FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 431, 432, 433 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-12-2013, 18:06   

Smk napisał/a:
Coś mnie omija, mam wrażenie.

Oficjalny Kanał Kyoto Animation na youtube :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 17-12-2013, 19:42   

...Oh....gods..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-12-2013, 19:53   

Smk napisał/a:
...Oh....gods..
Pun, pun!

Broń masowego rażenia?

燃は正義だから~!
("Moe wa Seigi dakara~!"?)

...czy "sam fakt jego istnienia świadczy o winie"? XD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-12-2013, 00:25   

Kyousougiga, odc. 9.


Spoiler: pokaż / ukryj
Czyli bardzo skomplikowany sukces za cenę banalnego blamażu... No, dobra, ponosi mnie w stronę okrzyku "mogło być lepiej!", co koniec końców znaczy, żem zadowolony, więc na bok z tym.

Do cholery - kupiłem pierwsze żarliwe przemówienie. Szok, to było z sensem i nawet nie przewracałem oczami. Ciut dzięki sile rozpędu, ale kupiłem też przemówienie nr 2 i 3. Bardzo pomogła w tym arcystymulująca animacja towarzyszącą wyjaśnieniom "Senseia", która w między czasie ponownie wywindowała wysoko oczekiwania.

Ale bez chwili przerwy zapodawane przemówienie numer 4, 5 i 6 to kolejno: przeciąganie struny, potem kopanie po nerkach, a na koniec jawna parodia. Nosz, jak to się mogło udać?! A wszak przy tym odcinku po raz pierwszy seria ta przykuła moją uwagę. A tu narzekam wszak, eh.


Koniec końców, lepiej późno niż wcale, a w tym wypadku lepiej w nacelowanym momencie, bo to bombardowanie kolejnymi wyjaśnieniami i suflerami do świata przedstawionego sugeruję, że to epicentrum było planowo zaplanowane w tym momencie. Ale wciąż... trochę późno...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2013, 23:40   

Samurai Flamenco 11
Ten odcinek:

Spoiler: pokaż / ukryj
https://www.dropbox.com/s/9rb01feu8mu2ac6/flamenco.jpg

Gdy to zobaczyłem to niemal padłem ze śmiechu. Ale w sumie teraz myślę, że może powinienem płakać, bo ta seria staje się karykaturą samej siebie. Twórcy tego anime naprawdę muszą nieźle imprezować co weekend :D

P.S. No i Golden Time w końcu zaliczyło całkiem niezły odcinek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2013, 11:00   

Kyoukai no Kanata- czyli tym razem Kyoani zrobiło anime o łowcach demonów, fabularnie seria nie należy do zbyt oryginalnych, ot kolejni licealiści, ich tragiczna przeszłość oraz spisek. Zdecydowanie lepiej prezentuje się to anime od strony komediowej, można powiedz że to najmocniejszy element tej serii.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-12-2013, 15:45   

Non Non Byori opizot przedostotni
No i mamy bardzo ciepły zimowy odcinek. Aż im zazdroszczę. Poza pierwszą połową wszystko mi się bardzo podobało, takie wesołe i ładnie poukładane w dosyć zabawny odcinek. Spodziewałem się co prawda kwestii typu "co tam 'cukierek' wybieram Koma-sempai", ale i bez tego było spoko.

Kill laKill I znowu jest inaczej niż myślałem. Trochę może przesadzili z tymi sevensłelami w stylu AO, ale reszta była całkiem przyzwoita.
Spoiler: pokaż / ukryj
Poza beserkiem Kamui Senketsu i niezwykle wkurzającą loli panienką sporo światła rzucono na profesorka
czy ja już pisałem jak bardzo lubię flashbaki w 4:3? mniejsza o to
Spoiler: pokaż / ukryj
Nikogo nie odstrzelili, nikt nie zginął a prezyzdzira wkroczyła do akcji
jednak nie to było najdziwniejsze
Spoiler: pokaż / ukryj
Mako i jej rajd ratunkowy były wprost bezcenne
Nie należy również zapominać o ostatniej scenie odcinka
Spoiler: pokaż / ukryj
W zasadzie cele prezyzdziry są już jasne. Dominacja nad światem? Sposób w jaki pogoniła to różowe monstrum też dużo mówi. Wydaje mi się, że mamuśka tylko wżeniła się do rodziny a tatuś prezyzdziry też jest już martwy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-12-2013, 17:02   

kokodin napisał/a:
czy ja już pisałem jak bardzo lubię flashbaki w 4:3?

Nie, ale popieram. Są genialne :D
A co do tego odcinka, to moje pytanie brzmi: dlaczego prezyzdzira (TM) nie pozbyła się Senketsu i Matoi wtedy, gdy mogła? Czyli, inaczej mówiąc, jaki jest ich związek z jej planem (bo jakiś musi być?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 20-12-2013, 17:59   

Sebaar napisał/a:
Kyoukai no Kanata- czyli tym razem Kyoani zrobiło anime o łowcach demonów, fabularnie seria nie należy do zbyt oryginalnych, ot kolejni licealiści, ich tragiczna przeszłość oraz spisek. Zdecydowanie lepiej prezentuje się to anime od strony komediowej, można powiedz że to najmocniejszy element tej serii.


Fakt, to było bardzo nieprzyjemne.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-12-2013, 18:59   

Osobiście to mam olbrzymi żal do Kyoukai no Kanata o zakończenie, bo gdyby nie ostatnie półtorej minuty to serię oceniłabym całkiem przyzwoicie. Niestety nikomu niepotrzebna deus ex machina na koniec kompletnie zniszczyło wysiłki twórców skutecznie niwelując cały ciężar emocjonalny jaki zbudowano do tej pory. Naprawdę straszną krzywdę zrobiono fabule w ten sposób.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-12-2013, 19:18   

fleischman napisał/a:
A co do tego odcinka, to moje pytanie brzmi: dlaczego prezyzdzira (TM) nie pozbyła się Senketsu i Matoi wtedy, gdy mogła? Czyli, inaczej mówiąc, jaki jest ich związek z jej planem (bo jakiś musi być?).

Spójrz na to z innej strony. Gdyby nie Mako, spodziewał bym się po niej kolejnego "zdobywania podwładnych przez pokonanie". Z jednym małym ale. Ryuuko nie jest w nastroju do szukania wodza, więc skończyło by się to żalem i złością, raczej niż oddaniem, czego prezyzdzira zwyczajnie nie umiała by zrozumieć. W końcu poza szkieleciarową psiapsiółą (z żabim głosem) wszystkich podwładnych podbiła metodą miecza i marchewki.

edit*-*-*-*-*---*-*--**--*----***--*--**---*-*+*-*-*-*-**---*-*-*-*-
Kyousougiga finał
Ej to było fazowo dobre zakończenie. Już dawno mnie tak nie usatysfakcjonowało skończenie jakiegoś anime. A tu proszę, wrzaski, tłuczki, rozwaliny i wszystko tak fazowo na wesoło. Na dodatek z hapy endem i wyjaśnili największą zagadkę serii. Kim byli królik, żaba i małpa. Generalnie odcinek narkotycznie rozweselający, finał jaki się ogląda z wielkim bananem na gębie a potem nic nie pamięta, tyle było dobrych kawałków.

Pytanie na koniec:
Nie można było tak od początku? Po kiego grzyba dwa poprzednie podejścia w formie ovek?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2013, 00:41   

Cytat:
Nie można było tak od początku? Po kiego grzyba dwa poprzednie podejścia w formie ovek?


Jeżeli mam teoretyzować podchmielony winkiem...
Kwestie budżetowe. Jest to oryginalny niemangowy tytuł, który do standardowych nie należy. Być może marketingowy uznali produkt za "niepewny", twórcy już po PV musieli zacząć sprzedawać zabawki na produkcje. Musiała być także jakaś gwiazda, czyli Rie, ale ona przynajmniej miała szansę pokazać że potrafi grać coś innego niż jeden popularny szablon.
Produkcja dojrzewała przez ponad 4 lata (PV, pilot, OVA w końcu seria), w międzyczasie był rewrite (wywalono z PV dodatkowe 2 króliki, walkę Inariego z Lady Koto, grę w karty i inne rzeczy). Żeby w ogóle anime mogło się ukazać, twórcy musieli podsycać zainteresowanie i chyba i tak dostali wyłącznie zielone światło na wyłącznie jeden sezon.
Nie żeby było źle, bo ostatecznie wyszła im seria 9/10. Trochę za dużo gadaniny o tym jak działa świat i te inne bzdurki było w drugiej połowie (można było wywalić połowę wyjaśnień, ostatni odcinek dał mniej więcej to co jest ważne), przez co osłab nacisk na to co było ważne czyli postacie. Mimo wszystko, nie można odmówić wielkości pierwszej połowy, tego że jak seria ma dobry moment to jest on DOBRY oraz tego jakie to zabawne, ciepłe, lekkie i kreatywne.

Niestety, marketingowcy mieli racje, bo o ile wiem vol 0 sprzedał się w okolicy 1300, co jest mało. Gdyby byłoby więcej fanserwisu i nihilistycznego grimdarku, byłby to może nowy evangelion, yo ;P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2013, 12:51   

Cytat:
Niestety, marketingowcy mieli racje, bo o ile wiem vol 0 sprzedał się w okolicy 1300, co jest mało. Gdyby byłoby więcej fanserwisu i nihilistycznego grimdarku, byłby to może nowy evangelion, yo ;P

Myślę, że ta seria ma jeszcze jeden "problem". Zachęcony pozytywnymi opiniami o tej serii obejrzałem pierwszy (czy raczej zerowy) odcinek i w ciągu 20 minut wydarzyło się tu więcej rzeczy, niż przez połowę całego Shingeki no Kyojin. "Statystyczny" odbiorca, któremu trzeba tłumaczyć ustami postaci co się dzieje na ekranie, nie ma szans na ogarnięcie tego wszystkiego ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2013, 13:28   

Ple ple ple, nic nie wiesz.

Odcinek zerowy to mieszkanka dalszych scen, reszta jest znacznie od niego wolniejsza i nie jest reżyserowana zgodnie z logiką snu. Traktuj to jak 20 minutowy trailer.
Nie jest to jedyne anime które ma taki pierwszy odcinek, chociażby Shin Mazinger zrobił podobnie.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2013, 13:38   

Nigdy nie oceniam serii po pierwszym odcinku (szczególnie gdy jest nazywany przez twórców odcinkiem zerowym), ale chyba wszyscy wiedzą, jak duży ma on wpływ na to, czy ktoś zostanie przyciągnięty nim do serii, czy nie. A myślę, że konstrukcja tego "20-minutowego trailera" może odstraszyć wiele osób, które powiedzą "to co się tu dzieje nie ma sensu" i dropną całość, szczególnie, jeśli nie miały do czynienia z pierwowzorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 432 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 431, 432, 433 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group