FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 400, 401, 402 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-04-2013, 15:10   

Kakumei Valvare 1
Make cotract with me and become a mecha pilot!

O rety to była taka faza. Skład socjopatycznych bizonów mnie zabił, zwłaszcza ta analiza architektury. I ta moe panienka w interfejsie mecha.

I taaaaak, scena po napisach.

Spoiler: pokaż / ukryj
Zombie protag zapowiada się wesoło. I serio to mi się, skojarzyło z Madoką w pierwszym momencie. W końcu jak już przeciętny/a nastolatek/ka ma walczyć to trzeba zapewnić jemu/jej jakąś mniej podatną na zniszczenie powłokę. XD

Swoją drogą chwilowo okazał się to być bardzo skuteczny sposób zabezpieczenia mecha przed kradzieżą. :D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-04-2013, 15:29   

Zgadzam się w pełni z przedmówcami. Szykuje się faza sezonu, dawno takiej śmiechawki nie miałem (no, od zakończenia Ixiona).

Photo Kano 02:
czyli co by było, gdyby Juunichiemu dać aparat i zapomnieć zresetować historię po każdej panience. Szykuje się absolutnie sztampowy harem, z imouto w jednej z głównych ról. Nudne jak diabli, ale chyba obejrzę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-04-2013, 15:43   

Mushibugyou odc. 1

Kurde, niby taki niepozorny sezon, a to już trzecia z kolei seria, która zostawiła mnie z pozytywnymi odczuciami po pierwszym odcinku.

Jest akcja, jest trochę humoru, są sympatyczne postaci i jest elegancko zakręcona kreska. Klasyczny przedstawiciel coraz rzadziej spotykanych anime spod hasła "niby nic, a tak dobrze się ogląda". Dobre uzupełnienie do już przyjętych serii.

Wraz z pracującym Maou i Suisei no Gargantia daje mi to już w sumie 5 serii do śledzenia w bieżącym sezonie. Dużo więcej, niż się spodziewałem.

A spoglądając na przeciwny biegun wrażeń, co by nie zapomnieć o jego istnieniu:

Dansai Bunri no Crime Edge odc. 1 i ostatni, na wieki wieków.
Spoiler: pokaż / ukryj
Epos smutnego fetyszysty? Ja i mój perwersyjny zajob? Jakby tego nie nazwać, idea oglądania starć protagonisty-fetyszysty, walczącego nożyczkami do obcinania włosów z kolejnymi powaleńcami, wyposażonymi w równie ciekawe narzędzia, celem obrony Ideału Własnego Fetyszu...
Nie, dziękuje, nie biorę tego, co wciągać muszą twórcy. Co by to miało nie być, to potworek wyszedł straszny. No i oklaski dla tego fantazyjnego Japończyka, który wprowadził do akcji pojęcie
Spoiler: pokaż / ukryj
"Killing Goods"
- majstersztyk fatalnego doboru słownictwa.

Date a Live odc. 1, bez wątpienia również ostatni. Wytrzymałem przed ekranem długo, choć bombardowała mnie głupota od początku, ale
Spoiler: pokaż / ukryj
kiedy 14-letnia siostra głównego bohatera okazała się być przełożoną wojskowych sił specjalnych, a ten przeskoczył nad tym faktem bez jednego pytania, uznałem, że mi wystarczy.
Bez wątpienia fajna rzecz na fazę, ale głodu tego rodzaju nie odczuwam.

Devil Survivor 2 odc. 1.
Spoiler: pokaż / ukryj
Walczmy z Apokalipsą przy pomocy aplikacji na komórkę. Już to widzę: "Cholera, nie przysłużę się światu, bo mój telefon nie ma Androida!".
Trauma jak ta lala. Drop jak malowany.

Majestic Prince odc. 1. Nowatorsko:
Spoiler: pokaż / ukryj
schemat ewolucji najgorszej grupy rekrutów do roli bohaterów wojennych przeprowadzono w trybie ekspresowym. Znaczy z pominięciem czegokolwiek pomiędzy, ot, po prostu ni z gruchy, ni z pietruchy, z wszystkich możliwych ludzi do wysłania na wojnę wybrano akurat tych teoretycznie najgorszych, co nie wzbudza nawet niczyjego zdziwienia, a owi, bez żadnego konkretnego powodu, spisują się nagle na poziomie około 30 000% wcześniejszych osiągnięć. Ot, tak po prostu.
Drop.

Karneval odc. 1. "Gdzie ja widziałem ostatnio takiego protagonistę...", krążyło mi uparcie po głowie w trakcie seansu. I nagle oświecenie:
Spoiler: pokaż / ukryj
ot, toż to ta sama charyzma wypchanej słomą kukły, co u głównej bohaterki zeszłosezonowego potworka, Amnesia.
Tak jak i wtedy, losy manekina przenoszonego z miejsca na miejsce nijak mnie nie interesują.

Trzeba przyznać, że w tym sezonie jak już był Fail, to zawsze w wersji Epic. Fani wyśmiewania fazowych potworków będą zachwyceni.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2013, 19:55   

AIURA 1 - 2 min shorty o moeblobach. To ma być komedia. Nie zauważyłem tam komedii. Aczkolwiek ma Steva Jobsa (???) dzwoniącego krabem (???) w openingu , więc coś może z tego będzie. Wiecie... Jabłko=Jakość.

Ketsuekigata-kun 1 - ok... anime o typach krwi. Tak, O TYPACH KRWI! Minimalistycznie zanimowane, ale nawet ok. Krwinki są ok.

Kakumei Valvare 1 - najsu... z drugiej strony, czy ktoś może wątpić w Sunrise? To studio nie robi chłamu! No i troll na poziomie 4-chana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2013, 20:03   

Suisei no Gargantia 1
Spodziewałem się, że będzie to najlepsze mecha anime sezonu (nie licząc Tetsujina of cuz) i się nie rozczarowałem. Jest to miks Wodnego Światai bohatera wpadającego w inny świat, ale zapowiada się dobrze. Bohater trochę sztywny, no ale w końcu żołnierz faszystowskiej utopii, zapewne go naprostują bardziej. Wykazywał się w końcu samopoświęceniem i idealizmem.
Fusy herbaty mówią: to będzie dobra seria.

Kakumei Valvrave 1
Ta, spodziewałem się mixu Guilty Crown i SEEDa i dostaję coś w ten deseń. Przyznam jednak, że są tutaj jakieś dobre pomysły - wykorzystanie internetu do rozpowszechnienia wieści, czy to co z marszu zrobił na końcu rywal (nawet jeżeli nastąpił twist). Ale wciąż zawiera wszystko co odtrąca mnie już od współczesnych produkcji a czyni je popularnymi w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Cała ta przemiana bohatera w odcinku była w sumie słaba i widziałem podobną lepiej zrobioną gdzie indziej, spodziewam się ping pongowania do punktu startowego i z powrotem bez względu na to, jakie ma
Spoiler: pokaż / ukryj
zęby
.
Poza tym, MC się przeteleportował trochę do tej drabinki.
Fusy herbaty mówią: lol naprawdę pytasz?

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-04-2013, 02:09   

Toaru Kagaku no Railgun S ep01
Upadłem na głowę, że siedziałem do drugiej w nocy i to obejrzałem, ale stało się.
Na razie wprowadzenie, jakby nigdy nic. Przedstawiono nową postać, do tego niby randomowa historia, ale być może tak jak poprzednio ułoży się w większą całość.
W każdym razie miło ponownie zobaczyć ten wianuszek dziewcząt, mimo że pierwszy sezon jakiś wyjątkowo świetny nie był, to się stęskniłem.

No i po raz kolejny dostajemy śliczny *___* opening. Jest i co słuchać i na co popatrzeć. Grafika też nie najgorsza. Chcę więcej, już!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2013, 10:57   

Piotrek napisał/a:
Toaru Kagaku no Railgun S ep01

Słabo... Słabo słabo słabo, a zapowiedź następnego odcinka nie zapowiada tego, że fabuła ruszy do przodu.
Mikoto już teraz powinna spotkać Misakę...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2013, 11:05   

Slova napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Toaru Kagaku no Railgun S ep01

Słabo... Słabo słabo słabo, a zapowiedź następnego odcinka nie zapowiada tego, że fabuła ruszy do przodu.
Mikoto już teraz powinna spotkać Misakę...

Podobno ten Railgun też ma mieć 24 odcinki, więc podejrzewam, że podobnie jak przy pierwszej serii wątek główny dadzą gdzieś od 5 odcinka lub coś w tym stylu.

So, yeah. Chwilowo musimy być twardzi i wytrwać fillery z cute girls doing cute things. Z drugiej strony to zapewne będzie taki uroczy kontrast jak już zacznie się Sister Arc. XD

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2013, 11:30   

Ale mnie dziwi, że już pojawiła się Mental Out. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to Misaka rozmawiała z nią w bibliotece po Sister Arcu...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2013, 11:41   

Mówisz tak jakby anime kiedykolwiek przejmowało się chronologią i ramami czasowymi. To nie manga, ani nowelki. ;p

Ale akurat to konkretne spotkanie służyło raczej pokazaniu relacji między paniami, więc przesunięcie go w czasie w zasadzie chyba nic nie zmieni. Bardziej mnie boli, że jednak brakowało tego napięcia z mangi, gdzie miałam wrażenie, że panie zaraz autentycznie rzucą się na siebie. A Mental Out wydawała mi się zdecydowanie bardziej socjopatyczna i niebezpieczna.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-04-2013, 15:46   

Slova napisał/a:
Ale mnie dziwi, że już pojawiła się Mental Out. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to Misaka rozmawiała z nią w bibliotece po Sister Arcu...

Podobne komentarze były w trakcie emisji pierwszego Railguna.
Później się wszystko wyjaśniło.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2013, 17:57   

Suisei no Gargantia (do 2 odcinka) - zatem mamy obcego człowieka, co się właśnie popisał. Przewidywalny do bólu, ale przyjemnie się ogląda. Tropy nie są złe.

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2013, 19:38   

Suisei no Gargantia 2 - zaczynam mieć wrażenie, ze ten mech jest tutaj do picu. NIe zobaczymy raczej mecha action w jego wykonaniu, bo brak stosownych oponentów. A "życie na statku z mechem" nie jest super tematem na anime.

Hataraku Maou-sama 2 - tsundere confirmed. Trochę szkoda, że ten typ postaci musi być upychany po wszystkich anime, bo w zasadzie tu wychodzi nieźle, ale pomimo to już mam go dość. Ale i tak Emilka jest ok.

No i gwiazda dnia dzisiejszego... Dlaczego nikt mi nie powiedział, że odświeżone Yamato 2199 jest takim fajnym anime? Ciekawie odświeżona grafika (można się kłócić, czy lepsza czy gorsza, ale na pewno bardziej nowoczesna), bardzo fajne postaci, ciekawe interakcje pomiędzy nimi, niezgorsi antagoniści, świetna gra aktorów głosowych i przede wszystkim ta jakże typowa space-operowość, której nie ma aż tyle w anime. Tytuł wypada zwyczajnie świetnie. 14 odcinków połknąłem z wielkim smakiem i dalej jestem głodny. Szkoda zatem że Yamato nie wychodzi w cyklu tygodniowym. W każdym bądź razie warto obejrzeć i warto czekać na więcej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 14-04-2013, 19:46   

Shingeki no Kyojin odcinek 2

Czyli ciąg dalszy rzezi w Shiganshinie koncentrujący się na ludzkich tragediach i wysiłkach straży miejskiej w celu ewakuowania możliwie jak największej liczby ludzi za mur Marii. W efekcie drugi odcinek przypomina raczej serial katastroficzny niż fantasy, tym bardziej że sporą rolę odgrywa problematyka transportu, wyżywienia i późniejszego znalezienia zajęcia dla uchodźców. Nie stroni też od pokazywania pojedynczych ludzkich dramatów, walk pomiędzy ocalonymi oraz wyższości i pogardy okazywanym im przez mieszkańców innych dzielnic. Akcja więc się wlecze, ale trudno mi to uznać za wadę.

Dziwi tylko brak latających pomiędzy budynkami wojskowych. Wszyscy jak jeden mąż mocno stąpają po ziemi i nawet uciekając lub strzelając do tytanów nie wydają się korzystać ze sprzętu do walki w powietrzu. Widocznie studio nie ma aż tak dużego budżetu, jak na to początkowo wyglądało. Nawet nieuważni widzowie powinni zauważyć sporą liczbę nieruchomych teł i nieruchliwych statystów. Z drugiej strony powszechne treningi w używaniu Three Dimensional Maneuver Gear (jakiś pomysł jak to przetłumaczyć?) dla wszystkich rekrutów rozpoczęły już po ataku tytanów, gdyż dotąd nie były one aż tak potrzebne. W końcu te pięćdziesięciometrowe mury wystarczyły, by mieć z głowy przeciwników.

Martwi mnie tylko jedno. W przeciwieństwie do pierwowzoru akcja potoczy się chronologicznie i na świetne zwroty akcji z końca pierwszego i drugiego tomu trzeba będzie poczekać. Z drugiej strony będziemy mieli okazję poznać i polubić (tudzież znienawidzić) bohaterów jeszcze przed istotnymi wydarzeniami. A to może wyjść całkiem nieźle, szczególnie jeśli polubi się "niewłaściwą" postać.

A ending jest dziwny. Z jednej strony ma ciekawą symbolikę związaną z Mikasą i jej przeszłością, a jednocześnie jest nienaturalnie animowany i bohaterowie ledwo siebie przypominają. Przyznaję jednak, że jest oryginalny potrafi zapaść w pamięć. A na pewno wygląda lepiej niż opening, którego nastrój rujnuje chmara wojowników nagle wyskakująca ponad dachy.
Powrót do góry
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-04-2013, 00:17   

Yondemasu Yo Azazel-san Z - pierwszy odcinek zaczynał wolno, ale w drugim mamy już to, co w pierwszym sezonie było najlepsze. Czyli chamski, makabryczny i idiotyczny humor w wysokim stężeniu, upchany w krótkie dziesięciominutowe odcinki. Rewelacja!

Hataraku Maou-sama - czy ja wiem? Może być, fajny jest głównie koncept, reszta na razie nieco powyżej przeciętnej.

Hentai Ouji to Warawanai Neko - pozytywne zaskoczenie. Sezonowa komedia ecchi na podstawie LN by JCStaff, czyli w teorii murowany gniot. A w praktyce wyszło przyjemnie. Kojarzy mi się z jedną komedią z Jimem Carrey'em, tyle że tutaj do szczerości dla odmiany przymuszony jest mający kosmate myśli 24/7 nastolatek. Łatwo przewidzieć skutki. Głupie, śmieszne, jak dla mnie w porządku. Dziwi mnie tylko że główną atrakcją miał niby być charadesign niejakiego kantoku, jak dla mnie pośladów nie urywa. Z nosami byłby fajniejszy. Ale co ja wiem o moe.

Date A Live - ała, mój mózg. Głupie? Check. Sztampowe? Check. Smieszne? No, tu jest niestety problem. Wygląda na crap sezonu z której strony by na to nie patrzeć. Drop.

Do oglądania nadaje się jeszcze Gargantia i Shingeki no Kyojin. Ciekawe od ilu z tych serii odpadnę po trzecim odcinku.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 401 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 400, 401, 402 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group