FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 407, 408, 409 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2013, 22:52   

Gość napisał/a:
A ponieważ głupich wideo z YouTube nigdy dość to łapcie to - Shingeki no Kyojin [Live Action] . Przypominam jednak, że oglądacie na własną odpowiedzialność.

To jest boskie. Jak zaczęli śpiewać umarłem.

Siódmy odcinek rzeczywiście niezły.
Spoiler: pokaż / ukryj
Fragmenty gdy Mikasa śmiga jak Spider-man i rozwala tytanów najlepsze (okolice 12 minuty). Scena gdy gość z wielkim pietyzmem ładuje muszkiet też świetna ("Po co to robisz? Przecież to nic nie da":). Trochę szkoda, że Mikasa przez chwilę erenowała (to neologizm oznaczający bezmyślną szarżę, jeśli ktoś ma wątpliwości), ale na szczęście pozbierała się do kupy. Ciosy nowego tytana też spoko. W mandze miał bardziej nieludzki i przerażający wygląd. Ugładzili go trochę za bardzo. Trochę głupie wydaje mi się tylko, że skoro gaz im się kończy nie skorzystają z nóg do biegania po dachach. Zwłaszcza, że budynki są tak blisko, że nie powinno to być problemem. Drugą głupotą wydało mi się, że Mikasa nie wylądowała z telemarkiem gdy odcięło jej zasilanie, ale to pewnie można wytłumaczyć jej stanem psychicznym. Podoba mi się jak w niektórych scenach akcji rysownicy w anime naśladują deformacje proporcji z mangi. Dodaje odrobinę mocy.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-05-2013, 00:30   

A u mnie po staremu.
łikend upłyną pod znakiem ryby czyli Namiuchigiwa no Muromi-san epizod 7 Taki sobie bym powiedział. Kappa alien, rozmowa dwóch nieśmiałych facetów? O co Kaman? Nie poskładało się to zbyt śmiesznie, zwłaszcza, że humor opierał się na żartach poniżej pasa, gołych lub na strachu biednego człowieka. Poza tym mało akcji.

Hataraku Maou-sama! Idziemy w stronę kwadratu haremowego? No dobra, tylko kim jest kimoniara i kim jest ten kosiarz ze sklepu? Poza tym odcinek mocno nudnowaty slice of life. Po prostu niewiele więcej.

A tak ogólnie to świat jest różowy, pełen jednorożców i pegazów, wszyscy są mili, nawet ci źli a nawet jeśli nie to wszystko naprawi dobra piosenka :] Za dużo kucyków jak a jeden łikend ale Friendship Is Magic oficjalnie obejrzane (mimo, że to nie anime) i muszę przyznać, że dawno się tak nie bawiłem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 26-05-2013, 11:21   

Shingeki no Kyojin odcinek 8
Ni i wyjaśniła się jedna z podstawowych tajemnic całej mangi. I dobrze, bo już pod koniec poprzedniego odcinka można było się jej domyśleć, a dziwne słowa Mikasy do Armina powinny być wystarczająco mocna wskazówką, co właściwie jest nie tak. Niestety, seria mocno przypomina konstrukcją serial Lost i każda odpowiedź prowadzi do przynajmniej kilku nowych pytań i próba zastanawiania się nad całym uniwersum powinna się dla większości osób skończyć sporym bólem głowy. Nawet sposób w jaki zbudowano mury nagle robi się potwornie niepokojący, tym bardziej że retrospekcje twierdzą ze powstał nagle, z roku na rok. Podobnie jak wszystko związane z atakami gigantycznego tytana. Niesamowite, co nie?

Wreszcie zdradzono nam też po co w anime pojawia się Armin. Momenty gdy bierze się w garść i wyprowadza zaskakująco rozsądne i dające szanse powodzenia plany jest naprawdę świetny. Tym bardziej, że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na pojawienie się weteranów i innych "postaci które myślą", więc przez najbliższe odcinki to właśnie on będzie ciągnął fabułę naprzód i ratował tyłki przyjaciołom. W dodatku pięknie angstuje!

Wygląda też na to, że studio wreszcie znalazło dodatkowy sposób jak zaoszczędzić na animacji i każdy kolejny odcinek będzie się zaczynał od przypomnienia poprzednich wydarzeń.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-05-2013, 12:19   

Gość napisał/a:
Niestety, seria mocno przypomina konstrukcją serial Lost

Ja tu widzę kropka w kropkę Blue Gender.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-05-2013, 14:21   

Shingeki no Kyojin 8
Podoba mi się, jak przenieśli mangę na ekran~ dooobry odcinek.
A jeszcze bardziej podoba mi się, że w kolejnym odcinku pojawi się Rivaille.

Manga spoilerz.

Spoiler: pokaż / ukryj
I nie chciało mi się czytać drugi raz mangi, więc wypowiedzi Annie i w ogóle jej postępowanie jest takie kompletnie dziwne. To jak, pomaga, nie pomaga? Czy może po prostu wisi jej i dynda, bo i tak nie może zginąć ot tak, jak reszta...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-05-2013, 21:51   

Namiuchigiwa no Muromi-san epizod 8 Pingwiny
Foka i w sumie nie wiem o co w tym odcinku chodziło
Było miło głupio i w sumie bez sensu, bo większość poza nowymi zwierzakami to powtórki z rozrywki.

Hataraku Maou-sama! Mao Sadao w skrócie Madao znowu pokazał jak nudne może być życie. Jedyny wątek nadprzyrodzony dzisiaj to odkrycie kim jest kimoniara, poza tym przedsmak miłosnych poligonów i walki o klientów. Coś jeszcze?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2013, 22:47   

Shingeki no kyojin 8

Kolejny dobry odcinek. Po raz kolejny ponarzekam, że sobie zaspojlowałem bo to musiałoby być fantastyczne uczucie gdyby dowiedzieć się, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Eren jest tytanem
w trakcie oglądania. Wiedząc co dalej trochę inaczej się też ogląda/czyta. Można zauważyć drobne wskazówki jakie pozostawiono o
Spoiler: pokaż / ukryj
naturze innych postaci
. Jean wyrasta na ciekawą postać. Pogadanka o innym słabym punkcie tytanów mnie rozbawiła. Myślałem, że to 4chanowy shop, a jednak nie. :)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2013, 18:50   

Czy tylko jak oglądam najlepszą wychodzącą obecnie serię OVA? (no dobra, może Gundam jet lepszy, ale on w zasadzie nie wychodzi regularnie, a pojawia się raz na rok...) W każdym razie Yamato wymiata. 28-go wyszły kolejne 4 odcinki. Mamy tłumaczenia do dwóch.

Spoiler: pokaż / ukryj

15 - Domel się wycofuje. Nasi przeżyli jeszcze jeden dzień.
16 - Nareszcie wiadomo o co chodzi z tymi całymi uśmieszkami pana z ochrony.

Plus jest nowy trailer epizodów z czerwca (Uwaga SPOILERY!):
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r8N1pqwAgTE
OŁSOM!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-05-2013, 21:26   

Devil Survivor 2 9
Aka ten odcinek po którym nikt nie pamiętał antyklimatycznej walki z bossem, bo ship tease dostał więcej czasu ekranowego.

Najgorsze, że nawet nie miałabym tego za złe twórcom, gdyby kompletnie nie mordowali wszystkiego co było fajne w relacji protaga i Yamato. To był uroczy wątek o otwieraniu socjopaty na świat, do cholery! Kiepskie Foe yay to marny substytut. Nie wspominając, że obu panom robią krzywdę, reinterpretując im charaktery.

Dobrze, że chociaż Alcor im wychodzi jak na razie. AO route confirmed?

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2013, 22:58   

vries napisał/a:
28-go wyszły kolejne 4 odcinki. Mamy tłumaczenia do dwóch.

Nareszcie, długo trzeba było czekać, ale było warto.
Spoiler: pokaż / ukryj
Ja myślałem, że z tymi uśmieszkami to coś innego będzie, ale dzięki rebeli przynajmniej pokazali scene z "pięknym" rozbrojeniem wartowników - synchroniczne brawa zasłużone. Plus męski Analyzer i zdalnie sterowana Misaki.

Kolejne odcinki zapowiadają się jeszcze lepiej. Dwa już niedługo, a potem posucha.

Hataraku Maou-sama 9
Ashiya okazuje się lepszym politykiem niż generałem, zdolność opowiadania bajek robi wrażenie. Przyjemnie to się ogląda, tylko nadal nie mam pojęcia dokąd to zmierza i czy w ogóle gdzieś...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2013, 06:31   

Zacząłem oglądać Yamato. Zbierałem się do tego od dłuższego czasu, ale zbliżający się termin oddania jednej z prac zaliczeniowych i .gif z pośladkami jednej z bohaterek ostatecznie przekonały mnie, że nadeszła odpowiednia chwila, żeby obejrzeć. Dotarłem do 6 albo 7 odcinka (opuszczenie Ukł. Słonecznego).

Jak na razie jest super. Świetna czołówka rozpoczynająca się śpiewem marynarzy przechodząca w kawałek zalatujący oldschoolem. A potem sam miód na oczy i uszy (te trąbki czy inne podobne w scenach akcji!). Widać, że to remake bo fabuła momentami nie sili się na nadmiar tłumaczenia wszystkiego i pseudorealizm, których pełno w dzisiejszych serialach tylko zdaje się na to, że widz zaakceptuje logikę rządzącą światem. Ja to lubię. Jest kilka ciekawych postaci. Coraz bardziej zagęszczają się relacje pomiędzy nimi. Do tego dochodzi świetna animacja (fantastyczne wybuchy i płomienie!). Niestety modele 3D pojazdów śmiesznie się ślizgają po kosmosie i jak na ogromne statki bojowe czasami są zbyt szybkie i zwrotne. Tak czy inaczej ogląda się świetnie, a jakościowo OVA zawsze będą miały przewagę nad seriami TV bo terminy nie gonią tak bardzo.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
rage96 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Maj 2013
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2013, 06:37   

Angel Beats odc. 1-6, jestem trochę zdziwiony w jakim kierunku poszła ta seria, lubię takie połączenia, najpierw kilka świetnych, zabawnych momentów, a następnie sceny, które są dość smutne, dla mnie trochę szokujące było co mogą zrobić uczniowie aby nie zniknąć. Piosenka My Song Iwasawy, chyba 2 odcinek, jest cudowna.

_________________
MyAnimeList
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-06-2013, 19:49   

Kotonoha no Niwa - pod względem grafiki Shinkai pozostaje klasą samą dla siebie, muzyka OK, no i fabuła w końcu przestaje umniejszać przyjemność z oglądania (acz bez fajerwerków). Do pewnego stopnia to powrót do klimatów 5 cm/s (po niezbyt udanej próbie konkurowania z Ghibli), ale przynajmniej tym razem para bohaterów reprezentuje sobą coś więcej niż pasywność prowadzącą do pustego życia.

One Piece Z - w moim rankingu One Piece'owych kinówek na trzecim miejscu po Dead End no Bouken i Strong World. Film ma sporo zalet, lecz jego jakość umniejsza odrobinę niedopracowany scenariusz - choćby to, że efekty powodzenia planu antagonisty są nieproporcjonalne do wysiłków przy realizacji, a końcowe starcie okazuje się dość antyklimatyczne.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-06-2013, 23:03   

Red Data Girl do końca

Łomatko, jakie to było nuuuuudne. I te wszystkie wzdychania nad Izumiko... Jak stado kwok nad jednym kolektywnie odchowanych jajkiem, które nie może sobie przyciąć grzywki bez egzaltowanego komentarza "och, ty próbujesz się zmienić". Plus za to, że główny nie stopniał od razu i był wredny względem tej fajtłapy, chociaż przez jakiś czas. I czemu to takie ofiary losu mają niby decydować o losach ludzkości? Gosh... To jakby rozwielitka nagle miała zostać władcą świata. Jeżu Wszechkolczasty, niech natura nie pozwala na takie pomyłki, dobrze? Wątek rodzeństwa Souda był ok, ale reszta... Cóż... Parada zakrwawionych duchów mnie jednak rozbawiła.

Kotonoha no Shinkai

No, wreszcie Shinkai wrócił do formy po BARDZO długiej przerwie (od Hoshi no Koe licząc). To było bardzo przyjemnie spędzone czterdzieści sześć minut. Jestem absolutnie zachwycona. Tak trzymać, proszę pana, a będą z pana ludzie.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-06-2013, 11:52   

fm napisał/a:
Kotonoha no Niwa - pod względem grafiki Shinkai pozostaje klasą samą dla siebie


Prawda. Fabuła tam może nie istnieć, generalnie nie jestem wielbicielką tego typu historii, ale ile tam było zieleni! Moje skołatane nerwy są wdzięczne za ten film.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 408 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 407, 408, 409 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group