FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 417, 418, 419 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-09-2013, 11:42   

Shingeki no Kyojin 21 - powinnin to przemianować na Shingeki no Kyojin Open Beta :D Tak ewidentnie widać, że puszczają w tv niedokończoną serię. To już nawet nie kwestia oszczędnych scenek, to ewidentne placeholdery w miejsce scen które miały zostać zanimowane ale nie nadążyli. Brakuje tylko naskrobanego długopisem w rogu ekranu komentarza typu (tu wstawić lecącego erena) przy tych pięknych, zupełnie nie pasujących do jakiejkolwiek sceny ujęciach na korony drzew.

Z drugiej strony nie narzekam, bo istotne sceny wyszły genialnie. I tak pięknie widać ile ta seria zawdzięcza soundtrackowi... Vogel im Kafig przy
Spoiler: pokaż / ukryj
wyżynaniu oddziału Levi'ego i transformacji Erena
- awsum. Oraz śliczna końcówka odcinka. Uwielbiam wkurzoną Mikasę.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-09-2013, 13:50   

Kurcze tydzień przełomów.
W Rozen Maiden mamy sporszo lalek i pierwsze n-field w nowej rzeczywistości, nie licząc tego co się dzieje w starym świecie. jeżeli tego nie spaprają następny odcinek będzie ciekawy.

W Genshikenie mamy szkolny festiwal :P i cukierek na końcu. Czyli Hato ale nie Hato? A za tydzień pytanie Dlaczego?.

Ciekawe czy Watamote też przyniesie jakiś przełom, bo wakacje się kończą a kuzynka doznała olśnienia :P

edit
Smoku, ja jestem startrekowcem i zwolennikiem teorii, że gdy materia się rozprasza w przestrzeni, staje się mniej gwałtowna. Zimna wojna już była a prywaciarzy jeszcze nie stać na własne programy kosmiczne. Nie mówiąc o budżecie bojowym. Dlatego bardziej podoba mi się filozofia Planetes, gdzie konflikty, (których teoretycznie nie powinno już być) zostały na ziemi.
W oryginalnym startreku poszli krok dalej, po trzeciej wojnie światowej zostało tak mało ludzkości, że nie mieli się już o co kłócić :P a po spotkaniu Volkanów i pod ich kierownictwem intelekt wziął górę nad małpią naturą.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 01-09-2013, 14:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 01-09-2013, 13:59   

Inazuma Eleven do 14 - całkiem niezłe, chociaż sport, który uprawiają bohaterowie z piłką nożną ma niewiele wspólnego. W sumie taki klasyczny shounen z supermocami, dziwacznymi treningami i ciagłym wymyślaniem nowych technik. Przyjemnie się ogląda, ale momentami drażni naiwna i w skierowana do nieco młodszego widza fabuła (te przemowy o przyjaźni, pasji do sportu i współpracy). Na plus dynamika, przynajmniej na razie jeden mecz równa się jeden odcinek (z małym wyjatkiem na finał) i sympatyczni, chociaż smarkaci bohaterowie. Poza tym mile zaskoczyła mnie grafika, pstrokata, ale z dobrą animacją, no i ending o jedzeniu, świetny!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2013, 23:52   

C.Serafin napisał/a:
Jednocześnie uwielbiam i nienawidzę sposób w jaki bohaterowie są poniewierani i karani za próby zachowań rodem z typowych shounenów, na czele z wiarą w potęgę przyjaźni.

O, to to to! To było CUDOWNE w tym odcinku. Tak cudowne, że aż znienawidziłem ten odcinek ;) Akcja w nim aż uprasowała mi korę mózgową. Jednak, pomimo tego, że odcinek uważam za bardzo udany, to nie udało się uniknąć kilku problemów typowych dla SnK – wspomniane przed chwilą placeholdery i ponad trzyminutowa powtórka z kilku odcinków, ale jestem w stanie im to przebaczyć. W sumie zdenerwowała mnie tylko jedna rzecz. Nie znam się na ubijaniu tytanów, tak jak ta elitarna trójka, a i tak wyczaiłem, że to opuszczenie rąk to ściema i zaraz wszyscy zginą. Serio, to była zagrywka pokroju horrorów, w których ktoś zawsze wchodzi do ciemnej piwnicy, z której biegną dziwne odgłosy. Zaliczyłem facepalma. Niby można to tłumaczyć adrenaliną, czy po prostu nieograniczoną wiarą we własne siły, ale... to i tak było tanie i słabe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2013, 14:36   

Shingeki 20-21 - Odcinek 21 miał 24 minuty z czego trzy zajęły retrospekcje, ok. minuty czołówka, cztery poświęcono na zakończenie i zapowiedź kolejnego odcinka. To daje nam ok. 16 minut samego odcinka z którego spokojnie ze 2 minuty można wyciąć bo powtarzały raz powiedziane informacje. SnK byłoby świetnym anime gdyby nie problem z tempem rozwoju. Przynajmniej pojedynek jakoś się udał. Końcówka mnie zdziwiła. Nie wiedziałem, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Eren przegra i zostanie zjedzony
.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2013, 20:11   

moshi_moshi napisał/a:
Inazuma Eleven do 14 - całkiem niezłe, chociaż sport, który uprawiają bohaterowie z piłką nożną ma niewiele wspólnego. W sumie taki klasyczny shounen z supermocami, dziwacznymi treningami i ciagłym wymyślaniem nowych technik

Też to zacząłem oglądać, super moce to tam podstawa do zdobycia bramki. Taki Tsubasa Oozora ze swoimi strzałami w tych drużynach nie znalazł by się nawet na ławce rezerwowych.

Dembol napisał/a:
SnK byłoby świetnym anime gdyby nie problem z tempem rozwoju.

Dla mnie to i tak najlepsze anime tego roku, naprawdę ta seria to prawdziwa perełka...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2013, 21:59   

Co tam tytany:
Utena 26
Trzech bishów z różnokolorowymi włosami i gołymi klatami w różowym kabrio. I te autkowe dekoracje areny. No i nie zapominajmy o różach. Ja nie wiem jak twórcy tej serii osiągnęli to, że ten cały kicz ma tu jakiś dziwny urok i magię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Uke Płeć:Mężczyzna
Proximity


Dołączył: 11 Mar 2013
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2013, 20:01   

Dembol napisał/a:
SnK byłoby świetnym anime gdyby nie problem z tempem rozwoju.

Biorąc pod uwagę niektóre shouneny (naruto?) to powiedziałbym, że i tak nieźle pędzi.

Przy okazji pytanie do moderacji. Czy nie da się zrobić dla tagu spoiler czegoś na wzrór nicków przy quote? Tylko oczywiście nie wpisywalibyśmy nicków, a "anime" lub "manga". Nie raz strach klikać bo nie wiadomo czego dany spoiler dotyczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-09-2013, 21:21   

Uke napisał/a:
Przy okazji pytanie do moderacji. Czy nie da się zrobić dla tagu spoiler czegoś na wzrór nicków przy quote? Tylko oczywiście nie wpisywalibyśmy nicków, a "anime" lub "manga". Nie raz strach klikać bo nie wiadomo czego dany spoiler dotyczy.

Zazwyczaj ludzie piszą nad spoilerem czego on dotyczy. Jeśli jakiś użytkownik tego nie wyszczególnił to w twoim własnym interesie jest w niego nie klikać, jeśli nie chcesz ryzykować.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 03-09-2013, 21:35   

kokodin napisał/a:

edit
Smoku, ja jestem startrekowcem i zwolennikiem teorii, że gdy materia się rozprasza w przestrzeni, staje się mniej gwałtowna. Zimna wojna już była a prywaciarzy jeszcze nie stać na własne programy kosmiczne. Nie mówiąc o budżecie bojowym. Dlatego bardziej podoba mi się filozofia Planetes, gdzie konflikty, (których teoretycznie nie powinno już być) zostały na ziemi.
W oryginalnym startreku poszli krok dalej, po trzeciej wojnie światowej zostało tak mało ludzkości, że nie mieli się już o co kłócić :P a po spotkaniu Volkanów i pod ich kierownictwem intelekt wziął górę nad małpią naturą.

<robi maraton Voyagera>
Oryginalna Federacja jednak wydaje mi się zbyt wyidealizowana by miała rację bytu w naszej rzeczywistości, lecz faktycznie trzeciej wojny jeszcze nie było. Z drugiej stony, to co się teraz kroi ...a, nieważne. Now, NuTrek Federation on the other hand..
Traktuję Moonlight Mile jako alternatywę do Planetes. Które tak całkiem pozbawione konfliktów jednak nie było - to twarda seria SF, których brakuje wogóle, a w anime w szczególności. Nie ma tu również zimnej wojny - jest za to USA usilnie robiące to co robi "najlepiej", ludzkie natury są realistyczne, a fizyka twarda.

Also, spaceplane.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uke Płeć:Mężczyzna
Proximity


Dołączył: 11 Mar 2013
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2013, 21:58   

Cytat:
Zazwyczaj ludzie piszą nad spoilerem czego on dotyczy. Jeśli jakiś użytkownik tego nie wyszczególnił to w twoim własnym interesie jest w niego nie klikać, jeśli nie chcesz ryzykować.

To też się pytam bo zazwyczaj właśnie nie piszą. Ale dobrze, rozumiem że odpowiedz to nie, jakoś przeżyję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-09-2013, 22:09   

Uke napisał/a:
To też się pytam bo zazwyczaj właśnie nie piszą.

...gdzie nie piszą? Aż przejrzałam jeszcze raz ostatnie trzy strony tego tematu i wszystkie spoilery wyglądały na podpisane. Chyba, że o czymś nie wiem, bo przyznaję, że Tytanów nie oglądam.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-09-2013, 22:21   

Czasem się zdarza, zwłaszcza przy dłuższej wymianie postów na temat jednej serii. Niemniej jednak, umieszczenie tytułu anime w tagu nadal pozostawałoby zależne jedynie od dobrej woli osoby piszącej posta, bo przecież automatycznie się nie da. Po mojemu wystarczy, aby ludzie opisywali posty.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Uke Płeć:Mężczyzna
Proximity


Dołączył: 11 Mar 2013
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2013, 22:35   

Tren napisał/a:
...gdzie nie piszą? Aż przejrzałam jeszcze raz ostatnie trzy strony tego tematu i wszystkie spoilery wyglądały na podpisane. Chyba, że o czymś nie wiem, bo przyznaję, że Tytanów nie oglądam.

Ogólnie mówię, od dawna odwiedzam to forum i nie raz zdarzyło mi się zastanawiać czy mogę klikąć bo to po prostu spoiler z najnowszego odcinka, czy nie mogę bo może coś z mangi.

Chodzi mi też o to, że o ile spoiler choćby Dembola jak najbardziej insynuuje, że chce powiedzieć o czymś z końcówki odcinka, o tyle nie mam sposobu, żeby się upewnić czy nie wspomniał tam też o czymś z mangi.

Mai_chan napisał/a:
Niemniej jednak, umieszczenie tytułu anime w tagu nadal pozostawałoby zależne jedynie od dobrej woli osoby piszącej posta, bo przecież automatycznie się nie da. Po mojemu wystarczy, aby ludzie opisywali posty.

Na pewno by taka opcja nie zaszkodziła, ale jak już mówiłem, nie mam pojęcia czy to się w ogóle da zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-09-2013, 23:43   

Uke napisał/a:
Chodzi mi też o to, że o ile spoiler choćby Dembola jak najbardziej insynuuje, że chce powiedzieć o czymś z końcówki odcinka, o tyle nie mam sposobu, żeby się upewnić czy nie wspomniał tam też o czymś z mangi.

To jest już początek paranoi. Największym spoilerem jaki kiedykolwiek przeczytałem była recenzja Innocent Venus na tanukach, ale tego nie dało się nie zaspoilerwać, bo sama seria to gniot. Na forum spoilery raczej bywają niegroźne i szczerze jak nie ogląda się serii to nawet przeczytanie takiego nic nie zaspoileruje bo i tak się nie zapamięta. A nawet jak się ogląda, to gdy wchodzimy w tematy mangi to raczej też jest o tym głośno, że idziemy do xxx rozdziału i jak tam było. Tu są raczej odczucia a prawdziwe spoiler w alfabecie. Przynajmniej kiedyś tak było

Watamote Koniec wakacji i żadnych wybryków ponad przeciętny brak dobrego humoru. Serio ta seria jest jednakowa w każdym odcinku i aż chce się Kuroko dać kopa na rozpęd albo ja osaczyć i zmusić do otworzenia paszczy do kogoś.

Uchouten Kazoku Jeden fajny kawałek za kolejnym, tym razem ze strony narzeczonej. Nareszcie wiemy jak nie wygląda na prawdę :P Seria urocza i dalej zastanawiam się czy to do czegoś zmierza.

Blood Lad Hydra Dopelganger :P seria może na podstawie głupiej mangi, ale to akurat mnie zaskoczyło. Mimo, że cała seria spolerowana jest na czołówce :] Ale to takie teazery raczej niż spoilery

Ale najciekawszym chyba odcinkiem tego tygodnia była ovka do Namiuchigiwa no Muromi-san
Pierwszy 30 minutowy i za razem ostatni taki odcinek przygód małej i głupiej syrenki. Ale ta dodatkowa niemiłosiernie wkurza. Historia świata, bajek i pisarzy :] Po prostu majstersztyk głupoty.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 418 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 417, 418, 419 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group