby nie tytuł i parę detali z poprzedniej eureki, serial też był by dobry.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 30-05-2012, 19:23   

kokodin napisał/a:
...] i kompletnie nie zapowiada się na połączenie z universem pierwszej serii.


A założysz się*?





*tvtropes wypaczają.
Spoiler: pokaż / ukryj
To jest albo alternatywna rzeczywistość albo świat stworzony na potrzeby ochrony Ao. Moje dwa pięćdziesiąt grosza. To nie FMA. Czy na szczęście, zobaczmy.

Also, spec 3 w ostatnim epizodzie się pojawił czy me oczy źle paczą?

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".


Ostatnio zmieniony przez Smk dnia 30-05-2012, 19:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-05-2012, 19:39   

W temacie studia Bones i ich radosnej twórczości o nic się nie zakładam z nikim. Już wiele razy pokazali mi, że ja nie mam racji. Ichni powód tego czy tamtego może być jeszcze bardziej zwariowany i mimo to mieć sens.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-06-2012, 14:59   

Zastanawiam się ile razy na dzień można wytrzymać Soramimi Keki. 10 nie stanowi problemu, zwłaszcza gdy za nim coś jest. Dokładnie nie pamiętam ile tego wczoraj było. W każdym razie Azumanga nadal jest śmieszna. Powtórkowanie tego klasyka wygrało z już pobranym zombie nr 9. Aż dziwne, że to wielkie czerwone kółko mi się nie przyśniło.

Dzisiejsza Eureka Seven Astral Ocean epizod 8 natomiast wygrała w przedbiegach. I chyba się nie zawiodłem, chociaż zabawy prezydenta z dzieciakami są wręcz obrzydliwe. Kto tu komu pomaga tak właściwie i w czym. Dzieciaki dla wielkich ideałów polują na sikrety, prezydent zbiera fanty po scubach a reszta świata błaga ich o pomoc i oni są tak mili że sami dadzą się prosić aby nikt nie zginął przypadkiem. Ja się pytam kiedy sikrety zaczną masowo atakować bazę blue i dlaczego nie robią tego nagminnie? Wszak za każdym razem powód ataków sikretów to ten fant we wnętrzu scuba. W traparach są ślepe i pewnie nie widzą ani scubów ani mechów na nich. Czym do jasnej panierki strzelają IFO ? Ichnia niekonwencjonalna broń wygląda dziwnie konwencjonalnie. I jeszcze jedno. Za mało liftingu, kadrów z Nirvash i ładnych widoczków.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Heartbreak Kid Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2012, 16:17   

Objerzałem Kimi ga Nozomu Eien i muszę przyznać, że wyszło to całkiem nieźle. Oczywiście, jak od początku się spodziewałem, główny bohater to niepotrafiący podjąć żadnej decyzji idiota, wchodząc co chwila w emo stany (Bogu dzięki, że nie twórcy anime podarowali nam jego wewnętrznych monologów, bo bym nie zdzierżył chyba). Na szczęście, po tym jak go wszyscy trzy razy w dupę kopneli, udaje mu się zdecydować którą tak właściwie kocha, i znów dziękuję twórcą anime, że wybrali "ten dobry" ending. Problemy miałem też straszne z zaakceptowaniem tej wersji Haruki, nie byłem po prostu w stanie kupić jej jako tej wstydliwej ofiary losu. Czasami widać też było, że to adaptacja Visual Novel, bo jak często się zdarza w takich przypadkach, akcja potrafi zwolnić niemiłosiernie, żeby dać się postaciom wygadać. Na szczęście w tym przypadku nie było to rażące w oczy, więc można przeboleć.

Chociaż całościowo to dobre anime, odpowiednia długość (podejżewam, że przy większej ilości odcinków miałbym dość tej ciągłej dramy, całe szczęście mieliśmy tu AyuMayu, które robiły nam za przerwyniki komediowe) z dobrą grafiką.
Teraz czas sprawdzić jak bardzo złe jest Akane Maniax.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 03-06-2012, 11:18   

Accel World do ósmego epa.

Pomijając fakt bycia sequelem do Sword Art Online i zasadniczo jest to adaptacja mordobicia ta seria sama w sobie się nieźle trzyma.
I fakt iż troll trolla trollem pogania a zazdrość wylewa się z każdego zakamarka nie wpływa negatywnie na odbiór całości.
No ale, ja jestem fanem..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 356 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 355, 356, 357 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group