FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Harry Potter- Wasze pomysły na zakończenie książki!
Wersja do druku
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2007, 19:56   

DeadJoker napisał/a:
żeby chociaż można się było pośmiać ze Snape'a przyznającego się do ojcostwa...

hm, czytałam kiedyś fantastycznego fanfica, w którym Snape był ojcem Harrego (w klimatach okołowampirzych, ktoś może czytał?).
Ja osobiście uważam za prawdopodobne, że ktoś z bohaterów zginie z rąk ministerstwa magii - możliwe, że Hagrid np. w obronie brata.
Amarth napisał/a:
Chociaż przyznaję, że Severus to typ bohatera, który, niestety, umiera.

... a przed śmiercią się nawraca (oby nie,a jeśli już musi to niech stylowo^^) albo ujawnia, że był po jaśniejszej stronie światła..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2007, 20:54   

mara napisał/a:
Trochę denerwujące jest, że z każdą kolejną częścią ktoś musi ginąć. W siódmej podobno na prośby fanów Rowling nie zabije Harry'ego.

Wojna. Musi dużo osób zginąć, na gumowe młotki się nie leją. Poza tym nie sądzę, żeby Rowling tak bardzo szła w komerchę, żeby na czyjekolwiek życzenie zmieniac główny wątek ksiażki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 23-06-2007, 23:00   

Tyle, że o zmianę tego poprosili ją też inni pisarze, ale nie jestem pewna nazwisk, więc wymieniać nie będę. Na pewno ma zginąć ktoś z bliskiego otoczenia Harry'ego a on sam...cóż, nie wiadomo. Myślę, że Harry jest raczej ósmym horkruksem, ponieważ siedem Voldemort zrobił wcześniej<to tak nie nawiązując do poprzedniej wypowiedzi>
Ale nie wiem, czy właśnie najciekawszym zakończeniem by nie była właśnie śmierć głównego bohatera, szczególnie że Rowling miała już od dłuższego czasu przygotowaną końcówkę.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2007, 23:11   

King i jeszcze ktos. I nie jestem pewna, czy im nie odpowiedziała negatywnie (powinna, a w ogóle to mogłaby Kinga w zamian poprosić, żeby w swoich książkach też już nikogo nie zabijał^^)

Cytat:
Myślę, że Harry jest raczej ósmym horkruksem, ponieważ siedem Voldemort zrobił wcześniej<to tak nie nawiązując do poprzedniej wypowiedzi>

Dwudziestym piątym. Po co się ograniczać? W ogóle co rok nowy, żeby było bezpiecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 23-06-2007, 23:59   

Beryl napisał/a:
King i jeszcze ktos

ee...Paulo Coelho? Tak mi się wydaje.
Beryl napisał/a:
Dwudziestym piątym. Po co się ograniczać? W ogóle co rok nowy, żeby było bezpiecznie.

w końcu by się i sam Voldemort pogubił
A co do odpowiedzi- sama Rowling coś mówiła, że na prośby fanów i pisarzy nie zabije Hary'ego więc może coś z tego będzie. Ale niestety dawno niczego w tej sprawie nie słyszałam i nie wiem, czy to nadal aktualne.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2007, 00:16   

Żeby zakończyć - tu ci znalazłam ten
artykuł
Gdzie King, gdzie Coelho...

W potterowe horkruksowstwo nie wierzę, aczkolwiek podoba mi się teza, że jest nim Tiara Przydziału. Nie mam pojęcia, kiedy by Voldie się do niej dobrał (jako grzeczny prefekt pomagając przed Ceremonią?), ale to byłoby zabawne. Dostateczeni często ją pokazywali, jest dość ważna, no i należała do Godryka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 24-06-2007, 00:37   

oż, z Tiarą to by było ciekawie^^"
Więc tak:
-1. i 2. horkruks zostały zniszczone przez Dumbledore'a
-3. był to dziennik Riddle'a
-4. to ten, który okazał się nieprawdziwy, moim zdaniem został zniszczony przez kogoś innego
-5. i 6. to błyskotki, które Voldemort ukradł
- a 7. to chyba sam Tom Roddle, bo jakiś kawałek mu został.
Tylo nie jestem pewna, czy Dumbledore zniszczył jednego czy dwa horkruksy.
Ale mimo wszystko to nie jest wielka niewiadoma, gdyby podsumować. Teraz pozostaje spekulować, gdzie te horkruksy są ;)

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
keeveek
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-06-2007, 08:07   

żaden Coelho, tylko Irving. Od razu jak przeczytałem ten artykuł w gazecie to straciłem szacunek niego. Bo dla Kinga to nigdy nie miałem
Powrót do góry
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-06-2007, 08:52   

cintra napisał/a:
Amarth napisał/a:
Chociaż przyznaję, że Severus to typ bohatera, który, niestety, umiera.

... a przed śmiercią się nawraca (oby nie,a jeśli już musi to niech stylowo^^) albo ujawnia, że był po jaśniejszej stronie światła..


Ja tam uważam, że Sev to się nie ma z czego nawracać. On może i jest bydlakiem, ale nie jest wcale taki zły ^^

Beryl napisał/a:
W potterowe horkruksowstwo nie wierzę, aczkolwiek podoba mi się teza, że jest nim Tiara Przydziału. Nie mam pojęcia, kiedy by Voldie się do niej dobrał (jako grzeczny prefekt pomagając przed Ceremonią?), ale to byłoby zabawne. Dostateczeni często ją pokazywali, jest dość ważna, no i należała do Godryka.


Też nie sądzę, żeby Śmotter był horkruxem. Jeśli ma nim być jakaś żywa istota to już prędzej Nagini.
A tak przy okazji, ciekawe by było gdyby horkruxem był Fawkes. Nie da się go zabić, bo i tak odradza się z popiołów, tym samym nie dałoby się zniszczyć horkruxa ani zabić Voldiego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2007, 15:53   

Amarth napisał/a:
Ja tam uważam, że Sev to się nie ma z czego nawracać. On może i jest bydlakiem, ale nie jest wcale taki zły ^^

Ja też tak nie uważam.^^ Ale to by było niepedagogiczne gdyby się nie nawrócił. ;P

Amarth napisał/a:
Jeśli ma nim być jakaś żywa istota to już prędzej Nagini.

Sam Dumbledore tak przypuszczał. :)
A gdzie są poukrywane? Osobiście mam nadzieję, że nie tylko w Wielkiej Brytanii - z przyjemnością poczytałabym sobie o społecznościach magicznych w innych państwach. ;) Poza tym Harry chyba ma odwiedzić groby rodziców i Dolinę Godryka... Myślę, że na 100% coś tam znajdzie albo kogoś spotka. W końcu sam Harry powiedział, że tam się wszystko zaczęło.
Mogłaby już byc premiera, poczytałabym sobie coś lekkiego i wciągającego ( i mam nadzieję, że Sev pokaże się wcześniej niż pod koniec książki, ta historia bez jego nietoperzej sylwetki byłaby niepełna...).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2007, 14:57   

Nie sądzę, żeby horkruksami były tiara, Fawkes czy Potter. Pomagali oni przy niszczeniu innych, czy to miałoby sens?
Ale przyszła mi do głowy inna myśl: może Fawkes to horkruks Dumbledore'a? ^__^ Powrót dyrektora byłby wtedy możliwy... Ciekawe, kogo nasz ukochany staruszek miałby w takim wypadku na sumieniu...

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2007, 15:04   

Yumegari napisał/a:

Ale przyszła mi do głowy inna myśl: może Fawkes to horkruks Dumbledore'a? ^__^ Powrót dyrektora byłby wtedy możliwy... Ciekawe, kogo nasz ukochany staruszek miałby w takim wypadku na sumieniu...

Święty Dumbledore mordujący kogokolwiek z zimną krwią w celu odprawienia mrocznego rytuału? Ten Dumbledore, dla którego śmierć to wspaniała przygoda? Feniks, ptak zycia, ozdrowienia i odrodzenia narzędziem sztucznej egzystencji? Myślisz, że którykolwiek z nich na to by poszedł?

Chyba, że masz na myśli tego barmana i jakiegoś innego Fawkesa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2007, 15:42   

Och, to oczywiście był żarcik. Ale tak serio mówiąc, pomimo wszystkich swoich błędów, Dumbledore wydawał mi się zawsze postacią zbyt kryształowo czystą, która, nawet dysponując niemalże niezrównaną potęgą, wyszła w końcu na ofiarę. Z tego powodu z chęcią zobaczyłabym jakąś skazę na tym diamencie, choćby po to, żeby Albus stał się trochę bliższy zwykłemu czytelnikowi. Może morderstwo z zimną krwią to przesada, ale czyjeś życie na sumieniu... czemu nie? Jako mara prześladująca go do końca jego dni. Wszystko, co dobrego zrobił później, mogłoby być formą pokuty. Ech, bajanie...

Co do Fawksa: moim zdaniem na tym mogłaby polega ironia: symbol życia i zmartwychwstania (w powieści, ma się rozumieć), będący dosłownym pojemnikiem na duszę, właśnie po to, żeby pewnego dnia się odrodzić. Jakkolwiek pomysł z horkruxem wydaje się by dziwny, nie da się zaprzeczyć, że feniks był w jakiś szczególny sposów związany z Dumbledore'm. Jeżeli nie, to dlaczego zniknął po jego śmierci? Zawsze miałam wrażenie, że Fawkes i dyrektor to dwie formy tej samej osoby. Jeszcze znajdźcie mi syna, i dostajemy rowlingową Trójcę Świętą...

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2007, 11:35   

Yumegari napisał/a:
Zawsze miałam wrażenie, że Fawkes i dyrektor to dwie formy tej samej osoby. Jeszcze znajdźcie mi syna, i dostajemy rowlingową Trójcę Świętą...

Tylko pamiętaj, że feniksy to nie są zwierzęta - to istoty inteligentne, jak skrzaty albo centaury. To tak, jakby człowieka o horkruksowstwo posądzić.
.
..Dumbledore horkruksem Fawkesa?^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 01-07-2007, 19:19   

To by tłumaczyło jego rozpacz po smierci Dumbla ;p

A niech usmierca kogo chce - my, fani anime, jestesmy juz na wszystko przygotowani :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group