FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 401, 402, 403 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-04-2013, 07:32   

JJ napisał/a:
Hentai Ouji to Warawanai Neko - pozytywne zaskoczenie.

U mnie nie. To już było, a tu jest mało odkrywcze. Cały seans miałem przed oczami Keitaro z Love Hina. Skojarzenia z OMG też się nasunęły. Tylko tutaj jest DFC. Humor też mało zabawny, chyba mi się to już zwyczajnie przejadło.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-04-2013, 14:49   

DiziXagi napisał/a:
Aria the Origination 1-9 - Stara dobra Aria, nic dodać nic ująć.


A nawet więcej, tym wyraźniej, im bliżej końca.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nervyzombie Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Kwi 2013
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-04-2013, 21:40   

Slova napisał/a:

U mnie nie. To już było, a tu jest mało odkrywcze. Cały seans miałem przed oczami Keitaro z Love Hina. Skojarzenia z OMG też się nasunęły. Tylko tutaj jest DFC. Humor też mało zabawny, chyba mi się to już zwyczajnie przejadło.

Mi się spodobało nawet bardzo. Nie jestem jednak koneserem anime a szczególnie takich komedii, więc się nie znam. Chociaż ma to swoje zalety. :)

Co do obecnego sezonu to moje wrażenia z tych kilku anime które zacząłem:
Devil Survivor 2 - Da się oglądać, nie jest jakieś specjalnie dobre ale nie narzekam.
Hataraku Maou-sama - Całkiem niezłe, naprawdę. Przyjemna komedia. Polecam.
More Hentai Ouji to Warawanai Neko - Spodobało mi się, szukałem ostatnio czegoś w ten deseń więc dla mnie ok.
Kakumeiki Valvrave - W O W Ta grafika, ta muzyka. O.O I fabularnie nie zapowiada się tragicznie. Może będzie hicior.
Mushibugyou - Śmieszna komedia z jakimiś lolowymi wstawkami typu rzeka wypelniona krwią, zamordowanymi i rozerwanymi końmy i ludźmi. Ciekawa oprawa graficzna.
Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai. - Nie wiem czy nie rzucę bo obejrzałem tylko 1 ep i dalej mi się nie chce.
Shingeki no Kyojin - Zapowiada się jako najlepsze anime sezonu. W sumie już przed premierą. Fenomenalna oprawa audiowizualna, ciekawi bohaterowie, fabuła jest całkiem niezła i ma swój klimat. Polecam.
Suisei no Gargantia - Da się oglądać ale też na razie widziałem tylko 1 ep.
Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru. - Takie sobie, możliwe że rzucę bo takie anime mnie nudzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-04-2013, 21:50   

Valvrave 2 raw
Nie chciało mi się czekać, ale jak się okazało wydarzenia tego odcinka można bardzo łatwo zrozumieć i bez napisów.

Gratuluję twórcom, po tym odcinku jestem pełna współczucia dla L-Elfa, dla którego scena na plaży skończyła się bardzo, bardzo niefortunnie.


Spoiler: pokaż / ukryj
Żałuję tylko, że jak potem obudził się bez wspomnień tego co się działo wcześniej, protag nie próbował mu wyjaśnić, że tak jakby wykorzystał jego ciało. To mogłoby być piękne. XD

Poza tym, już widzę te doujiny.

A plot twist z telefonem był uroczo rozegrany. Niby człowiek się spodziewał czegoś takiego, ale złapało mnie to z zaskoczenia.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-04-2013, 11:25   

Toaru Kagaku no Railgun S ep02
Powoli, bo powoli, ale zaczyna się. Wreszcie też dostaliśmy postać, która straszy dość mocno swoją nieobliczalnością. Wprost nie mogę doczekać się kolejnego odcinka, a to nie zdarzało się początkowym epizodom poprzedniego Railguna.

Kakumeiki Valvrave ep02
Panowie z Sunrise świetnie się bawią. Tak sądziłem, że pierwszy odcinek był mocnym mydleniem oczu w sprawie pewnej dziewczyny, i się nie myliłem. Pur L-Elf, ależ on pięknie zdezorientowany. Tak, to jest ten moment, kiedy zdajemy sobie sprawę, czy chociaż aby na pewno nie zrobiliśmy czegoś głupiego, jak się film urwał. Pani z czarnymi włosami wyraźnie kieruje swoje uczucia w kierunku głównego hero.
Dajcie mi więcej, 4fun.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2013, 12:13   

Photo Kano 1-2
Typowe ecchi, choć blondynka z klubu fotograficznego potraci być skjeri. W zasadzie jedynie prezyzdzira (jak kiedyś trafnie określił ten gatunek postaci kokodin) jest milsza dla oka, za to docenić warto fakt, że bohater nie jest kompletnym fajtłapą. No i mamy trochę yuri...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-04-2013, 16:43   

Railgun S 2
O, a jednak nie dostajemy fillerów, a główny wątek. Dobrze, dobrze. I lolth, widziałam to już w openingu, ale Shinobu została zdecydowanie zmoefikowana w stosunku do tego jak wyglądała w mandze. XD

Ogólnie przyjemny odcinek. Bardzo lubiłam tę walkę. W następnym czeka nas trochę wyjasnień.

Poza tym pojawił się ending. Z breloczkiem z Gekotą na końcu... Nie mam słów...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 20-04-2013, 22:44   

Hmmm jako że z nudów łyknęłam w tym sezonie nowości...

Maji Love 2000% 1-3
Kwik kwik. Już sama nowa choreografia powoduje u mnie głęboki zakwik. Hips don't lie! Nasi panowie teraz mają znów problemy - bo już nie są amatorami tylko PRO. I w ogóle. Dorzucono też paru nowych dziwaków-przystojniaków. Mnie jednak najbardziej cieszy pojawienie się na stałe Cecila, bo strasznie uwielbiam tego kociego zboczeńca. Lubie takich knujów jak on. No i dyrektorek z głosem Norio jak zwykle ma epickie wejścia. Odzwyczaiłam się od głównej bohaterki i mnie denerwuje zaś, ale jest tylko jedna na 20-tu facetów, więc jakoś przeżyję.

Hataraku Maou-sama 1-3
Demoniczny władca pracujący w Macu na pół etatu...? Odrobinę mnie to zaintrygowało, zerknęłam na promo i zdecydowałam, że strasznie ładnie to wygląda a i zapowiada się ciekawie. I w sumie nie zawiodłam się! Początek demoniczny, bardzo mi się podobało skrótowe przedstawienie walk Tych Złych i Tych Dobrych w równoległym świecie. I te "JA TU JESZCZE WRÓCĘ!" głównego złego, po czym ląduje bez mocy w Japonii i... przetrwaj teraz tutaj! I nagle się okazuje, że Ten Zły wcale taki nie jest. I w ogóle po jakiemu oni gadaja...? Zalatuje niemieckim. Podsumowując: zapowiada się świetna komedia z elementami fantasy!

Valvrave the Liberator 1-2
Tu z kolei stwierdziłam, że zerknę, bo pachnie to na misz-masz wszystkiego po trochu od Sunrise z dużymi mechami. Mechy, szkolny romans, wampiry?! I te imiona... jak można kogoś nazwać L-Elf... I grafika dopieszczona, ale akurat mi to wsio rybka. Jak dla mnie nic specjalnego, ale ciekawa jestem co ciekawego można jeszcze odkryć na polu mechów ratujących świat.

Shingeki no Kyojin 1-2
Właściwie to zupełnie przypadkiem zobaczyłam tylko I.G. Production i jakoś... I muszę przyznać, że aż żal by było tego nie obejrzeć. W końcu moje ukochane studio, stanęło na wysokości zadania - grafika jest tak dopieszczona, że tylko mrrrrrr. Muzyka jest niesamowicie bajeczna, uwielbiam opening i ending. No i oczywiście fabuła! Coś a'la fantasy, ludzkość żyjąca w grozie przez tytanami. I te tytany są naprawdę przerażające... często w anime elementy grozy budzą śmiech, ale nie w tym przypadku. One naprawdę przerażają. Trudno póki co utożsamiać się z głównymi bohaterami, bo to dzieciarnia, ale dobrze rokują. I nie ma tu miejsca na wyniosłość i super-moce (przynajmniej póki co), tylko totalna bezsilność ludzkości. Zdecydowanie ta seria wysuwa się na przód w rankingu tego sezonu, chcę więcej!!

A poza nowymi seriami...

Shin Sekai Yori
Moja znajoma mi gorąco polecała, a ja nie czytałam opisu ani nic, więc kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać. I muszę przyznać, że seria BARDZO pozytywnie mnie zaskoczyła. Perełka... Z początku w sumie nie wiadomo o co chodzi, dosyć sielankowo, ot dzieciaki z dziwnymi mocami, a ludzkość sama siebie wyniszczyła wieki temu i ostało się parę oaz, a poza ich granice się nie wychodzi. Ale coś tutaj cały czas nie pasi, ten system kontroli nad ludzkością ciągle wisi jak czarne widmo. I te powolne odkrywanie wszystkich okropności tego systemu jest niesamowicie wciągające - zwłaszcza że tu nic nie jest dobre ani złe, moralny osąd każdy musi wykonać sam. I fabularnie zadbano o ogromną szczegółowość! Ja jako biolog miałam ogromną frajdę słuchając naprawdę ciekawych motywów wywodzących się ze świata żywej materii: o bonobo, odtwarzaniu się końców telomerów, o golcach, zmodyfikowanych genetycznie domowych kotkach i tak dalej. Uwaga jednak, bo to dosyć dołujące anime, bo przyszłość ludzkości jest naprawdę tragicznie przedstawiona. I główna bohaterka jest przesympatyczna, pozostałe dzieciaki też mniej lub bardziej... a na 10-tym odcinku można spokojnie sobie poryczeć. Chciałoby się więcej takich...

Ookami Kodomo no Ame to Yuki
Jakiś czas temu się natkęłam i zaintrygowałam tym tytułem i w końcu postanowiłam rzucić okiem. Słyszałam same pozytywne opinie, a ja muszę przyznać, że nie było źle, ale jakoś specjalnie mnie nie wciągnęło. Losy samotnej matki, wychowującej dwójkę wilczo-dzieci... Narracja ciekawa była, bo ponadczasowa, z punktu widzenia dzieciaków. Kreska też ładna, ta sama co w Toki no Kakeru Shoujo. Śliczne zwierzątka (...poza wilko-dziecmi...), ten lisek i niedźwiadki i cała reszta! W sumie nie żałuję obejrzenia, ale dałabym tak 6/10.

Sword Art Online
Myślałam że cała seria będzie w jednej grze, a tu ups! Także pierwsza połowa anime niesamowicie mi się podobała z racji settingu, druga trochę mniej. Ale główny bohater całkiem sympatyczny, historia mrożąca krew w żyłach o ludkach, którzy nie mogą się wylogować z gry i świat RPG staje się realnym... mrrrrrr.

K-Project
Perełka dla oczu! Kilka różnokolorowych gangów, trochę niezrozumiałej symboliki (mtaaa japończycy coś kochają Miecz Damoklesa?!). Sympatyczny główny bohater, który nic a nic nie pamięta, że został wrobiony w zabójstwo jednego z członka gangów. Dużo okazji do spektakularnych walk i w ogóle...! I lubię wątki sprzed kilku wieków, które nagle mają wplyw na główną fabułę! Ogromny minus - kicia łażąca za głównym bohaterem. FANSERWIS FANSERWIS i w jeszcze raz fanserwis. Nachalny. Yuck. Ale poza tym to dobra seria na obejrzenie raz i w sumie zapomnienie o niej.

Kuroko no Basket
...bo wszyscy znajomi albo rysują albo plotkują o tym, a ja nie wiem o co chodziło. Więc w końcu sięgnęłam po anime (a potem zasysło mnie w mangę), mimo że od serii sportowych generalnie stronię (choć po zastanowieniu na pewno promo od KyoAni o pływających chłopcach zaważyło trochę, żem po to sięgneła hahaha....). Kise to mój ulubieniec! Kuroko jest przeuroczy. A wszyscy z Pokolenia Cud(aków) są zdrowo rypnięci i mi się to podoba! I w ogóle, chyba zacznie mnie bardziej interesować koszykówka... Ogromny plus dla serii za brak jako takich super dopalaczy. Czyli nie mogę się już doczekać 2-giego sezonu!

A teraz nudzę się znów i wymyślam co by tu jeszcze obejrzeć z zakończonych serii... eh...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-04-2013, 23:01   

Nanami napisał/a:
A teraz nudzę się znów i wymyślam co by tu jeszcze obejrzeć z zakończonych serii... eh...

Może Level E, bo z tego co widzę na MALu nie oglądałaś, a to urocza komedia o trollu jest. :D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-04-2013, 23:18   

Shingeki no Kyojin 1-2
Model mięśniowy ludzkiego manekina! Lol. Czekam na tych latających w powietrzu wojowników, bo na razie zero walki, ale w sumie dzięki temu bardziej realistycznie. Ludzie po 100 latach za bardzo się rozluźnili i zapomnieli jak to jest żyć w ciągłym strach, są bezsilni. Podobały mi się te dwa odcinki. Anime ma świetną grafikę, a opening i ending również pod względem muzycznym stoją na wysokim poziomie. Czekam na ciąg dalszy, czyli jest nieźle, bo ostatnio porzucam wszystko w połowie pierwszego odcinka. (btw, sam fakt, że się za coś wzięłam jest godny odnotowania)

Devil Survivor 2 The Animation ep 1
Oczywiście główny bohater jest tak jedwabisty, że przyzywa swoją komórką jakąś boską bestię. Jeszcze trochę tej nachalnej epickości i absurdalnego patosu i opluję monitor.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-04-2013, 00:41   

Urawa napisał/a:
prezyzdzira (jak kiedyś trafnie określił ten gatunek postaci kokodin)

I znowu moje niezbyt wybredne słowotwórstwo przeszło do historii , miłe zaskoczenie :]

Zobaczyłem sobie 3 pierwsze Hataraku Maou-sama! Nie jest to złe, jest nawet śmieszne i ma fabułę, czyli cechy których poszukuje w komediach (za wyjątkiem total randomów ala Ika) Cóż mogę powiedzieć? Setting jest dosyć niestandardowy, bo do tej pory dostawaliśmy raczej bajki w przeciwnym kierunku. Biedne stwory z innego wymiaru przeniesione do naszego beznadziejnie niemagicznego świata, muszą zarabiać pieniążki w poniżający sposób :P Ta część jest jak najbardziej na plus. Druga część to jakiś cel tego tyrania. A trzecia, to tajemniczy snajper i trzęsienia ziemi. Daje całkiem zgrabny świat i spore pole do popisu dla niezbyt złego demona i niezbyt heroicznej bohaterki. ME LIKE.

Poza tym trzeci odcinek Namiuchigiwa no Muromi-san przyniósł kolejny watek o przyjaciółce i jej przyjaciołach, którzy wcale nie są przyjaciółmi Muromi :P Dorzućmy do tego złamane przez prehistoryczne stworzenie serce i mamy ciekawy powód do nienawidzenia waleni. Było to dosyć śmieszne w swój beznadziejnie głupi sposób ciekawi mnie co przyniesie kolejny odcinek i jego bohaterka (bez rybiego ogonka?)

Jeżeli kogoś dziwiła by moja mało przytomna obecność na forum to muszę dodać, że do oglądanych obecnie serii trzeba doliczyć Star Trek the Next Generation obecnie w okolicach początku sezony szóstego. Nostalgiczne to jest, bo pamiętam jak to oglądałem niedzielami jak byłem mały. Co dziwne pamiętam tez kilka odcinków z Voyagera i Deep Space 9, co może świadczyć o dziwnej tendencji telewizji polskiej do pokazywania tylko pierwszych sezonów. W każdym razie jest ubaw a że odcinki dwukrotnie dłuższe niż anime, przebicie się przez 26 odcinkowe sezony zajmuje około 2-3 dni czasem dłużej, zostały 2.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-04-2013, 13:52   

Mononoke napisał/a:
opening i ending również pod względem muzycznym stoją na wysokim poziom

I przede wszystkim, ten nesamowity potencjał do tworzenia przeróbek!

Shingeki no Kyojin 3 - Sasha jest po prostu rozbrajająca. A poza tym - ot, lżejszy odcinek poświęcony przedstawieniu postaci. Wciąż jestem pod wrażeniem tego, jak niesamowicie wygląda "fruwanie na sznurkach" w ruchu. A i oszczędności na mniej dynamicznych scenach (kiedy ja ostatnio widziałem tyle stopklatek) jakoś nie przeszkadzają. Swoją drogą, strasznie Madhouse'owo to wygląda, zastanawia mnie czy to tylko wina reżysera czy na liście płac mają więcej ludzi którzy pracowali z tym studiem.

Azazel-san Z 3 - jak na komedię o inteligentnym i wyrafinowanym poczuciu humoru przystało: odcinek o hemoroidach. Demonicznego pochodzenia oczywiście.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-04-2013, 15:58   

Gargantia 3

Ja nadal nie rozumiem takiego podejścia bohaterów do sprawy, chociaż tyle razy już się z nim spotkałam... Twórcy chyba bardzo, bardzo chcą pokazać jak szlachetni są mieszkańcy Gargantii w tym nieprzyjaznym i niebezpiecznym świecie... Tak, wiarygodne to jak cholera... "My nie mamy zamiaru zabijać piratów, tylko chcemy im pokazać, że to, co robią jest "be". Wystarczy ich postraszyć, żeby z nami więcej nie zadzierali, to dadzą nam spokój..." Tia, na pewno, zwłaszcza biorąc pod uwagę bezwzględność świata przedstawionego... A przynajmniej powinien on taki być. Aczkolwiek główny bohater jest fajny w tym swoim kompletnym nieprzystosowaniu do życia w społeczeństwie... A główna bohaterka?... Jeżu. Po pierwsze: ma latającą wiewiórkę... Po cholerę? Żeby było jeszcze bardziej słodko? Po drugie: ma chorego młodszego braciszka? Żeby było bardziej wzruszająco? Po trzecie: ma dwie irytujące koleżanki. Po czwarte... Nie serio, nikt z Gargantii nie martwi się o przetrwanie, tylko o to, żeby postępować zgodnie z wydumaną etyką? Co to, wielki rodzinny piknik czy próba przetrwania za wszelką cenę w świecie po apokalipsie? Duh... Wsadźcie sobie taką szlachetność... albo spokojnie dajcie się zabić następnej zgrai piratów. No błagam >____<

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2013, 18:54   

Nanami napisał/a:
Hataraku Maou-sama 1-3 [...]I w ogóle po jakiemu oni gadaja...? Zalatuje niemieckim.


O no właśnie, też sobie zadawałam to pytanie jak to dziś oglądałam. W końcu się poddałam i zadowoliłam się hipotezą, że to jakiś nieistniejący twór.
A ogólnie na razie Hataraku jest dla mnie miłym zaskoczeniem sezonu. Pierwotnie nie miałam zamiaru tego oglądać, bo jak zwykle nie ogarnęłam trailera i myślałam, że Maou to będzie ta ruda dziewoja. Dopiero się zabrałam, jak się zorientowałam, żem w błędzie.
I motyw z taksówką :D Magia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-04-2013, 20:25   

Enevi napisał/a:
bezwzględność świata przedstawionego... A przynajmniej powinien on taki być.

Huh? Przecież to właśnie byłoby kompletnie nielogiczne.

W takich warunkach, jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało, życie naprawdę jest na wagę złota. Populacja takiej floty to ile, kilka setek ludzi? Kilka tysięcy? Na pewno za mało, żeby szastać tym na prawo i lewo. Zresztą co tam życie, STATKI. Przecież ich nie rodzą wieloryby, wszystkie floty to de facto relikty przeszłości, a wybudowanie nowych jest praktycznie niemożliwe. Stąd unikanie otwartych, przynoszących straty obu stronom konfliktów to zupełnie naturalna kolej rzeczy. Po prostu nikogo nie stać na więcej niż okazjonalne machanie szabelką, żeby postraszyć przeciwnika. To nie jest wydumana etyka, to jest moralność kształtująca się jako konsekwencja racjonalnego podejścia do przetrwania w panujących warunkach.

Enevi napisał/a:
"My nie mamy zamiaru zabijać piratów, tylko chcemy im pokazać, że to, co robią jest "be". Wystarczy ich postraszyć, żeby z nami więcej nie zadzierali, to dadzą nam spokój..."

Nie tyle "dadzą spokój", co "jeśli nie zostaną sprowokowani, ograniczą się do napadów na małą skalę". A po jakimś czasie odpłyną męczyć inną flotę. Przecież piratom otwarta bitwa z całą flotą też nie jest na rękę - może i się obłowią, ale ludzi i dobrze uzbrojonych statków stracą sporo, nie mówiąc już o zniszczeniu tego, na zabraniu czego im zależy.

Ofkoz całą sytuacja wynika w dużym stopniu z tego, że panowie i panie z Gragantii nie potrafią oszacować potencjału nowej zabawki która spadła im z nieba i nawet po pierwszej demonstracji nie do końca zdali sobie sprawę z tego, jak bardzo zmienił się bilans sił. Ale z drugiej strony, czy rzeczywiście racjonalne byłoby z miejsca założyć, że główny bohater stanie po ich stronie w nadchodzącej bitwie?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 402 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 401, 402, 403 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group