FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 404, 405, 406 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-05-2013, 00:19   

Devil Survivor 5
Mały, socjopatyczny Yamato~
Mój wewnętrzny fangirl ómarł i nieszyje. Poza tym skąd wiedziałam, że Yamato
Spoiler: pokaż / ukryj
dostanie wiadomość.
I hohohoho, w retrospekcjach była scena sugerująca, że w przyszłości zobaczymy mój ulubiony social link z jego udziałem. Jestem jednym wielkim szczęśliwym fangirlem, naprawdę.

Miło też, że wprowadzono w tym odcinku całą resztę postaci i rozbudowano nieco obecne. Mam tylko nadzieję, że w następnym odcinku Hibiki się zorientuje, że Ronaldo naprawdę nie ma środków by przeciwdziałać temu co się dzieje (i przede wszystkim, że komunizm to naprawdę głupi pomysł).


Spoiler: pokaż / ukryj
...choć w sumie jeśli dobrze pamiętam jaki jest następny Septentorion to będzie musiał.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2013, 09:22   

Kingdom- czyli shoumen w którym główny bohater i jego najbliższy przyjaciel chce zostać największym szogunem świata. A historię umieszczono w epoce walczących królestw starożytnych Chin. Początkowo seria nie zapowiada się zbyt oryginalnie:


Spoiler: pokaż / ukryj
Sadystyczny brat króla i jego skorumpowany minister dokonują zamachu stanu, a walczy przeciw nim nasz główny bohater wraz z prawowitym władcą i garstką sojuszników.


Ciekawiej robi się w części drugiej gdzie sporym plusem serii są bitwy, w których to taktyka często decyduje o ich wyniku. W szczególności że w większości anime bitwa to puszczenie jednej masy żołnierzy/mechów na siebie by robiły za tło pojedynków bohaterów. Póki co Shin i jego odział owszem odnoszą sukcesy, które wpływają na wynik batalii, ale są one jedynie jednym z wielu wydarzeń które składają się zwycięstwo.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 03-05-2013, 11:52   

Ixion Saga DT ep 12

Trafność komentarzy w tym anime jest powalająca:

Spoiler: pokaż / ukryj
Dziękujemy za oglądanie Ixion Saga DT. Ze względu na śmierć głównego bohatera będzie to ostatni odcinek.

ómarłam.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2013, 15:06   

Shin Sekai Yori (do 7) - Tak więc... po tym, jak w populacji zaczęły się budzić moce paranormalne, ludzkość weszła w okres rozruchów i wojen. Po tysiącu lat efektem jest...

Spoiler: pokaż / ukryj
Pseudo 19-wieczne semitotalitarne dysutopijne społeczeństwo wolnej miłości, gdzie jednostki uznawane za zagrożenie dla reszty są ewaporowane.

Um, oookay.

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-05-2013, 20:47   

Shingeki no Kyojin 5

Czyli pierwszy tom za nami. Końcówkę bardzo dynamicznie wprawili w ruch, podobało mi się. Acz powiem, że nie mogę się doczekać, jak zanimują naszego szalejącego tytana w kolejnych rozdziałach. Następny odcinek to będzie głównie Mikasowa retrospekcja. Dobry odcinek choć scena ze świńskim arystokratą była mocno "meh". I dopiero teraz, jak wszyscy cały czas wspominali o tych stopklatkach i oszczędnościach, to zwróciłam uwagę, ale kurczę, to jednak widać. A to trochę martwi. No nic, ale liczę, że właściwie zanimują
Spoiler: pokaż / ukryj
szalejącego Erena.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-05-2013, 22:00   

Hentai Ouji to Warawanai Neko ep04
Mój mózg cierpi. Tak idiotycznej historii dawno nie widziałem. Okazało się, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Tsukushi chciała poślubić swoją młodszą, płaską siostrzyczkę, dlatego też grała oziębłą w jej kierunku. Uplanowała sobie, że wyjedzie do USA, do Massachusetts, gdzie zalegalizowano związki homoseksualne. Biedna jednak zapomniała, że swojej rodzonej siostry, nawet tam nie poślubi. W międzyczasie otrzymujemy zaloty Azusy względem Yokodery, ale tego można było się spodziewać.

Mam ochotę rzucić tę serię. Jeśli następny odcinek będzie podobnych lotów, to drop.

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai 2 ep05
No nie. Po prostu ta seria woła o pomstę do nieba. Komediowy początek tego odcinka można uznać za przyzwoity, jednakże dalej tylko Kuroneko w białej sukience była jedynym pozytywnym elementem.
Spoiler: pokaż / ukryj
Mam wrażenie, iż pomijają historię związku Kuroneko z Kyousuke i przechodzą bezpośrednio do siscona. Te wypieki na twarzy Kirino, te maślane oczka Kyousuke, gdy pyta ją o chłopaka. Po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Jak oni mogą mi to robić. Nie dość, że historia sama w sobie zjechała na dno, to jeszcze adaptacja fatalna.
Just die A-1 Pictures, just die.

Toaru Kagaku no Railgun S ep04
Fajnie się historia rozwija. Na razie równoważą cute girls doing cute things z ciemną stroną fabuły, podoba mi się te wprowadzenie, ale w kościach czuję, iż już w najbliższych odcinkach dostaniemy prawdziwie smakowitą akcję. Sisters noise sagashitsuzukeru~
Tylko ten garnek do ryżu za 128 000 JPY (ponad 4k PLN). Z czego on zrobiony? Jakaś kosmiczna technologia? Czy może sam zamawia ryż, wyczuwa ile potrzeba i tyle gotuje? :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-05-2013, 10:22   

Hataraku Maou-sama! pokazała się czołówka (taka prawdziwa) i jest nawet niezła. A w odcinku było sporo udziwnień. Definicja dobra i zła jest już totalnie zatarta a ambicje postaci lub inne takie cechy charakteru to najważniejsze motywy do działania.
I tak mamy dobrego króla demonów, złego podwładnego, kolejnego demona lizusa. Bohaterkę z tendencjami do psychopatii, gnidowatego księdza i dwa stwory , które wpadły powiedzieć cześć. Do tego na wskroś wkurzając dziewczyńskas dziewucha :P
Pomysł jest dobry i trzyma się kupy, tylko jak na razie wszelkie przesłanki o fabule wyparowały.

Namiuchigiwa no Muromi-san Cycki, zazdrość, ogon. To tak w skrócie. W sumie ciekawe doświadczenie, zobaczyć otwarcie zazdroszczące sobie na wzajem dziewuchy. Oczywiście Muromi zazdrości do poziomu starego zboczeńca a ta biedna , źle wyważona syrenka :] zazdrości czegoś, czego już niema (z powodu skutków hobby Muromi) Ile to będzie miało odcinków to ja nie wiem, ale w następnym pojawi się ta opętana wariatka z czołówki. Pół świata zna już syrenkę na deskorolce, ale dopiero ta postać zrobi z tego sensację :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2013, 10:41   

Shingeki no Kyojin 5
Ale to tak poważnie?

Spoiler: pokaż / ukryj
Znaczy się utłukli Erena, czy będzie motyw "urżnęli mu nogę, rękę, został połknięty i uciekł"? :D A teraz przyjdzie leśniczy, rozetnie brzuch wroga i wyskoczy z niego babcia. Yyyy, nie ta bajka.
Ale poważnie, żadna z moich dwóch wersji, które przewiduję nie wydaje mi się sensowna. Daj boże, jakąś inną opcję.

Co by się dalej nie działo, mają u mnie plus za zaskoczenie mnie. No i dobrze, że nie przyszło mi do głowy rzucić okiem na mangę, bo to jednak dla fabuły oglądam (i dla skakania po dachach jeszcze).

Spoiler: pokaż / ukryj
Choć jak tak dalej bohaterowie będą tracić kończy, to nie będzie miał kto skakać, a co za tym idzie dynamiczna animacja przestanie być potrzeba i stopklatki będą na miejscu. Tak sobie to tłumaczę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-05-2013, 12:02   

Jeżeli w SnK zrobią MC swap, to ten syf ma ode mnie 10/10 i będę polecał.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2013, 14:02   

Shingeki no Kyojin 5 - Że coooooooooooooooooooo?
Spoiler: pokaż / ukryj
Coraz lepiej się robi. Powiedzmy, że przemilczę nielogiczności w stylu braku podziału terenów wewnątrz murów jakimiś mniejszymi fortyfikacjami, żeby przebicie jednej głupiej bramy nie oznaczało utraty całego obszaru czy systemu, którzy najlepszych adeptów premiuje posadką, która gwarantuje niezyskanie doświadczenia bojowego (co zresztą zauważają same postacie). Teraz przestaje dziwić taka śmiertelność wśród Legionistów skoro trafiają tam szaleńcy w stylu Erena i Ci co nie załapali się do Garnizonu (czytaj nieudacznicy).
Najlepsze w całym odcinku było realistyczne przedstawienie umiejętności kadetów w starciu z gigantami. W każdej normalnej serii byłaby wielka bitwa. Zginęłoby kilka bezimiennych postaci, ale ostatecznie nasi młodzi bohaterowie zatriumfowaliby przy pomocy starszych kolegów. Oglądający i bohaterowie SnK powinni porzucić wszelką nadzieję. Chociaż słyszałem, że trup ściele się gęsto nie spodziewałem się aż takiego pogromu i poczucia klęski oraz autentycznej trwogi. Cała nadzieja w łysym oficerze-pijaku. Wyglądał mi na kozaka.

Eren przeżyje bo pewnie ojciec (cuchnący Ikarim Gendo na kilometr) na nim eksperymentował za młodu (patrz "sen" ze strzykawką z któregoś odcinka) i będzie miał wbudowaną regenerację niczym tytani. Co będzie strasznie nudne bo Eren dopóki go całego nie zjedzą (OM NOM NOM) będzie mógł głupio szarżować tak jak w tym odcinku bez większych konsekwencji.

Stopklatki może i są, ale zupełnie nie przeszkadzają bo są rozmieszczone w takich miejscach gdzie nie potrzeba dynamiki. Przeżyję jeśli retrospekcja o tytanach będzie przedstawiona niczym miedzioryt. W trakcie walk jest ok i to jest najważniejsze.

Nie dziwie się dlaczego manga jest takim hitem (wszystkie wydane tomy są na liście bestsellerów jednocześnie w Japonii odkąd ruszyło anime) bo poza momentami kulawą kreską jest bardzo dobrze prowadzone. Są zaskakujące zwroty akcji, cliffhangery i dużo fabularnych chwytów (często prostych, ale skutecznych), które powodują, że nie można się doczekać kolejnych odcinków.

Przeglądałem skanlację pierwszego tomu. Dawno tak tragicznego tłumaczenia nie widziałem.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-05-2013, 17:59   

Gargantia 5

Tak, to jest zdecydowanie to, co chciałam zobaczyć, czyli życie codzienne na Gargantii z odrobiną luzu. Bardzo przyjemny odcinek i autentycznie śmieszny. Zdecydowanie wygrał grill nowej generacji, a i biegający Led wyglądał zabawnie. Jeżeli tak będzie wyglądał ciąg dalszy to jestem za... Ale z drugiej strony chyba powinno mieć to jednak w miarę jasne zakończenie bez akcji w stylu: "żył sobie długo i szczęśliwie na Ziemi, a wojna gdzieś tam sobie daleko trwała". Pytanie tylko, czy jeśli wrócą do wątku obcych, to jednocześnie przywołają dramatyzm... Cóż, na razie jest dobrze.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-05-2013, 19:51   

Enevi, zdecydowanie, przyjemny odcinek. Podoba mi się, że próbują przedstawić stopniową adaptację Ledo do nowego życia.
I fanserwis, yay~ Wspaniałe, te no... Proporcje ma jedna z koleżanek Amy, Saya ^^ Bellows i Ridgett czarują stylem. Ecchicony, patrzcie i uczcie się, tak się robi fanserwis!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2013, 20:25   

Shingeki no Kyojin 5 - tsss... szkoda, że czytałem mangę zanim tytuł stał się mainstreamowy i nie mam takich fajnych wątpliwości jak niektórzy forumowicze. Ale i tak trzeba przyznać, że dla czytelników swojego czasu był to taki sam "wtf!?" jak obecnie dla oglądaczy. I trzeba powiedzieć, że dobrze oddają rzeźnię jaką robią tytani. Widać budżet się kończy, bo teraz nie robią takich ładnych zmian perspektyw przy przeskakiwaniu z dachy na dach (bardzo wymagająca CG).

Kingdom S1 - oglądałem to sporadycznie. O ile seria wizualnie jest ohydna, to fabularnie nie jest już tak tragicznie. Typowy battle shounen z nastawieniem na duże bitwy i pojedynki charakterów. Gdzie jest problem? Chyba wycięli cały jeden duży rozdział opowieści, by zmieścić śmierć jednego z bohaterów w S1 (aczkolwiek bez znajomości mangi bym tego nie dostrzegł). A można było dać sobie spokój...
Ostatecznie ocenię na 5/10. Średniak, który można sobie obejrzeć. Nawet fajne.

Space Brothers 56 - nareszcie koniec powtórek. Nowy op i ed. Nawet nieźle. I montujemy budżetowy łazik.

Aiura 4 - seria ma +1 do fajności, bo wzięli Suigitę jako wfistę (który jest chyba najnormalniejszym nauczycielem w tej szkole). Podsumowując fajne rzeczy w tej serii: Suigita i OP o krabach. Wyjdzie na swoje...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2013, 21:02   

Enevi napisał/a:
Ale z drugiej strony chyba powinno mieć to jednak w miarę jasne zakończenie bez akcji w stylu: "żył sobie długo i szczęśliwie na Ziemi, a wojna gdzieś tam sobie daleko trwała".

Czemu nie? Tak byłoby relatywnie realistycznie i jeśli dobrze opowiedziane, to ciekawe.

Oczywiście, biorąc pod uwagę scenarzystę , szansa na to jest jak śniegowego bałwana w piekle. Albo... scenarzysta, doskonale wiedząc o swojej reputacji, strolli nas wszystkich i tak się to skończy z gdzieś tam daleko trwającą wojną. Hy, hy, hy.

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-05-2013, 22:26   

MaDeR Levap napisał/a:
Czemu nie? Tak byłoby relatywnie realistycznie i jeśli dobrze opowiedziane, to ciekawe.


Nieee, to nie to, że ja mam coś przeciwko, tylko no właśnie - to musi być dobrze opowiedziane i jakakolwiek puentę powinno mieć, niech choćby takie "duchowe podsumowanie", ale cokolwiek. Aczkolwiek właśnie... To Urobuchi, więc ja się naprawdę boję, co może z tego wyjść... Ale trzymam kciuki za nietypowe "okruchy życia".

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 405 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 404, 405, 406 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group