FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 416, 417, 418 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 15-08-2013, 19:54   

Majestic Prince 19

Hard Science?! In my anime?! Ridiculous.

Biorąc pod uwagę ogólną posuchę w tym sezonie <dla fanów hardware'u> seria wygląda nawet lepiej niż jak leciała równoległe z kosmicznymi wampirami. Pomijając traumatyczne chara designy jest dobrze, a nawet lepiej.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-08-2013, 13:56   

Dla rozluźnienia poszukałem czegoś lekkiego, szybkiego i przyjemnego. Zacząłem oglądać Sengoku Basara i... kurczę, jaka ta seria przyjemnie przesadzona i bezsensowna :D A do tego dochodzi cała plejada „gwiazd” z tego okresu historycznego. Cudo to to nie jest, ale rozrywka przednia :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2013, 10:55   

A.D. Police OVA - ok... Bubblegum Crisis to chyba najbardziej skopane uniwersum jakie dostajemy w świecie M&A. Poprzez skopane, mam na myśli wewnętrznie niespójne. Ale pal to licho. Pamiętam, ze ktoś nabijał się z tego anime z okazji jakiegoś tematu. Tak, to anime w którym androidy dostają ataków furii z powodu niedoboru seksu. Brawo! Nie wiem, kto to wymyślił, ale jest geniuszem! Można pokazywać napalone laski i do tego sceny mordu w jednym! Koniec ironii. To anime jest marne. Klimatycznie jest ok, ale to wszystko. Fabula jest do kitu. I to bardzo. Co z tego, ze charadesign jest fajny i nawet reżyserka nie jest strasznie słaba, gdy scenariusz jest żenujący. Kiedy wszystko obraca się wokół napalonych panienek nie może być inaczej. W zasadzie nie byłoby nic z złego w tym, gdyby to był tylko jeden odcinek. Pierwszy był nawet ok. Drugi był gorszy. Trzeci był już mocno zabawny.
Ale mimo to nie dam mu tragicznej oceny. Mimo wszytko to lata 80-te w całej okazałości. Cyberpunk przecież taki jest. 4/10 - poniżej średniej. Jak ktoś lubi takie klimaty powinien obejrzeć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 18-08-2013, 12:58   

Shingeki no Kyojin odcinek 19

Czyli powtórka svhematu z dwunastego odcinka. Tym razem jednak zamiast wylegiwania się na ziemi przez głównego bohatera dostaliśmy porządną retrospekcję, koncentrującą się na Levim i jego ekipie oraz próbach opanowania swoich zdolności przez Erena. Efekt jest niezły i część bohaterów wreszcie zaczęła budzić sympatię. Z drugiej strony to wszystko powinno zostać przedstawione w jednym z odcinków sprzed ekspedycji za mury, bo chronologia i tempo wydarzeń błyskawicznie siadają. Choć przyznaję, że finałowy sposób załatwienia nowego przeciwnika wypadł całkiem nieźle.

Wyszedł też pierwszy odcinek specjalny, ale wypada on nijako i jest typowym przykładem nieśmiesznej parodii. Na porządne OVA trzeba będzie poczekać do premiery dwunastego tomu mangi, do której zostanie dodany Shingeki no Kyojin: Ilse no Techou, który powinien zostać wyświetlony w miejscu recapu, pojawiającego się po trzynastym odcinku. Choć może to i lepiej, bo to dość oderwana od głównego wątku historia poboczna, zawierająca kilka wskazówek dotyczących jednej z drugoplanowych postaci i tytanów.
Powrót do góry
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2013, 15:22   

C.Serafin napisał/a:
Z drugiej strony to wszystko powinno zostać przedstawione w jednym z odcinków sprzed ekspedycji za mury, bo chronologia i tempo wydarzeń błyskawicznie siadają.

Czyli typowych grzeszków scenariuszowych SoK ciąg dalszy :P W tym odcinku dostaliśmy Tequila Sunrise, w którym barman najpierw wymieszał grenadinę z alkoholem, a potem dolał soku pomarańczowego. Niby te składniki co trzeba, żeby wyszło coś fajnego, ale kolejność i proporcje nie takie. No i dowiedzieliśmy się, że zasuwając na koniach ile natura dała i będąc ściganym przez tytana, którego każdy krok wywołuje małe trzęsienie ziemi, można ze sobą intymnie porozmawiać przez kilka minut bez krzyczenia ;) Ale to już czepialstwo.
Wyjdę pewnie na przesadnego marudę, ale jakoś nie mogę przeboleć, że przez takie rzeczy jest to „zaledwie” dobra seria, a nie wybitna, na co był potencjał... Mam nadzieję, ze przynajmniej zakończenie będzie satysfakcjonujące, bo przez te wszystkie odcinki uzbierało się kilka ciekawych przesłanek sugerujących stojącą za tym wszystkim sporą intrygę.

Na osłodę 7. odcinek Monogatari S3 trzyma poziom i prezentuje to wszystko, za co polubiłem Bakemonogatari. Dyskusja o formach śmierci i ponownego narodzenia w czasie konsumpcji loda ze zwycięskim patyczkiem była... urocza :) No i na koniec
Spoiler: pokaż / ukryj
„nieudana” podróż w czasie
– będzie ciekawie :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-08-2013, 17:12   

Uchouten Kazoku 7

Jak w zeszłym tygodniu zrobiło się nostalgicznie, tak w tym postawiono 100% powagę ( z pominięciem początku) i bardzo ładnie pokazano, że to właśnie głupota i lekkomyślność najczęściej prowadzą do tragedii. Ja uwielbiam jak ta seria buduje klimat i relacje między bohaterami. Ciekawe, jak po czymś takim będzie wyglądał ciąg dalszy wyborów na przywódcę jenotów i czy rodzina się pozbiera... I jeju, to było smutne...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-08-2013, 15:51   

W ostatnich dniach zmaratonowałem Shingeki no Kyojin do aktualnej dziewiętnastej odsłony... wooooooow.

Może seria i rozkręcała się powoli, ale robi wrażenie, i niesamowicie trzyma w napięciu. Bardzo mi się podobało zwieńczenie bitwy o Trost, było ...takie prawdziwe. Większość serii zakończyłaby się radosnym i bezrefleksyjnym umieszczeniem protaga na piedestale zbawcy i lidera, a tu... no właśnie.

I kapral Levi z jego "podejściem"... to było przepiękne...

Swoją drogą, zauważyłem że nie zrezygnowano zupełnie z pewnych drobiazgów, które - zwłaszcza w tym settingu - robią piorunujące wrażenie: kwiknąłem radośnie na dosłownie sekundowe scenki z Mikasą... w dwunastym odcinku, 11:08, i później, jej reakcja na Leviego... jak i również na równie króciutką scenkę z Kristą w osiemnastym odcinku (7:25)... Te reakcje panów...

A generalnie, seria dotarła do miejsca gdzie oglądam niezaspoilerowany... mhmm. Będzie oglądać się nawet lepiej :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-08-2013, 22:32   

Nadganianie trzytygodniowych zaległości.

Free! 5-6
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Czy oni na głowę upadli? Pływać po oceanie na wytrzymałość BEZ asekuracji. Od tego są przecież deski na linkach, żeby je sobie przypiąć i mieć zabezpieczenie. Taka deska nie przeszkadza w pływaniu (bo jeśli się jej nie używa to ciągnie się kawałek za tobą), a jest na wypadek gdyby coś się stało. I nie ucieknie ci, tak jak przytrafiło się to Reiowi, bo jest przypięta do ciebie linką. Rei w ogóle zasługuje na nagrodę samobójcy roku, bo trzeba być ostatnim kretynem, by pływać po oceanie w nocy(!), samemu(!) i nie zauważyć zbliżającej się burzy (a patrzył przecież w niebo...).

Serio, panowie są zaskakująco nieostrożni jak na doświadczonych pływaków którzy mieszkają przy oceanie i powinni być świadomi jak łatwo się w nim utopić. Poza tym ten ocean był jakiś znerfiony - fale w nim były jak w jeziorze, a nie na otwartej wodzie.

Zastanawia mnie też jak udało im się rozbić namioty na piasku i jakim cudem nie zwiało im ich w trakcie burzy.....

Reszta nie była zła, ale to co wymieniłam niestety strasznie przyprawiło mnie o facepalm.

Senyuu. 2
Podoba mi się jak totalnie przepakowany był Sajime jako Prawdziwy Shounenowy Bohater z głosem Sugity (TM). Wszystko co robił miało sens, nawet jeśli nie miało sensu. Poza tym wreszcie wyszło kim tak naprawdę jest Ros i już wiadomo czemu głównemu antagoniście tak mocno zeszła mina jak go zobaczył. To jest piękne i mu zdecydowanie pasuje, biorąc pod uwagę koncepcję świata.

Prisma Ilya 4-6
Dwa i pół odcinka epickich magical girlsowych walk to to co tygryski zdecydowanie lubią. W 6 odcinku nawet zaczęło lecieć Emiya (logiczne, biorąc pod uwagę, że Ilya jest przecież częścią rodziny i używała Archer card :D). I Excaliblasty! Oraz Magical Girl Rin! I jak tu nie lubić spin offów?

Gatchaman Crowds 4-6
Hajime dalej jest wspaniała, a Rui cudnie skonfliktowany. Fabuła też rozwija się ciekawa, ale kurczę. Brakuje mi porządnych walk w tej serii. W openingu jest tyle wspaniałych ujęć, a w samej serii braki. Boli mnie to chwilowo, bo niby rozumiem, że twórcy mieli inni zamysł, ale chciałabym popatrzeć jak bohaterowie się tłuką. Te fragmenty które były wyglądały naprawdę fajnie i chciałaby zobaczyć coś więcej.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-08-2013, 11:54   

Prisma Ilya 7
Aplikacja ROZUM.EXE wykonała nieprawidłową operację i zostanie zamknięta. Zrestartuj mózg.

Erm... Notatka na przyszłość: trzymać Ilyę zdala od klasycznych meido - albo uprzednio, porządnie związać!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2013, 01:47   

SoK 20
W końcu odcinek, po którym czuję się usatysfakcjonowany, głównie przez to, że prawie wszystko idzie zgodnie z moimi przewidywaniami :D
Spoiler: pokaż / ukryj
Jednak to pytanie Erwina o to kto jest prawdziwym wrogiem i zmyłka z tym gdzie właściwie jest Eren w tej całej formacji, były częścią planu, a ten duży tytan i opancerzony to są ludzie z taką zdolnością jak Eren.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 31-08-2013, 12:01   

Moonlight Mile

Zastanawiam sie jakim cudem udało mi się przegapić tą serię. Seria, podobnie jak Planetes rozgrywa się w bliskiej przestrzeni okołoziemskiej i jest zdecydowanie twardym sci-fi. I na tym kończą się podobieństwa, bo tutaj mamy seks, morderstwa, spiski goniące spiski, seks, epickość w bardzo przyziemnej i ludzkiej formie i głównych bohaterów których nie można w zasadzie lubić, ale i tak to się robi. I olać że budżet wyziera z każdego kadru, fabuła wynagradza niedociągnięcia wizualne.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2013, 17:02   

Powrót po latach do Gundam: Dai 08 MS Shotai, nie ma to jak zobaczyć ulubione klasyczne anime w HD wraz nowym krótkim odcinkiem specjalnym.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-08-2013, 18:39   

Smk napisał/a:
Moonlight Mile

Zastanawiam sie jakim cudem udało mi się przegapić tą serię. Seria, podobnie jak Planetes rozgrywa się w bliskiej przestrzeni okołoziemskiej i jest zdecydowanie twardym sci-fi. I na tym kończą się podobieństwa, bo tutaj mamy seks, morderstwa, spiski goniące spiski, seks, epickość w bardzo przyziemnej i ludzkiej formie i głównych bohaterów których nie można w zasadzie lubić, ale i tak to się robi. I olać że budżet wyziera z każdego kadru, fabuła wynagradza niedociągnięcia wizualne.

Ja po dwóch odcinkach zastanawiam się czy tego nie rzucić w cholerę. Kiepskie 3d zmieszane z brzydka kreską i jeszcze to preludium z robotami na księżycu. Du neutralnego politycznie Planetes z duża dawką humoru to się nie umywa i nie bardzo rozumiem porównanie z tego miejsca serii :P (pożyjemy zobaczymy) Na razie widzę raczej to co mi się nie podoba niż to co by mi się podobało.
edit
I drop po czwartym. Może jeszcze mi przejdzie ale mam dosyć wojny.


Ciekawe czy ktoryś z naszych Japończyków był na premierze AnoHany movie :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 01-09-2013, 02:50   

kokodin napisał/a:
Smk napisał/a:
Moonlight Mile

Zastanawiam sie jakim cudem udało mi się przegapić tą serię. Seria, podobnie jak Planetes rozgrywa się w bliskiej przestrzeni okołoziemskiej i jest zdecydowanie twardym sci-fi. I na tym kończą się podobieństwa, bo tutaj mamy seks, morderstwa, spiski goniące spiski, seks, epickość w bardzo przyziemnej i ludzkiej formie i głównych bohaterów których nie można w zasadzie lubić, ale i tak to się robi. I olać że budżet wyziera z każdego kadru, fabuła wynagradza niedociągnięcia wizualne.

Ja po dwóch odcinkach zastanawiam się czy tego nie rzucić w cholerę. Kiepskie 3d zmieszane z brzydka kreską i jeszcze to preludium z robotami na księżycu. Du neutralnego politycznie Planetes z duża dawką humoru to się nie umywa i nie bardzo rozumiem porównanie z tego miejsca serii :P (pożyjemy zobaczymy) Na razie widzę raczej to co mi się nie podoba niż to co by mi się podobało.
edit
I drop po czwartym. Może jeszcze mi przejdzie ale mam dosyć wojny.


Ciekawe czy ktoryś z naszych Japończyków był na premierze AnoHany movie :P


Cóż, jako wspólne punkty podałem setting i "twardość", jako że brak punktów wspólnych poza wyżej wymienionymi. Kreska jest dyskusyjna moim zdaniem, design jest ewidentnie wzięty z mangi, a ta przedstawia ludzi w mało wyidealizowany sposób. Mi się akurat podoba bo inwazji moe w ostatnich latach. 3d nie tyle jest okropne, co budżetowe. Roboty- WTF delikatnie mówiąc.
Wydaje mi się iż scenariusz z MM jest dużo bardziej prawdopodobny niż linia Planetes - wojna o zasoby ma miejsce od początku istnienia życia i za bardzo nie widze powodu by ludzkość wylatując poza atmosferę rodzimej planety miała nagle zmienić zwyczaje. Szczerze mówiąc akurat podchody różnych frakcji sprawiają mi wyjątkową radość; mało które anime zapewnia taką formę rozrywki. Raczej nie dropnę do końca pierwszej serii.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 01-09-2013, 11:30   

Shingeki no Kyojin odcinek 21

Sam przebieg wydarzeń mnie nie zaskakuje, bo doskonale pamiętam je z lektury mangi, ale i tak robi wrażenie i ciężko nie wymyślać inwektywów pod adresem autora i scenarzystów. Jednocześnie uwielbiam i nienawidzę sposób w jaki bohaterowie są poniewierani i karani za próby zachowań rodem z typowych shounenów, na czele z wiarą w potęgę przyjaźni. Ciekawi mnie tylko tylko co na to zwykli widzowie, którzy nie wiedzieli jak potoczą się zdarzenia.

Uffff...

Poza tym lubię sposób w jaki pokazano, że nie tylko Armin radzi sobie z planowaniem i Legion wręcz roi się od cwanych gości, wprost stających na głowie by nie dać się zabić i przewidzieć kolejne działania i motywacje wroga. Ładnie też wyjaśniono czemu drugi mur wciąż stoi i jakie wynikają z tego głębsze wnioski. A Mikasa jako stuprocentowa yandere jak zawsze mnie przeraża.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 417 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 416, 417, 418 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group