FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Harry Potter- Wasze pomysły na zakończenie książki!
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-12-2006, 13:42   

Arashino Shiro napisał/a:
ciekawa teoria...czekam na rozwinięcie wątku.

Nie ma rozwinięcia, bo jeszcze ogólniki sobie wyobrazic jakoś moge, ale szczegółów jak by to miało sie stac - coś mi brakuje wyobrazni. Nie widze Voldzia z pacyfka, kwiecistym wieńcu i kolorowym wdzianku ;3

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-12-2006, 14:02   

Necron napisał/a:
żywa istota może być horkruksem
Nie ma na to kanonicznego potwierdzenia, w książce Dumbledore wyraża jedynie takie przypuszczenie, podkreślając że sam, mimo relatywnie mocnego dowodu, nie ma co do tego pewności.

str.470 księcia (edycja UK): "(...) not 7 Horcruxes: six. The 7th part of his soul, however maimed, resides inside his regenerated body".
str. 474 'So,' said Harry, 'the diary's gone, the ring's gone. The cup, the locket and the snake are still intact and you think there might be a Horcrux that was once Ravenclaw's or Gryffindor's?'
Warto podkreślić, że NIE wiadomo oficjalnie kim jest R.A.B. mimo że jest to raczej oczywiste, a także NIE MA 100% PEWNOŚCI co do losów wisiorka, bo zdanie brzmi "I have stolen the real Horcrux and intend to destroy it as soon as I can" - i nie ma pewności że R.A.B. faktycznie zdołał ten zamiar spełnić, i Horcrux zniszczyć. Co Jo Rawling może wykorzystać, albo nie ;)

Necron napisał/a:
"...żaden nie może żyć, gdy drugi przeżyje...". Wiadomo, że na początku osobą, którą Voldie miał "naznaczyć jako równego sobie" mógł być zarówno Harry, jak i Neville. Tym sposobem przepowiednia dotyczy naprawdę trzech, a nie dwóch osób. Dalsza część brzmi "...ŻADEN nie może żyć, gdy drugi przeżyje..." - możliwe jest więc, że Harry i Voldemort zabiją się nawzajem, jako że "żaden" nie może przeżyć - gdyby tylko jeden miał zginąć, czy nie brzmiało by to "Jeden z nich nie może żyć"?
Język polski jest zbyt nieprecyzyjny... przepowiednia dotyczy DWÓCH osób, nie trzech - Voldiego i tego, kto może go pokonać. Następnie podaje wyznaczniki 'tego właściwego' spośród możliwych kandydatów: że Voldi sam go wybierze, i że będzie miał siłę której Voldi nie ma. Po tym następuje część właściwa: (str. 741, Zakon Feniksa, edycja UK) "... and either must die at the hand of the other for neiter can live while the other survives ..." Tłumaczenie jest w wersji polskiej zbyt 'obiegowe' choć formalnie poprawne, bo znaczenie tego tekstu po angielsku nie pozostawia wątpliwości: "i któryś [z tych dwóch - voldi i jego przeciwnik] musi zginąć z ręki drugiego, ponieważ żaden [z tych dwóch] nie może żyć póki żyje drugi". Problem w tym że w polskiej konstrukcji pojawia się owo ogłupiające "jeden/drugi" czy zbyt szerokie "żaden" podczas gdy either/neither nie mają żadnego podtekstu enumeracyjnego i odnoszą się tylko do podmiotów przepowiedni - Voldiego i jego przeciwnika przeciwstawionych sobie, a nie wszelkich możliwych kandydatów na przeciwnika Voldiego.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Necron Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: Hill of Despair
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2006, 14:48   

Heh, no to moja teoria się posypała... ale trudno, przynajmniej o jedną opcję "Harry ginie" mniej :) Dzięki za oświecenie.

Co do R.A.B. to słyszałem z kolei, że już to zostało potwierdzone oficjalnie przez samą Rowling... ale cóż, mozliwe, że mam nieaktualne/ fałszywe informacje.

Natomiast co do całokształtu nowego Pottera... mają zginąć dwie postacie (to już na 100% słowa Rowling :). Moim zdaniem będą to (oprócz Voldiego, który po prostu musi zginąć, do wyboru spośród tych wszystkich):

- Percy (mimo wszystkich animozji między nimi zaszczepiłoby to chęć zemsty w Ronie), a i nie byłaby to zbyt duża strata dla głównego wątku
- minister magii (nic nie wprowadzi gorszego bałaganu i paniki do świata czarodziejów)
- Ktoś z rodziny Malfoyów - prawdopodobnie Lucjusz - mogłoby to wprowadzić wątek wątpliwości u Draco co do obranej drogi (śmierciożerstwo)
- mało prawdopodobne, żeby był to Hagrid, lub Ron czy Hermiona (jednak postaci, które były bezpośrednio przy Potterze zginęło już dość, i kontynuacja tego procederu nie wyszła by książce na dobre)
- ciężko mi się też ustosunkować w kwestii Snape'a (przy tych wszystkich teoriach spiskowych...)

_________________
"If I had heart, it would be time when I die of laughter!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-12-2006, 15:13   

Uważam, że będzie jeden z najbardziej przewidywalnych końców książki: Harry zabija Voldemorta ale sam jest przy tym ciężko ranny, w tym czasie Ginny czeka w domku w Dolinie Gordryka.

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-12-2006, 15:36   

Jedyne co wiadomo na pewno, to fakt permanentnej śmierci Dumbledore'a. Pani Rowling oficjalnie potwierdziła, że Dumbledore nie żyje. Widziałem taką informację na jej stronie domowej. Tak więc wychodzi, że Snape naprawdę jest draniem.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2006, 16:04   

Beryl napisał/a:
Na koniec się okazuje, kim byli starzy Orochimaru^^)

Link do doujina albo powiedzm i na priv KIM byli? Prosze?

Tak ogulnie to ja ciągle mam nadzieję że oni ŹLE odczytali tę przepowiednie. Metod naznaczania jest wiele... Bardzo bym się ucieszyla gdyby tu NIE chodziło o Harrego. Ogulnie moje spekulacje mozna zamknąc w kilku zdaniach:
- Vildie nie będzie żywy. Ponieważ technicznie rzecz ujmując JUŻ nie jest. A wrucenie do do stanu Toma Raidle'a [czy jak tam sie pisze] wydaje mi się ZBYT pretensjonalne.
- Jest możliwość że Ron pujdzie do piachu. był do odstrzału od pierwszej ksiazki p[nie jako postać nielubiana, ale jako taki. Jest dobry, prostolinijny, trochę naiwny i odanysprawie a przytym jest przyjacielem głownego bochatera. No po prostu świetny materiał do odstrzelenia]
- Lupin użere srebrną łape tego całego szczura i też zejdzie. Dzięki temu będziemy, być może oczywiście, mieli do czynienia z jego pogrobowcem, ale to tylko moje spekulacje wynikające z tego jak narzie pani R prowadziła fabułę.
- Jeden z Bliźniaków może pujsć dopiachu. Gdybym miala strzelać to stwierdziłabym że George. Ale ten drugijest równie prawdopodobny.
- Właściwie bardzo wiele rzeczy zależy od tego co teraz zrobi Draco Malfoy zauważyliście?
- Snape... Postać niejednoznaczna ale raczej na 100% dobra. Jak dla mnie smierć D wygądała raczej jak konspiracja niż jak zbrodnia.
- Ogulne zakończenie może być tak zawane "Japońskie" czyli wszyscy będą cieszyć się zwycięstwem na pogrzebach. Nie jest to moj ulubiony rodzaj zakończeń...
- A! I jeszcze istnienie możliwosć wymiany na stanowisku ministra magii... Mam co prawda wój typ ale jest on hiperkontrowersyjny.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2006, 18:28   

Cytat:
A! I jeszcze istnienie możliwosć wymiany na stanowisku ministra magii... Mam co prawda wój typ ale jest on hiperkontrowersyjny.

Percy!

Cytat:
Link do doujina

wejście na nietoperzu. I zacznij od samego dołu, od Sailor Moony.^^

Cytat:
Harry zabija Voldemorta ale sam jest przy tym ciężko ranny, w tym czasie Ginny czeka w domku w Dolinie Gordryka.

Raczej buduje rannemu Harry'emu nowy domek w Dolinie, bo przecież z poprzedniego są gruzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-12-2006, 19:05   

Zawsze może się to skończy tak jak Wojny Sith ze Star Wars - Voldermot pod koniec przechodzi na jasną stronę, Harry mu wybacza, a tu nagle pojawia się Longbottom i oszalały z zemsty zabija Voldiego.
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-12-2006, 19:17   

Beryl napisał/a:
Percy!


Strzelaj dalej! JESZCZE bardziej kontrowersyjny.

Beryl napisał/a:
Raczej buduje rannemu Harry'emu nowy domek w Dolinie, bo przecież z poprzedniego są gruzy.


Nienawidze PR za ten parring. Dla mnie Ginny jest do Voldiego i mam do niej za to ciezki wstręt. A nie uznaję instytucji dzielenia się kobietami. Howk.

ZABIĆ HARREGO! Nie parringować a zabic!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-12-2006, 19:23   

Ja bym szczerze mówiąc stawiała na Hermę... Dziewczyna, było nie było, MA zadatki na błyskotliwą karierę... Znacznie większe niż Percy, który nadaje się tylko na marionetkę (w przeciwieństwie do Hermy, która w razie potrzeby chwyci za pysk i potrząśnie).

A w kwestii pairingu Ginny/Harry zgodzę się z Kropeczką. Ginny jako taka z niewyjaśnionych przyczyn mnie odrzuca - jest dla mnie postacią mdłą, pozbawioną charakteru, stworzoną chyba tylko po to, żeby być "dziewczyną głównego bohatera". Żeby było śmiesznie - taka Lavender Brown, postać czwartoplanowa budzi we mnie większą sympatię...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2007, 17:52   

Jak się skończy?
Harry pokocha Voldemorta, a ten nie będzie mógł znieść uczucia miłości i zginie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2007, 22:29   

A ja zawsze byłem przekonany, że Rowling będzie konsekwetnie obdzierać Harry'ego z autorytetów, mentorów czy tam mistrzów. Zabiła mu rodziców, ojca chrzestnego, ostatnio posłała do piachu dyrektora. Teraz przyszła pora na Hagrida. Ewentualnie Lupina (wątek ze srebrną ręką szczura byłby doskonały). Taka pora dramatyzmu i zastrzyk energii dla Pottera, by szybciej i brutalnie skończył z Voldemortem.

Ron odpada. Wtedy Rowling by przecholowała i skończyłoby się jak w Wiedźminie - na rzezi towarzyszy bohatera. To samo z Bliźniakami, Hermioną, Neville i reszty wesołej ferajny.

Cytat:
A w kwestii pairingu Ginny/Harry zgodzę się z Kropeczką. Ginny jako taka z niewyjaśnionych przyczyn mnie odrzuca - jest dla mnie postacią mdłą, pozbawioną charakteru, stworzoną chyba tylko po to, żeby być "dziewczyną głównego bohatera". Żeby było śmiesznie - taka Lavender Brown, postać czwartoplanowa budzi we mnie większą sympatię...

Dla mnie Ginny jest zbuntowaną, ostrą i wrzaskliwą nastolatką, która zaślepiona miłością gotowa byłaby pojechać i zakatrupić połowę Śmierciożerców swoimi wampirzymi mackami (czy jak to to się zwie). Nie zdziwiłbym się, gdyby przypłaciła to życiem. Po prostu nie jest bohaterką, która siedzi grzecznie w domu i czeka aż bohater-mąż wróci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 29-03-2007, 13:07   

Jako klasyczny odmieniec nie znoszę Lavender (bezczelna, wyrachowana małpa, wot szto) a lubię Ginny. Nie spodziewałem się pairingu z Ginny. Z początku mimo wszystko wolałem Cho Chang. No ale jednak ruda siostra Rona zyskała sobie moją sympatię.
Nabu napisał/a:
swoimi wampirzymi mackami (czy jak to to się zwie)

upiorogacek (ang: bogey bat) :] I nie, nie da rady tym ukatrupić. To upierdliwe zaklęcie, ale na dłuższą metę nieszkodliwe. Jak większość z Pottera. Ale Voldie porażony upiorogackiem mógłby polecieć grzecznie w jakąś przepaść, najlepiej z lawą na dnie... >] Neville też mógłby się wtrącić po drodze i nawet zginąć, nie mam nic przeciwko.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 29-03-2007, 14:37   

mikolajp napisał/a:

Harry pokocha Voldemorta, a ten nie będzie mógł znieść uczucia miłości i zginie.

To nie tak... Harry wyzna milosc Ronowi i przestana walczyc z Voldermortem. Wyjada do Afryki i nikt ich nie znajdzie ;D

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2007, 20:24   

Necron napisał/a:
Natomiast co do całokształtu nowego Pottera... mają zginąć dwie postacie (to już na 100% słowa Rowling :). Moim zdaniem będą to (oprócz Voldiego, który po prostu musi zginąć, do wyboru spośród tych wszystkich):
- mało prawdopodobne, żeby był to Hagrid, lub Ron czy Hermiona (jednak postaci, które były bezpośrednio przy Potterze zginęło już dość, i kontynuacja tego procederu nie wyszła by książce na dobre)


hm, a ja daję rękę sobie uciąć, że jednak ofiarami padną Ron i Hermiona. Dlaczego tak sądze? Cóż... padli rodzice Harrego, Syriusz padł, Dumbledore padł... do kompletu brakuje tylko tej dwójki ;/
co, myślisz że jak się nie zlitowała nad Syriuszem i spółką, to może zlituje się nad Ronem i Hermioną? ;)
...a po tem wszyscy zostaną wskrzeszeni. XDD

aha. czy jest możliwe, by autorka rozwinęła watek Hermiony i Rona? Mnie się zdaje, że się bardzo lubią tylko za Chiny ludowe nie chcą się przyznać :)

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group